Svědkové Jehovovi a Strážná věž
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

První pomoc pro ty, kteří odcházejí

+28
standa
Alea
rals
Ing.Peter
drobeček
frodobagin
gari
daniely
sazeč
zbysek
PETRONELLA87
Bulhar
jája
f
Melissa
kovboj
Tonda Vlas
witness
Černá ovce sboru
Jan Vitko
Styvi
A6zvolen
KEROS
apostol
Matěj Telam
lubo.x
Jesen
Arago
32 posters

Strana 2 z 33 Previous  1, 2, 3 ... 17 ... 33  Next

Goto down

První pomoc pro ty, kteří odcházejí - Stránka 2 Empty Re: První pomoc pro ty, kteří odcházejí

Příspěvek  Arago 1/6/2010, 20:22

Možná by bylo apoštole fajn, kdybys vyložil karty a napsal za koho agituješ. Jak jsem již napsal, odkaz na tvůj web přináší pochybná poselství. Manipulovat s manipulací je věcí schopných manipulátorů. Srdceryvné výkřiky z tvých komentářů jsou možná zajímavé, ale do tohoto tématu fakt nepatří, založ jiné. Pokud chceš zde napsat nějakou myšlenku o první pomoci těm, kteří opouštějí své církve, sem s ní. Ale chytat je hned do sítí jiné organizace mi nepřijde čestné.
Arago
Arago

Male Poeet p?íspivku : 505
vztah k organizaci : bývalý SJ
Reputace : 0
Body : 35
Registration date : 08. 02. 06

Návrat nahoru Goto down

První pomoc pro ty, kteří odcházejí - Stránka 2 Empty Re: První pomoc pro ty, kteří odcházejí

Příspěvek  Tonda Vlas 2/6/2010, 00:27

Jan Vitko napsal:Myslím si, že řada lidí, kteří tu jsou, jdou z deště pod okap. Vystupují od jehovistů a vstupují do jiných církví nebo náboženství, které jsou stejná manipulace /jako příklad uvádím např. charismatické sekty apod./. .
Co je pro tebe, nebo čím se vyznačuje taková charismatická sekta?Já se cítím být také charismatikem, ale nezařazeným, zatím jsem formálně katolíkem.

Tonda Vlas

Male Poeet p?íspivku : 875
Reputace : 0
Body : 873
Registration date : 15. 04. 10

Návrat nahoru Goto down

První pomoc pro ty, kteří odcházejí - Stránka 2 Empty Re: První pomoc pro ty, kteří odcházejí

Příspěvek  witness 2/6/2010, 01:39

Jan Vitko napsal:
Já si myslím, že abstinence od sexuality, kterou učí nejen SJ, ale i ostatní církve, včetně toho, že je škodlivá i masturbace, která je zlozvyk /podle SJ/ je věc, která přinesla řadě lidí problém. Naopak, lidé, kteří dnes jehovisty opouští už v 18 a začnou žit spokojený život, najdou si přítelkyni nebo přítele. Ti jsou asi nejvyrovnanější
Sex má jistě své místo v životě, Bible o tom mluví zcela otevřeně, na druhou stranu škodu nepáchá sexuální abstinence jako taková, ale přeceňování
významu sexu pro štěstí člověka.
Jistě je pro mladého člověka mnohdy náročné, když se řídí biblickými zásadami, neukvapuje svůj vstup do manželství a tudíž nežije sexuálním životem, ale to nijak neznamená, že takový člověk je nevyrovnaný nebo nešťastný. Naučí se sebeovládání a umí si postavit správný žebříček hodnot,
který ho chrání před tím, aby se z něj nestal někdo, kdo místo mozkem přemýšlí jen pohlavními orgány.
Znám mnohé mladé, kteří jsou v takové situaci nebo v ní byli dost dlouho
a jsou to vyrovnaní jedinci, kteří žijí spokojený život a nejsou jako jejich vrstevníci bez víry, kteří často o ničem jiném než o sexu mluvit neumějí a kdykoliv a s kýmkoliv jsou ochotni se vyspat, aby o nic nepřišli.
Kdyby se štěstí měřilo pravidelností sexuálního styku, musel by být Ježíš
tím nejnešťastnějším člověkem na zemi.
Naštěstí nás Bůh vede tak, abychom k daru sexuálního života mohli mít vyrovnaný vztah, uměli se z něho těšit, máme li tu možnost, ale též uměli žít spokojeným a kvalitním životem i bez sexu, nemáme li k sobě vhodného manželského partnera.

witness

Male Poeet p?íspivku : 2392
vztah k organizaci : bývalý dlouholetý starší sboru, dnes nečinný zvěstovatel neboli SJ, který již nepodává zprávu
Reputace : 9
Body : 2241
Registration date : 31. 05. 08

Návrat nahoru Goto down

První pomoc pro ty, kteří odcházejí - Stránka 2 Empty Re: První pomoc pro ty, kteří odcházejí

Příspěvek  apostol 2/6/2010, 17:33

[quote="Jan Vitko"]Ne, ne. To podle mého názoru není nic trapného nebo ubohého. Je to pravda. Já si myslím, že abstinence od sexuality, kterou učí nejen SJ, ale i ostatní církve, včetně toho, že je škodlivá i masturbace, která je zlozvyk /podle SJ/ je věc, která přinesla řadě lidí problém. Naopak, lidé, kteří dnes jehovisty opouští už v 18 a začnou žit spokojený život, najdou si přítelkyni nebo přítele. Ti jsou asi nejvyrovnanější. Myslím si, že řada lidí, kteří tu jsou, jdou z deště pod okap. Vystupují od jehovistů a vstupují do jiných církví nebo náboženství, které jsou stejná manipulace /jako příklad uvádím např. charismatické sekty apod./. Já přece mám právo být agnostikem, mám právo nevěřite konkrétní církvi nebo sektě a žít si svůj život. A to je také alternativa života po odchodu od SJ.[/quote

Abstinence od sexuality je naprosto přirozená mimo manželství, tedy pro člověka svobodného, rozvedeného, ovdovělého. nezávazným sexem si člověk dokonale ničí život a ani ho nenapadne spojovat následné problémy s tímto jakožto příčinou. Jakým právem (omylem) považujete charizmatické církve za sekty?? Vzhledem k tomu, že zjevně neznáte Boha osobně, nerozumíte ničemu z topho, co se tam děje a učí, tak to pohrdavě nazvete sektou a považujete se za "oprávněného" zůstat radši agnostikem, než abyste něčemu takovému "naletěl". Nemusíte ničemu naletět! Zdůrazňuj, že Bůh je živý a potřebujete Ho znát osobně! Člověk je stvořen Bohem k Jeho obrazu, aby s Ním měl vztah. jakou výmluvu před Ním chcete použít pro to, že jste zavrhl respektovat tento účel života a vymýšlíte si svůj?? Setkejte se s Ním ještěš DNES, nehazardujte se životem kvůli svým špatným zkušenostem a naprosto scestným názorům. Alternativou živoření pod manipulativním bludem bezbožné náboženské společnosti není živoření pod vlastním zvrhlým Bohu vzdorujícím bludem. Jedinou rozumnou alternativou je osobní setkání s Bohem a respektování Jeho slova nadřazeného vlastním názorům!!

apostol

Female Poeet p?íspivku : 31
Reputace : 0
Body : 31
Registration date : 25. 03. 10

Návrat nahoru Goto down

První pomoc pro ty, kteří odcházejí - Stránka 2 Empty Když člověk odchází od SJ

Příspěvek  Jan Vitko 2/6/2010, 18:21

je člověkem bytostně náboženským, a proto se často potřebuje úchylit do jiného náboženského společenství a často se úchylí, znám ex SJ, kteří se stali adventisty a pochopili a bijí se za to že jíst vepřové, nesvětit sobotu a nevěřit, že paní Whiteová, je prorokyně je hřích, charasmatici zase chtějí znovuzrození, znám tu několik církví nebo sekt, vzájemně se obviňují z proselytismu a proklínají se /mistrem je třeba jistý pastor Torok z Ústí n.L., Nový Život/ a mohl bych takto pokračovat a pokračovat. Mě žádná z těch církví ani cest nepřesvědčila a žiji si svůj spokojený život. Kamarádím se s exSj, kteří jsou dnes členy křesťanských církví, kamarádím se SJ, kteří jsou ateisty atd.

Ohledně sexuality si myslím, že když se někdo někomu líbí a jsou to dospělí, tak je to každého jeho věc. A možná je to pubertální, ale já raději budu přemýšlet o pěkné slečně než o výkladu 2. Paralipomenon.

Nechci se nikoho dotknout, ale píšu to upřímně, jak to cítím. Very Happy

Jan Vitko

Poeet p?íspivku : 27
vztah k organizaci : bývalý SJ
Reputace : 0
Body : 30
Registration date : 16. 06. 06

Návrat nahoru Goto down

První pomoc pro ty, kteří odcházejí - Stránka 2 Empty Re: První pomoc pro ty, kteří odcházejí

Příspěvek  apostol 3/6/2010, 10:36

Jan Vitko napsal:.. člověkem bytostně náboženským, a proto se často potřebuje úchylit do jiného náboženského společenství a často se úchylí, znám ex SJ, kteří se stali adventisty a pochopili a bijí se za to že jíst vepřové, nesvětit sobotu a nevěřit, že paní Whiteová, je prorokyně je hřích, charasmatici zase chtějí znovuzrození, znám tu několik církví nebo sekt, vzájemně se obviňují z proselytismu a proklínají se /mistrem je třeba jistý pastor Torok z Ústí n.L., Nový Život/ a mohl bych takto pokračovat a pokračovat. Mě žádná z těch církví ani cest nepřesvědčila a žiji si svůj spokojený život. Kamarádím se s exSj, kteří jsou dnes členy křesťanských církví, kamarádím se SJ, kteří jsou ateisty atd.
Ohledně sexuality si myslím, že když se někdo někomu líbí a jsou to dospělí, tak je to každého jeho věc. A možná je to pubertální, ale já raději budu přemýšlet o pěkné slečně než o výkladu 2. Paralipomenon.
Nechci se nikoho dotknout, ale píšu to upřímně, jak to cítím. Very Happy


Bytostně náboženský je úplně každý člověk. Protože každý ve svém srdci ví, že Bůh existuje, a podvědomně se snaží "nějak se k Němu dostat". I když popírá Boha jako osobu, i když předstírá vlastní "nezávislost na Něm", i když se snaží nenalítnout sektám a nenechat se zotročit náboženskými rituály. Takže každý člověk, ať už odcházející z nějaké náboženské skupiny, nebo tzv, "ateista" potřebuje poznat Pravdu a tu Bůh stále říká (bez ohledu na to, jak ji různé skupiny zkouší překroutit). Je to doslova průser pro organizaci, která se nazývá církev, když překrucuje Boží slovo a prosazuje to, co v církvi podle Božího slova nemá místo. Týká se to různých starozákonních zákazů a přáíkazů, které měly své specifické uplatnění tehdy v Izraeli (a dosud mezi ortodoxními Židy), ale nepatří do církve. Nechápu, jak Adventisté čtou Bibli (pokud vůbec), když v ní "nevidí" konfrontaci s těmito praktikami. V podstatě utečenci od SJ k ASD prakticky jen vyměnili 1 nadvládu (svrchované lidské učení v rozporu s äutortou Božího slova) za jinou. Ale uvažujte: Bůh JE živý a stojí za svým SLovem. CO je lepší, než hledat odpovědi u Něj? Stejně zůstává pravdou, že ať je člověk v jakékoli církvi, je sám za sebe zodpovědný přímo Bohu v tom, čemu věří (tomu, co káže člověk - nebo tomu, co skutečně říká a myslí Bůh)!! Znovuzrození v podstatě znamená přijmout to, co Bůh řčíká (bez ohledu na lidské výklady a názory), narodit se Bohu (vstoupit s Ním do osobního důvěrného vztahu) a následovat Ho (nechat se vést a učit Jeho slovem, nadřazeným jakámkoli lidským naukám a výkladům). Církev není "tichá pošta", aby člověk byl závislý na tom, co slyší přes řadu prostředníků, místo aby to porovnal s původním výrokem. Může člověk, který zná Boha a poslouchá Ho nechat se zmást tím, co povídají lidé? Těžko - pokud vůbec!!
A co se týká sexu, nelegální sex (mimo manželství) je vždycky zdrojem problémů, i pro "nevěřícího". Jen si to lidé zásadně nedávají do souvislosti s Božími zákony, které popírají. Který zákon přestane platit jen proto, že ho člověk nezná? Proč by tedy duchovní zákony měly pozbýt platnosti jen proto, že je někdo ignoruje? bez ohledu na lidské názory je pravda to, co Bůh řekl, udělal, ustanovil. Jakýmkoli postojem na tom NIC nezměnít. Můžete se obelhávat, že Bůh neexistuje, a stejně se s Ním nakonec (nejpozději POZDĚ - u Soudu) setkáte). Můžete ignorovat duchovní zákony (banalizovat a popírat nebezpečí okultismu, nevázaného sexu, samospravedlnosti) a všechno, co ustanovil v určitém řádu - a stejně se stane podle toho, co On řekl (porušování duchovních zákonů z jakéhokoli důvodu včetně neznalosti přinese své důsledky). Když si tohle připustíte, dokážete uznat, že opravdu nejlepší je OSOSBNĚ se s Bohem seznámit a respektovat Ho navzdory svým názorům a lidským výkladům?

apostol

Female Poeet p?íspivku : 31
Reputace : 0
Body : 31
Registration date : 25. 03. 10

Návrat nahoru Goto down

První pomoc pro ty, kteří odcházejí - Stránka 2 Empty Re: První pomoc pro ty, kteří odcházejí

Příspěvek  Tonda Vlas 3/6/2010, 11:21

Jan Vitko napsal:, charasmatici zase chtějí znovuzrození, znám tu několik církví nebo sekt, vzájemně se obviňují z proselytismu a proklínají se /mistrem je třeba jistý pastor Torok z Ústí n.L., Nový Život/ Very Happy
V tom ti dávám plně za pravdu, Nový Život, podle toho co jsem četl, je charismatickou sektou, jako charismatik si musím dávat velký pozor, abych nenalatěl. Nový Život totiž hlásá naprosto falešné evangelium prosperity, které je možná horší, než jehovismus. Bydlel jsem v Ústí před 22 lety, pár těch lidí bych měl znát, tehdy ještě byli charismatickou skupinkou v rámci Církve Bratrské, my jsme byli charismatickou skupinkou v rámci katolické církve a tehdy jsme měli spolu úzký kontakt. Později jsem se dozvěděl, že se od CB, osamostatnili a když jsem se na netu dočetl, co se z nich vyvinulo, tak jsem se opravdu zhrozil. Osobně se držím spíše toho, co hlásá David Wilkerson, charismatický pastor a evangelista, který měl úspěchy s narkomany, a který pro ně založil terapeutická centra Teen CHallenge. On totiž ve svých článcích toto falalešné evangelium prosperity vehementně kritizuje.

Tonda Vlas

Male Poeet p?íspivku : 875
Reputace : 0
Body : 873
Registration date : 15. 04. 10

Návrat nahoru Goto down

První pomoc pro ty, kteří odcházejí - Stránka 2 Empty Re: První pomoc pro ty, kteří odcházejí

Příspěvek  Tonda Vlas 3/6/2010, 11:36

Omlouvám se za občasné chyby, přeskakuje mi kurzor, jinak jsem chtěl upřesnit, že jsem zatím rozpoznal dvě dva nejhorší směry, které odporují pravému evangeliu, je to jehovismus a za druhé ono falešné evangelium prosperity hlásané novým životem a obdobnými charismatickými sektami. Sám se považuju za charismatika. Z toho, že určité charismatické sekty evangelium překroutili nelze celý charismatický směr( někteří mě říkali, že je to spíše proud mezi církvemi než hnutí) za špatný.

Tonda Vlas

Male Poeet p?íspivku : 875
Reputace : 0
Body : 873
Registration date : 15. 04. 10

Návrat nahoru Goto down

První pomoc pro ty, kteří odcházejí - Stránka 2 Empty Tondovi Vlasovi

Příspěvek  Jan Vitko 3/6/2010, 14:03

Díky za vysvětleníSmile)) Měj se fajn.

Jan Vitko

Poeet p?íspivku : 27
vztah k organizaci : bývalý SJ
Reputace : 0
Body : 30
Registration date : 16. 06. 06

Návrat nahoru Goto down

První pomoc pro ty, kteří odcházejí - Stránka 2 Empty Náboženské teorie

Příspěvek  Jan Vitko 3/6/2010, 15:26

Zajímalo by mě Vy, kteří tu mluvíte o osobní zkušenosti s Bohem, zda jste Boha viděli? Viděli jste Ježíše Krista? Jak Vaše zkušenost probíhala? Emocionálně nebo jinak? Protože i u SJ se člověk zázračně promění a někdy k pozitivnímu. Když jsem byl jehovistou znal jsem bratra, který byl narkoman a notorický zloděj. Vymanil se z drog, vymanil se z lumpáren a jeho život se zázračně změnil.

Jan Vitko

Poeet p?íspivku : 27
vztah k organizaci : bývalý SJ
Reputace : 0
Body : 30
Registration date : 16. 06. 06

Návrat nahoru Goto down

První pomoc pro ty, kteří odcházejí - Stránka 2 Empty Re: První pomoc pro ty, kteří odcházejí

Příspěvek  Anonymní 3/6/2010, 15:41

Zdravím všechny.

Nechápu otázku:
Zajímalo by mě Vy, kteří tu mluvíte o osobní zkušenosti s Bohem, zda jste Boha viděli?
Buď autor otázky nezná bibli, nebo si myslí, že tu máme na diskuzi někoho, kdo již není v těle, pak by takový mohl odpovědět, že: Ano, viděl jak Boha tak Krista, ne? :-)

Anonymní
Anonymní


Návrat nahoru Goto down

První pomoc pro ty, kteří odcházejí - Stránka 2 Empty Prosperita

Příspěvek  apostol 3/6/2010, 17:07

Tonda Vlas napsal:
Jan Vitko napsal:, charasmatici zase chtějí znovuzrození, znám tu několik církví nebo sekt, vzájemně se obviňují z proselytismu a proklínají se /mistrem je třeba jistý pastor Torok z Ústí n.L., Nový Život/ Very Happy
V tom ti dávám plně za pravdu, Nový Život, podle toho co jsem četl, je charismatickou sektou, jako charismatik si musím dávat velký pozor, abych nenalatěl. Nový Život totiž hlásá naprosto falešné evangelium prosperity, které je možná horší, než jehovismus. Bydlel jsem v Ústí před 22 lety, pár těch lidí bych měl znát, tehdy ještě byli charismatickou skupinkou v rámci Církve Bratrské, my jsme byli charismatickou skupinkou v rámci katolické církve a tehdy jsme měli spolu úzký kontakt. Později jsem se dozvěděl, že se od CB, osamostatnili a když jsem se na netu dočetl, co se z nich vyvinulo, tak jsem se opravdu zhrozil. Osobně se držím spíše toho, co hlásá David Wilkerson, charismatický pastor a evangelista, který měl úspěchy s narkomany, a který pro ně založil terapeutická centra Teen CHallenge. On totiž ve svých článcích toto falalešné evangelium prosperity vehementně kritizuje.

Dokaž mi na základě Božího slova, že je učení o prosperitě (v tom pravém smyslu "prosperity") nějak závadné!! Může se ve výkladu najít nějaký rozpor, ale v podstatě vyplývá z Bible. Podívala jsem se na web té církve a NENÍ tam NIC nebiblického. Problémem je obvykle JEN kolize biblického vyučování se zažitými náboženskými tradicemi a rozumovým pojetím (mozek to nebere, nechápe,.. tak je to špatné). PostojeD.W. nemůžu komentovat, neznám jeho důvod k nim. nejdůležitější ale pořád zlstává Boží postoj k tromu, co a jak se z Jeho slova hlásá! Spousta církví se zaplétá to starozákonních "povinností", které se ve skutečnosti křesťanů vůbec netýkají, a jejich efekt je v podstatě stejný jako náboženské bezbožné bludy Jehovistů - tudíž v důsledku mnohem horší, než odmítané poselství biblické prosperity (což JE realita pro současnost).

apostol

Female Poeet p?íspivku : 31
Reputace : 0
Body : 31
Registration date : 25. 03. 10

Návrat nahoru Goto down

První pomoc pro ty, kteří odcházejí - Stránka 2 Empty Re: První pomoc pro ty, kteří odcházejí

Příspěvek  kovboj 3/6/2010, 18:55

Je to doslova průser pro organizaci, která se nazývá církev, když překrucuje Boží slovo a prosazuje to, co v církvi podle Božího slova nemá místo. Týká se to různých starozákonních zákazů a přáíkazů, které měly své specifické uplatnění tehdy v Izraeli (a dosud mezi ortodoxními Židy), ale nepatří do církve. Nechápu, jak Adventisté čtou Bibli (pokud vůbec), když v ní "nevidí" konfrontaci s těmito praktikami. V podstatě utečenci od SJ k ASD prakticky jen vyměnili 1 nadvládu (svrchované lidské učení v rozporu s äutortou Božího slova) za jinou.
Můžeš napsat, co těmi příkazy a zákazy, které nepatří do církve, myslíš?
Jinak adventisté, pokud vím, bibli pravidelně studují v tzv."sobotní škole" a patří mezi církve, které své členy seznamují s biblí. Kdysi jsem byl členem velké církve, ale žádný farář mi nic z bible nevysvětloval...
Spousta církví se zaplétá to starozákonních "povinností", které se ve skutečnosti křesťanů vůbec netýkají, a jejich efekt je v podstatě stejný jako náboženské bezbožné bludy Jehovistů
Myslím, že jsi příliš kritický(kritická?) a někteří kolegové na tomto fóru Tě už upozornili. Zkus raději podporovat své myšlenky texty z bible, protože jinak to nevede k Božímu slovu(jak si přeješ), ale k lidské filosofii.
kovboj
kovboj

Poeet p?íspivku : 383
Reputace : 0
Body : 284
Registration date : 20. 04. 08

Návrat nahoru Goto down

První pomoc pro ty, kteří odcházejí - Stránka 2 Empty Bibli znám. Ale uživám si.

Příspěvek  Jan Vitko 4/6/2010, 00:30

Bibli znám, byl jsem SJ 12 let. Myslím si, že hodně SJ, kteří odcházejí stále potřebují nějaké náboženské společenství, a proto vstupují do různých církví. A asi je to tak i dobře. Já sám si říkám, že jsem náboženství věnoval dost a tak si užívám. Je mi 36, podnikám, vydělávám cca 150.000,- Kč měsíčně, po odchodu od SJ jsem se rozvedl a mým přítelkyním je do 15 do 22, když jí 25 už je stará Very Happy . Jsem spokojený. Možná si říkáte, že uvidím, při Armagedonu /SJ a adventisti/, při posledním soudu a v pekle /protestanté a charismatici/, možná mě čeká očistec /katolíci/ a nakonec to bude O.K. Co když, ale uvidíte Vy? Co když je Vaše náboženství je iluze, fantazie a klam? No A můj život je vlastně správný a logický, protože po smrti už není vůbec, ale vůbec nic.................................. Sad

Jan Vitko

Poeet p?íspivku : 27
vztah k organizaci : bývalý SJ
Reputace : 0
Body : 30
Registration date : 16. 06. 06

Návrat nahoru Goto down

První pomoc pro ty, kteří odcházejí - Stránka 2 Empty Re: První pomoc pro ty, kteří odcházejí

Příspěvek  Tonda Vlas 4/6/2010, 01:11

apostol napsal:
Tonda Vlas napsal:
Jan Vitko napsal:, charasmatici zase chtějí znovuzrození, znám tu několik církví nebo sekt, vzájemně se obviňují z proselytismu a proklínají se /mistrem je třeba jistý pastor Torok z Ústí n.L., Nový Život/ Very Happy
V tom ti dávám plně za pravdu, Nový Život, podle toho co jsem četl, je charismatickou sektou, jako charismatik si musím dávat velký pozor, abych nenalatěl. Nový Život totiž hlásá naprosto falešné evangelium prosperity, které je možná horší, než jehovismus. Bydlel jsem v Ústí před 22 lety, pár těch lidí bych měl znát, tehdy ještě byli charismatickou skupinkou v rámci Církve Bratrské, my jsme byli charismatickou skupinkou v rámci katolické církve a tehdy jsme měli spolu úzký kontakt. Později jsem se dozvěděl, že se od CB, osamostatnili a když jsem se na netu dočetl, co se z nich vyvinulo, tak jsem se opravdu zhrozil. Osobně se držím spíše toho, co hlásá David Wilkerson, charismatický pastor a evangelista, který měl úspěchy s narkomany, a který pro ně založil terapeutická centra Teen CHallenge. On totiž ve svých článcích toto falalešné evangelium prosperity vehementně kritizuje.

Dokaž mi na základě Božího slova, že je učení o prosperitě (v tom pravém smyslu "prosperity") nějak závadné!! Může se ve výkladu najít nějaký rozpor, ale v podstatě vyplývá z Bible. Podívala jsem se na web té církve a NENÍ tam NIC nebiblického. Problémem je obvykle JEN kolize biblického vyučování se zažitými náboženskými tradicemi a rozumovým pojetím (mozek to nebere, nechápe,.. tak je to špatné). PostojeD.W. nemůžu komentovat, neznám jeho důvod k nim. nejdůležitější ale pořád zlstává Boží postoj k tromu, co a jak se z Jeho slova hlásá! Spousta církví se zaplétá to starozákonních "povinností", které se ve skutečnosti křesťanů vůbec netýkají, a jejich efekt je v podstatě stejný jako náboženské bezbožné bludy Jehovistů - tudíž v důsledku mnohem horší, než odmítané poselství biblické prosperity (což JE realita pro současnost).
...........................................................Ježíš nikomu prosperitu neslíbil, a to dosvědčuje ve svých spisech jak Aurelius Augustinus tak mnohem později například Rajmund z Penafortu a mnozí jiní, s falešným evangeliem prosperity jak jsem dodatečně zjistil začal naprosto bezbožný Jean Calvin, kupodivu mnoho kristovců tuto duchovní stvůru bezmezně obdivuje. Postoje D.W. naprosto chápu, pokud mě dotazem požádáš, dám ti webovou adresu na ně. Znova opakuji svůj názor, falešné evangelium prosperity je mnohem zrůdnější než jehovismus. Pokud tam chceš lidi odvádět, tak jsi naprosto falešný apoštol.

Tonda Vlas

Male Poeet p?íspivku : 875
Reputace : 0
Body : 873
Registration date : 15. 04. 10

Návrat nahoru Goto down

První pomoc pro ty, kteří odcházejí - Stránka 2 Empty Re: První pomoc pro ty, kteří odcházejí

Příspěvek  Tonda Vlas 4/6/2010, 07:56

kovboj napsal: Kdysi jsem byl členem velké církve, ale žádný farář mi nic z bible nevysvětloval...
Před více než 25 lety bylo nařízeno, že má být v každé farnosti jednou týdně biblická hodina a vikáři na to měli dohlížet. Toto dodržování se však konalo málo kde. Prostě si zase velebníčci dělali, co chtěli, nebo spíše nedělali to co měli. Pak se divili, že jsme mi mladí na toto chodili k protestantům, já například k adventistům a církvi bratrské.

Tonda Vlas

Male Poeet p?íspivku : 875
Reputace : 0
Body : 873
Registration date : 15. 04. 10

Návrat nahoru Goto down

První pomoc pro ty, kteří odcházejí - Stránka 2 Empty Re: První pomoc pro ty, kteří odcházejí

Příspěvek  kovboj 4/6/2010, 08:36

Je mi 36, podnikám, vydělávám cca 150.000,- Kč měsíčně, po odchodu od SJ jsem se rozvedl a mým přítelkyním je do 15 do 22, když jí 25 už je stará
Děkujeme za představení Tvého "úspěchu", závist s námi přímo cloumá...
Co když je Vaše náboženství je iluze, fantazie a klam? A můj život je vlastně správný a logický, protože po smrti už není vůbec, ale vůbec nic.
Když jsi byl u SJ tolik let , pak jistě znáš slova apoštola Pavla z 1.Kor 15:9, že ti, kdo mají naději pouze pro tento život, jsou nejbídnější ze všech lidí.
Bibli znám, byl jsem SJ 12 let.
To je hezké, škoda, že neznáš či jsi zapomněl na jejího Autora, to je totiž rozhodující. Very Happy
kovboj
kovboj

Poeet p?íspivku : 383
Reputace : 0
Body : 284
Registration date : 20. 04. 08

Návrat nahoru Goto down

První pomoc pro ty, kteří odcházejí - Stránka 2 Empty Re: První pomoc pro ty, kteří odcházejí

Příspěvek  witness 4/6/2010, 09:21

kovboj napsal:
Děkujeme za představení Tvého "úspěchu", závist s námi přímo cloumá...
Kovboji, ani já jsem dnes ze závisti nemohl usnout...
Mám dojem, že v případě Jana Vitka není moc co řešit, vybral si svou cestu
a chce nám ukázat, jak se má po opuštění Boha dobře - peníze, ženy atd.
Už jen chybí víno a zpěv, ale na to by asi taky došlo.
Já si myslím, že nejrozumnější je nechat ho být, ať se znovu válí v blátě,
ale my se tam nemusíme válet s ním tím, že budeme na jeho prezentaci
smyslu života nějak zbytečně reagovat (to není apel na Tebe, ale na nás všechny).

witness

Male Poeet p?íspivku : 2392
vztah k organizaci : bývalý dlouholetý starší sboru, dnes nečinný zvěstovatel neboli SJ, který již nepodává zprávu
Reputace : 9
Body : 2241
Registration date : 31. 05. 08

Návrat nahoru Goto down

První pomoc pro ty, kteří odcházejí - Stránka 2 Empty Re: První pomoc pro ty, kteří odcházejí

Příspěvek  Anonymní 4/6/2010, 10:05

Zdravím všechny.

Já bych měl taky jeden volný citát z bible: statkáři se dařilo, proto zboural sípky a postavil si větší, ... J.V. když byl tak dlouho u SJ, tak by měl vědět jak to s tím statkářem dopadlo. :-) Ne že bych někomu přál takový konec, ale proč přehlížet biblické varování, ne?

Anonymní
Anonymní


Návrat nahoru Goto down

První pomoc pro ty, kteří odcházejí - Stránka 2 Empty První pomoc pro ty, kteří odcházejí

Příspěvek  Jesen 4/6/2010, 13:20

Milí přispěvovatelé, zkuzte se prosím vrátit k tématu. Má to být pomoc pro SJ. Ne ukázka, co je čeká mimo svou organizaci. Na tyto diskuse nebudou připravení ani dost silní, tolerantní, aby je pochopili a začali sami nad sebou přemýšlet. Odradí je to, utvrdí v jejich přesvědčení balastu mimo organizaci SJ a v konečném důsledku jim to nepomůže.
Chtěl bych pro SJ poukázat na jednu skutečnost, nad kterou by se měli možná zamyslet. Jak byli pokřtěni první křesťané z pohanů nebo Židů? Museli studovat několik měsíců nauky, které museli dodržovat, aby se mohli stát pravými ctiteli Boha a byli tak uznáni za hodna žít v Božím království? Nebo to bylo tak, že uznali J.K. jako Mesiáše a vykupitele ze svých hříchů a byli následně pokřťeni? A to téměř okamžitě? Viz letnice a dar sv. Ducha a následné pokřťění pozorovatelů. Toto přijetí J.K., jeho dar lásky k lidem je pak vnitřně pudil k tomu,aby podobnou lásku vyjadřovali svým chováním ke svým bližním? Tedy první víra v hříšném stavu a pak následovaly skutky? Není to u nových studujících se SJ naopak? Drží se tak biblického příkladu jako první křesťané?
Uvádím tento příklad ne jako útok na víru SJ, ale proto, abyste sami hledali v Bibli skutečnosti, které vám pomohou osvobodit své myšlení od vlivu jednoho výkladu Bible. Bible sama vám ukáže cestu. Nestalo se vám v minulosti, že jste některým úsekům Bible nerozumněli, nebyly plně nebo vůbec objasněji SV, nebo pokud se jich dotkly tak velmi krkolomným způsobem? Nastali někdy situace, kdy jste raději některé úseky přešli, protože byly pro vás nesrozumitelné? Zkuzte číst Bibli tak, jak jí museli rozumnět první křesťané. Např. dopisy ap. Pavla.

Jesen

Male Poeet p?íspivku : 572
vztah k organizaci : odešel od lidské organizace SJ, v duchu ne od jejích obětí
Reputace : 0
Body : 563
Registration date : 06. 01. 09

Návrat nahoru Goto down

První pomoc pro ty, kteří odcházejí - Stránka 2 Empty Re: První pomoc pro ty, kteří odcházejí

Příspěvek  Anonymní 4/6/2010, 16:02

Zdravím všechny.

Souhlasím, že dlouhé studium dle požadavků VRO před vlastním křtem, nemá opodstatnění v Písmu. Jeden z příkladů:
Skutky 19, 1Zatímco byl Apollo v Korintu, Pavel prošel hornatým vnitrozemím a dorazil do Efesu, kde nalezl nějaké učedníky. 2Zeptal se jich: „Přijali jste Ducha svatého, když jste uvěřili?“
„Nikdy jsme o Duchu svatém ani neslyšeli,“ řekli mu na to.
3„Jak jste tedy byli pokřtěni?“ ptal se.
„Janovým křtem,“ odpověděli.
4Pavel jim řekl: „Jan svým křtem vedl lidi k pokání a vyzýval je k víře v toho, který měl přijít po něm – v Ježíše.“
5Když to uslyšeli, dali se pokřtít ve jménu Pána Ježíše.
Povšimněte si, milí bratři v Kristu, že ap. Pavel se je neptal, co studovali když uvěřili, ale zda-li přijali DS, když uvěřili? Pavel se jakoby podivil a zeptal se, jak jste tedy byli pokřtěni, když nepřijali DS? Dozvěděl se, že mají Janův křest, mimochodem tomu také předcházelo vyznání hříchů a pokání, žádné studium, atd. Pavel jim vysvětlil, že jim chybí to o čem slyšeli od Jana Křtitele, a pověděl jim o Kristu, tedy postupné přijímání informací až po křtu. Mohli bychom pokračovat, ale tento příklad je dosti výstižný pro argument, že před skutky předchází víra viz např. Abrahám.

Hezký den přeji

yxoxs

Anonymní
Anonymní


Návrat nahoru Goto down

První pomoc pro ty, kteří odcházejí - Stránka 2 Empty Re: První pomoc pro ty, kteří odcházejí

Příspěvek  apostol 5/6/2010, 12:45

Jan Vitko napsal:Bibli znám, byl jsem SJ 12 let. Myslím si, že hodně SJ, kteří odcházejí stále potřebují nějaké náboženské společenství, a proto vstupují do různých církví. A asi je to tak i dobře. Já sám si říkám, že jsem náboženství věnoval dost a tak si užívám. Je mi 36, podnikám, vydělávám cca 150.000,- Kč měsíčně, po odchodu od SJ jsem se rozvedl a mým přítelkyním je do 15 do 22, když jí 25 už je stará Very Happy . Jsem spokojený. Možná si říkáte, že uvidím, při Armagedonu /SJ a adventisti/, při posledním soudu a v pekle /protestanté a charismatici/, možná mě čeká očistec /katolíci/ a nakonec to bude O.K. Co když, ale uvidíte Vy? Co když je Vaše náboženství je iluze, fantazie a klam? No A můj život je vlastně správný a logický, protože po smrti už není vůbec, ale vůbec nic.................................. Sad

Tvoje přítelkyně taky nejsou jen přeludy. Tak jak může být pouhou fantazií naprosto skutečný osobní vztah s Bohem (s tím jediným rozdílem, že ho nevidím fyzicky)?? A nelže sám sobě, že si užíváš!! Systematicky si ničíš života a při kousku odvahy k upřímnosty bys musel uznat, že všechno co máš ("blbých 150.000 měsíčně, živé pomůcky pro vlastní sex. ukojení,..) tě neuspokojuje. Přád v srdci máš prázdnotu, kterou žádnými požitky nenaplníš. To místo patří jen Bohu. A kddyž se ptáš "co když", použij to jako výzvu pro sebe a sám se přesvědč, že Bůh je naprosto reálná osoba, které se nevyrovná NIC, s čím si "užíváš". Nečekej, až to poznáš POZDĚ. Seznam se s Bohem OSOBNĚ teď!

apostol

Female Poeet p?íspivku : 31
Reputace : 0
Body : 31
Registration date : 25. 03. 10

Návrat nahoru Goto down

První pomoc pro ty, kteří odcházejí - Stránka 2 Empty Re: První pomoc pro ty, kteří odcházejí

Příspěvek  apostol 5/6/2010, 12:45

Jan Vitko napsal:Bibli znám, byl jsem SJ 12 let. Myslím si, že hodně SJ, kteří odcházejí stále potřebují nějaké náboženské společenství, a proto vstupují do různých církví. A asi je to tak i dobře. Já sám si říkám, že jsem náboženství věnoval dost a tak si užívám. Je mi 36, podnikám, vydělávám cca 150.000,- Kč měsíčně, po odchodu od SJ jsem se rozvedl a mým přítelkyním je do 15 do 22, když jí 25 už je stará Very Happy . Jsem spokojený. Možná si říkáte, že uvidím, při Armagedonu /SJ a adventisti/, při posledním soudu a v pekle /protestanté a charismatici/, možná mě čeká očistec /katolíci/ a nakonec to bude O.K. Co když, ale uvidíte Vy? Co když je Vaše náboženství je iluze, fantazie a klam? No A můj život je vlastně správný a logický, protože po smrti už není vůbec, ale vůbec nic.................................. Sad

apostol

Female Poeet p?íspivku : 31
Reputace : 0
Body : 31
Registration date : 25. 03. 10

Návrat nahoru Goto down

První pomoc pro ty, kteří odcházejí - Stránka 2 Empty Re: První pomoc pro ty, kteří odcházejí

Příspěvek  apostol 5/6/2010, 12:52

kovboj napsal:
Je to doslova průser pro organizaci, která se nazývá církev, když překrucuje Boží slovo a prosazuje to, co v církvi podle Božího slova nemá místo. Týká se to různých starozákonních zákazů a přáíkazů, které měly své specifické uplatnění tehdy v Izraeli (a dosud mezi ortodoxními Židy), ale nepatří do církve. Nechápu, jak Adventisté čtou Bibli (pokud vůbec), když v ní "nevidí" konfrontaci s těmito praktikami. V podstatě utečenci od SJ k ASD prakticky jen vyměnili 1 nadvládu (svrchované lidské učení v rozporu s äutortou Božího slova) za jinou.
Můžeš napsat, co těmi příkazy a zákazy, které nepatří do církve, myslíš?
Jinak adventisté, pokud vím, bibli pravidelně studují v tzv."sobotní škole" a patří mezi církve, které své členy seznamují s biblí. Kdysi jsem byl členem velké církve, ale žádný farář mi nic z bible nevysvětloval...
Spousta církví se zaplétá to starozákonních "povinností", které se ve skutečnosti křesťanů vůbec netýkají, a jejich efekt je v podstatě stejný jako náboženské bezbožné bludy Jehovistů
Myslím, že jsi příliš kritický(kritická?) a někteří kolegové na tomto fóru Tě už upozornili. Zkus raději podporovat své myšlenky texty z bible, protože jinak to nevede k Božímu slovu(jak si přeješ), ale k lidské filosofii.

Když budeš číst Bibli, jak je, pochopíš, že všechny starozákonní příkazy (obětní řády, "nečistá" zvířata, kněžské řády, příkazy o sobotě,..) jsou dány Židům v jejich době a jejich situaci. V Novém zákoně je naprosto jasně řečeno, že tyto příkazy byly předobrazem toho, co Ježíš naplnil. Nadále se týkají Židů, kteří nepřijali Ježíše jako svého Mesiáše (jímž je) a čekají na Něj dál. Dokud se Ho nedočkají, starozákonní příkazy pro ně platí. Pro církev však platí princip cíkrve popsaný v NZ, především ve Skutcích a pastorálních epištolách. Tedy žádné obětní řády (natož oběti zvířat a jejich krev), žádná "nečistá" zvířata, a NE židovský sabat. Svěcení neděle má v novozákonní době své opodstatnění jako důsledek Ježíšovy oběti. Nejsme Židé a netýká se nás příkaz světit sobotu (mimochodem, pro ně 7. den v týdnu). Jsme Kristovci a svěcení neděle připomíná Ježíšovo vzkříšení (den po sobotě, navíc u nás 7. den v týdnu). Ostatní si důkladně prostuduj v Bibli a uvědom si, že Bůh není blb, aby zajistil tak draze dokonalé vyjkoupení a pak chtěl omezovat nás něčím, co platilo v době před tímto vykoupením!

apostol

Female Poeet p?íspivku : 31
Reputace : 0
Body : 31
Registration date : 25. 03. 10

Návrat nahoru Goto down

První pomoc pro ty, kteří odcházejí - Stránka 2 Empty Re: První pomoc pro ty, kteří odcházejí

Příspěvek  apostol 5/6/2010, 12:57

Jan Vitko napsal:Zajímalo by mě Vy, kteří tu mluvíte o osobní zkušenosti s Bohem, zda jste Boha viděli? Viděli jste Ježíše Krista? Jak Vaše zkušenost probíhala? Emocionálně nebo jinak? Protože i u SJ se člověk zázračně promění a někdy k pozitivnímu. Když jsem byl jehovistou znal jsem bratra, který byl narkoman a notorický zloděj. Vymanil se z drog, vymanil se z lumpáren a jeho život se zázračně změnil.
Tvoje otázka vypadá jako pokus o zpochybnění toho, co nevidíš. V tom případě mi ale UKAŽ (chci vidět) svůj rozum, elektřinu, radiaci, mikroby, molekuly,.. Bůhe je naprosto reálná osoba a ke vztahu s Ním nepotřebuju vidět ho fyzicky. Pokud jsi někdy četl Bibli, dočetl by ses, že Bůh je duch a člověka stvořil ke svému obrazu. Člověk je duch s duší v těle. A duch s duchem může mít velice přirozeně důvěrný vztah bez potřeby smyslového důkazu. Navíc když vezmeš Boha za slovo, projeví se to. A pak si ho zkus zpochybnit. Spíš zpochybníš cokoli máš před očima, než neviditelného Boha.

apostol

Female Poeet p?íspivku : 31
Reputace : 0
Body : 31
Registration date : 25. 03. 10

Návrat nahoru Goto down

První pomoc pro ty, kteří odcházejí - Stránka 2 Empty Re: První pomoc pro ty, kteří odcházejí

Příspěvek  Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Strana 2 z 33 Previous  1, 2, 3 ... 17 ... 33  Next

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru