Svědkové Jehovovi a Strážná věž
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

První pomoc pro ty, kteří odcházejí

+28
standa
Alea
rals
Ing.Peter
drobeček
frodobagin
gari
daniely
sazeč
zbysek
PETRONELLA87
Bulhar
jája
f
Melissa
kovboj
Tonda Vlas
witness
Černá ovce sboru
Jan Vitko
Styvi
A6zvolen
KEROS
apostol
Matěj Telam
lubo.x
Jesen
Arago
32 posters

Strana 1 z 33 1, 2, 3 ... 17 ... 33  Next

Goto down

První pomoc pro ty, kteří odcházejí Empty První pomoc pro ty, kteří odcházejí

Příspěvek  Arago 4/3/2010, 19:29

Na základě rozhovorů s těmi, kteří odchází od Svědků Jehovových nebo z jiných náboženských organizací jsem dospěl k závěru, že jsou tito lidé ve velmi nebezpečném období, kdy opouštějí jeden svět, aby vešli do jiného světa, který je zpravidla pro ně nejistý a v určitých ohledech nebezpečný. Je na něm ale cosi lákavého a to je možnost být sám sebou, být svobodný, nebýt pokrytecký, být zodpovědný sám za sebe.

Řada lidí, kteří se začínají vnitřně loučit s organizací, kde vyrůstají (a toto loučení může trvat i několik let), má nejprve určitě pochybnosti, které většinou zaženou tvrzením, že ti "odpovědní" za nás nesou odpovědnost a vědí to nejlépe. Postupem času jim však dochází, že řada nepravd se jaksi neslučuje s jejich odpovědností, ze shromáždění odcházejí čím dál tím víc naštvanější, až je to vede k úplnému odchodu. Situace, kdy je nějaký věřící rychle vyloučen, je na jinou kapitolu.

Pro ty, kteří odcházejí postupně bych rád napsal, že prožívají dle určité teorie, naprosto zákonitý proces duchovního vývoje a to směrem nahoru. Bohužel, pokud si to odcházející neuvědomí, může to vést k jejich stagnaci, případně k jejich rychlému přechodu do stejně nesvobodného náboženství, jako jsou SJ.

Jaká jsou podle psychologa M.S. Pecka tato stadia duchovního růstu ?

1.chaoticko - antisociální - jedná se o lidi, kteří spíše předstírají dobré vlastnosti za účelem vlastního prospěchu, lidé, kteří zpravidla postrádají zásady, jejich krédem může být myšlenka - důležité je co chci já a tomu podřídím vše

2. formálně - institucionální - lidé, kteří jsou závislí na nějaké instituci, kteří ji potřebují pro svůj život, pro to, aby někdo určoval jejich víru, jejich život. Boha si představují jako toho Otce tam nahoře, který je neskonale miluje, ale zároveň trestá. Nepřipouští, že by Bůh mohl přicházet odjinud než zvnějšku. Jsou ortodoxní a většinou lpí na liteře zákona, jsou ochotni se o ni hádat do krve. Jejich názory jsou většinou nezvratné, nepochybují o nich. Zde se zřejmě nachází většina lidí, kteří jsou v podobné církvi jako SJ

3.skepticko - individuální - jsou to lidé, kteří po svém odchodu z druhého stádia duchovního vývoje mají velmi blízko k popření Boha a vlastně všeho,co se naučili v náboženství, z kterého vyšli.Jsou ochotni odmítnout veškerou teologii, kterou se naučili, boří léta zaběhané názory ve své mysli, hledají nové možnosti víry, neupínají se k víře institucí, chtějí si na svou víru přijít sami. Většinou se jedná o lidi, kteří vám řeknou, že už do žádné církve nechtějí. Snaží se uvažovat racionálně, výroky o víře se snaží pravdivě zkoumat, snaží se být realističní.

4.mysticko - komunitní - jsou to lidé, kteří pod povrchem dění spatřují jakousi soudržnost, vnímají vyšší principy pro které nemají vysvětlení, tuší, že existuje spojitost mezi tvory zde na zemi a snad i mimo zemi. Rádi přicházejí na kloub mystériím i když tuší, že čím víc se dozvídají, tím víc nevědí a toto nevědění je utvrzuje v tom, že zde existuje velikost, která je zcela přesahuje.

Zde jsem velmi volně citoval z knihy Dále nevyšlapanou cestou. Tyto čtyři stupně duchovního vývoje jsem zde uvedl pro ty, kteří odcházejí, aby mohli přemýšlet o tom, že jejich odpadnutí není vada víry, ale naopak se nacházeí ve svém duchovním růstu, kdy překračují z druhého do třetího stádia. Přestože se na ně lidé ze sboru dívají jako na ty, kteří se topí v bahně, opak však bývá pravdou. Tito lidé vykročili vstříc svojí duchovní cestě.

Bohužel, v tuto chvíli na ně číhá mnoho nebezpečí a jedno z hlavních se jmenuje NEJISTOTA, která je cenou za duchovní svobodu.
Arago
Arago

Male Poeet p?íspivku : 505
vztah k organizaci : bývalý SJ
Reputace : 0
Body : 35
Registration date : 08. 02. 06

Návrat nahoru Goto down

První pomoc pro ty, kteří odcházejí Empty Re: První pomoc pro ty, kteří odcházejí

Příspěvek  Arago 4/3/2010, 20:35

A nyní konkrétně :

1.Zkuste navázat stará přátelství, která jste opustili po svém vstupu k SJ nebo jiné církvi.To vám pomůže, až budete vyloučeni, abyste neztratili sociální vazby. Pokud jste neměli rodiče v církvi a nevídali jste se s nimi, zkuste k nim najít cestu.Nečekejte ale zázraky, nebuďte zklamaní, když při hledání nových přátel nebudete úspěšní. Nezapomeňte, v tuto chvíli máte pořád ještě "měřítka" církve, skrz které posuzujete všechny kolem. Pokud to pro vás bude přijatelné, zkuste najít lidi, kteří z církve již odešli a popovídejte si s nimi o jejich odchodu.

2.Pokud v sobě najdete odvahu, navštivte psychologa a sděltu mu v jaké životní situaci se nacházíte. Vím, že v naší zemi existují předsudky vůči psychologům, ale je to do určité míry lékař vaší duše.

3. Pokud máte manželského partnera, otevřeně s ním promluvte o svých pochybnostech a snažte se s ním udržet otevřený kontakt, byť bude jiného názoru než vy. Ujistěte ho, že rozdílná víra nemusí znamenat rozdílný život

4. Pokud máte děti, které jste vedli ve víře církve, zvažte co jim říkat a k čemu je vést. Pokud jste dospěli k rozhodnutí, že vaše církev vám neříká pravdu, je dobré, pokud jsou děti již starší, otevřeně s nimi mluvit o svých pocitech a myšlenkách. Dejte si ale pozor, ať v dětech nevyvoláte chaos, jsou mnohem náchylnější na ztrátu jistot.

5. Oprašte své staré koníčky, které jste kvůli církvi odložili. Hráli jste na hudební nástroj? Stavěli jste modely? Jezdili jste na vandr? Fotografovali jste? Jezdili jste na koni? Ideální je vrátit se k těmto znalostem. I když jste se učili něco jiného, váš talent vás rozvíjí a můžete přispět k radosti druhým.

6. Udělejte si čas na knihy, které vám pomohou ujasnit si myšlenky. Například od R.Franze - Krize svědomí, Hledání křesťanské svobody. M.S. Peck - Nevyšlapanou cestou, Nevyšlapaná cesta nekončí, Dále nevyšlapanou cestou, Lidé lži. C.S. Lewis - Rady zkušeného ďábla. Pokud čtete, nepřistupujte ke knihám jako k církevnímu čtení. Pochybujte, zvažujte, nic není jasně dáno, je na vás co přijmete za vlastní.

7. Nevrhejte se hned do jiné církve. Právě vycházíte z duchovní totality, neutíkejte do jiné. Stanovte si čas, po který budete hledat. Navštivte různé shromáždění nebo bohoslužby, pokud vás to tam tahne, ale nečiňte hned žádná rozhodnutí.

8. Může se vám stát, že se vám zboří celý duchovní svět. Můžet si říct, že jste si kvůli církvi nic neužili a že to je vlastně teď jedno. Můžete mít tendenci vše dohnat. Pokud v sobě najdete sílu, odolejte. Je to sice prožitá zkušenost, ale může být velmi bolestná.

9. Snažte se hledat Boha mimo církev, snažte se ho hledat v sobě v přírodě. Neděste se toho, když se po nějaký čas přestanete modlit. Neděste se toho, když nějakou dobu přestanete věřit v Boha. Je to přirozený vývoj. Ale je dobré to vnitřně nevzdat a věřit že cestu k Bohu existuje.
Arago
Arago

Male Poeet p?íspivku : 505
vztah k organizaci : bývalý SJ
Reputace : 0
Body : 35
Registration date : 08. 02. 06

Návrat nahoru Goto down

První pomoc pro ty, kteří odcházejí Empty První pomoc pro ty, kteří odcházejí

Příspěvek  Jesen 4/3/2010, 22:07

Je dobře, že Arago otevřel tuto záležitost. Je-li čas bořit, je čas i budovat. Na mnoha tématech našim bratrů a sestrám z řad SJ boříme jejich jistotu a "pravdu". Pomozme jim nyní například našimi příběhy, jak jste se s "procitnutím" vyrovnali vy osobně a v čem jste nalezli nový smysl života. Pomozte svými zkušenostmi. Pomozte tím POZITIVNÍM, co naše bratry, kteří jsou ve skutečnostmi obětmi, posílí v jejich dalším životě. Ukažte jim na vlastním případě, co nového a kladného jste svým odchodem získali. Děkuji.

Jesen

Male Poeet p?íspivku : 572
vztah k organizaci : odešel od lidské organizace SJ, v duchu ne od jejích obětí
Reputace : 0
Body : 563
Registration date : 06. 01. 09

Návrat nahoru Goto down

První pomoc pro ty, kteří odcházejí Empty Svedkovia a ja

Příspěvek  lubo.x 10/3/2010, 11:05

dobry den. prosim prepacte, pisem prvy krat, doteraz som sice bol registrovany, ale bol som len "nepriamym" ucastnikom tejto diskusie. U svedkov som stravil v "pripravnej" faze 4mesiace, chodil som kedysi s dievčaťom čo bolo SJ, tým to začalo, aj skončilo, niekedy Vám to tu vyložím, možno ma pochopíte, povzbudíte.

Mám k Vám prosbu. Dalo by sa nejako sprístupniť Watchtower Library CD v čestine, slovenčine, niekam na edisk.cz. Potrebujem, resp. chcem si porovnať a naštudovať niektoré veci v učení SJ


ďakujem

ospravedlňujem sa, ak som správu zle alebo nevhodne zaradil..

luboš

lubo.x

Male Poeet p?íspivku : 1
Age : 40
vztah k organizaci : mal som tam namierené
Reputace : 0
Body : 1
Registration date : 17. 06. 09

Návrat nahoru Goto down

První pomoc pro ty, kteří odcházejí Empty Re: První pomoc pro ty, kteří odcházejí

Příspěvek  Matěj Telam 12/3/2010, 00:45

lubo.x napsal:dobry den. prosim prepacte, pisem prvy krat, doteraz som sice bol registrovany, ale bol som len "nepriamym" ucastnikom tejto diskusie. U svedkov som stravil v "pripravnej" faze 4mesiace, chodil som kedysi s dievčaťom čo bolo SJ, tým to začalo, aj skončilo, niekedy Vám to tu vyložím, možno ma pochopíte, povzbudíte.

Mám k Vám prosbu. Dalo by sa nejako sprístupniť Watchtower Library CD v čestine, slovenčine, niekam na edisk.cz. Potrebujem, resp. chcem si porovnať a naštudovať niektoré veci v učení SJ


ďakujem

ospravedlňujem sa, ak som správu zle alebo nevhodne zaradil..

luboš

[You must be registered and logged in to see this link.]

D.- využij a nezneužij. Like a Star @ heaven
Matěj Telam
Matěj Telam

Male Poeet p?íspivku : 216
Age : 57
vztah k organizaci : SJ - nyní: Fide,sed cui fidas,vide
Reputace : 1
Body : 172
Registration date : 07. 04. 08

Návrat nahoru Goto down

První pomoc pro ty, kteří odcházejí Empty Otázka viny a neviny

Příspěvek  Arago 15/3/2010, 17:11

Další část, o kterou bych se rád podělil pro ty, kteří odcházejí a nemají podporu pro své rozhodnutí, se týká viny. Vina jako taková se dá najít v celé Bibli. Je na ní postavena většina náboženství, protože díky vině je možné ovládat ostatní lidi. Nebýt viny, není tu žádná věc nebo velmi malá, skrze kterou by se dalo tak efektivně působit.
Odcházející člověk od SJ je exkomunikován s velkým "balíkem" vin. Základním nástrojem SJ je využití této viny a donucení ztracené ovce na základě psychologického nátlaku, aby se vrátil. Této padlé ovci je odepřena jedna z nejdůležitějších duševních funkcí a to je funkce setkávání, přátelství. Vy co odcházíte nebo jste byli odejiti, připravte se na to, že vám bude kladena vina za to, že jste ztratili přátele. Prý jste to věděli dopředu, je to tedy vaše vina.

1. vina na odloučení : Celou dobu, co jste byli u SJ jste pěstovali a vytvářeli přátelství. Tato přátelství však byla přátelství s podmínkou. S podmínkou takovou, že váš vztah není založen na tom, jací jste, ale čemu věříte. Vlastně váš bratr neměl rád vás, ale určitou představu člověka, který věří stejné teorii. Pokud jste tuto teorii opustili, stáváte se pro bratra či přítele bezceným. Otázkou může být, nakolik tato ztráta je vlastně ztrátou. Zdá se, že tito lidé nebyli skuteční přátelé, kteří by nás měli rádi, takové jací jsme. Měli spíše rádi víru takovou, jakou si vysnili, případně, jaká jim byla vytvořena.
Můžete se setkat s vinou, že jste vy sami opustili tyto "přátele", že jste je zradili. Podle svobodného principu je vaší svobodou věřit, čemu vy chcete, bez ohledu na to, jaký postoj k tomu mají vaši přátelé. Dalším aspektem, který SJ používají je ten, že jste se dobrovolně nechali pokřtít a tím jste souhlasili s určitými pravidly, tj. i s tím, že pokud nebudete uznávat tato pravidla, budete vyloučeni. Zde by se opticky této vině nedalo nic vytknout, pokud byste byli členy včelařského či šachového kroužku a v rozporu s pravidly byste kupříkladu snědli šachového koně, za což byste byli diskvalifikováni. Vzhledem k tomu, že jste byli pokřtěni ve jménu Otce, Ducha i Syna, nabývá vaše obecenství jiného rozměru, než jen strohá pravidla, přikaž zakaž. Od Boha jste obdrželi svobodnou vůli a milost, odpuštění a tudíž kdo je člověk, aby vám nebo ostatním určoval, kdo s vámi smí mluvit nebo ne? Pokud to skutečně dělá, je vina na něm, ne na vás.
2. vina zrady na Bohu jedním z hlubokých pocitů viny je zrada na Bohu, cíleně pěstovaná publikacemi společnosti SJ. Systém propracovanosti nauk vás vždy ujišťoval o tom, že máte vinu, když nekážete, když nechodíte na schůzky před službou, když nemáte pravidelné osobní studium, když nečtete pravidelně Bibli, když se správně neúčastníte všech shromáždění, když nepřispíváte co nejvíce, když neusilujete o přednosti, když....Víra založená na tak velkém pocitu viny vás zřejmě bude i nadále doprovázet, budete mít pocit, že jste Boha zradili, že se vám vzdálil, že jste jej neskutečně zklamali, vždyť tolik zákonů mluví proti vám. Kdo je ale tím Bohem, kterého takto vykreslují SJ? Zdá se, že jejich Bohem, alespoň tak, jak jej popisují, je žárlivý, trestající Bůh, na úrovní tajného agenta, kterého je třeba se obávat, kterému je třeba donášet a práskat. Takový bůh může skutečně vyvolat iluzi ať už hořícího pekla nebo geheny a držet v podřízenosti milióny lidí. Připravte se na to. Připravte se na to, že vám jak před vyloučením, tak po vyloučení budou lidé říkat, že máte vinu a ne jednu. Jedna z obran, jak s tím naložit, je, uvědomit si, že tito lidé tvoří paralelu s farizey, kteří také neustále hledali vinu v protikladu s Ježíšem, který mluvil o odpuštění. A to je klíčem k řešení pocitu viny. Nechci zjednodušovat, ten problém je velmi rozsáhlý, ale píši o první pomoci. Pokud si uvědomíte, že vaším Bohem není dobromyslný trestající policajt - agent, ale bytost, která vám dává svobodu rozhodování, bytost, která bez ohledu na to, jak velký je váš "hřích" vám již dopředu odpouští, můžete tuto vytvořenou vinu člověkem sejmout ze svých zad a odložit jí tomu, kdo vám jí na záda pověsil. Váš Bůh vás nechce vidět obtíženého, plazícího se pod nákladem lidských výmyslů, Bůh vás rád uvidí vzpřímeného, silného, vyrovnaného tak, abyste mohli milovat sebe i svého bližního, ale nejvíce jej. Pokud cítíte vinu vůči Bohu, je to věc POUZE mezi vámi a Bohem. To nejlepší, co můžete udělat, svůj případ mu předložit.
3. vina vůči člověku . Nedaří se nám, vše, jak bychom chtěli. Hmatatelnou vinu můžeme cítit vůči určitému konkrétnímu člověku. Například, nakopnul jsem Pepíčka Vomáčku, který mi nic neudělal, a to jsem asi dělat neměl. Ukradl jsem Frantovi z auta peníze a to asi taky nebylo dobře. Spal jsem kamarádovi s ženou a vidím, že jsem to dělat neměl. Jsou tyto viny absolutní? Musí jednoznačně po nich přicházet trest, jak tvrdí SJ? Nemusí. Tyto viny máme vůči určitým lidem, osobám od nichž na rozdíl od Boha nemáme dopředu příslib odpuštění. Tyto viny jsou legitimní a je dobře si je vyřešit. Požádat toho, komu jsme ublížili o odpuštění. To může být velmi dlouhodobý proces a je to na jiné zamyšlení. Ale pokud se zamýšlíme nad vinou, tak tato vina může být opravdu skutečná, ale ne podle toho, jak nám to přikazují "bratři", ale podle toho zda jí tak vnímáme my. Pokud svou vinu nevezmeme doopravdy za svou, nemůžeme ani v budoucnu přijmout odpuštění.
4 vina vůči sobě To je vina, která je hluboko v nás, kterou často ani nejsme schopni postřehnout, vybádat, vymeditovat, vysledovat. Můžeme se obviňovat /i když si to neuvědomujeme/ za rozpad rodiny, za špatnou cestu našich dětí, za smrt našich blízkých, za neštěstí a smutky druhých, za to, že nám zemřelo domácí zvíře apod. Takové obviňování může mít kořeny v dětství, podle toho, jak s námi rodiče zacházeli a může být příčinou depresí či zdravotních potíží. Na tyto viny většinou sami nestačíme, protože jsme si je sami způsobili. Zde může pomoci psycholog nebo zkušený, spirituálně založený člověk a samozřejmě Bůh.

Pocit viny je velké téma. Určuje rozpady rodin, určuje války mezi národy, rozbíjí přátelství, vede k sebevraždám a k těžkým depresím, k patologickému jednání. Každý extrém je špatný. Odvržení jakékoliv viny i přijetí viny za vše. V rámci "první pomoci SJ při odchodu", je lépe si tuto vinu ubrat, protože jsme byli zvyklí mít této umělé viny přespříliš a snažit se vykročit směrem k otevřenosti, pravdivosti a radosti ze života. Pro člověka, který odchází od SJ to může být velký životní debakl anebo v případě, že odhodí batohy vin, nařízení a pouček, velká příležitost pokročit ve své duchovní cestě směrem k Bohu.
Arago
Arago

Male Poeet p?íspivku : 505
vztah k organizaci : bývalý SJ
Reputace : 0
Body : 35
Registration date : 08. 02. 06

Návrat nahoru Goto down

První pomoc pro ty, kteří odcházejí Empty První pomoc pro ty, kteří odcházejí

Příspěvek  Jesen 16/3/2010, 22:42

Milí bratři, sestry, pokud čtete tyto řádky, již jste barieru zastrašování překonali. Každý z nás SJ, kteří jsme vstoupili na tyto stránky to zažil, nejste výjimkou.

Máme dvě možnosti. Buď zůstat věrni zásadám pravdy nebo vědomně žít s nepravdou dál a nechat se slepě ovlivňovat lidskými vůdci.

V mém případě mi byla položena otázka: A co je to vlastně ta pravda? Zde jsem měl na mysli pravdu takovou, jakou ji jako SJ známe. Tedy soubor chování a nauk, které jako SJ vyznáváme, abychom byli v dobrém světle před panem Jehovou. Vždy jsem věřil, že skutečná pravda se nakonec dokáže obhájit před lží a s tímto principem jsem přijal i výzvu podívat se na tyto stránky.

Jelikož pravda, tedy skutečnost a fakta jsou rozpoznatelná, musel jsem uznat, že mnoho věcí je nám zamlčováno, spoustu životně důležitých věcí vůbec nevíme a nakonec i to, že naše organizace ústy svých mluvčích lhala a slovy pisatelů našich publikací se postavila do světla falešného proroka.

Jako SJ jsem vyrůstal. Znám mnoho SJ. Věřil jsem poctivě, že to, co jsem poznal je pravda, skutečnost byla jiná. To procitnutí je bolestné, velmi těžké. Za zásadní však považiji toto:

Pokud poctivě poznám, že Věrný a rozvážný otrok byl a je lidská záležitost, na základě důkazů, a že tedy nemá patent na pravdu, mám dál souhlasit se vším, co si na členech své organizace nárokuje a zachovat jednotu?

Mám znásilňovat své svědomí výkladem lidí, který se tolikrát v minulosti měnil?

Kdysi jsem se několikrát bavil o postoji některých bratrů a sester. Ti se vyjadřovali v tom smyslu, že jsou u SJ, ale ne, že jsou SJ. Vždy jsem se jako SJ cítil. Nebral jsem naši organizaci jako nějakou politickou stranu, kde mohu být a mohu zase odejít do jiné strany. Byl to můj smysl života a věřil jsem, že jediný správný. Pokud to tak cítíte i vy, těžko můžete předložené důkazy o naší organizaci přehlížet.

Mohu vás jen povzbudit bratři a sestry, abyste poctivě sami prozkoumali důkazy uváděné na těchto stránkách. Přečetli si Krizi svědomí a Hledání křesťanské svobody od našeho bratra Raymonda Franze a prohlédli celé naše postavení. Věřím, že pokud máte lásku, ke které jsme byli vedeni a cit pro spravedlnost, pak dojdete ke stejnému závěru jako většina zde uvedených přispěvovatelů.

Rozbije se vám váš svět? Ano. Mám však žít ve lži, pro iluzi bezpečnosti? Já osobně ne. Nedokáži s pocitem nepoctivosti v organizaci normálně fungovat jako dříve. Proces myšlení, hledání je dlouhý, u každého jinačí. Co potom? Pak se skutečně projeví nás vztah k Bohu. Protože to jediné nám nikdo vzít nemůže. Ařada z nás, kteří procitli své duchovní potřeby nalezli ve skupinkách křesťanů, přátel a ne vyždy to znamená měnit instituci za instituci. Osobně si myslím, že ti z nás, co toto oklamání zažili se již málokdy později nechají napálit a zmanipulovat.

Je-li to možné, rád vám pomohu se s některými věcmi vyrovnat. Přitom jsem si vědom, že i já jsem stále na cestě nového zkoumání a hledání. Jen nemohu žít ve lži.

Jesen

Male Poeet p?íspivku : 572
vztah k organizaci : odešel od lidské organizace SJ, v duchu ne od jejích obětí
Reputace : 0
Body : 563
Registration date : 06. 01. 09

Návrat nahoru Goto down

První pomoc pro ty, kteří odcházejí Empty odchod či vyhazov - a co dál?

Příspěvek  apostol 25/3/2010, 11:53

Lidé opouštějící organizaci SJ nebo jí podobnou, mohou pomoc najít v několika oblastech:
1) Původní vztahy s lidmi, s nimiž "museli" zrušit vztahy kvůli svému členství v organizaci (už to je nebiblicé a zvrácené od org. SJ).
2) Více času pro své zájmy a koníčky.
3) Osobní setkání s Bohem, o němž tato organizace tlachá, ale zjevně Ho nezná a nevede k Němu. Původní účel lidského života je totiž osobní vztah s Bohem, což všechny bezbožné náboženské organizace včetně SJ ignorují a nahrazují to svými scestnými naukami a nároky. Osobní vztah s Bohem je bezpečný a ochrání před dalšími podobnými problémy (oklamání falešnou "církví", sektou, filozofií). [You must be registered and logged in to see this link.]

apostol

Female Poeet p?íspivku : 31
Reputace : 0
Body : 31
Registration date : 25. 03. 10

Návrat nahoru Goto down

První pomoc pro ty, kteří odcházejí Empty První pomoc pro ty, kteří odcházejí.

Příspěvek  KEROS 25/3/2010, 13:39

Ahoj Apoštole, mám tomu rozumět, že webovou adresu [You must be registered and logged in to see this link.] a názory na ní, nám doporučuješ jako pomoc pro ty co odcházejí?

KEROS

Male Poeet p?íspivku : 50
Age : 73
vztah k organizaci : celá rodina po 25 letech od SJ
Reputace : 0
Body : 44
Registration date : 29. 07. 08

Návrat nahoru Goto down

První pomoc pro ty, kteří odcházejí Empty názory

Příspěvek  apostol 25/3/2010, 15:00

KEROS napsal:Ahoj Apoštole, mám tomu rozumět, že webovou adresu [You must be registered and logged in to see this link.] a názory na ní, nám doporučuješ jako pomoc pro ty co odcházejí?
Není zrovna seriozní nazývat všechno "názory". Jakýkoli druh zákoníku (práce, trestní, občanský,..) asi taky nenazveš souborem NÁZORŮ a o fyzikálních zákonech taky určitě neplatí, že jsou to jen "názory". Na uvedeném webu jsou (a postupně přibývají) FAKTA o všech oblastech života (především skutečný původ, smysl a cíl se všemi souvislostmi), životní příběhy, rady, užitečné instrukce a poučení. Nejdůležitější radou pro lidi odcházející ze spárů organizace SJ je: setkejte se OSOBNĚ s Bohem, o Němž oni jen tlachají, a On vám všechno sám nejlépe vysvětlí. Křesťanství není náboženská filozofie TAK plná bezbožných bludů a absurdních pravidel, jako je v SJ, Řkc apod.

apostol

Female Poeet p?íspivku : 31
Reputace : 0
Body : 31
Registration date : 25. 03. 10

Návrat nahoru Goto down

První pomoc pro ty, kteří odcházejí Empty Kulty a ti druzí

Příspěvek  Arago 8/4/2010, 14:08

Já bych tedy chtěl varovat před tím, co zde Apoštol propaguje. Je to propagace síťového marketingu, což sám o sobě kult je. Vykazuje známky církve, používá podobné manipulační techniky, ale prvotně na Boha zaměřen není. Pokud jsem psal o tom, kam nezabřednout poté, co vystoupíte z jedné svazující organizace, tak jsem upozorňoval, že vás může lákat skočit do náruče jiné organizace. Domnívám se, že odkaz na stránky Apoštola je evangeliem zisku a finanční prosperity.
Arago
Arago

Male Poeet p?íspivku : 505
vztah k organizaci : bývalý SJ
Reputace : 0
Body : 35
Registration date : 08. 02. 06

Návrat nahoru Goto down

První pomoc pro ty, kteří odcházejí Empty Mylný názor

Příspěvek  apostol 15/5/2010, 13:06

[quote="Arago"]Já bych tedy chtěl varovat před tím, co zde Apoštol propaguje. Je to propagace síťového marketingu, což sám o sobě kult je. Vykazuje známky církve, používá podobné manipulační techniky, ale prvotně na Boha zaměřen není. Pokud jsem psal o tom, kam nezabřednout poté, co vystoupíte z jedné svazující organizace, tak jsem upozorňoval, že vás může lákat skočit do náruče jiné organizace. Domnívám se, že odkaz na stránky Apoštola je evangeliem zisku a finanční prosperity.[/quote]
Nekritizuj něco, co neznáš. Pokud na mých stránkách nacházíš něco "manipulativního", pak manipulace je přirozenou součástí čehokoli. Odkaz na můj web je konfrontací náboženských filozofií (o Bohu bez Boha, v rozporu s autoritou Jeho slova) s podstatou křesťanství, což je osobní vztah s Bohem. To pak vlastně obviňuješ Boha, že i On je manipulátor!! clown

apostol

Female Poeet p?íspivku : 31
Reputace : 0
Body : 31
Registration date : 25. 03. 10

Návrat nahoru Goto down

První pomoc pro ty, kteří odcházejí Empty Re: První pomoc pro ty, kteří odcházejí

Příspěvek  Anonymní 19/5/2010, 15:26

Zdravím všechny.

To pak vlastně obviňuješ Boha, že i On je manipulátor!!
Kde jsem to jen slýchával? :-)

Anonymní
Anonymní


Návrat nahoru Goto down

První pomoc pro ty, kteří odcházejí Empty Re: První pomoc pro ty, kteří odcházejí

Příspěvek  A6zvolen 22/5/2010, 02:10

Arago,

děkuji za krásný článek, děkuji za tipy, měl jsem možnost si některé věci uvědomit. Knihy si koupím přečtu.

Tohle je fakt skvělý.

Dík

A6zvolen

Male Poeet p?íspivku : 693
vztah k organizaci : nevratný
Reputace : 0
Body : 712
Registration date : 25. 07. 09

Návrat nahoru Goto down

První pomoc pro ty, kteří odcházejí Empty První pomoc pro ty, kteří odcházejí

Příspěvek  Jesen 30/5/2010, 14:35

Hledejme cesty, jak těm, z řad SJ, na kterých nám záleží, pomoci, aby pochopili svou indoktrinaci a manipulování. To by měl být náš cíl. Ale nejen to, ale také cestu, co pak, co je smyslem života, když jednu jistotu ztratí.

Jesen

Male Poeet p?íspivku : 572
vztah k organizaci : odešel od lidské organizace SJ, v duchu ne od jejích obětí
Reputace : 0
Body : 563
Registration date : 06. 01. 09

Návrat nahoru Goto down

První pomoc pro ty, kteří odcházejí Empty Re: První pomoc pro ty, kteří odcházejí

Příspěvek  Styvi 30/5/2010, 16:57

Jesen napsal:Hledejme cesty, jak těm, z řad SJ, na kterých nám záleží, pomoci, aby pochopili svou indoktrinaci a manipulování.


Zdravím a přeji krásný den.

To jsi mě docela překvapil Jesene – kteří jsou ty na kterých nám záleží a ti na kterých nám nezáleží ? Já jsem nikdy lidi takhle nedělil – takže je to na mě trochu silná káva.

Věřím ,že jsi to nemyslel vážně – nebo ano ?




Přeji hezký den.
Styvi
Styvi

Male Poeet p?íspivku : 450
Age : 64
vztah k organizaci : Už žádný
Reputace : 2
Body : 451
Registration date : 30. 07. 09

Návrat nahoru Goto down

První pomoc pro ty, kteří odcházejí Empty Nehloubat v nich

Příspěvek  Jan Vitko 30/5/2010, 18:02

Dobrá věc je říct si, kašlu už na jehovismus. Já jsem to tak udělal a je to nejlepší. Obětoval jsem jim 12 let života a dále už nic. Dnes jsem agnostik, myslím si, že každá církev je manipulace a že tyto věci se nedají pochopit a jen věřit v neviditelné duchovní bytosti? Co je neviditelné, je často i neexistující.

Jan Vitko

Poeet p?íspivku : 27
vztah k organizaci : bývalý SJ
Reputace : 0
Body : 30
Registration date : 16. 06. 06

Návrat nahoru Goto down

První pomoc pro ty, kteří odcházejí Empty Nesouhlasím s tím hledat SJ

Příspěvek  Jan Vitko 30/5/2010, 18:06

Asi hledat aktivně SJ a pomáhat jim úplně nejde. Vždyť většina z nich Vás ani nezdraví. Proč se zabývat těmito lidmi, doporučuji věnovat se jiným lidem, třeba obnovit přátelství s lidmi z mládí. Velmi dobrý je i pravidelný sex Very Happy

Jan Vitko

Poeet p?íspivku : 27
vztah k organizaci : bývalý SJ
Reputace : 0
Body : 30
Registration date : 16. 06. 06

Návrat nahoru Goto down

První pomoc pro ty, kteří odcházejí Empty Blahopřeji ke šťastnému odchodu

Příspěvek  Černá ovce sboru 30/5/2010, 21:08

Udělal jsi správný krok.Byl jsem 18 let SJ a pak jsem také skončil.ale vyčistit si hlavu od nánosu závislosti na jehovizmu nejí snadná věc a dlouho ještě má člověk tendenci zatracovat to co zatracuje VRO.Dnes již mám snad většinu mýtů zbořenu.Hodně úspěchu v navcazování nových přátelství ve svobodném životě bez náboženské závislosti.
Černá ovce sboru
Černá ovce sboru

Male Poeet p?íspivku : 280
vztah k organizaci : Dříve SJ dnes KOZEL,stoupenc GEHENY a věčného zatracení
Reputace : 0
Body : 87
Registration date : 15. 05. 07

Návrat nahoru Goto down

První pomoc pro ty, kteří odcházejí Empty První pomoc pro ty, kteří odcházejí

Příspěvek  Jesen 31/5/2010, 13:57

Styvi napsal:
Jesen napsal:Hledejme cesty, jak těm, z řad SJ, na kterých nám záleží, pomoci, aby pochopili svou indoktrinaci a manipulování.


Zdravím a přeji krásný den.

To jsi mě docela překvapil Jesene – kteří jsou ty na kterých nám záleží a ti na kterých nám nezáleží ? Já jsem nikdy lidi takhle nedělil – takže je to na mě trochu silná káva.

Věřím ,že jsi to nemyslel vážně – nebo ano ?




Přeji hezký den.

Máš pravdu, je to nešikovně řečeno. Bral jsem to v rovině takové, že pro některé lidi je život jako SJ šťastným životem a svým odhalením by je to přivedlo do deprese, ze které by se možná nedostali, zde bych velmi zvažoval je nějak oslovit ( kromě upozornění na krev, to bych chtěl, aby věděli všichni - jde o život ). Pak jsou lidé, kteří jsou méně šťastní, uštvaní, stále se z něčeho obviňují, že dělají málo pro Jehovu..., ty jsem nevhodně nazval - ty na kterých nám záleží. Snad jsem to vysvětlil. Nechtěl jsem aby to vyznělo tak stranicky, jak to bylo napsáno. Omlouvám se.

Jesen

Male Poeet p?íspivku : 572
vztah k organizaci : odešel od lidské organizace SJ, v duchu ne od jejích obětí
Reputace : 0
Body : 563
Registration date : 06. 01. 09

Návrat nahoru Goto down

První pomoc pro ty, kteří odcházejí Empty Re: První pomoc pro ty, kteří odcházejí

Příspěvek  Styvi 31/5/2010, 15:30

Jesene zdravím tě.
To je v pohodě.
Přeji krásný den.
Styvi
Styvi

Male Poeet p?íspivku : 450
Age : 64
vztah k organizaci : Už žádný
Reputace : 2
Body : 451
Registration date : 30. 07. 09

Návrat nahoru Goto down

První pomoc pro ty, kteří odcházejí Empty Re: První pomoc pro ty, kteří odcházejí

Příspěvek  witness 31/5/2010, 19:36

Jan Vitko napsal:Dobrá věc je říct si, kašlu už na jehovismus. Já jsem to tak udělal a je to nejlepší. Obětoval jsem jim 12 let života a dále už nic. Dnes jsem agnostik, myslím si, že každá církev je manipulace a že tyto věci se nedají pochopit a jen věřit v neviditelné duchovní bytosti? Co je neviditelné, je často i neexistující.
Jan Vitko napsal:Asi hledat aktivně SJ a pomáhat jim úplně nejde. Vždyť většina z nich Vás ani nezdraví. Proč se zabývat těmito lidmi, doporučuji věnovat se jiným lidem, třeba obnovit přátelství s lidmi z mládí. Velmi dobrý je i pravidelný sex Very Happy
Jane Vitko,
píšeš, že kašleš na jehovismus - víš, bylo by krásné, kdyby to tak bylo,
a to kdybys kašlal na jehovismus v tom smyslu, že by ses již dále nenechal manipulovat vedením SJ, ale přesto sis uchoval vztah k duchovním hodnotám a Bibli.
Místo toho píšeš takové hlouposti, jako např. Co je neviditelné, je často i neexistující apod.
Jestli myslíš, že existenci neviditelného uznávají jen ti, co věří v Boha, pak se mýlíš.
A hlavně, na nějaké Tvé trapné a rádoby vtipné poznámky o sexu tu opravdu není nikdo zvědavý.Pokud máš potřebu se takto prezentovat,
pak se zapoj do diskuze na nějakém chatu mezi náctiletými puberťáky, ale
neobtěžuj těmito ubohostmi slušné dospělé lidi zde na fóru.
Takže Tvůj nástup jako aktivního komentátora nic moc, zkus nám předvést
něco zralejšího a dospělejšího.

witness

Male Poeet p?íspivku : 2392
vztah k organizaci : bývalý dlouholetý starší sboru, dnes nečinný zvěstovatel neboli SJ, který již nepodává zprávu
Reputace : 9
Body : 2241
Registration date : 31. 05. 08

Návrat nahoru Goto down

První pomoc pro ty, kteří odcházejí Empty Poznej Ho OSOBNĚ

Příspěvek  apostol 1/6/2010, 10:19

Jan Vitko napsal:Dobrá věc je říct si, kašlu už na jehovismus. Já jsem to tak udělal a je to nejlepší. Obětoval jsem jim 12 let života a dále už nic. Dnes jsem agnostik, myslím si, že každá církev je manipulace a že tyto věci se nedají pochopit a jen věřit v neviditelné duchovní bytosti? Co je neviditelné, je často i neexistující.

Dobrá věc je vykašlat se na Jehovismus. ALE špatná věc je vykašlat se kvůli tomu i na toho, kým se tato filozofie ohání. Víš, obrovskou výhodou pro všechny (ať už "nevěřící" nebo zklamané nějakou náboženskou organizací) je fakt, že Bůh navzdory všem lidským řečem existuje, je živý a může (chce) se dát OSOBNĚ poznat každému. Je psáno: "Důvěřuj Bohu celým SRDCEM a na svou "ROZUMNOST nespoléhej! .." Nepochopíš Boží věci svým mozkem, ale upřímná víra Jeho slovu ti všechno vysvětlí líp než kdejaký učenec nějakou přirozenou věc! Je také psáno "Vírou chápeme, že Slovem bylo vše stvořeno,.." Tohle opravdu nelze pojmout mozkem!! Spolehni se na pravdivost Božího slova (bez lidských výkladů a vysvětlivek). On je živý a chce, abys Ho znal OSOBNĚ (aspoň tak, jako znáš své rodiče). A že neviditelné věci bývají neexistující? Díky Bohu, o Něm to zaručeně neplatí. Mimochodem, svůj rozum taky nevidíš a nezpochybňuješ ho proto. Bůh není viditelný přirozenému zraku, ale projevuje se na základě svého Slova (stejně jako nevidíš rozum, ale nějak se projevuje - na rozdíl od Boha často dost destruktivně)!! Setkej se s Ním DNES a ujisti se OSOBNĚ o tom, jaký JE Bůh bez ohledu na to, co sis o Něm dosud myslel, slyšel,.... Čeká na tebe!!

apostol

Female Poeet p?íspivku : 31
Reputace : 0
Body : 31
Registration date : 25. 03. 10

Návrat nahoru Goto down

První pomoc pro ty, kteří odcházejí Empty Odpověď

Příspěvek  Jan Vitko 1/6/2010, 18:42

Ne, ne. To podle mého názoru není nic trapného nebo ubohého. Je to pravda. Já si myslím, že abstinence od sexuality, kterou učí nejen SJ, ale i ostatní církve, včetně toho, že je škodlivá i masturbace, která je zlozvyk /podle SJ/ je věc, která přinesla řadě lidí problém. Naopak, lidé, kteří dnes jehovisty opouští už v 18 a začnou žit spokojený život, najdou si přítelkyni nebo přítele. Ti jsou asi nejvyrovnanější. Myslím si, že řada lidí, kteří tu jsou, jdou z deště pod okap. Vystupují od jehovistů a vstupují do jiných církví nebo náboženství, které jsou stejná manipulace /jako příklad uvádím např. charismatické sekty apod./. Já přece mám právo být agnostikem, mám právo nevěřite konkrétní církvi nebo sektě a žít si svůj život. A to je také alternativa života po odchodu od SJ.

Jan Vitko

Poeet p?íspivku : 27
vztah k organizaci : bývalý SJ
Reputace : 0
Body : 30
Registration date : 16. 06. 06

Návrat nahoru Goto down

První pomoc pro ty, kteří odcházejí Empty Pro apostola

Příspěvek  Jan Vitko 1/6/2010, 18:46

Já nevím, podle mě nejde ty věci poznat osobně. Do poslední chvíle v životě, bude asi člověk v nejistotě. Proto jsem agnostik. Nejsem ateista, nemůžu jednoznačně říci, že Bůh neexistuje, nejsem ani věřící, nemůžu jednoznačně říct, že existuje.

Jan Vitko

Poeet p?íspivku : 27
vztah k organizaci : bývalý SJ
Reputace : 0
Body : 30
Registration date : 16. 06. 06

Návrat nahoru Goto down

První pomoc pro ty, kteří odcházejí Empty Re: První pomoc pro ty, kteří odcházejí

Příspěvek  Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Strana 1 z 33 1, 2, 3 ... 17 ... 33  Next

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru