Svědkové Jehovovi a Strážná věž
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

První pomoc pro ty, kteří odcházejí

+28
standa
Alea
rals
Ing.Peter
drobeček
frodobagin
gari
daniely
sazeč
zbysek
PETRONELLA87
Bulhar
jája
f
Melissa
kovboj
Tonda Vlas
witness
Černá ovce sboru
Jan Vitko
Styvi
A6zvolen
KEROS
apostol
Matěj Telam
lubo.x
Jesen
Arago
32 posters

Strana 32 z 33 Previous  1 ... 17 ... 31, 32, 33  Next

Goto down

První pomoc pro ty, kteří odcházejí - Stránka 32 Empty Re: První pomoc pro ty, kteří odcházejí

Příspěvek  gari 28/1/2012, 17:14

Bulhar napsal:
I tak si myslím, že pokud SJ dávají přednost kázání a preferují službu dům od domu, nemusí to být sice nutně známkou nějaké jejich vyjímečnosti, avšak také nedělají nic nebiblického a je to chválihodná činnost.

S tím souhlasím. Když jsem jako SJ byl v kazatelské službě, stalo se mi, že mě oslovil křesťan z jiné církve a řekl, že si naší práce váží. Mělo by to ale fungovat i opačně a stejně tak by SJ měli umět ocenit práci jiných křesťanů - a ne jimi stále opovrhovat.

gari

Male Poeet p?íspivku : 589
vztah k organizaci : mnoho let aktivní SJ, pak velké zklamání a odchod
Reputace : 1
Body : 589
Registration date : 15. 08. 11

Návrat nahoru Goto down

První pomoc pro ty, kteří odcházejí - Stránka 32 Empty Re: První pomoc pro ty, kteří odcházejí

Příspěvek  sazeč 28/1/2012, 17:24

Bulhare, sice chvályhodná činnost. Víš taková námaha jakoby stojí za málo. Křesťanů ve světě prudce stoupá, prý v Africe denně 10000 se nechá pokřtít, v Indii a Číně 1000. Jestlí se v počtu mýlím, pooprav mě někdo.
U nás v církvi sice mluvíme o kazatelské službě ovšem jen pár minut a růst se dostaví. Čím to že SJ mnoho hodin věnují této službě, výsledek chabý?

sazeč

Male Poeet p?íspivku : 1699
Reputace : 2
Body : 1696
Registration date : 27. 04. 09

Návrat nahoru Goto down

První pomoc pro ty, kteří odcházejí - Stránka 32 Empty Re: První pomoc pro ty, kteří odcházejí

Příspěvek  Bulhar 28/1/2012, 18:50

Gari, to je dobrý postřeh - SJ by opravdu měli zase na oplátku ocenit práci jiných křestanů, třeba i tu charitu.

Sazeči, myslíš, že je chabý výsledek to, že SJ jsou téměř ve všech zemích světa
a ve většině zemí je sbor snad v každém větším městě a v mnoha zemích jsou
sbory i v malých městech ? A u nás v Čechách snad v každém okresním městě
je sbor ( nebo v okresním Ústí nad Orlicí sbor třeba není ale je v blízkém neokresním Vysokém Mýtě ). A sbor je třeba i v pětitisícových Benátkách nad Jizerou nebo v malých pohraničních Kraslicích. A to Česká republika patří v Evropě
k těm méně propracovaným - 1 SJ na více než 600 obyvatel . Většina evropských
zemí má 1 SJ na 500, 400, 300, 200 obyvatel. Severní, střední, jižní Amerika je
na tom podobně nebo ještě lépe, Austrálie a Nový Zéland to samé, tichomořské ostrovy zrovna tak. A některé africké země jsou na tom jako evropské nebo
americké země. Trochu hapruje Asie ( vyjma Japonska a jiných civilizovanějších zemí ). A totalitní Kuba má 1 SJ na necelých 200 obyvatel. A na každých 100 obyvatel silně katolického Mexika přišli 1-2 Mexičani na Památnou slavnost.
Tím SJ nehájím, ani netvrdím, že to je důkaz pravosti, protože i jiné církve rostou,
jen chci říct, že to není chabý výsledek.

Bulhar

Male Poeet p?íspivku : 1253
vztah k organizaci : více pšenice, méně plevele
Reputace : 0
Body : 1254
Registration date : 06. 05. 11

Návrat nahoru Goto down

První pomoc pro ty, kteří odcházejí - Stránka 32 Empty Re: První pomoc pro ty, kteří odcházejí

Příspěvek  witness 28/1/2012, 19:57

gari napsal:
witness napsal:
Co je tedy lepší, zaměřovat se jen na evangelizaci a opomíjet charitu nebo
rozlévat polévky hlava nehlava a opomíjet evangelizaci?
Ahoj Witnessi,
ono při tom rozlévání polévky dochází k evangelizaci.
Věřím a nic nenamítám, svůj příspěvek jsem psal spíše jako úvahu, nikoliv jako popis nebo odsouzení těch církví, které se věnují charitě.
Je to totiž ideální stav, kdy křesťané dávají praktický příklad a oznamují při tom Ježíše. Sbor, do kterého chodím pořádá i mnoho akcí a při té příležitosti vždy dochází k předání evangelia. Taková služba je přirozená a DIVIL BY SES, JAKÉ PŘINÁŠÍ VÝSLEDKY.
Věřím i tomu, že to přináší výsledky a nedivím se tomu.
Je to určitě přirozenější cesta než na někoho nečekaně zazvonit dům od domu.
Kazatel nás velmi často vybízí, abychom nezapomínali o své víře mluvit se svými přáteli, sousedy a kolegy - a jeho ovečky to ve své skromnosti dělají,
To je dobře a jsem rád, že to tak u Vás funguje.

Je velmi troufalé od SJ, že tvrdí, že evangelizaci dělají jenom oni
To asi troufalé je, ovšem nelze popřít, že mluví li se o oslovování lidí v náboženském smyslu, většina lidí to má spojeno s SJ, a tím se SJ dost liší od ostatních církví.
Čímž neříkám, že jejich způsob kazatelského zviditelnění a masové vybídky ke kázání jsou správné.
Jedná se spíše o takovou psychologickou štvanici na sbory SJ, značně podpořenou požadavkem na odevzdávání zprávy z kazatelské služby, podle které se posuzuje ve značné míře duchovní stav jednotlivých SJ.
Masovost a tím i celkem bezkonkurenční výjimečnost SJ na kazatelském poli však zdaleka není výsledkem přirozeného nenátlakového rozhodnutí u většiny SJ, o kvalitě a účinnosti mnohého kázání ani nemluvě.
Můžu tak porovnat výsledky různých způsobů evangelizace a zdá se mi efektivnější ten, který přirozeně vychází z každodenního křesťanského života.
S tím mohu jen souhlasit.
sazeč napsal:
witness napsal:
sazeč napsal:
Už to že Bůh stvořil, věděl předem a proto nechal stvořit jen skrze Krista a aby také skrze něho nakonec všechno zlo přemoženo.
Sláva tedy, že mělo přijít zlo, jinak by se zřejmě Ježíš ke stvořitelským aktivitám nemohl ani přiblížit, co?
Přeháníš! Prostě nechceš připustit, že Bůh je vševědoucí a tedy ví předem co se stane ač by rád nebylo se stalo, co se stalo.
Tohle jsi vyčetl z mé odpovědi ???? To mi Tě je opravdu líto.
O to víc chválíme Boha, že i přesto že věděl kvůli svobodné vůli tvorstva jednou hřeší
Hřích nemá se svobodnou vůlí jako darem od Boha co dělat.
Hřích byl u Adama a Evy spojen se zneužitím svobodné vůle.
A pokud jsi tím myslel, že hřích byl nutný k tomu, aby se plně projevila kvalita daru svobodné vůle, tak jak jsem už psal někdy dříve: Tyhle hlouposti se tady taky už na fóru objevily a byly řešeny, stačí si jen dohledat.
Slávu tedy jedině Bohu přísluší, nikoli Adamovi či Světlonoši.
Jaký objev, ještě žes nám o tom řekl.
Witnessi, mysli dále!
Máš na mysli asi ,,dále a po sazečsku´´, že? Obávám se, že Ti nevyhovím.
Samozřejmě zlo nadále bude existovat, ale to bude mimo Krista.
Můžeš prosím upřesnit, co znamená ,,zlo mimo Krista´´?
Jen doufám, že tím zlem mimo Krista nemyslíš např. to, až budou čerti
v pekle celou věčnost zatápět hříšným duším apod.
Tam kde je Kristus, neexistuje zlo, konečně jsi pochopil?
Mám strach, sazeči, že plně nerozumíš svým vlastním názorům.
Psal jsi, že
,,zlo nadále bude existovat, ale to bude mimo Krista´´
Užil jsi budoucí čas (..bude..).
To znamená, že říkáš-li, že zlo bude mimo Krista, jak je to tedy se zlem teď?
Teď tedy dle Tebe není zlo mimo Krista?
A pokud i teď dle Tebe je zlo mimo Krista(což naznačuje Tvůj poslední komentář), proč jsi se o tom vyjádřil jako o události budoucí?
Tvé vysvětlení prostě nedává žádný smysl a vzhledem ke Tvé předchozí úvaze už vůbec ne.
Stačí říct si po svém a Bohu nesloužit. Tohle nemá co dělat s Kristem. Jasné?
Ty jsi dneska samý ,,nový´´ objev, ještě bys nás mohl ujistit v tom, že Satan opravdu nebyl převlečený Ferda Mravenec, já v tom totiž stále nemám jasno, ale ty mi to určitě hezky vysvětlíš.
Pokud přestane existovat zlo, dobro by pozbylo smysl stejně jako světlo vůči tmě.
Filosofii toho, že zlo je vlastně nezbytný pomocník dobra jsme tu také už měli, on ten Satan bude asi velmi prozíravý Boží služebník, kterému jde hlavně o to, aby díky jeho zlému jednání vynikly Boží dobré skutky.
Copak budeme furt lítat ve snách???
Neboj, podle Tvého názoru Ti vždycky, a to po celou věčnost, dá nějaký pověřený anděl pořádnou ,,nakládačku´´ v pravidlených intervalech, aby sis nikdy nepřestal vážit všech dobrých věcí v Božím království.

witness

Male Poeet p?íspivku : 2392
vztah k organizaci : bývalý dlouholetý starší sboru, dnes nečinný zvěstovatel neboli SJ, který již nepodává zprávu
Reputace : 9
Body : 2241
Registration date : 31. 05. 08

Návrat nahoru Goto down

První pomoc pro ty, kteří odcházejí - Stránka 32 Empty Re: První pomoc pro ty, kteří odcházejí

Příspěvek  sazeč 28/1/2012, 21:43

Už chápu, proč Zbyšek reagoval jak reagoval...

Viď, Witnessi, ty musíš mít pravdu, poslední slovo, češtinář, co potrpí na přesnosti v gramatice. Nepřál bych se s tebou sejít, protože dle slov vyjádřených bys usoudil jakej jsem člověk. Jsi chudák. Jednou jsi tu a podruhé tam, prostě chceš druhého naštvat proti tomu, proti komu brojíš, viď? Buď křesťanem a měl bys vážit výměny názorů. Zbyškovy názory mně nevadí, kdoví? Jsi snad B?

Snažil jsem odpovědět Bulharu a ty jsi skočil. Neva, ať vím kdo jsi.

sazeč

Male Poeet p?íspivku : 1699
Reputace : 2
Body : 1696
Registration date : 27. 04. 09

Návrat nahoru Goto down

První pomoc pro ty, kteří odcházejí - Stránka 32 Empty Re: První pomoc pro ty, kteří odcházejí

Příspěvek  Tonda Vlas 28/1/2012, 22:41

Bulhar napsal:Gari, to je dobrý postřeh - SJ by opravdu měli zase na oplátku ocenit práci jiných křestanů, třeba i tu charitu.


Tím SJ nehájím, ani netvrdím, že to je důkaz pravosti, protože i jiné církve rostou,

S tím růstem nevím, při posledním sčítání nepovyrostli ale skoro o třetinu se scvrkli. Proto také asi už nejsou tak aktivní právní výbory. Kdyby pořád rostli, tak by to byl jiný šrumec.

Tonda Vlas

Male Poeet p?íspivku : 875
Reputace : 0
Body : 873
Registration date : 15. 04. 10

Návrat nahoru Goto down

První pomoc pro ty, kteří odcházejí - Stránka 32 Empty Re: První pomoc pro ty, kteří odcházejí

Příspěvek  witness 28/1/2012, 23:09

sazeč napsal:
Viď, Witnessi, ty musíš mít pravdu, poslední slovo, češtinář, co potrpí na přesnosti v gramatice.
Myslíš tím mou reakci, kdy jsem se Tě ptal, proč jsi užil budoucí čas, když
jsi dalším komentářem mluvil o stejné věci v přítomném čase?
To byla přece celkem logická otázka, která Ti nemohla vadit,
pokud máš jasno v odpovědi.
Pokud za adekvátní odpověď považuješ jen útočnou větu o češtináři, co si potrpí na přesnosti v gramatice, pak už se asi více o tom, jak jsi co myslel, nedozvím.
Nepřál bych se s tebou sejít, protože dle slov vyjádřených bys usoudil jakej jsem člověk.
Nevím, co si o sobě myslíš Ty, ale já na Tebe nemám nijak špatný názor,
myslím, že jsi docela upřímný člověk a snažíš se věci dělat poctivě podle svého přesvědčení.
A to si myslet mohu i přesto, že s některými Tvými názory nesouhlasím, ne?
Jsi chudák.
Pokud Ti tato věta pomohla se uklidnit a zvýšit sebevědomí, pak měla nějaký smysl.
Jednou jsi tu a podruhé tam,
a pak zase tuhle a támhle...jen jsi mi neřekl, kde....škoda.

prostě chceš druhého naštvat proti tomu, proti komu brojíš, viď

Jistě, chci tady všechny rozeštvat proti všem, aby sem už nikdo nic nepsal,
fórum se mohlo zavřít a já si mohl založit vlastní fórum, kde bych vládl přísnou rukou a sebemenší pravopisnou chybu bych potrestal vyloučením z fóra..... uznávám, žes mě odhalil, ... a to jsem myslel, jak jsem rafinovanej.
Buď křesťanem a měl bys vážit výměny názorů.
Asi tě zklamu, ale už se stalo.
Zbyškovy názory mně nevadí, kdoví?
Proč to píšeš mně, člověče? To je přece ryze Tvoje věc, čí názory Ti vadí nebo nevadí.
Pokud se Ti líbí názory Zbyška, tak ať se Ti líbí, já Ti v tom určitě nebudu ani nechci bránit.
Jsi snad B?
Neboj, snažím se být jen dobrým K, asi jako Ty.
Snažil jsem odpovědět Bulharu a ty jsi skočil.
To je na internetové diskuzi běžný a celkem pochopitelný a nijak špatný jev.
Nebo chceš, abych našel a citoval místa, kde jsi Ty sám udělal to samé?
Neva, ať vím kdo jsi.
Tak to já si ještě párkrát ,,zaskáču´´ a budeš mít o mně ještě větší jasno.

witness

Male Poeet p?íspivku : 2392
vztah k organizaci : bývalý dlouholetý starší sboru, dnes nečinný zvěstovatel neboli SJ, který již nepodává zprávu
Reputace : 9
Body : 2241
Registration date : 31. 05. 08

Návrat nahoru Goto down

První pomoc pro ty, kteří odcházejí - Stránka 32 Empty Re: První pomoc pro ty, kteří odcházejí

Příspěvek  pepakrocan 29/1/2012, 00:22

Tonda Vlas napsal:S tím růstem nevím, při posledním sčítání nepovyrostli ale skoro o třetinu se scvrkli. Proto také asi už nejsou tak aktivní právní výbory. Kdyby pořád rostli, tak by to byl jiný šrumec.
Dobře ty Very Happy Není nad kvalitní informace Very Happy

pepakrocan

Male Poeet p?íspivku : 1034
Reputace : 0
Body : 1046
Registration date : 23. 04. 09

Návrat nahoru Goto down

První pomoc pro ty, kteří odcházejí - Stránka 32 Empty Re: První pomoc pro ty, kteří odcházejí

Příspěvek  Bulhar 29/1/2012, 13:14

Tondo, právní výbory, pokud je potřeba je svolat, vykonávají svou činnost bez
ohledu na to, zda-li je růst SJ nebo úbytek SJ.

Navíc SJ nikdy nerazili heslo - At je nás co nejvíce.

Samozřejmě že růst potěší a úbytek už tolik ne, ale co je hlavní je kvalita a čistota
sborů, takže nekající cizoložník, opilec nebo zloděj bude vyloučen jak ze sboru,
kde je 150 členů, tak ze sboru, kde je 30 členů a je to jedno, jestli je to v zemi, kde je růst nebo úbytek.

Píšeš, že kdyby byl růst, byly by právní výbory aktivnější - že by to byl šrumec.
Moje zkušenost je však zcela opačná, jako starší jsem byl ve 2 sborech.
V tom 1.sboru byl velký růst a to nejen ve sboru, ale i v České republice
a přitom právních výborů bylo velmi málo. V tom 2.sboru růst žádný nebyl a ani
v té době nebyl růst v České republice a přitom právních výborů bylo hodně.

Takže jeden extrém je tvrdit, že SJ jsou ideální a bezchybní a druhý extrém je
tvrdit o SJ něco, co není pravda.


Bulhar

Male Poeet p?íspivku : 1253
vztah k organizaci : více pšenice, méně plevele
Reputace : 0
Body : 1254
Registration date : 06. 05. 11

Návrat nahoru Goto down

První pomoc pro ty, kteří odcházejí - Stránka 32 Empty Re: První pomoc pro ty, kteří odcházejí

Příspěvek  jája 29/1/2012, 13:31

Bulhare, nicméně v zájmu objektivity bych připomenul, že nesčetněkrát byl růst používán jako důkaz požehnání, zatímco vody Velkého Babylóna "vysychaly".

jája

Poeet p?íspivku : 680
vztah k organizaci : odejitý
Reputace : 6
Body : 596
Registration date : 23. 10. 07

Návrat nahoru Goto down

První pomoc pro ty, kteří odcházejí - Stránka 32 Empty Re: První pomoc pro ty, kteří odcházejí

Příspěvek  Tonda Vlas 29/1/2012, 13:41

On byl úbytek téměř u všech církví, jen málokterá měla přírůstek. Pokles NSSJ o třetinu byl překvapivý.

Tonda Vlas

Male Poeet p?íspivku : 875
Reputace : 0
Body : 873
Registration date : 15. 04. 10

Návrat nahoru Goto down

První pomoc pro ty, kteří odcházejí - Stránka 32 Empty Re: První pomoc pro ty, kteří odcházejí

Příspěvek  Bulhar 29/1/2012, 13:56

Jájo, máš pravdu, i tak však nebyl preferován růst na úkor kvality a čistoty.
Určitě i ty sám jako bývalý starší a předsedající víš, jak byli , lustrováni ´
zájemci, když se chtěli stát nepokřtěnými zvěstovateli a pak, když chtěli ke křtu.
A jak se netolerovali nekajícní hříšníci, i kdyby jich bylo sebevíc.

Bulhar

Male Poeet p?íspivku : 1253
vztah k organizaci : více pšenice, méně plevele
Reputace : 0
Body : 1254
Registration date : 06. 05. 11

Návrat nahoru Goto down

První pomoc pro ty, kteří odcházejí - Stránka 32 Empty Re: První pomoc pro ty, kteří odcházejí

Příspěvek  Bulhar 29/1/2012, 14:13

Tondo, to je možné, že SJ měli takový úbytek, třetina je fakt dost. Z našeho sboru také za poslední léta odešlo dost lidí a z těch zbylých je zase hodně nečinných. Podle Ročenek SJ není v Česku růst už celá léta. A pokud se někdo nový dá pokřtít, tak je to často někdo z rodiny nebo příbuzenstva, který SJ dlouho
zná a konečně se po letech ,rozhoupal´. Aspon u nás ve sboru to tak je, avšak
nemohu mluvit za všechny sbory v Česku. A jestli mají i jiné náboženství pokles, to je také možné, zvláště v Česku, ale i tak se z toho nedá posoudit, zdali
to či ono náboženství je dobré nebo špatné, vždyt Bible říká ( sám Ježíš ), že tou cestou půjde málo lidí - Mat.7:14. A kolik lidí přežilo potopu nebo zničení Sodomy a Gomory ? Málo. A za Ježíšem v jeho době, když byl na zemi, šlo také málo lidí.

Bulhar

Male Poeet p?íspivku : 1253
vztah k organizaci : více pšenice, méně plevele
Reputace : 0
Body : 1254
Registration date : 06. 05. 11

Návrat nahoru Goto down

První pomoc pro ty, kteří odcházejí - Stránka 32 Empty Re: První pomoc pro ty, kteří odcházejí

Příspěvek  Hurvinek 29/1/2012, 15:40

Tak pro upřesnění:

[You must be registered and logged in to see this link.]

A dále [You must be registered and logged in to see this link.]

z těchto údajů vyplývá, že k NSSJ se v roce 2011 přihlásilo přibližně 13tisíc, proti 23tisícům v roce 2001. To je úbytek 43%.

Zdá se, že v ČR mají rytíři Jedi větší boží požehnání než SJ Very Happy
Hurvinek
Hurvinek

Male Poeet p?íspivku : 209
vztah k organizaci : Čo bolo to bolo, terazky som ......
Reputace : 0
Body : 148
Registration date : 20. 10. 07

Návrat nahoru Goto down

První pomoc pro ty, kteří odcházejí - Stránka 32 Empty Re: První pomoc pro ty, kteří odcházejí

Příspěvek  jája 29/1/2012, 16:45

Bulhare, SJ určitě dbají na čistotu sboru, to nelze zpchybňovat. Jak je to v jiných církvích nemůžu posuzovat, neznám je. Asi zaběhlý klišé bylo, že do kostela chodí i smilníci a opilci. To ale nesnižuje mravní úroveň SJ.
Já se jen vyjadřoval k tomu, že jsem léta žil s tím, že vzrůst je důkazem požehnání.

jája

Poeet p?íspivku : 680
vztah k organizaci : odejitý
Reputace : 6
Body : 596
Registration date : 23. 10. 07

Návrat nahoru Goto down

První pomoc pro ty, kteří odcházejí - Stránka 32 Empty Re: První pomoc pro ty, kteří odcházejí

Příspěvek  zbysek 29/1/2012, 17:20

Hurvinek napsal:[You must be registered and logged in to see this link.]

A dále [You must be registered and logged in to see this link.]

z těchto údajů vyplývá, že k NSSJ se v roce 2011 přihlásilo přibližně 13tisíc, proti 23tisícům v roce 2001. To je úbytek 43%.
Podle mého názoru z těchto údajů neplyne nic ohledně počtu věřících, ale zato z toho plyne prudký pokles důvěry občanů ve zlodějské a nekompetetní vlády. Tedy fakticky nedůvěra v tento systém. Shrnutý slovy: co je jim do toho? Nic.

zbysek

Male Poeet p?íspivku : 4242
vztah k organizaci : bývalý - 6 let
Reputace : 6
Body : 3484
Registration date : 16. 02. 08

Návrat nahoru Goto down

První pomoc pro ty, kteří odcházejí - Stránka 32 Empty Re: První pomoc pro ty, kteří odcházejí

Příspěvek  Hurvinek 29/1/2012, 17:33

zbysek napsal:
Hurvinek napsal:[You must be registered and logged in to see this link.]

A dále [You must be registered and logged in to see this link.]

z těchto údajů vyplývá, že k NSSJ se v roce 2011 přihlásilo přibližně 13tisíc, proti 23tisícům v roce 2001. To je úbytek 43%.
Podle mého názoru z těchto údajů neplyne nic ohledně počtu věřících, ale zato z toho plyne prudký pokles důvěry občanů ve zlodějské a nekompetetní vlády. Tedy fakticky nedůvěra v tento systém. Shrnutý slovy: co je jim do toho? Nic.

Jistě taky mám podobný názor, co je komu do toho?
Ovšem ohledně SJ :Vzpomínám si na minulé sčítání a k častým výzvám z pódia, k tomu, aby jsme se nestyděli za to, že jsme SJ, s častou podporou Kristových slov o tom, že kdo se za něho nebude stydět, za toho se Ježíš také nebude stydět před svým Otcem. Proto by mě zajímalo, jak to bylo letos, jestli takové časté výzvy také byly? Možná by to věděl Bulhar? SJ v tomto mají velmi poslušnou základnu a nepředpokládám, že by se tolik věrných SJ nepřihlásilo ke své víře jen tak.


Naposledy upravil Hurvinek dne 29/1/2012, 17:35, celkově upraveno 1 krát
Hurvinek
Hurvinek

Male Poeet p?íspivku : 209
vztah k organizaci : Čo bolo to bolo, terazky som ......
Reputace : 0
Body : 148
Registration date : 20. 10. 07

Návrat nahoru Goto down

První pomoc pro ty, kteří odcházejí - Stránka 32 Empty Re: První pomoc pro ty, kteří odcházejí

Příspěvek  Bulhar 29/1/2012, 17:35

Jájo, chápu, rozumím ti, já také žil v tom, že růst SJ je důkazem požehnání
od Boha a pravosti jediné pravé církve, a myslel jsem si, že do ostatních církví
chodí jen smilníci, opilci a špatní lidé, a že jen vysychají , a to tak, že místo bohoslužeb tam hrají rockové kapely.
Také jsem si vůbec nemyslel, že bys zpochybnoval čistotu sboru.

Hurvínku, tu a tam zaznělo, že bychom měli napsat při sčítání, že jsme SJ,
ale žádný tlak v tom nebyl, já osobně to napsal, avšak vím, že to někdo i nenapsal.
A také v tu dobu bylo ve sboru dost romských zájemců, kteří to napsali a přitom
SJ nebyli. Ty čísla jsou fakt zkreslující.

Bulhar

Male Poeet p?íspivku : 1253
vztah k organizaci : více pšenice, méně plevele
Reputace : 0
Body : 1254
Registration date : 06. 05. 11

Návrat nahoru Goto down

První pomoc pro ty, kteří odcházejí - Stránka 32 Empty Re: První pomoc pro ty, kteří odcházejí

Příspěvek  Tonda Vlas 29/1/2012, 17:55

Beru to podle statistiky, která byla uvedena na Křesťanských diskizích. Vyjadřovat se k tomu ani moc nemohu, poněvadž jsem účast na tomto sčítání veřejně odmítl s odkazem na nešťastné sčítání lidu od krále Davida. Žádné vyrozumění o sankci jíž vyhrožovali mi zatím nepřišlo.

Tonda Vlas

Male Poeet p?íspivku : 875
Reputace : 0
Body : 873
Registration date : 15. 04. 10

Návrat nahoru Goto down

První pomoc pro ty, kteří odcházejí - Stránka 32 Empty Re: První pomoc pro ty, kteří odcházejí

Příspěvek  Hurvinek 29/1/2012, 18:00

Bulhar napsal:Jájo, chápu, rozumím ti, já také žil v tom, že růst SJ je důkazem požehnání
od Boha a pravosti jediné pravé církve, a myslel jsem si, že do ostatních církví
chodí jen smilníci, opilci a špatní lidé, a že jen vysychají , a to tak, že místo bohoslužeb tam hrají rockové kapely.
Také jsem si vůbec nemyslel, že bys zpochybnoval čistotu sboru.

Hurvínku, tu a tam zaznělo, že bychom měli napsat při sčítání, že jsme SJ,
ale žádný tlak v tom nebyl, já osobně to napsal, avšak vím, že to někdo i nenapsal.
A také v tu dobu bylo ve sboru dost romských zájemců, kteří to napsali a přitom
SJ nebyli. Ty čísla jsou fakt zkreslující.
No tak minimálně ubyl počet těch poslušných SJ s hrdostí hlásících se ke své víře. Very Happy A vzhledem k tomu, že podle ročenky bylo v roce 2011 15 500 zvěstovatelů, tak je mezi nimi rozdíl minimálně 2000 lidí co se neuvedli jako SJ. Každopádně zajímavé, když v roce 2001 bylo skoro 18tisíc zvěstovatelů a přihlásilo se 23 tis. lidí ve sčítání. Já myslím, že o něčem to vypovídá, protože nelze vše svést na to, že SJ se na toto sčítání vykašlali. To můžu třeba tvrdit, že se na to SJ vykašlali i minule a mohlo jich být 50 tisíc. Vím, že jsou to nepřesná čísla, ale přesto něco říkají.


Tady je odkaz na článek o sčítání, se kterým se naprosto ztotožňuji: [You must be registered and logged in to see this link.]


Naposledy upravil Hurvinek dne 29/1/2012, 18:08, celkově upraveno 1 krát
Hurvinek
Hurvinek

Male Poeet p?íspivku : 209
vztah k organizaci : Čo bolo to bolo, terazky som ......
Reputace : 0
Body : 148
Registration date : 20. 10. 07

Návrat nahoru Goto down

První pomoc pro ty, kteří odcházejí - Stránka 32 Empty Re: První pomoc pro ty, kteří odcházejí

Příspěvek  Bulhar 29/1/2012, 18:08

Já nepopírám, že počet SJ v České republice ubývá. Celosvětově je růst, ale
u nás zřejmě ne.

Bulhar

Male Poeet p?íspivku : 1253
vztah k organizaci : více pšenice, méně plevele
Reputace : 0
Body : 1254
Registration date : 06. 05. 11

Návrat nahoru Goto down

První pomoc pro ty, kteří odcházejí - Stránka 32 Empty Re: První pomoc pro ty, kteří odcházejí

Příspěvek  Tonda Vlas 29/1/2012, 18:35

Připadá mi, že ve světě rostou různé letničářské církve mnohem více.

Tonda Vlas

Male Poeet p?íspivku : 875
Reputace : 0
Body : 873
Registration date : 15. 04. 10

Návrat nahoru Goto down

První pomoc pro ty, kteří odcházejí - Stránka 32 Empty Re: První pomoc pro ty, kteří odcházejí

Příspěvek  Bulhar 29/1/2012, 18:37

I to je možné, netvrdím, že SJ mají největší celosvětový růst.

Bulhar

Male Poeet p?íspivku : 1253
vztah k organizaci : více pšenice, méně plevele
Reputace : 0
Body : 1254
Registration date : 06. 05. 11

Návrat nahoru Goto down

První pomoc pro ty, kteří odcházejí - Stránka 32 Empty Re: První pomoc pro ty, kteří odcházejí

Příspěvek  pepakrocan 30/1/2012, 01:20

Ke sčítání lidu - obrovské množství lidí psalo do formulářů nesmysly z recese. Při prvním sčítání i při druhém. Pokud například v roce 2001 představoval celkový počet těch kdo vyplnili SJ číslo větší než byl reálný počet SJ v republice je to jen důkaz o věrohodnosti takových informací. Spolehlivá čísla jsou k dispozici v odbočce.

Vzhledem k tomu jak by někteří rádi podpořili dojem jak SJ skomírají, zde je pro objektivnost pár čísel za posledních pět let:

2007 - počet zvěstovatelů: 6 691 790 (vzrůst 3,1%), 101 376 sborů
2008 - počet zvěstovatelů: 6 829 455 (vzrůst 2,1%), 103 267 sborů
2009 - počet zvěstovatelů: 7 046 419 (vzrůst 3,2 %), 105 298 sborů
2010 - počet zvěstovatelů: 7 224 930 (vzrůst 2,5%), 107 210 sborů
2011 - počet zvěstovatelů : 7 395 672 (vzrůst 2,4%), 109 403 sborů

Inu, úpadek do očí ihned bijící, že? Kromě početního úpadku je samozřejmě také nutné zmínit finanční krach, nutnost úspor všeho druhu včetně prodeje majetku, slučování odboček atd.... Prostě celkový úpadek je dlouhodobý a neudržitelný a už už se chystá konec této organizace Very Happy





pepakrocan

Male Poeet p?íspivku : 1034
Reputace : 0
Body : 1046
Registration date : 23. 04. 09

Návrat nahoru Goto down

První pomoc pro ty, kteří odcházejí - Stránka 32 Empty Re: První pomoc pro ty, kteří odcházejí

Příspěvek  pepakrocan 30/1/2012, 01:44

jája napsal:v zájmu objektivity bych připomenul, že nesčetněkrát byl růst používán jako důkaz požehnání, zatímco vody Velkého Babylóna "vysychaly".
Na tom se nic nezměnilo. Zřejmě proto, že je to biblická myšlenka, např. zde:

Skutky 16:5 - Sbory se tedy opravdu dále upevňovaly ve víře a den ze dne početně vzrůstaly

Početní vzrůst byl v rané církvi v 1. stol. považován za jeden z důkazu Boží podpory a správné cesty. Vzhledem k tomu, že i SJ početně vzrůstají, není divu, že mají tendenci na sebe vztáhnout to, že tento početní vzrůst je důkazem Božího požehnání. Stále je to logičtější postup než o skupině, která početně vzrůstá drze a lživě rozhlašovat, že se scvrkává a ještě takovou lež považovat za důkaz Boží nepodpory.

To není jájo, nic proti tobě, ty takový problém nemáš, myslím to ve zcela obecné rovině a platí to na každého kdo se neštítí lživě upravovat fakta, aby tak podpořil své předem přejaté závěry s cílem uškodit někomu na jeho pověsti. Pak jsou to pomluvy. A malé zamyšlení na závěr:

Přísloví 26:24, 25 - Ten, kdo nenávidí, se v řeči přetvařuje, hluboko v nitru ale chová lest. Jeho příjemným řečem vůbec nevěř – v srdci má sedmerou ohavnost!

Kolikrát se tu lze setkat s pomluvami schovanými za příjemné řeči jen proto, že někdo nezvládá svou nenávist... Naštěstí se taková tvrzení často rychle prokáží jako nepravdivá a chudák pomlouvač má pak jen z ostudy kabát. Ovšem pokud ho ostatní poplácají po ramenou a povzbudí ho ať se nevzdává, chystá si místo ostudy další blábol.

pepakrocan

Male Poeet p?íspivku : 1034
Reputace : 0
Body : 1046
Registration date : 23. 04. 09

Návrat nahoru Goto down

První pomoc pro ty, kteří odcházejí - Stránka 32 Empty Re: První pomoc pro ty, kteří odcházejí

Příspěvek  Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Strana 32 z 33 Previous  1 ... 17 ... 31, 32, 33  Next

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru