Svědkové Jehovovi a Strážná věž
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

SJ, jak se zachováte?

+15
Tonda Vlas
sazeč
witness
lorak
šemdich
daniely
Alea
Petr W.
Jesen
zbysek
Václav
candy
Matěj Telam
jája
Jane
19 posters

Strana 5 z 6 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Goto down

SJ, jak se zachováte? - Stránka 5 Empty Re: SJ, jak se zachováte?

Příspěvek  witness 20/9/2012, 23:22

sazeč napsal:
Tak mi dej konečně pokoj, pokrytče!
?????????????????????

Sazeči, už bys měl jít raději spát a neplést se mezi dospělé,
je zcela nad Tvé možnosti chápat naukovou i mravní podstatu diskuze.

PS - a kdybys nemohl usnout, přečti si znovu, co jsem na začátku napsal já, cos odepsal ty,
možná pak pochopíš nesmyslnost tohoto tvého posledního výkřiku.

Ovšem pravděpodobnost, že něco pochopíš, je u tebe velmi mizivá, nemáš k tomu ani potřebné znalosti, a už vůbec ne vlastnosti.

Takže nikdy si neukusuj více koláče než můžeš polknout, tvá hloupost se ti tu už tolikrát vrátila
na hlavu, že bys už měl být poučen, ale to bys nesměl být dítě....

witness

Male Poeet p?íspivku : 2392
vztah k organizaci : bývalý dlouholetý starší sboru, dnes nečinný zvěstovatel neboli SJ, který již nepodává zprávu
Reputace : 9
Body : 2241
Registration date : 31. 05. 08

Návrat nahoru Goto down

SJ, jak se zachováte? - Stránka 5 Empty Re: SJ, jak se zachováte?

Příspěvek  sazeč 20/9/2012, 23:47

witness napsal:
sazeč napsal:Ježíš není stvořená bytost, ale zrozená.
Sazeči, mám radost z toho, že s Tebou mohu souhlasit, říkám to zcela upřímně.
Upřímně?????
Můžeš provokovat a rád, co?

Psal jsem ti, abys mi dal konečně pokoj a nepoučuj mě!

sazeč

Male Poeet p?íspivku : 1699
Reputace : 2
Body : 1696
Registration date : 27. 04. 09

Návrat nahoru Goto down

SJ, jak se zachováte? - Stránka 5 Empty Re: SJ, jak se zachováte?

Příspěvek  sazeč 21/9/2012, 00:18

Ježíš je náš Pán, halelujah! Vás on velice miluje. flower

sazeč

Male Poeet p?íspivku : 1699
Reputace : 2
Body : 1696
Registration date : 27. 04. 09

Návrat nahoru Goto down

SJ, jak se zachováte? - Stránka 5 Empty Re: SJ, jak se zachováte?

Příspěvek  lorak 21/9/2012, 03:50

witness napsal:
lorak napsal:
Jezis jako prime stvoreni VECNEHO BOHA JEHOVU je v tomto smyslu vlastne zrozenou bytosti (narodil se primo z Boha)
Loraku, takovouto nauku bys v literatuře SJ nikde nenašel.
Mám obavy, že moc dobře neznáš učení SJ, za které se tu tak svéhlavě biješ.

"Ježíš je ‚jediný zplozený Syn‘ (Jan 3:16) v tom smyslu, že je jediným z Božích synů, duchovních i lidských, kterého stvořil sám Bůh; všichni ostatní totiž byli stvořeni skrze tohoto prvorozeného Syna neboli „jeho prostřednictvím“. (Kol 1:16, 17; viz hesla JEŽÍŠ KRISTUS, Předlidská existence; JEDINÝ ZPLOZENÝ.)"

[You must be registered and logged in to see this link.]

Jezis se jako dokonaly clovek na Zemi narodil primo diky pusobeni Bozi ucinne sily. Sve pozemske zrozeni na Zemi ma teda nepochybne primo od Jehovu a jinak to neni ani pokud jde o jeho nebeske zplozeni. I tam se o jeho existenci postaral primo VECNY, VSEMOHOUCI a JEDINY PRAVY BUH JEHOVA. Faktem zustava, ze Jezis ma svoji existenci a zacatek primo od sveho i naseho nebeskeho OTCE BOHA JEHOVU.

witnessi jinak jsem reagoval na tyhle tvoje slova, kde jsi v teto debate napsal tohle.

witness napsal:
sazeč napsal:Ježíš není stvořená bytost, ale zrozená.
Sazeči, mám radost z toho, že s Tebou mohu souhlasit, říkám to zcela upřímně.

Příspěvek witness Yesterday at 0:31

lorak
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování pravidel diskuze
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování  pravidel diskuze

Male Poeet p?íspivku : 871
Age : 48
vztah k organizaci : Lepsi by bylo se ptat na osobni vztah k jedinemu pravemu Bohu Jehovovi.
Reputace : -2
Body : 873
Registration date : 02. 07. 11

Návrat nahoru Goto down

SJ, jak se zachováte? - Stránka 5 Empty Re: SJ, jak se zachováte?

Příspěvek  Tonda Vlas 21/9/2012, 09:57

witness napsal:
sazeč napsal:No, nezlob se witnessi, jak tě znám... škoda mluvit. Že by ses změnil? Nech si pro sebe, jo?
To, že jsi mrzák tělesně, za to samozřejmě nemůžeš, ale že jsi mrzák i mravně, to je na pováženou.
Škoda času se zdržovat komunikací s takovým pokryteckým chcípáčkem, jako jsi Ty.

Vidím, že witness už zase začíná. U nás na křesťanských diskuzích by za toto dostal od admina zákaz přístupu, jako byl odtamtud vyhozen Martin Kubrt.

Tonda Vlas

Male Poeet p?íspivku : 875
Reputace : 0
Body : 873
Registration date : 15. 04. 10

Návrat nahoru Goto down

SJ, jak se zachováte? - Stránka 5 Empty Re: SJ, jak se zachováte?

Příspěvek  Anonymní 21/9/2012, 11:12

Bráškové a sestřičky.

Kdo všechno udělal? Bůh Otec nebo Bůh Syn? Písmo dává jasnou odpověď - Syn, ale nebylo to dle jeho vůle, ale vůle Otce. Přidám se k výrokům Washera, že i když tomu nerozumím nebo to zrovna neumím vysvětlit, není to podnět k tomu, abych to upravil tak, aby mi to sedělo třeba ve světle nějaké lidské filozofie. Proč má VRO takovou potřebu vše upravovat i když v Písmu to není až tak jasné nebo je to otázka víry?

Anonymní
Anonymní


Návrat nahoru Goto down

SJ, jak se zachováte? - Stránka 5 Empty Re: SJ, jak se zachováte?

Příspěvek  Anonymní 21/9/2012, 11:20

Bráškové a sestřičky.

Taky mi pookřálo srdíčko když jsem četl witnessovi příspěvky, po delší době, ale dlouho to nevydrželo, to máš Tondo pravdu. Ale abychom mu nekřivdili, sazeč neměl oplácet stejným, když se mu na witnessovi něco nelíbí, ne? Nevím, ale věřím tomu, že skutečně co vysíláme do světa-vesmíru, to se nám vrací. Proto když budeme vyzařovat jenom lásku, nebudeme přitahovat hněv, pýchu a zlobu. Už několik týdnů se snažím tak jednat a skutečně můj život se změnil. Dříve se mi děli zvláštní věci, dnes jsem přesvědčený, že to bylo tím, že jsem si přitahoval věci o kterých jsem ani nevěděl, že mé chování přitahovat může.

Mějme lásku ke všem bratrům, proč asi tato výzva?!

Anonymní
Anonymní


Návrat nahoru Goto down

SJ, jak se zachováte? - Stránka 5 Empty Re: SJ, jak se zachováte?

Příspěvek  sazeč 21/9/2012, 11:34

láska, tolerance, pokoj flower


Naposledy upravil sazeč dne 21/9/2012, 13:39, celkově upraveno 2 krát

sazeč

Male Poeet p?íspivku : 1699
Reputace : 2
Body : 1696
Registration date : 27. 04. 09

Návrat nahoru Goto down

SJ, jak se zachováte? - Stránka 5 Empty Re: SJ, jak se zachováte?

Příspěvek  Tonda Vlas 21/9/2012, 11:39

yxoxs napsal:Bráškové a sestřičky.

Taky mi pookřálo srdíčko když jsem četl witnessovi příspěvky, po delší době, ale dlouho to nevydrželo, to máš Tondo pravdu. Ale abychom mu nekřivdili, sazeč neměl oplácet stejným, když se mu na witnessovi něco nelíbí, ne? Nevím, ale věřím tomu, že skutečně co vysíláme do světa-vesmíru, to se nám vrací. Proto když budeme vyzařovat jenom lásku, nebudeme přitahovat hněv, pýchu a zlobu. Už několik týdnů se snažím tak jednat a skutečně můj život se změnil. Dříve se mi děli zvláštní věci, dnes jsem přesvědčený, že to bylo tím, že jsem si přitahoval věci o kterých jsem ani nevěděl, že mé chování přitahovat může.

Mějme lásku ke všem bratrům, proč asi tato výzva?!


O to nejde. Witness má plné právo vyjadřovat své názory ostře, nemusí však přitom zklouzávat do hulvátské roviny.

Tonda Vlas

Male Poeet p?íspivku : 875
Reputace : 0
Body : 873
Registration date : 15. 04. 10

Návrat nahoru Goto down

SJ, jak se zachováte? - Stránka 5 Empty Re: SJ, jak se zachováte?

Příspěvek  zbysek 21/9/2012, 12:36

Tonda Vlas napsal:
yxoxs napsal:Mějme lásku ke všem bratrům, proč asi tato výzva?!
O to nejde. Witness má plné právo vyjadřovat své názory ostře, nemusí však přitom zklouzávat do hulvátské roviny.
Jde o to.
Jan 13:35  Podle toho všichni poznají, že jste moji učedníci, budete-li mít lásku jedni k druhým.“

Pokud má někdo pravidelné problémy s osočováním druhých a nadáváním na jejich adresu, pak mám prostě velmi závažný problém považovat takového člověka za Kristova učedníka, i kdyby ve všech ostatních věcech byl čistý jako lilie. Kde chybí láska, chybí i vše ostatní.

zbysek

Male Poeet p?íspivku : 4242
vztah k organizaci : bývalý - 6 let
Reputace : 6
Body : 3484
Registration date : 16. 02. 08

Návrat nahoru Goto down

SJ, jak se zachováte? - Stránka 5 Empty Re: SJ, jak se zachováte?

Příspěvek  jája 21/9/2012, 14:17

witnessi, to, cos napsal, je hulvátství nejtvrdšího kalibru. Až se ti v rodině narodí neslyšící dítě, řekneš, že je tělesnej mrzák?
S názory Sazeče zpravidla nesouhlasím, ale je to člověk jako já a ty. Měřím jen 170 cm, budeš mě označovat za trpaslíka? Jsi dokonalej?
Vyjadřuj nesouhlas, taky se ozvu, ale neurážej. Takže teď se ozývám. Nesouhlasím a odsuzuju tenhle styl konverzace.
Lacinej, hrubej, ubohej a totálně nekřesťanskej.
Sazeči, mám úplně jiný názory, než ty, ale jsem rád, že tu jsi. A že sis už toho vyslech dost.

jája

Poeet p?íspivku : 680
vztah k organizaci : odejitý
Reputace : 6
Body : 596
Registration date : 23. 10. 07

Návrat nahoru Goto down

SJ, jak se zachováte? - Stránka 5 Empty Re: SJ, jak se zachováte?

Příspěvek  sazeč 21/9/2012, 14:28

Jájo, však vím, že ne. Kde psáno, abysme byli jednotní ve všem? Máš pravdu, že láska je poznávacím křestanským znakem. flower

Jinak jsem chtěl toho psát, jak jsem znechucen, ale vždy witness chytá za mé slovo a využívá ke zničení mé osoby.


Naposledy upravil sazeč dne 21/9/2012, 14:47, celkově upraveno 1 krát

sazeč

Male Poeet p?íspivku : 1699
Reputace : 2
Body : 1696
Registration date : 27. 04. 09

Návrat nahoru Goto down

SJ, jak se zachováte? - Stránka 5 Empty Re: SJ, jak se zachováte?

Příspěvek  jája 21/9/2012, 14:41

Proto jsem to nepsal, nechci kohokoli dojímat, ale vadí mi, když místo argumentů nastoupí urážky. Navíc nechutný. Takže Sazeči, jsme si rovný a nesouhlasím ve většině s tebou Very Happy .

jája

Poeet p?íspivku : 680
vztah k organizaci : odejitý
Reputace : 6
Body : 596
Registration date : 23. 10. 07

Návrat nahoru Goto down

SJ, jak se zachováte? - Stránka 5 Empty Re: SJ, jak se zachováte?

Příspěvek  šemdich 21/9/2012, 15:20

sazeč napsal:Jájo, však vím, že ne. Kde psáno, abysme byli jednotní ve všem? Máš pravdu, že láska je poznávacím křestanským znakem. flower

Jinak jsem chtěl toho psát, jak jsem znechucen, ale vždy witness chytá za mé slovo a využívá ke zničení mé osoby.

Ano, sazeči, jsi mrzák, je to tak. Neb každý z nás nemůže být dokonalý. Avšak witness bude po smrti zmrzačen v mukách pekelných. Je tomu tak, protože on snaží se hanit učení Kristovo. Jehova nemá rád jeho slova.

Nic si nedělej z toho, milý sazeči, že jsi prachobyčejný bídný mrzák v tomto životě, po smrti buď mrzákem zůstaneš, čili si nepohoršíš, anebo mrzákem nebudeš. To já hodnotit nemohu, to může jen a pouze Jeho vyvýšenost Jehova. Avšak witness, ten mrzákem bude, o to horší to pro něj bude, že teď na tomto světě mrzákem není.

šemdich

Male Poeet p?íspivku : 62
Reputace : -1
Body : 62
Registration date : 07. 04. 11

Návrat nahoru Goto down

SJ, jak se zachováte? - Stránka 5 Empty Re: SJ, jak se zachováte?

Příspěvek  jája 21/9/2012, 15:26

šemdich už není trapnej, ten je přímo číslo diagnózy. Na něj nemá smysl reagovat.

jája

Poeet p?íspivku : 680
vztah k organizaci : odejitý
Reputace : 6
Body : 596
Registration date : 23. 10. 07

Návrat nahoru Goto down

SJ, jak se zachováte? - Stránka 5 Empty Re: SJ, jak se zachováte?

Příspěvek  šemdich 21/9/2012, 15:29

jája napsal:šemdich už není trapnej, ten je přímo číslo diagnózy. Na něj nemá smysl reagovat.

Já si zase Jájo myslím, že z diagnózy jsi ty! Nechť ti Jehova nařeže na holou prdel!

šemdich

Male Poeet p?íspivku : 62
Reputace : -1
Body : 62
Registration date : 07. 04. 11

Návrat nahoru Goto down

SJ, jak se zachováte? - Stránka 5 Empty Re: SJ, jak se zachováte?

Příspěvek  Bulhar 21/9/2012, 15:40

witness napsal:
sazeč napsal:Ježíš není stvořená bytost, ale zrozená.
Sazeči, mám radost z toho, že s Tebou mohu souhlasit, říkám to zcela upřímně.

A já naopak vůbec nechápu, co to znamená, že Ježíš není stvořený, ale zrozený.

Bulhar

Male Poeet p?íspivku : 1253
vztah k organizaci : více pšenice, méně plevele
Reputace : 0
Body : 1254
Registration date : 06. 05. 11

Návrat nahoru Goto down

SJ, jak se zachováte? - Stránka 5 Empty Re: SJ, jak se zachováte?

Příspěvek  Bulhar 21/9/2012, 15:56

yxoxs napsal:Bráškové a sestřičky.

abychom mu nekřivdili, sazeč neměl oplácet stejným, když se mu na witnessovi něco nelíbí, ne?

Ovšem sazeč witnessovi neoplácel stejným, nýbrž sazeč zaútočil po witnessově pochvale adresované sazečovi.

P.S. Tím neobhajuji witnessovi útoky, mohl se mírnit.

Bulhar

Male Poeet p?íspivku : 1253
vztah k organizaci : více pšenice, méně plevele
Reputace : 0
Body : 1254
Registration date : 06. 05. 11

Návrat nahoru Goto down

SJ, jak se zachováte? - Stránka 5 Empty Re: SJ, jak se zachováte?

Příspěvek  šemdich 21/9/2012, 16:00

Bulhar napsal:
yxoxs napsal:Bráškové a sestřičky.

abychom mu nekřivdili, sazeč neměl oplácet stejným, když se mu na witnessovi něco nelíbí, ne?

Ovšem sazeč witnessovi neoplácel stejným, nýbrž sazeč zaútočil po witnessově pochvale adresované sazečovi.

P.S. Tím neobhajuji witnessovi útoky, mohl se mírnit.


To už může posoudit jen Jehova

šemdich

Male Poeet p?íspivku : 62
Reputace : -1
Body : 62
Registration date : 07. 04. 11

Návrat nahoru Goto down

SJ, jak se zachováte? - Stránka 5 Empty Re: SJ, jak se zachováte?

Příspěvek  Bulhar 21/9/2012, 16:10

To máš pravdu šemdichu.

Já si jen můžu udělat úsudek na to, že když witness pochválí sazeče za názor, sazeč měl být rád a nepsat takovou blbost - ,aby witness nejásal předčasně´. Nemělo to hlavu ani patu, a bylo v tom vidět, že sazeč nestojí o urovnání vztahu z witnessem. Witness to však měl přejít anebo
reagovat jemněji.

Bulhar

Male Poeet p?íspivku : 1253
vztah k organizaci : více pšenice, méně plevele
Reputace : 0
Body : 1254
Registration date : 06. 05. 11

Návrat nahoru Goto down

SJ, jak se zachováte? - Stránka 5 Empty Re: SJ, jak se zachováte?

Příspěvek  sazeč 21/9/2012, 16:42

Bulhar napsal:To máš pravdu šemdichu.

Já si jen můžu udělat úsudek na to, že když witness pochválí sazeče za názor, sazeč měl být rád a nepsat takovou blbost - ,aby witness nejásal předčasně´. Nemělo to hlavu ani patu, a bylo v tom vidět, že sazeč nestojí o urovnání vztahu z witnessem. Witness to však měl přejít anebo
reagovat jemněji.
Jeho pochvalu nepotřebuji v žádném případě už dávno. Mj. proto, že mne několikrát ponižoval, ale to tebe nemusí zajímat a nemůže, jelikož jsi sám na vlastní kůži nezažil.
Za druhé witness moc dobře ví, kam míří a jak má radost z mého názoru, který později použije ve svůj prospěch. On pochválí jen to co se mu hodí, jinak použije proti mně na nejslabší bod.
Když jsem vysvětlil, on se vždy ohradil, jakej jsem ubožák a výmluva. Dobře víš, že se nemohu s vámi vyrovnat ve slovech, a také Pán Ježíš dle toho zacházel s hluchoněmým. To co jsem sděloval, nemusí přesně vyznít co si myslím, jelikož těžko hledám vhodná slova a navíc mám malou zásobu slov. Přesto witness tohle nepřipouští.
Teď Jája vystihl pocit, proč bys nemohl také, Bulhare?

Kdyby byla pravda, že se chtěl se mnou usmířit, vyšlo by najevo, ne? On je takový zbabělec. Nejsem blbej, on moc dobře ví a použije proti mně takovým způsobem, abych klesl na mysli. Chápeš? Pokrytec a křestaň spolu nesouvisejí...

Myslím pokud se nemýlím se právě začalo v ostrý útok v době, kdy witness tobě bránil vstoupit do Pána skrze ČBC (českobratrská církev či nějak). Divil jsem se a řekl, ať Ti nechá na pokoj a nebránil Ti. To ho štvalo a začala nenávist vůči mně.

sazeč

Male Poeet p?íspivku : 1699
Reputace : 2
Body : 1696
Registration date : 27. 04. 09

Návrat nahoru Goto down

SJ, jak se zachováte? - Stránka 5 Empty Re: SJ, jak se zachováte?

Příspěvek  šemdich 21/9/2012, 16:57

sazeč napsal:
Bulhar napsal:To máš pravdu šemdichu.

Já si jen můžu udělat úsudek na to, že když witness pochválí sazeče za názor, sazeč měl být rád a nepsat takovou blbost - ,aby witness nejásal předčasně´. Nemělo to hlavu ani patu, a bylo v tom vidět, že sazeč nestojí o urovnání vztahu z witnessem. Witness to však měl přejít anebo
reagovat jemněji.
Jeho pochvalu nepotřebuji v žádném případě už dávno. Mj. proto, že mne několikrát ponižoval, ale to tebe nemusí zajímat a nemůže, jelikož jsi sám na vlastní kůži nezažil.
Za druhé witness moc dobře ví, kam míří a jak má radost z mého názoru, který později použije ve svůj prospěch. On pochválí jen to co se mu hodí, jinak použije proti mně na nejslabší bod.
Když jsem vysvětlil, on se vždy ohradil, jakej jsem ubožák a výmluva. Dobře víš, že se nemohu s vámi vyrovnat ve slovech, a také Pán Ježíš dle toho zacházel s hluchoněmým. To co jsem sděloval, nemusí přesně vyznít co si myslím, jelikož těžko hledám vhodná slova a navíc mám malou zásobu slov. Přesto witness tohle nepřipouští.
Teď Jája vystihl pocit, proč bys nemohl také, Bulhare?

Kdyby byla pravda, že se chtěl se mnou usmířit, vyšlo by najevo, ne? On je takový zbabělec. Nejsem blbej, on moc dobře ví a použije proti mně takovým způsobem, abych klesl na mysli. Chápeš? Pokrytec a křestaň spolu nesouvisejí...

Myslím pokud se nemýlím se právě začalo v ostrý útok v době, kdy witness tobě bránil vstoupit do Pána skrze ČBC (českobratrská církev či nějak). Divil jsem se a řekl, ať mu nechá na pokoj a nebránil mu. To ho štvalo a začala nenávist vůči mně.

Witness si totiž myslí, že Jeho(va) je jen a jen jeho. Ale Jehova je zde i pro sazeče, přestože je to mrzák.

šemdich

Male Poeet p?íspivku : 62
Reputace : -1
Body : 62
Registration date : 07. 04. 11

Návrat nahoru Goto down

SJ, jak se zachováte? - Stránka 5 Empty Re: SJ, jak se zachováte?

Příspěvek  sazeč 21/9/2012, 16:59

Šemdichu, vím, že rád vtipkuješ, avšak mě nenazývej za mrzáka. Shocked

sazeč

Male Poeet p?íspivku : 1699
Reputace : 2
Body : 1696
Registration date : 27. 04. 09

Návrat nahoru Goto down

SJ, jak se zachováte? - Stránka 5 Empty Re: SJ, jak se zachováte?

Příspěvek  šemdich 21/9/2012, 17:04

sazeč napsal:Šemdichu, vím, že rád vtipkuješ, avšak mě nenazývej za mrzáka. Shocked


ty jsi mrzák, ale pouze tělesně... zatímco witness je duchovní mrzák, posuď sám, co je horší ;-)

šemdich

Male Poeet p?íspivku : 62
Reputace : -1
Body : 62
Registration date : 07. 04. 11

Návrat nahoru Goto down

SJ, jak se zachováte? - Stránka 5 Empty Re: SJ, jak se zachováte?

Příspěvek  Alea 21/9/2012, 18:17

Pánové, opět upozorňuji - žádné urážky! Witness si koleduje o žlutou.... Exclamation
Alea
Alea

Female Poeet p?íspivku : 799
vztah k organizaci : narozená jako SJ, pár let průkopnice, nyní v ranách Kristových a u jeho srdce
Reputace : 1
Body : 865
Registration date : 14. 11. 09

Návrat nahoru Goto down

SJ, jak se zachováte? - Stránka 5 Empty Re: SJ, jak se zachováte?

Příspěvek  Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Strana 5 z 6 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Návrat nahoru


 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru