Svědkové Jehovovi a Strážná věž
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

SJ, jak se zachováte?

+15
Tonda Vlas
sazeč
witness
lorak
šemdich
daniely
Alea
Petr W.
Jesen
zbysek
Václav
candy
Matěj Telam
jája
Jane
19 posters

Strana 2 z 6 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Goto down

SJ, jak se zachováte? - Stránka 2 Empty Re: SJ, jak se zachováte?

Příspěvek  sazeč 18/9/2012, 23:04

Lorak:

Jezis Kristus prinesl i toto uceni.

"S každým tedy, kdo vyznává před lidmi spojení se mnou, také vyznám spojení před svým Otcem, který je v nebesích; kdokoli mě však zapře před lidmi, toho také zapřu před svým Otcem, který je v nebesích..."

Loraku, jsi ve spojení s Ježíšem? A co to znamená, víš-li to?

sazeč

Male Poeet p?íspivku : 1699
Reputace : 2
Body : 1696
Registration date : 27. 04. 09

Návrat nahoru Goto down

SJ, jak se zachováte? - Stránka 2 Empty Re: SJ, jak se zachováte?

Příspěvek  lorak 18/9/2012, 23:12

sazeč napsal:
Lorak:

Jezis Kristus prinesl i toto uceni.

"S každým tedy, kdo vyznává před lidmi spojení se mnou, také vyznám spojení před svým Otcem, který je v nebesích; kdokoli mě však zapře před lidmi, toho také zapřu před svým Otcem, který je v nebesích..."

Loraku, jsi ve spojení s Ježíšem? A co to znamená, víš-li to?

Sazeci, co by jsi chcel vedet o mem panovi, ktery mne vede k uctivani sveho i meho nebeskeho Otce a jedineho praveho Boha Jehovu ?

lorak
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování pravidel diskuze
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování  pravidel diskuze

Male Poeet p?íspivku : 871
Age : 48
vztah k organizaci : Lepsi by bylo se ptat na osobni vztah k jedinemu pravemu Bohu Jehovovi.
Reputace : -2
Body : 873
Registration date : 02. 07. 11

Návrat nahoru Goto down

SJ, jak se zachováte? - Stránka 2 Empty Re: SJ, jak se zachováte?

Příspěvek  sazeč 19/9/2012, 00:19

lorak napsal:
sazeč napsal:
Lorak:

Jezis Kristus prinesl i toto uceni.

"S každým tedy, kdo vyznává před lidmi spojení se mnou, také vyznám spojení před svým Otcem, který je v nebesích; kdokoli mě však zapře před lidmi, toho také zapřu před svým Otcem, který je v nebesích..."

Loraku, jsi ve spojení s Ježíšem? A co to znamená, víš-li to?

Sazeci, co by jsi chcel vedet o mem panovi, ktery mne vede k uctivani sveho i meho nebeskeho Otce a jedineho praveho Boha Jehovu ?

Uctívat dle tebe znamená co? Tak že mluvíte pravdu a oznamujete Boží jméno? Přesvědčujete lidi o pravosti organizace SJ? Že Ježíš je anděl?

Ježíš řekl, že kdo ho jako svého Pána přijímá a vyzná před lidmi, Ježíš toho vyzná před svým Otcem. Ježíše jako svého Pána vidíš, přijímáš a říkáš lidem?

No a Tomáš ho před zúčastněnými vyznal a řekl: Můj Pán a můj Bůh. Také děláš?

Mimochodem v PNS zvláštní překladáno: ,,ve spojení se mnou", kdežto v ostatních překladech: ,,mne". Proto jsem tě ptal, jestli jsi v Pánu, když jsi citoval.

Jsi v Pánu?

sazeč

Male Poeet p?íspivku : 1699
Reputace : 2
Body : 1696
Registration date : 27. 04. 09

Návrat nahoru Goto down

SJ, jak se zachováte? - Stránka 2 Empty Re: SJ, jak se zachováte?

Příspěvek  Alea 19/9/2012, 01:40

šemdich napsal:
Jehova si jednoznačně přeje, aby se matka vídala se svým dítětem. Samozřejě si také přeje, aby byla u svědků, ale pokud není, nějak to překousne. Její manžel by to měl tolerovat :-)

Milý Šemdichu, nechtěl bys podpořit ubohého Loraka v jeho vysilujícím úsilí o naše obrácení? Myslím, že mu už dochází šťáva, když vidí, jak jsme zatvrzelí a odmítáme jeho láskyplné pokusy. Možná by potřeboval tvá bratrská a útěšná slova a Tvůj nezdolný entuziasmus a neotřelý pohled na Jehovu.

Chápající Alea
Alea
Alea

Female Poeet p?íspivku : 799
vztah k organizaci : narozená jako SJ, pár let průkopnice, nyní v ranách Kristových a u jeho srdce
Reputace : 1
Body : 865
Registration date : 14. 11. 09

Návrat nahoru Goto down

SJ, jak se zachováte? - Stránka 2 Empty Re: SJ, jak se zachováte?

Příspěvek  Tonda Vlas 19/9/2012, 07:10

lorak napsal:

Jak se chovat k vyloučenému
[You must be registered and logged in to see this link.]

Tohle jsou informace na oficialnich strankach SJ.

Loraku, dobře víš, že jsem nikdy nebyl členem vaší sekty, z toho všeho a přístupu tvého a tobě podobným mi trne.

Tonda Vlas

Male Poeet p?íspivku : 875
Reputace : 0
Body : 873
Registration date : 15. 04. 10

Návrat nahoru Goto down

SJ, jak se zachováte? - Stránka 2 Empty Re: SJ, jak se zachováte?

Příspěvek  jája 19/9/2012, 07:29

Tondo, skutečný přístup SJ není dogmatický, týká se to konkrétních lidí.
Denně jsem ve styku s dětmi, vozím je do školy, pátky a soboty jsou u mě, já jim naoplátku nedělám problémy s návštěvou sjezdů i SH.
Jejich matka je dál považovaná za příkladnou SJ, nikdo jí nepranýřuje.
Je to jen o lidech.

jája

Poeet p?íspivku : 680
vztah k organizaci : odejitý
Reputace : 6
Body : 596
Registration date : 23. 10. 07

Návrat nahoru Goto down

SJ, jak se zachováte? - Stránka 2 Empty Re: SJ, jak se zachováte?

Příspěvek  Tonda Vlas 19/9/2012, 07:54

jája napsal:Tondo, skutečný přístup SJ není dogmatický, týká se to konkrétních lidí.
Denně jsem ve styku s dětmi, vozím je do školy, pátky a soboty jsou u mě, já jim naoplátku nedělám problémy s návštěvou sjezdů i SH.
Jejich matka je dál považovaná za příkladnou SJ, nikdo jí nepranýřuje.
Je to jen o lidech.

Nějak si to tak myslím, znám pouze jednoho bývalého SJ. Dle toho co říkal, byl spíše ve vleku manželky. Poté, co ona ve věku 38 let nešťastně zahynula při autohavárii, tak jeho náklonost k SJ pozvolna vyšuměla a přestal tam chodit. Říkal mi, že je to různé, že někteří SJ se s ním striktně nezdraví a dělají, jako by ho neviděli, jiní se prý s ním baví téměř normálně. Dle něj je to spíše na jednotlivých lidech.

Tonda Vlas

Male Poeet p?íspivku : 875
Reputace : 0
Body : 873
Registration date : 15. 04. 10

Návrat nahoru Goto down

SJ, jak se zachováte? - Stránka 2 Empty Re: SJ, jak se zachováte?

Příspěvek  lorak 19/9/2012, 09:24

sazeč napsal:
lorak napsal:
sazeč napsal:
Lorak:

Jezis Kristus prinesl i toto uceni.

"S každým tedy, kdo vyznává před lidmi spojení se mnou, také vyznám spojení před svým Otcem, který je v nebesích; kdokoli mě však zapře před lidmi, toho také zapřu před svým Otcem, který je v nebesích..."

Loraku, jsi ve spojení s Ježíšem? A co to znamená, víš-li to?

Sazeci, co by jsi chcel vedet o mem panovi, ktery mne vede k uctivani sveho i meho nebeskeho Otce a jedineho praveho Boha Jehovu ?

Uctívat dle tebe znamená co? Tak že mluvíte pravdu a oznamujete Boží jméno? Přesvědčujete lidi o pravosti organizace SJ? Že Ježíš je anděl?

Ježíš řekl, že kdo ho jako svého Pána přijímá a vyzná před lidmi, Ježíš toho vyzná před svým Otcem. Ježíše jako svého Pána vidíš, přijímáš a říkáš lidem?

No a Tomáš ho před zúčastněnými vyznal a řekl: Můj Pán a můj Bůh. Také děláš?

Mimochodem v PNS zvláštní překladáno: ,,ve spojení se mnou", kdežto v ostatních překladech: ,,mne". Proto jsem tě ptal, jestli jsi v Pánu, když jsi citoval.

Jsi v Pánu?

Sazeci nikdo ze SJ nevyucuje, ze je Jezis Kristus andel ! Tuhle lez o SJ siri lide s lzi poskrvrnenym svedomim zatezenym tezkym hrichem. Lide, co odporuji PRAVDE a uceni Boziho slova.

Jezis KRISTUS je Bozi Syn a nas PAN a ma vyssi postaveni od andelu, ale ma nizsi postaveni od sveho Otce a stejne jak andele poslouchaji prikazy Jezise Krista i Boha, tak posloucha i Jezis Kristus prikazy sveho Otce a cini to, co je plne v souladu s jeho vuli. Jezis je teda ve vyssim postaveni od andelu a je primo podrizen jedinemu pravemu, vsemohoucimu, vecnemu a nejvyssimu Bohu JEHOVOVI, ktery je jeho a zaroven i nasim Bohem a OTCEM. Slouzi Bohu stejne jako andele a kazdy verny Bozi sluzebnik. Ve sluzbe Bohu je pro kazdeho z nas tim nejlepsim prikladem - je hlavou krestanskeho sboru. Jezis Kristus je teda nejvyse postavenym sluzebnikem a ted je i prostrednikem Boha Jehovu. Sedi po jeho pravici pripraven vykonat kazdy jeho prikaz a vse, co je plne v souladu s jeho vuli (Heb 8:1,2,6). Veskerou sluzbu a pravomoc, co Jezis Kristus dostal od sveho Otce, uplatnuje ve prospech sveho Otce a jedineho praveho Boha, ktery je zvrchovanou autoritou nade vsemi vcetne samotneho Boziho syna Jezise Krista a je hoden prijmout uctivani od kazdeho tvora v nebi i na zemi vcetne samotneho Jezise Krista (1 Kor 11:3; Fil 2:9-11; 1 Kor 15:24-28 ).

Az nejsi satanem zaslepenym clovekem, tak tuhle PRAVDU a uceni o kterem ti vyse pisu i sam v Bozim slove PRAVDY uvidis. Musi ti to byt ale dano primo od naseho nebeskeho Otce Boha Jehovu.

"Nikto nemôže prísť ku mne, ak ho nepritiahne Otec, ktorý ma poslal; a ja ho vzkriesim v posledný deň. V Prorokoch je napísané: ‚A všetci budú vyučovaní Jehovom.‘ Každý, kto počul od Otca a naučil sa, prichádza ku mne." (Jan 6:44,45)

Jen zalepeni lidi veri ve falesne odpadlicke krestanske nauky o Bohu a Kristovi prijimane do krestanstvi davno po Jezisove smrti, kdyz uz zacal Satan mezi psenici zasetou Jezisem zasevat i plevel.

"Preto sa nevzdávame, lebo máme túto službu podľa milosrdenstva, ktoré nám bolo prejavené, ale sme sa zriekli postranných vecí, za ktoré sa treba hanbiť, nechodíme prefíkane, ani nefalšujeme Božie Slovo, ale robiac pravdu zjavnou, odporúčame sa každému ľudskému svedomiu pred Bohom. Teda ak je dobré posolstvo, ktoré oznamujeme, naozaj zahalené, potom je zahalené medzi tými, ktorí hynú, medzi ktorými boh tohto systému vecí zaslepil mysle neveriacich, aby nepresvietilo osvietenie slávnym dobrým posolstvom o Kristovi, ktorý je obrazom Boha." (2 Kor 4:1-4)

"To je znamenité a prijateľné v očiach nášho Záchrancu, Boha, ktorého vôľou je to, aby boli ľudia každého druhu zachránení a prišli k presnému poznaniu pravdy. Lebo je jeden Boh a jeden sprostredkovateľ medzi Bohom a ľuďmi, človek, Kristus Ježiš, ktorý dal sám seba ako zodpovedajúce výkupné za všetkých – [to] sa má dosvedčiť vo svojich časoch. Pre toto svedectvo som bol ustanovený za zvestovateľa a apoštola – hovorím pravdu, neluhám – za učiteľa národov vo veci viery a pravdy." (1 Tim 2:3-7)

"Lebo hoci sú takí, ktorí sú nazývaní „bohmi“, či v nebi, alebo na zemi, tak ako je mnoho „bohov“ a mnoho „pánov“, pre nás je skutočne jeden Boh, Otec, z ktorého je všetko, a my pre neho; a je jeden Pán, Ježiš Kristus, prostredníctvom ktorého je všetko, a my prostredníctvom neho." (1 Kor 8:5,6)


Naposledy upravil lorak dne 19/9/2012, 09:34, celkově upraveno 10 krát

lorak
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování pravidel diskuze
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování  pravidel diskuze

Male Poeet p?íspivku : 871
Age : 48
vztah k organizaci : Lepsi by bylo se ptat na osobni vztah k jedinemu pravemu Bohu Jehovovi.
Reputace : -2
Body : 873
Registration date : 02. 07. 11

Návrat nahoru Goto down

SJ, jak se zachováte? - Stránka 2 Empty Re: SJ, jak se zachováte?

Příspěvek  zbysek 19/9/2012, 09:26

lorak napsal:kdokoli mě však zapře před lidmi, toho také zapřu před svým Otcem, který je v nebesích.
Já tomu rozumím tak, že ty jsi tu veřejně zapřel Krista jako svého Panovníka, který tě vykoupil, takže Krista neznáš, ani on nezná tebe.

zbysek

Male Poeet p?íspivku : 4242
vztah k organizaci : bývalý - 6 let
Reputace : 6
Body : 3484
Registration date : 16. 02. 08

Návrat nahoru Goto down

SJ, jak se zachováte? - Stránka 2 Empty Re: SJ, jak se zachováte?

Příspěvek  zbysek 19/9/2012, 09:35

lorak napsal:Sazeci nikdo ze SJ nevyucuje, ze je Jezis Kristus andel !
Loraku, NELŽI!!! SJ ztotožňují Ježíše s archandělem Michaelem, tedy jasně učí, že je to anděl, byť nejvýše postavený.

zbysek

Male Poeet p?íspivku : 4242
vztah k organizaci : bývalý - 6 let
Reputace : 6
Body : 3484
Registration date : 16. 02. 08

Návrat nahoru Goto down

SJ, jak se zachováte? - Stránka 2 Empty Re: SJ, jak se zachováte?

Příspěvek  Ing.Peter 19/9/2012, 10:15

Za ten čas čo chodím k JS a čo mám k dispozícii ich literatúru som sa nestretol s tým ,že by JK považovali len za nejakého anjela. Spýtaj sa JS kto je Kristus a dám krk na to ,že nikto ti nepovie že je to "len" nejaký anjel.
S tým ja osobne nemám problém,že za Michaela považujú Krista . Kristovi v Písme sú pripisované mnohe tituly,a Archaniel môže byť jeden z nich ,keďže Kristovi slúžia anjeli ako "podriadený" čiže je ich archanielom.
"Lebo sám Pán s veliteľským povelom, s hlasom archanjela a s trúbou Božou sostúpi s neba, a mŕtvi v Kristu vstanú najprv.."
K tomuto textu je v literatúre JS toto: Tento biblický verš teda naznačuje, že archanjel Michael je sám Ježiš.
Teda že to môže byť Kristus.
Krista považujú JS za svojho Kráľa, spasiteľa,vodcu atď.

Ing.Peter

Male Poeet p?íspivku : 511
Reputace : 1
Body : 516
Registration date : 25. 11. 11

Návrat nahoru Goto down

SJ, jak se zachováte? - Stránka 2 Empty Re: SJ, jak se zachováte?

Příspěvek  Admin 19/9/2012, 10:27

lorak napsal:

Jak se chovat k vyloučenému
[You must be registered and logged in to see this link.] s vyloučeným&p=par

Tohle jsou informace na oficialnich strankach SJ.

Jen si dovolím připomenou, že výše zmiňovaná citace je ze svědkovské publikace, která se jmenuje: Zachovávejte se v Boží lásce ... Twisted Evil

Jak orwelovské! "Válka je mír, svoboda je otroctví, v nevědomosti je síla"

Jinak díky witnesovi za perfektní rozbor.
Já bych začal u soudního rozsudku a sociálního odboru příslušného úřadu ...

Zdravím
M


Admin
Admin

Poeet p?íspivku : 218
Reputace : 0
Body : 190
Registration date : 30. 01. 06

https://straznavez.forumczech.com

Návrat nahoru Goto down

SJ, jak se zachováte? - Stránka 2 Empty Re: SJ, jak se zachováte?

Příspěvek  sazeč 19/9/2012, 10:45

Ing.Peter napsal:Za ten čas čo chodím k JS a čo mám k dispozícii ich literatúru som sa nestretol s tým ,že by JK považovali len za nejakého anjela. Spýtaj sa JS kto je Kristus a dám krk na to ,že nikto ti nepovie že je to "len" nejaký anjel.
S tým ja osobne nemám problém,že za Michaela považujú Krista . Kristovi v Písme sú pripisované mnohe tituly,a Archaniel môže byť jeden z nich ,keďže Kristovi slúžia anjeli ako "podriadený" čiže je ich archanielom.
"Lebo sám Pán s veliteľským povelom, s hlasom archanjela a s trúbou Božou sostúpi s neba, a mŕtvi v Kristu vstanú najprv.."
K tomuto textu je v literatúre JS toto: Tento biblický verš teda naznačuje, že archanjel Michael je sám Ježiš.
Teda že to môže byť Kristus.
Krista považujú JS za svojho Kráľa, spasiteľa,vodcu atď.

SV 1997, 3/15

4 Anděl, který má největší moc a autoritu — hlavní anděl —, je v Bibli označen jako archanděl Michael. (Juda 9) Není to nikdo jiný než Ježíš Kristus. (1. Tesaloničanům 4:16) Když se před nespočetnými věky Jehova rozhodl, že bude Stvořitelem, to úplně první, co stvořil, byl právě tento jeho andělský Syn. (Zjevení 3:14; 19:11) Později Jehova prostřednictvím svého prvorozeného Syna stvořil další duchovní tvory. (Kolosanům 1:15–17)

Petře, mohu ještě najít v jiných literaturách SJ.

SV 2005, 8/1

4 Zamysleme se nad tím, co zažil apoštol Pavel. Napsal: „Byl mi dán osten do těla, Satanův anděl, aby mě políčkoval.“ A dodal: „Třikrát [jsem] snažně prosil Pána, aby to ode mne odešlo.“ Pavlovy snažné prosby Jehova slyšel.

Koho ap.Pavel prosil? Otce nebo Syna? Jehovu by mohl, jelikož je i Syn, ale dle názoru SJ je Jehova jen Otec, a tím Pána Ježíše popírá. Ve skutečnosti ap.Pavel prosil Božího Syna, našeho Pána Ježíše Krista už proto, že další verše popisují:

... ale on mi řekl: ,,Stačí, když máš mou milost; vždyť v slabosti se projeví má síla." A tak se budu raději chlubit slabostmi, aby na mně spočinula moc Kristova. Proto rád přijímám slabost, urážky, útrapy, pronásledování a úzkosti pro Krista. Vždyť právě když jsem sláb, jsem silný..."

Petře, vidíš dobře? Pán je tedy Ježíš Kristus, náš Pán. Jenže SJ Krista jako svého Pána popírají a proto vyučují jinak a tím se sami obrácejí zády ke Kristu. Mají recht, chtějí ne proto pro pravdu žít jako to, ale proto aby se od ostatních křestanů odlišili. Taková hloupost nikam nevede. Až jsou nevědomky zaujati. Čti Bibli nezaujatě a nezávisle a uvidíš. Vím, že SJ se chovají vzorně, pokorně, laskavě, ale ne pro Pána, ale pro VRO, který pro SJ pána vybírá...

Máme tedy žít pro Pána, Ježíše Krista, který se stal Majitelem, kterému dal vše tedy i nás jeho a náš Otec, Bůh.

sazeč

Male Poeet p?íspivku : 1699
Reputace : 2
Body : 1696
Registration date : 27. 04. 09

Návrat nahoru Goto down

SJ, jak se zachováte? - Stránka 2 Empty Re: SJ, jak se zachováte?

Příspěvek  Ing.Peter 19/9/2012, 11:13

Reagoval som na tie hluposti ,ktoré tu niekto viac krát písal : že JS považujú JK LEN za anjela. To "len" je účelové klamstvo proti JS, lebo ani jeden JS nepovažuje JK len za anjela. A ak sa niekoho z JS spýtate kto je JK, tak archanjel bude na posledom mieste titulov ktoré ich v mysli napadnú (si myslím) To by som mohlo podobne "zhadzovať" pisateľov Písma ktorí dali Kristovi titul napr: len knieža? len Slovo? len Semeno? len sudca? len Syn človeka? len Verný svedok? atď
Chápeš?

Kto podľa teba bude ten, kto Diabla "vrhne do priepasti na tisíc rokov" ?

Ing.Peter

Male Poeet p?íspivku : 511
Reputace : 1
Body : 516
Registration date : 25. 11. 11

Návrat nahoru Goto down

SJ, jak se zachováte? - Stránka 2 Empty Re: SJ, jak se zachováte?

Příspěvek  zbysek 19/9/2012, 11:52

Ing.Peter napsal:Reagoval som na tie hluposti ,ktoré tu niekto viac krát písal : že JS považujú JK LEN za anjela.
To je slovíčkaření. Archanděl není anděl? Rozdíl je v tom, že SJ považují Ježíše za první "stvořenou duchovní bytost, stejně jako byli duchovními bytostmi stvořenými Bohem andělé" (brožura Trojice, str. 14).

Oproti tomu křesťané uznávají, že Ježíš je Boží nestvořené Slovo, které se stalo člověkem.

Kritici učení SJ mají tedy naprostou pravdu v tom, že svědkům vyčítají, že SJ považují Krista JEN za anděla. Je totiž nebetyčný rozdíl mezi nestvořeným Slovem a stvořenou bytostí.

zbysek

Male Poeet p?íspivku : 4242
vztah k organizaci : bývalý - 6 let
Reputace : 6
Body : 3484
Registration date : 16. 02. 08

Návrat nahoru Goto down

SJ, jak se zachováte? - Stránka 2 Empty Re: SJ, jak se zachováte?

Příspěvek  Ing.Peter 19/9/2012, 12:19

Aj to je len slovíčkarenie ,či je Kristus stvorený alebo splodený atď. Jednoducho povedané Boh dal život Kristovi,čiže ho stvoril ,splodil.. to je jedno. Lebo nič to nemení na tom ,že Boh je pôvodcom života svojho Syna.
Tým titulom archanjel je podľa mňa v Písme len ukazané ,že Kristovi sa podriadujú všetci anjeli. Podobne ako na rôzne veci poukazujú všetky rôzne tituly, ktoré sa vzťahujú na JK.

Ing.Peter

Male Poeet p?íspivku : 511
Reputace : 1
Body : 516
Registration date : 25. 11. 11

Návrat nahoru Goto down

SJ, jak se zachováte? - Stránka 2 Empty Re: SJ, jak se zachováte?

Příspěvek  sazeč 19/9/2012, 12:22

Ing.Peter napsal:Reagoval som na tie hluposti ,ktoré tu niekto viac krát písal : že JS považujú JK LEN za anjela. To "len" je účelové klamstvo proti JS, lebo ani jeden JS nepovažuje JK len za anjela. A ak sa niekoho z JS spýtate kto je JK, tak archanjel bude na posledom mieste titulov ktoré ich v mysli napadnú (si myslím) To by som mohlo podobne "zhadzovať" pisateľov Písma ktorí dali Kristovi titul napr: len knieža? len Slovo? len Semeno? len sudca? len Syn človeka? len Verný svedok? atď
Chápeš?

Kto podľa teba bude ten, kto Diabla "vrhne do priepasti na tisíc rokov" ?

Ještě málo? Copak ti nestačí neuznat Krista jako Pána, o kterém se zmínil ap.Pavel, když o něm mluvil a prosil ho? Ostatní později pochopíš.

Jinak ďábla uvrhne silný anděl. Mimochodem těch silných andělů je spousta. Silný je díky DS od Boha.

sazeč

Male Poeet p?íspivku : 1699
Reputace : 2
Body : 1696
Registration date : 27. 04. 09

Návrat nahoru Goto down

SJ, jak se zachováte? - Stránka 2 Empty Re: SJ, jak se zachováte?

Příspěvek  Ing.Peter 19/9/2012, 12:28

Copak ti nestačí neuznat Krista jako Pána,

Môžeš mi ukázať na základe čoho si došiel k tomuto záveru? Že neuznávam JK ako Pána?
K tej priepasti: len som bol zvedavý aký máš na to názor ,keďže som nahodou natrafil v Zj.na text ,ktorý píše že to bude anjel kto zvrhne Diabla.

Ing.Peter

Male Poeet p?íspivku : 511
Reputace : 1
Body : 516
Registration date : 25. 11. 11

Návrat nahoru Goto down

SJ, jak se zachováte? - Stránka 2 Empty Re: SJ, jak se zachováte?

Příspěvek  Alea 19/9/2012, 13:26

Ing.Peter napsal:Kristovi v Písme sú pripisované mnohe tituly,a Archaniel môže byť jeden z nich ,keďže Kristovi slúžia anjeli ako "podriadený" čiže je ich archanielom."Lebo sám Pán s veliteľským povelom, s hlasom archanjela a s trúbou Božou sostúpi s neba, a mŕtvi v Kristu vstanú najprv.."

Problém je, Petere, že SJ své nepodložené "domněnky" berou z výše uvedeného verše, který ale v řeckých originálech zní jinak. "Za volání archanděla a hlasu Boží trubky Pán sestoupí z nebe..." Z čehož jasně vyplývá, že Pán (Ježíš) není ani archandělem, ani trubkou. To za prvé.

(Za druhé se zkus SJ zeptat, zda Pán "sestoupí z nebe na zem". Zcela jistě Ti řeknou, že nesestoupí v těle, ani že nesestoupí viditelně. Dle Bible je to znak falešného proroka. Pán sám říká :"Jako blesk od východu slunce po západ takový bude můj příchod." Takže bude hodně viditelný. "Když vám řeknou "je v úkrytech", nijak tomu nevěřte.")
Alea
Alea

Female Poeet p?íspivku : 799
vztah k organizaci : narozená jako SJ, pár let průkopnice, nyní v ranách Kristových a u jeho srdce
Reputace : 1
Body : 865
Registration date : 14. 11. 09

Návrat nahoru Goto down

SJ, jak se zachováte? - Stránka 2 Empty Re: SJ, jak se zachováte?

Příspěvek  Alea 19/9/2012, 13:30

Ing.Peter napsal:Aj to je len slovíčkarenie ,či je Kristus stvorený alebo splodený atď. Jednoducho povedané Boh dal život Kristovi,čiže ho stvoril ,splodil.. to je jedno.

To právě není jedno, Petere. Boží stvoření si je ve své podstatě rovno. Boží stvoření je podřízené a vydané Bohu "na pospas" právě proto, že bylo "jen stvořeno". Ježíš byl ale zrozen :"Jsi mým Synem, Já, Já jsem Tě dnes zrodil". Když něco vyrobíš, nebo když se Ti něco narodí, je to rozdíl.

Z člověka se může narodit jen člověk, z Boha se může narodit jen Bůh. A o to jde. Idea
Alea
Alea

Female Poeet p?íspivku : 799
vztah k organizaci : narozená jako SJ, pár let průkopnice, nyní v ranách Kristových a u jeho srdce
Reputace : 1
Body : 865
Registration date : 14. 11. 09

Návrat nahoru Goto down

SJ, jak se zachováte? - Stránka 2 Empty Re: SJ, jak se zachováte?

Příspěvek  Ing.Peter 19/9/2012, 13:39


Problém je, Petere, že SJ své nepodložené "domněnky" berou z výše uvedeného verše, který ale v řeckých originálech zní jinak. "Za volání archanděla a hlasu Boží trubky Pán sestoupí z nebe..." Z čehož jasně vyplývá, že Pán (Ježíš) není ani archandělem, ani trubkou. To za prvé.

Môže byť.

(Za druhé se zkus SJ zeptat, zda Pán "sestoupí z nebe na zem". Zcela jistě Ti řeknou, že nesestoupí v těle, ani že nesestoupí viditelně. Dle Bible je to znak falešného proroka. Pán sám říká :"Jako blesk od východu slunce po západ takový bude můj příchod." Takže bude hodně viditelný. "Když vám řeknou "je v úkrytech", nijak tomu nevěřte.") [/quote]

Z čoho teda usudzujete ,že príde v tele? Viditelné môžu byt aj jeho skutky ,nielen jeho telo. A ak považujete JK za Boha, tak v Písme je niede ,že Boha nikto nevidel,alebo nemôže vidieť. A ak už raz obetoval svoj život a telo ,tak aký význam by to malo ak by znovu prišiel v tele?

Ing.Peter

Male Poeet p?íspivku : 511
Reputace : 1
Body : 516
Registration date : 25. 11. 11

Návrat nahoru Goto down

SJ, jak se zachováte? - Stránka 2 Empty Re: SJ, jak se zachováte?

Příspěvek  Ing.Peter 19/9/2012, 13:46



To právě není jedno, Petere. Boží stvoření si je ve své podstatě rovno. Boží stvoření je podřízené a vydané Bohu "na pospas" právě proto, že bylo "jen stvořeno". Ježíš byl ale zrozen :"Jsi mým Synem, Já, Já jsem Tě dnes zrodil". Když něco vyrobíš, nebo když se Ti něco narodí, je to rozdíl.

Z člověka se může narodit jen člověk, z Boha se může narodit jen Bůh. A o to jde. Idea [/quote]

Áno ,ale pre mňa to nieje podstatné, či sa narodil,zrodil,bol stvorený atď. Jednoducho je to Boží Syn, náš Pán. Boh mu dal život a postavenie,moc.. . Aj tak prakticky nevieme ako to funguje v nebesiach takže preto je to pre mňa len slovíčkarenie, a nepodstatné sa s niekym o tom "naťahovať" a diskutovať.

Ing.Peter

Male Poeet p?íspivku : 511
Reputace : 1
Body : 516
Registration date : 25. 11. 11

Návrat nahoru Goto down

SJ, jak se zachováte? - Stránka 2 Empty Re: SJ, jak se zachováte?

Příspěvek  Alea 19/9/2012, 13:53

Ing.Peter napsal:Z čoho teda usudzujete ,že príde v tele? Viditelné môžu byt aj jeho skutky ,nielen jeho telo.

Skutky 1: 9-11: "A když to pověděl, byl před jejich zraky vyzdvižen vzhůru a oblak jim ho vzal z očí. 10. Když se pak za ním upřeně dívali, jak odchází do nebe, hle, postavili se k nim dva muži v bílém rouchu, 11. kteří jim řekli: "Muži galilejští, co stojíte a hledíte do nebe? Tento Ježíš, který byl od vás vzat vzhůru do nebe, přijde stejným způsobem, jak jste ho viděli odcházet do nebe." I love you
Alea
Alea

Female Poeet p?íspivku : 799
vztah k organizaci : narozená jako SJ, pár let průkopnice, nyní v ranách Kristových a u jeho srdce
Reputace : 1
Body : 865
Registration date : 14. 11. 09

Návrat nahoru Goto down

SJ, jak se zachováte? - Stránka 2 Empty Re: SJ, jak se zachováte?

Příspěvek  Ing.Peter 19/9/2012, 14:14

přijde stejným způsobem, jak jste ho viděli odcházet do nebe."

Tým istým spôsobom. To nemusí znamenať že v tele, nie? Len učeníci vedeli o čo ide, a tým istým spôsobom sa vráti ,len jeho nasledovníci si uvedomia o čo ide.

Sk 13:34 A že ho vzkriesi z mŕtvych, aby sa už nikdy nevrátil do porušenia, to povedal takto: 'Dám vám Dávidove sväté veci, ktoré sú verné.'
Ján 6:51 Ja som živý chlieb, ktorý zostúpil z neba. Kto bude jesť z tohoto chleba, bude žiť naveky. A chlieb, ktorý ja dám, je moje telo za život sveta

Ing.Peter

Male Poeet p?íspivku : 511
Reputace : 1
Body : 516
Registration date : 25. 11. 11

Návrat nahoru Goto down

SJ, jak se zachováte? - Stránka 2 Empty Re: SJ, jak se zachováte?

Příspěvek  Alea 19/9/2012, 14:33

Ing.Peter napsal:Tým istým spôsobom. To nemusí znamenať že v tele, nie? Len učeníci vedeli o čo ide, a tým istým spôsobom sa vráti ,len jeho nasledovníci si uvedomia o čo ide.

Zjevení 1:7 - "Hle, přichází v oblacích! Uzří ho každé oko, i ti, kdo ho probodli, a budou kvůli němu naříkat všechna pokolení země. Tak jest, amen.

Matouš 24: 23. "Kdyby vám v té době někdo řekl: 'Hle, Kristus je zde!' anebo: 'Tady je!', nevěřte.
24. Povstanou totiž falešní kristové a falešní proroci a budou dělat veliké divy a zázraky, takže by svedli (kdyby to bylo možné) i vyvolené.
25. Hle, řekl jsem vám to předem.
26. Řeknou-li vám tedy: 'Pohleďte, je na poušti!' nevycházejte; anebo: 'Hle, je na tajných místech,' nevěřte. Exclamation
27. Neboť jako blesk vychází od východu a září až na západ, takový bude i příchod Syna člověka.

Matouš 24:29, 30: "Tehdy se ukáže znamení Syna člověka na nebi; a tu budou lomit rukama všechny čeledi země a uzří Syna člověka přicházet na oblacích nebeských s velkou mocí a slávou."
Alea
Alea

Female Poeet p?íspivku : 799
vztah k organizaci : narozená jako SJ, pár let průkopnice, nyní v ranách Kristových a u jeho srdce
Reputace : 1
Body : 865
Registration date : 14. 11. 09

Návrat nahoru Goto down

SJ, jak se zachováte? - Stránka 2 Empty Re: SJ, jak se zachováte?

Příspěvek  Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Strana 2 z 6 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Návrat nahoru


 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru