Svědkové Jehovovi a Strážná věž
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

SJ a peníze

+36
gari
lorak
Minehava
kolíček08
Styvi
frodobagin
Mezek
KEROS
Melissa
Matěj Telam
Vierka
Hurvinek
zbysek
Admin
bubu
jája
rals
sazeč
pepakrocan
Bulhar
witness
Abbaddon
PETRONELLA87
Tonda Vlas
Jesen
Pollypus
stefan
Dozorčí
Černá ovce sboru
Old.Stloukal
skeptik
Dakkon
Hvězdlický
Arago
Jirka z P. (queens)
Fortuna
40 posters

Strana 1 z 16 1, 2, 3 ... 8 ... 16  Next

Goto down

SJ a peníze Empty SJ a peníze

Příspěvek  Fortuna 20/2/2008, 16:10

Jak moc je drahé být svědkem jehovovým?

Fortuna

Female Poeet p?íspivku : 43
vztah k organizaci : negativní, půl rodiny u SJ
Reputace : 0
Body : 22
Registration date : 19. 10. 07

Návrat nahoru Goto down

SJ a peníze Empty Re: SJ a peníze

Příspěvek  Jirka z P. (queens) 20/2/2008, 18:04

No prvně, jak to myslíš? Pokud se díváš na "dobrovolné" dary, tak to je rozhodnutí každého, nepamatuji si, že by u nás byla stanovana nějaká hranice příspěvku. Ale já když jsem se dozvěděl o skutečnostech ohledně toho, co se u SJ děje s pěnězma, tak to už neřeším, tak že mě to nic nestojí, tedy aspoň finančně.
Jirka z P. (queens)
Jirka z P. (queens)
- Výstraha Administrátora: uživatel napadá druhé a/nebo nezařazuje příspěvky podle témat
- Výstraha Administrátora: uživatel napadá druhé a/nebo nezařazuje příspěvky podle témat

Poeet p?íspivku : 2926
vztah k organizaci : už dlouho nečinný
Reputace : 0
Body : -168
Registration date : 04. 03. 06

Návrat nahoru Goto down

SJ a peníze Empty Re: SJ a peníze

Příspěvek  Arago 20/2/2008, 20:38

Přímo to záleží na tobě, nikdo po tobě oficiálně nic nevyžaduje, ale vyzývá se k dobrovloným darům.

Ta další finanční zátěž je nepřímá. Když si spočítáš, kolik tě jen stojí cesta třikrát týdně na shormáždění, na sjezdy a na letní sjezd, pokud k tomu připočteš to, že se lidé v rodině věnují službě a domácí práce jim uniká, potom si na ní třeba najmou někoho jiného, koho musí zaplatit, tak by se to spočítalo na zajímavou částku.

Navíc, pokud se nebudeme pohybovat ve financích, ale v hodnotách, tak někoho to stojí svědomí, někoho zdraví, jiného nervy a jiného zase život. Další by uvedli, že je to stálo vzdělání, přátele, příbuzné děti, rozhled, posílení své seberealizace.

Takto uvedená částka může být vysoká. Aby ale obraz byl pravdivý, je třeba uvést, že být SJ může v některých ohledech peníze i šetřit. Kuřáci ušetří za cigarety, drogově závislý za drogy, alkoholici za alkohol., Takže volba je na každém
Arago
Arago

Male Poeet p?íspivku : 505
vztah k organizaci : bývalý SJ
Reputace : 0
Body : 35
Registration date : 08. 02. 06

Návrat nahoru Goto down

SJ a peníze Empty Re: SJ a peníze

Příspěvek  Fortuna 20/2/2008, 21:30

Na duševno je tu diskuzí hned několik, já teď myslela čistě jen na finanční výdaje. A co všechny ty časopisy, knihy, kazety, kalendáře a podobné, to je zadarmo?

Fortuna

Female Poeet p?íspivku : 43
vztah k organizaci : negativní, půl rodiny u SJ
Reputace : 0
Body : 22
Registration date : 19. 10. 07

Návrat nahoru Goto down

SJ a peníze Empty Re: SJ a peníze

Příspěvek  Hvězdlický 20/2/2008, 21:45

Skoro zadarmo.

Časopisy a literatura se prodává, peníze za prodej postačí asi na nový materiál. No, a to nejdražší, lidská práce, je zdarma. Tisíce dobrovolných otroků pracuje ve vlastní režii (tedy zadarmo) a nebo jen za byt a stravu a snad malinké kapesné.

Pokud se podíváš na SJ podrobněji, zjistíš, že mají velice šikovné managery. Mají své farmy, kde se chová dobytek, pěstuje ovoce a zelenina. Mají své výrobní podniky, své tiskárny, ubytovny, dílny, vše dokonale zařízeno a opět vše, -práce zdarma, dobrovolných otroků...

Peníze ještě přebývají, žádné daně se neplatí a tak je to celkem výnosný kšeft...

Hvězdlický
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování pravidel diskuze
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování  pravidel diskuze

Male Poeet p?íspivku : 4670
Reputace : 0
Body : -158
Registration date : 30. 01. 06

Návrat nahoru Goto down

SJ a peníze Empty Re: SJ a peníze

Příspěvek  Dakkon 22/2/2008, 14:02

"Časopisy a literatura se prodává" - s tím nesouhlasím, vše je na základě dobrovolných darů...

Dakkon

Poeet p?íspivku : 1
Reputace : 0
Body : 0
Registration date : 22. 02. 08

Návrat nahoru Goto down

SJ a peníze Empty Re: SJ a peníze

Příspěvek  skeptik 22/2/2008, 14:10

máte pravdu, v podstate chudák Jehovov Svedok je rád, keď si niekto od neho vezme časopis, aby ho mohol vykázať v kolónke časopisy.
Ale ľudia dávajú nútene svoju dobrovoľnú a nie príliš efektívnu prácu a samozrejme čas, ktorý je tiež hodnotou, zvlášť, ak ho chcete užitočne minúť a nie preflákať.
Ale pokiaľ to beriete tak, že zachraňujete niekomu život a ešte k tomu večný, môžete z toho nadobudnúť dojem dobre stráveného času.
skeptik
skeptik

Female Poeet p?íspivku : 75
Age : 47
vztah k organizaci : bývalý člen
Reputace : 0
Body : 2
Registration date : 02. 02. 08

Návrat nahoru Goto down

SJ a peníze Empty Re: SJ a peníze

Příspěvek  Old.Stloukal 22/2/2008, 14:13

Dakkon napsal:"Časopisy a literatura se prodává" - s tím nesouhlasím, vše je na základě dobrovolných darů...

NO POKUD JE MI ZNÁMO, TAK VŽDY ŘÍKAJÍ, ŽE NIC NENÍ ZADARMO, ALE ŽE VŠE ZÁVISÍ NA JEDINCI JAK POSOUDÍ HODNOTU TĚCHTO ČASOPISŮ A KOLIK FINANČNĚ PŘESPĚJE JE JEHO ROZHODNUTÍ.

NEVÍM ZDA V ČR MAJÍ JIŽ FARMY A JSOU TAK PODNIKAVÍ, ŽE SE ZAPOJILI DO KOLOBĚHU KORUPCE A PODRAZŮ, BEZ KTERÝCH V TÉTO SPOLEČNOSTI NELZE VYDĚLÁVATI VELKÉ PENÍZE!!! POKUD ANO, TAK TO JEN DOKAZUJE, ŽE SE STÁLE VÍCE PŘIBLIŽUJÍ K DUCHU TOHOTO SVĚTA A NIC JIM JIŽ NENÍ SVATÉ! TAK NEMOHOU DOZAJISTA BÝTI VE SPOJENÍ S BOHEM= JHWH, NEBOŤ JEŽÍŠE NEUZNÁVAJÍ JAKO BOHA= LOGOSE A DLE NICH NENÍ UCTÍVÁNÍ HODEN!!! NO PROSTĚ KLAMOU LIDI SVĚTSKÉ I SVÉ VLASTNÍ OVEČKY A PROTO SE U NICH USADILA DVOJÍ MORÁLKA A TAKOVÁTO SEKTA NEMŮŽE MÍTI BOŽÍ SOUHLAS!!!

OLDA
Old.Stloukal
Old.Stloukal
- Výstraha Administrátora: uživatel napadá druhé a/nebo nezařazuje příspěvky podle témat
- Výstraha Administrátora: uživatel napadá druhé a/nebo nezařazuje příspěvky podle témat

Male Poeet p?íspivku : 491
Age : 79
vztah k organizaci : BYL JSEM ČLENEM NSSJ
Reputace : 0
Body : -15
Registration date : 11. 02. 06

http://WWW.SEZNAM.CZ

Návrat nahoru Goto down

SJ a peníze Empty Re: SJ a peníze

Příspěvek  Hvězdlický 22/2/2008, 14:18

kód:
"Časopisy a literatura se prodává" - s tím nesouhlasím, vše je na základě dobrovolných darů...

V každém statě je to nějak jinak.

Ale ani u nás to není zdarma. Tyto "dobrovolné dary" většinou starší upřesňují slovy "víte, kolik by stal takový časopis na stánku, uctívejte proto Jehovu svými hmotnými prostředky".??!!

Hvězdlický
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování pravidel diskuze
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování  pravidel diskuze

Male Poeet p?íspivku : 4670
Reputace : 0
Body : -158
Registration date : 30. 01. 06

Návrat nahoru Goto down

SJ a peníze Empty Re: SJ a peníze

Příspěvek  Fortuna 24/2/2008, 22:56

Takže, kolik tak asi stojí materiály pro svědka, dejme tomu na měsíc, na půl roku, rok? Pokud se to dá nějak zprůměrovat...

Fortuna

Female Poeet p?íspivku : 43
vztah k organizaci : negativní, půl rodiny u SJ
Reputace : 0
Body : 22
Registration date : 19. 10. 07

Návrat nahoru Goto down

SJ a peníze Empty Re: SJ a peníze

Příspěvek  Černá ovce sboru 25/2/2008, 00:47

Četl jsem někde na netu,už nevím kde,vyjádření tiskařského magnáta s USA.že kdyby tiskl v takovém množství jako brunklinský komplex SJ vyráběl by jeden časopis velikosti SV za 5 centů. tr asi tak 1Kč, to za předpokladu že by pracovníkům platil normální mzdu.Byla tu nadnesena velice věcná otázka:"Jak je drahé být SJ".Za vzor je v otázce darů dávána chudá vdova co v židovském chrámu dala své poslední 2 mince.SJ tudíž dávají vše,co můžou.Nechávají si mnohdy jen tolik,aby byli službyschopní.Mě osobně stály jen dary v prvních letech u SJ asi třetinu mzdy.Další peníze mi stála doprava po obvodech.Další peníze stojí ,bratry šířené "zaručeně úspěšné ,multi-level-matketinky' údajně umožňující s minimálním nárokem na čas získat vysoký příjem.A další peníze stojí nenávratné půčky všude a věčně zadluženým bratrům,kteří razí názor,že se jim jako spolukřesťanům má půjčka odpustit.Přece bratr bratra nepožene k soudu.Kromě peněz je to zničený život,rozvrácené rodiny.psychycké syndromy způsobené neustálým životem ve stresu spěchu a trvalým pocitem viny a nedostatečnosti.A tak jsem se nad tím jednou zamyslel nad souhrnem mého dosavadního života.Výsledek byl velice bědný.Je mi 37 let,jsem sám,nemám vlastní byt,nemám ani maturitu,nemám žádný majetek,ani úspory.Dle doporučení organizace jsem odmítl využít všechny příležitosti k založení vlastní rodiny.Zato jsem se mohl těšit pravidelnou účastí na programech a výsledky ve službě.A tak jsem změnil styl života.místo na programy jsem šel do školy při zaměstnání a ve 40-ti si udělal maturitu,Peníze už nešly do sborové kasišky,ale na stavební spoření.Dnes je mi 44 mám byt i auto,úspory na několik let.Za to jsem velice zklamán vůdci této organizace a organizovaným náboženstvím.Odchodem do nečinosti ze mě spadlo jho,jež jsem nemohl unést.Bratři mi již nežádají o půjčky na podnikání,jež umožní bezpracně vynášet zisky a při tom všem se plně věnovat průkopnické službě.Zůstalo mi to,že jsem sám.Všechny ty mé známosti (sestry) se stihly vdát a s jedinou vyjímkou i rozvést ,nemají nic a bydlí u rodičů,nebo jak lezby po 2-3 v jednom bytě.Za to se těší z průkopnické služby a pravidelné účasti na programech.Tolik uvádím k tomu,jak je drahé být svědkem jehovovým.
Černá ovce sboru
Černá ovce sboru

Male Poeet p?íspivku : 280
vztah k organizaci : Dříve SJ dnes KOZEL,stoupenc GEHENY a věčného zatracení
Reputace : 0
Body : 87
Registration date : 15. 05. 07

Návrat nahoru Goto down

SJ a peníze Empty Re: SJ a peníze

Příspěvek  Hvězdlický 25/2/2008, 09:01

kód:
 zamyslel nad souhrnem mého dosavadního života.Výsledek byl velice bědný

Je nás hodně, kdo se zamýšlí nad minulostí a promrhaným časem.

Dcera dopadla podobně. Pro plné nasazení v průkopničině, zůstala svobodná, je jí 37 let, propásla i vyšší vzdělání, které jí starý režim nabízel (měla stále základku "s vyznamenáním") ale podmínka byla, odejít od SJ. To tehdy odmítla. Dnes bydlí u nás (ve svém bytě), ale má hrůzu z toho, až my zmizíme ze světa a ona zůstane v baráku sama.

Ti, kdo svou víru brali vážně jen na shromáždění a ve svém soukromí si žili po svém, mají založené rodiny, ZAJIŠTĚNOU BUDOUCNOST A JSOU "DÁL VÁŽENÝMI A CTĚNÝMI" ČLENY ORGANIZACE.. Umějí v tom chodit. Ale na to musí být povaha. Umět sedět na dvou židlích.

Hvězdlický
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování pravidel diskuze
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování  pravidel diskuze

Male Poeet p?íspivku : 4670
Reputace : 0
Body : -158
Registration date : 30. 01. 06

Návrat nahoru Goto down

SJ a peníze Empty Re: SJ a peníze

Příspěvek  Old.Stloukal 25/2/2008, 12:17

SVATOPLUK NAPSAL :
Ti, kdo svou víru brali vážně jen na shromáždění a ve svém soukromí si žili po svém, mají založené rodiny, ZAJIŠTĚNOU BUDOUCNOST A JSOU "DÁL VÁŽENÝMI A CTĚNÝMI" ČLENY ORGANIZACE.. Umějí v tom chodit. Ale na to musí být povaha. Umět sedět na dvou židlích.

ANO SVATOPLUKU, S TVÝMI SLOVY SOUHLASÍM. BOHU -ŽEL TO NENÍ JENOM TVOJE ZKUŠENOST. JÁ TAKÉ KDYBYCH DAL NA RADY STARŠÍCH, TAK BYCH NEVYSTUDOVAL A ONI BY V TOMTO ČASE MĚLI Z TOHO POUZE RADOST A PRAVILI BY, ŽE TO BYLA MOJE VĚC.

SÁM JSEM VŠAK POZOROVAL, ŽE DÁVANÉ RADY NEAPLIKUJÍ VE SVÝCH RODINÁCH. PROTO JSEM NA JEJICH RADY MÁLO DBAL A HISTORIE MI PROKÁZALA, ŽE BYLI ODHALENI JAKO LŽI PROROCI A TEDY, ŽE LHALI I VTOM, ŽE JSOU ŘÍZENI PŘÍMO BOHEM TEDY JEHO ÚČINNOU SILOU. A MNOHO DALŠÍCH NESMYSLŮ SVÝM OVEČKÁM VTLOUKALI DO HLAV, ABY POSLÉZE NEBYLI SCHOPNI SAMOSTATNÉHO MYŠLENÍ A ROZHODOVÁNÍ.

TO DLE MÉHO BYL JEJICH HLAVNÍ CÍL, OVLÁDAT A MANIPULOVAT TAK ZVANÝ VELKÝ ZÁSTUP . KDYŽ MANIPULÁTORŮM SE PŘEDPOVĚDI NESPLNILI, TAK OPĚTOVNĚ S KLIDEM HODNÝM ANGLICKÝCH DŽENTLMENA PRAVILI, ŽE ONI VŠE ŘÍKALI DOBŘE NO HLOUPÉ OVEČKY LIDSKÉ TO NESPRÁVNĚ POCHOPILI A TEDY SI ZA ÚJMU NA MAJETKU, ČI VZDĚLÁNÍ MOHOU SAMI.

ONI PŘECE ZA TO NENESOU ODPOVĚNOST. NO TO JIŽ PŘESAHOVALO VŠECHNY MEZE, I SVĚTSKÁ PRORADNOST NĚKDY ZA VNNSSJ POKULHÁVALA. JE MNOHO DŮKAZŮ O TOM, ŽE ZA SVOJI KRÁTKOU HISTORII NAPÁCHALI MNOHO NEPRAVOSTÍ A TAKTO POSKRVNILI I JIMI ČASTO POUŽÍVANÉ BOŽÍ JMÉNO JHWH.

ALE TO SE STÁLE OPAKUJI, TAKŽE KONČÍM S TÍM, ŽE JEJICH BOŽÍ NESCHVÁLENÍ JAKO NÁBOŽENSKÉ SPOLEČNOSTI JE PŘÍMO BOHEM PROKÁZÁNO A PROTO JE ZBYTEČNÉ O JEJICH PŘÍMÉM VEDENÍM BOHEM=JHVH DISKUTOVAT.

MOHU SE POUZE ZA NĚ MODLIT BY BŮH TO NEVĚDOMÝM OVEČKÁM LIDSKÝM NEPŘIČÍTAL JAKO HŘÍCH.

HLAVY VNNSSJ BUDOU SPOLU SE ŠPATNÝMI KNĚZI LEMOVAT CESTU DO PEKEL VĚČNÉHO ZATRACENÍ BOHEM OTCEM,SYNEM A JEJICH SVATÝM DUCHEM.

OLDA
Old.Stloukal
Old.Stloukal
- Výstraha Administrátora: uživatel napadá druhé a/nebo nezařazuje příspěvky podle témat
- Výstraha Administrátora: uživatel napadá druhé a/nebo nezařazuje příspěvky podle témat

Male Poeet p?íspivku : 491
Age : 79
vztah k organizaci : BYL JSEM ČLENEM NSSJ
Reputace : 0
Body : -15
Registration date : 11. 02. 06

http://WWW.SEZNAM.CZ

Návrat nahoru Goto down

SJ a peníze Empty Re: SJ a peníze

Příspěvek  Arago 25/2/2008, 15:41

Pro Fortunu čísla, jak je drahé být SJ, uvedeno tehdy, když chceš být neoznačen a chceš být v kurzu, tak abys měl užitek ze společenství se SJ dostával úkoly a a mohl se býsknout nějakou scénkou na sjezdu :

Ceny jsou uvedeny, kolik by to stálo v Praze, pokud bys platil klasické jízdné a nejezdil autem, pokud bys byl sám ,ceny jsou uvedeny za jeden kalendářní měsíc:

Cesty :
4 x shromáždění SV - cesta tam a zpátky 26 x 4 x 2=208 Kč
4 x shromáždění TŠ - cesta tam a zpátky 26 x 4 x 2 =208 Kč
4 x schůzka před službou 26 x 4 x 2 =208 Kč
4 x cesta do kazatelské služby 26 x 4 x 2= 208 Kč

Celkem cesty : 832 Kč/měsíc

Dary :
100 Kč / týden za literaturu
100 Kč/ týden na sál
100 Kč/měsíc na rozvoj díla

tj. celkem na dary 900 Kč

Celkem za měsíc cesty a dary - 1732 Kč/ osobu

Za rok 12 x 1732 = 20 784 Kč

Jednou za rok oblastní sjezd :

dary a cesta dohromady : 2 000 Kč

Dvakrát do roka krajský sjezd :
dary a cesta dohromady - 2 000 Kč

Celkem vše : 24 784 Kč


Takže za dvacet pět tisíc za rok by to možná šlo. Kalkulace je orientační. Daly by se připočíst vedlejší náklady jako třeba na rychlé občerstvení, když jdeš pozde domů ze shromáždění, ale jíst člověk musí tak jako tak.

Tak to není zase až tolik, ne? Znám spousty dražších koníčků Smile
Arago
Arago

Male Poeet p?íspivku : 505
vztah k organizaci : bývalý SJ
Reputace : 0
Body : 35
Registration date : 08. 02. 06

Návrat nahoru Goto down

SJ a peníze Empty kasička

Příspěvek  Dozorčí 26/2/2008, 21:35

.. pamatuji si, že jako PD sboru jsem měl neuvěřutelné tahanice s KD, kdy mne nutil aby i na domácí sb.studiu knihy byla na "viditelném"místě kasička... tedy schránka na dary a zvěstovatelé měli příležitost mít potěšení darovat finanční dar :-) Zuby nehty jsem se tomuto bránil a už tehdá jsem cítil, že je "něco smrdutého ve státě dánském." A tak se stalo, že se kasička vyrobila, ale nějak jsem jí vždycky zapomněl v autě... Klid byl až do doby, kdy se přesně zaznamenávalo a evidovalo, kolik penízek se na kterém shromáždění vybralo... Můj spor s KD jsem tehdá prohrál, ale přispělo to k mému osobnímu procitnutí...

Dozorčí

Poeet p?íspivku : 23
Reputace : 0
Body : 0
Registration date : 09. 07. 07

Návrat nahoru Goto down

SJ a peníze Empty Re: SJ a peníze

Příspěvek  Černá ovce sboru 27/2/2008, 11:57

Velmi zajímavá zkušenost.Ten KD má talent k tvobě nových pravidel a nauk pro NSSJ.Nepovýšil za zásluhy na nějaký vyšší post?To bych rád věděl,kdo to byl a jestli ho znám.Patřil jsem do skupinky rebelů,která prohrála spor s jedním farizeem z plzeňska.Šlo o jeho kult osobnosti,podobný Sadámovi,Stalinovi,nebo Hitlerovi.Tomu se však nepodařilo vydrapat se na pobočku,ačkoli o to dost usiloval.dnes už je stařec a vypadá jak sušená švestka.
Černá ovce sboru
Černá ovce sboru

Male Poeet p?íspivku : 280
vztah k organizaci : Dříve SJ dnes KOZEL,stoupenc GEHENY a věčného zatracení
Reputace : 0
Body : 87
Registration date : 15. 05. 07

Návrat nahoru Goto down

SJ a peníze Empty .. Kasička ll

Příspěvek  Dozorčí 27/2/2008, 19:55

... odpovídám na Tvůj dotaz o jakého KD šlo.. šlo o jistého Vladislava Puchtu... mladý ambiciózní týpek se zapálenýma vočima.. a ostrými lokty... Přidám ještě jednu legrácku.. Když měl přijet KD, tak se uvažovalo kam ho ubytujeme.Nejvhodnější podmínky se zdály u jedné ochotné staré sestry , která disponovala jedním panelákovým bytem, kde už v té době nebydlela.Tato ochotná sestra-důchodkyně, KD+ jeho manželce napekla, nakoupila základní potraviny na celý týden.. spolu s jinými sestrami jim navařily .. hmmm.. radost pohledět do lednice.. salátky, šunčička.. jogurtíky.. nějakou tu mlsku.. čokoládičku.. ..grilované kuřátko.. ovoce, zelenina.. No a tenhle Puchta pak přijel.. měl se jak prase v žitě a ve finále, když měl už konečně odjet, tak do igelitky napakoval co nesnědli,nespotřebovali, nasedl do své naleštěné Š105 LX a vyfrčel zase parazitovat do jiného sboru. Dívíš se mi, že jsem tohohle chlápka neměl moc v lásce?..

Dozorčí

Poeet p?íspivku : 23
Reputace : 0
Body : 0
Registration date : 09. 07. 07

Návrat nahoru Goto down

SJ a peníze Empty Re: SJ a peníze

Příspěvek  Old.Stloukal 27/2/2008, 21:13

NO V BRNĚ ZASE, ŽE BUDOU STAVĚT SÁL KRÁLOVSTVÍ.

OVEČKY PRACOVALI JAKO PILNÉ VČELKY MÁJE A VNNSSJ SE RADOVALI JAK DÍLO ROSTE.

HAPY END PŘIŠEL JAKO BLESK Z NEBE.

VNNSSJ PRAVILI DO PROJEKTU SE VLOUDILA CHYBIČKA TI ÚŘEDNÍCI Z ŘEČKOVIC TO NESCHVÁLILI.

NEDÁ SE NIC DĚLAT PRODÁ TO BRATR, KTERÉMU TO PATŘILO PRO VÝSTAVBU KOMERČNÍ BUDOVY.

ANI SE VĚČELIČKÁM ČI POSLUŠNÝM OVEČKÁM NEOMLUVILI ZA SVOJI BUŤTO TOTÁLNÍ NESCHOPNOST, ČI TO BYL PROMYŠLENÝ MANÉVR SE OVEČKY JISTĚ NEDOVĚDĚLI DO SOUČASNOSTI.

ANO TAK JE TO ŘÍZENO POMAZANOU TŘÍDOU, PROTI KTERÉ SI NEDOVOLÍ POZVEDNOUTI HLASU ANI ANDĚLÉ V NEBI.

OLDA
Old.Stloukal
Old.Stloukal
- Výstraha Administrátora: uživatel napadá druhé a/nebo nezařazuje příspěvky podle témat
- Výstraha Administrátora: uživatel napadá druhé a/nebo nezařazuje příspěvky podle témat

Male Poeet p?íspivku : 491
Age : 79
vztah k organizaci : BYL JSEM ČLENEM NSSJ
Reputace : 0
Body : -15
Registration date : 11. 02. 06

http://WWW.SEZNAM.CZ

Návrat nahoru Goto down

SJ a peníze Empty Re: SJ a peníze

Příspěvek  skeptik 28/2/2008, 13:12

skúsenejším:pán Stloukal, dozorčí, černá ovce zboru, Arago, a mnohým iným.
Z hlbokou radosťou a vďačnosťou čítam Vaše príspevky.
Asi pred rokom, keď odznel zasa jeden z vynikajúcich preslovov o tom, aké je škodlivé vysokoškolské vzdelanie pre mladých ma navštívila svokra a varovala pred VŠ.vzdelaním mojich detí. Išlo o to, že aby sme si začali šetriť peniaze na alimenty, lebo VŠ vzdelanie znamená, že môj syn prepadne drogám a neviazanému sexu a tie peniaze mám šetriť pre jeho nemanželské deti.
Absurdné na tom je že môj syn mal vtedy 9 rokov.
Takže odpoveď na to aké drahé je byť Svedkom Jehovovým by som zhrnula asi takto : asi tak, akú hodnotu má Váš život, štastie, nádej budúcnosť a zdravý rozum. Podľa mňa je to dosť.
skeptik
skeptik

Female Poeet p?íspivku : 75
Age : 47
vztah k organizaci : bývalý člen
Reputace : 0
Body : 2
Registration date : 02. 02. 08

Návrat nahoru Goto down

SJ a peníze Empty Re: SJ a peníze

Příspěvek  stefan 28/2/2008, 14:29

Toto je dobrá téma, lebo aj tu by sme mohli dôjsť k svedectvu Písma, ktoré, ak by sme len trochu prekrútili, tak by sme dostali odpoveď, že vlastne najlepší svedkom je ten, kto všetok svoj majetok obetuje pre dobro ostatných - najlepšie pre dobro organizácie Very Happy .
Mat 19,21
Mk 10,21
Luk 18,22
stefan
stefan

Male Poeet p?íspivku : 961
vztah k organizaci : oponent
Reputace : 0
Body : -14
Registration date : 29. 03. 06

http://www.vira.cz

Návrat nahoru Goto down

SJ a peníze Empty Re: SJ a peníze

Příspěvek  Old.Stloukal 28/2/2008, 15:59

POZNAL JSEM I TAKOVÉ "PASTÝŘE" POZDĚJI NNSSJ, KTEŘÍ SE PŘÍMO VYŽÍVALI V TOM, DÁMY PROMINOU, JAK SLEPIČKY PŘIŠLY SI STĚŽOVAT A PROSIT O RADU JAK JEDNAT KOHOUTKA, KTERÝ JIM DÁVAL NIC NEŘÍKAJÍCÍ RADY, ALE VELMI HO TĚŠILO KOLIK TĚCH SLEPIČEK CHODÍ K NĚMU PRO RADU.

KDYŽ NĚCO NEVYŠLO JAKO NESTUDUJTE ZA KOMUNISMU PAK PO NĚŽNÉ REVOLUCI STUDUJTE, NYNÍ ASI ZASE NESTUDUJTE, TAK PROSTĚ ŘEKLI, DOCELA LOGICKY ŽE JE TO KAŽDÉHO VLASTNÍ ROZHODNUTÍ A ONI HO DO NIČEHO NENUTILI.

JE TO FARIZEJSKÉ, ALE BYLA A MOŽNÁ I V SOUČASNOSTI JE TVRDÁ REALITA. NO CO CHCETE OD VNNSSJ ČI APAČŮ OČEKÁVAT.

TAK MILÉ SLEPIČKY OD BOHA MÁTE KAŽDÁ SVŮJ ROZUM A INTUICI CO MŮŽE PO TAKOVÉM ČI MAKOVÉM ROZHODNUTÍ NA ZÁKLADĚ TĚCHTO NEZÁVAZNÝCH RAD VAŠICH VNNSSJ VZNIKNOUT.

PROTO TYTO DARY OD BOHA POUŽÍVEJTE A MÉNĚ SPOLÉHEJTE NA RADY RÁDO BY ZNALÝCH VNNSSJ-KOHOUTŮ, KTEŘÍ SI HRAJÍ NA VELKÉ NÁČELNÍKY NA SMETIŠTI DOGMAT JIMI VYTVOŘENÝCH U NSSJ.

OLDA.
Old.Stloukal
Old.Stloukal
- Výstraha Administrátora: uživatel napadá druhé a/nebo nezařazuje příspěvky podle témat
- Výstraha Administrátora: uživatel napadá druhé a/nebo nezařazuje příspěvky podle témat

Male Poeet p?íspivku : 491
Age : 79
vztah k organizaci : BYL JSEM ČLENEM NSSJ
Reputace : 0
Body : -15
Registration date : 11. 02. 06

http://WWW.SEZNAM.CZ

Návrat nahoru Goto down

SJ a peníze Empty Re: SJ a peníze

Příspěvek  Pollypus 7/4/2011, 17:26

Dozorčí napsal:... odpovídám na Tvůj dotaz o jakého KD šlo.. šlo o jistého Vladislava Puchtu... mladý ambiciózní týpek se zapálenýma vočima.. a ostrými lokty... Přidám ještě jednu legrácku.. Když měl přijet KD, tak se uvažovalo kam ho ubytujeme.Nejvhodnější podmínky se zdály u jedné ochotné staré sestry , která disponovala jedním panelákovým bytem, kde už v té době nebydlela.Tato ochotná sestra-důchodkyně, KD+ jeho manželce napekla, nakoupila základní potraviny na celý týden.. spolu s jinými sestrami jim navařily .. hmmm.. radost pohledět do lednice.. salátky, šunčička.. jogurtíky.. nějakou tu mlsku.. čokoládičku.. ..grilované kuřátko.. ovoce, zelenina.. No a tenhle Puchta pak přijel.. měl se jak prase v žitě a ve finále, když měl už konečně odjet, tak do igelitky napakoval co nesnědli,nespotřebovali, nasedl do své naleštěné Š105 LX a vyfrčel zase parazitovat do jiného sboru. Dívíš se mi, že jsem tohohle chlápka neměl moc v lásce?..
Zdravím asi bych to řešil jinak nakopal bych ho do zadnice aby si na ní dloho nesedl zmrd nenažranej...........znám je jsou to nenažranci.......

Pollypus

Male Poeet p?íspivku : 74
Reputace : 0
Body : 92
Registration date : 14. 03. 09

Návrat nahoru Goto down

SJ a peníze Empty SJ a peníze

Příspěvek  Jesen 13/4/2011, 20:38

Jedno je třeba zdůraznit. Nikdo nikoho přímo nenutí nebo nepodmiňuje být SJ tím, že by musel dávat nějaké peníze. Na rozdíl od většiny zvyklostí v různých sborech církví se dávají peníze anonymně do schránky a nikdo nechodí s ošatkou nebo pytlíkem, aby ostatní viděli kolik kdo dává a účastníci byli podmíněně nuceni přispívat.

V tom je mi to u SJ sympatické a tak bych to viděl správně dělat.

Jesen

Male Poeet p?íspivku : 572
vztah k organizaci : odešel od lidské organizace SJ, v duchu ne od jejích obětí
Reputace : 0
Body : 563
Registration date : 06. 01. 09

Návrat nahoru Goto down

SJ a peníze Empty Re: SJ a peníze

Příspěvek  Tonda Vlas 13/4/2011, 21:44

Jesen napsal:Jedno je třeba zdůraznit. Nikdo nikoho přímo nenutí nebo nepodmiňuje být SJ tím, že by musel dávat nějaké peníze. Na rozdíl od většiny zvyklostí v různých sborech církví se dávají peníze anonymně do schránky a nikdo nechodí s ošatkou nebo pytlíkem, aby ostatní viděli kolik kdo dává a účastníci byli podmíněně nuceni přispívat.

V tom je mi to u SJ sympatické a tak bych to viděl správně dělat.

Znám i katolické farnosti, kde se dávají peníze anonymně do schránky a bylo tam zrušeno chození s ošatkou jako například v Chomutově. Jedná se však o naprosté světlé vyjímky.

Tonda Vlas

Male Poeet p?íspivku : 875
Reputace : 0
Body : 873
Registration date : 15. 04. 10

Návrat nahoru Goto down

SJ a peníze Empty Katolíc vybírají

Příspěvek  PETRONELLA87 1/5/2011, 08:28

*


Naposledy upravil PETRONELLA87 dne 7/12/2011, 16:27, celkově upraveno 2 krát

PETRONELLA87

Female Poeet p?íspivku : 97
Reputace : 0
Body : 109
Registration date : 16. 04. 10

Návrat nahoru Goto down

SJ a peníze Empty Re: SJ a peníze

Příspěvek  Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Strana 1 z 16 1, 2, 3 ... 8 ... 16  Next

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru