Svědkové Jehovovi a Strážná věž
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

SJ a vzdělání

+9
Tonda Vlas
Vierka
Minehava
Bulhar
bubu
Hurvinek
zbysek
pepakrocan
Admin
13 posters

Strana 3 z 3 Previous  1, 2, 3

Goto down

SJ a vzdělání - Stránka 3 Empty Re: SJ a vzdělání

Příspěvek  pepakrocan 31/5/2011, 08:40

jája napsal:pepokrocane, tak, jak píšeš, si uvědomuju jednu věc: Praha je stát ve státě. A jak se liší Pražáci obecně od nás, z "venkova", tak se liší i pražský sbory od mimopražských. I to je jedna z věcí, která může vyvolávat nepochopení.
Uznávám, že Praha není ČR, stejně jako např. NYC není USA, ale to na mých závěrech nic nemění. Uvažuji velmi obecně a nad organizací SJ se zamýšlím - a mám tu možnost porovnávat - v celkových souvislostech a to nejen v rámci ČR. V tomto se mé závěry postupem času spíše než cokoli jiného jen utvrzují.

pepakrocan

Male Poeet p?íspivku : 1034
Reputace : 0
Body : 1046
Registration date : 23. 04. 09

Návrat nahoru Goto down

SJ a vzdělání - Stránka 3 Empty Re: SJ a vzdělání

Příspěvek  jája 31/5/2011, 09:16

Já to myslím v souvislosti s určitou benevolencí nebo naopak přísností. Pokud použiju nadsázku, přijedeš-li v Praze na SH v autě za milion, je to tvůj život. Přijedu-li v něm v některých "venkovských" sborech, můžu bejt někomu kamenem klopýtání. Totéž studuješ-li v Praze vejšku, je to tvoje věc. Pokud odjedu z "venkova" studovat vejšku, může mě někdo považovat za nepříkladnýho. Chci tím říct, že v Praze mají někdy problém pochopit menší sbory na "venkově" a naopak.

jája

Poeet p?íspivku : 680
vztah k organizaci : odejitý
Reputace : 6
Body : 596
Registration date : 23. 10. 07

Návrat nahoru Goto down

SJ a vzdělání - Stránka 3 Empty Re: SJ a vzdělání

Příspěvek  pepakrocan 31/5/2011, 09:25

jája napsal:Já to myslím v souvislosti s určitou benevolencí nebo naopak přísností. Pokud použiju nadsázku, přijedeš-li v Praze na SH v autě za milion, je to tvůj život. Přijedu-li v něm v některých "venkovských" sborech, můžu bejt někomu kamenem klopýtání. Totéž studuješ-li v Praze vejšku, je to tvoje věc. Pokud odjedu z "venkova" studovat vejšku, může mě někdo považovat za nepříkladnýho. Chci tím říct, že v Praze mají někdy problém pochopit menší sbory na "venkově" a naopak.
V jistém slova smyslu budeš mít určitě pravdu. Byl jsem jak v pražském sboru tak nyní ve venkovském a určité rozdíly tu jistě jsou. Ale myslím si, že je to stejné jako v běžné populaci. Pokud přijedeš v Praze domů do vilové čtvrti v Mercedesu taky se nikdo ani neohlídne a pořídíš-li si Mercedes na vesnici budeš automaticky středem pozornosti, mnozí se budou na tebe dívat skrz prsty a dost možná budou rozebírat v hospodě u piva kde sis na to nakradl. Ale to je spíš problém české nátury než SJ jako takových. Navíc, v této konkrétní věci, je to částečně jistě problém venkovských starších pokud snad takové myšlení podporují. Je to však více než učením SJ dáno zažitými vlastnostmi a érou komunismu, která chtě nechtě u mnohých stále ovlivňuje pohled na mnoho věcí. Ale rozumím tomu jak to myslíš. U nás se někdy řeší jestli má někdo oktávku z bazaru nebo si koupí třeba nové Audi, v některých US sborech se zase řeší jakou má kdo jachtu. To by zase asi nepochopili sbory v Praze. Je to myslím přirozené a je to dáno ekonomikou v dané oblasti. Tam kde žijí bohatí lidé, je přirozeně i více bohatých svědků a tam kde je většina lidí bez práce a je chudoba, je na tom většina svědků podobně.

pepakrocan

Male Poeet p?íspivku : 1034
Reputace : 0
Body : 1046
Registration date : 23. 04. 09

Návrat nahoru Goto down

SJ a vzdělání - Stránka 3 Empty Re: SJ a vzdělání

Příspěvek  jája 31/5/2011, 10:21

Jo, máš pravdu. Já to vidím v našem měřítku, ty máš zkušenost i mezinárodní. Jen jsem chtěl říct, že někdo může fakt cejtit "zákaz" studia VŠ. Ale možná je řada věcí víc, než učením SJ, ovlivněná zvyky ještě z minulýho režimu a místní mentalitou.

jája

Poeet p?íspivku : 680
vztah k organizaci : odejitý
Reputace : 6
Body : 596
Registration date : 23. 10. 07

Návrat nahoru Goto down

SJ a vzdělání - Stránka 3 Empty Re: SJ a vzdělání

Příspěvek  Hurvinek 31/5/2011, 11:25

Pánové je naprosto nepodstatné, jak to cítí v Praze nebo na vesnici. Důležité je to co učí organizace a její představitelé a jakou atmosféru to vyvolává nám říká až větší sociologická studie, zahrnující větší množství SJ z různých oblastí, a tady opět zdůrazňuji, že rozdíl oproti normálu je ve vzdělání naprosto tristní. Pepokrocane nevyjádřil si se zatím k proslovu Gerrita Losche. Přišel ti vyvážený nebo očerňující?
Hurvinek
Hurvinek

Male Poeet p?íspivku : 209
vztah k organizaci : Čo bolo to bolo, terazky som ......
Reputace : 0
Body : 148
Registration date : 20. 10. 07

Návrat nahoru Goto down

SJ a vzdělání - Stránka 3 Empty Re: SJ a vzdělání

Příspěvek  Anonymní 31/5/2011, 12:20

Přátelé.

Přišel ti vyvážený nebo očerňující?
to Hurvinek
Je možné, že nechápe ta slůvka a jaký je mezi nimi rozdíl, co? :-)

Anonymní
Anonymní


Návrat nahoru Goto down

SJ a vzdělání - Stránka 3 Empty Re: SJ a vzdělání

Příspěvek  sazeč 31/5/2011, 15:03

[quote]
pepakrocan napsal:
sazeč napsal:VRO vštěpuje to a to, já hloupý jsem přijal to a to a nakonec jsem bez práce.
To je zcela typická ukázka špíny, pro kterou jsem se rozhodl vložit do tohoto fóra. Viz můj příspěvek zde (https://straznavez.forumczech.com/t600p255-maji-soueasni-svidkove-jehovovi-odejit-z-organizace) a část "za druhé".

Chceš snad sazeči říct, že SJ vštěpují, aby byli jejich členové bez práce? Není to spíš tak, že jsi něco špatně pochopil?


...bez práce..., Pepakrocane, jsem ovšem pokračoval: ...Není to tak zlé, spíš díky Bohu skrze VRO (že by?),...
tak proč vytrháváš kontext? No, musím ti vysvětlit, Bůh není ten o kterém jsem se učil jako SJ, který by druhé odsuzoval za to, že přijali Krista jako Pána a znovu se narodili proto, že neposlouchají VRO. Je to hanebné, neuvěřitelná drzost, ale přesto tě a ostatní SJ mám rád.
Ve skutečnosti Bůh způsobil že jsem práci ztratil, VRO je loutka, Boží prostředek ke svému účelu jako papež či Hitler. Má vše pod kontrolou.
Pepo, pokud se z Boha nenarodíš, nemůžeš sám pochopit. Před dvěma lety jsem vstoupil Kristovymi dveřmi. Pochopils? Kdežto vy stále studujete, posloucháte rady VRO spíš než Bibli, viď? Tam je přede jasně psáno, co máme jako kristovci dělat. Chápu tě neboť jsem se choval jak ty, v krizi, a proto jsem se tajně vloudil do webové stránky proti radám VRO doufaje, že tím získám pevnou víru jak na začátku, a ejhle Pán mě přijal do svého chrámu... Přeji ti totéž.
Víš, že kdo miluje Boha, se z Něho narodil, ano každý? 1.J 4:7
Doufám, že taky Boha miluješ, že se snažíš plnit Jeho přikázání. Můžeš se prosím nad tím pozastavit?

Farizeus Nikodém se tajně sešel s Kristem, i já a další, a povedlo se. Povede se ti a dalším SJ?

Rolling Eyes

sazeč

Male Poeet p?íspivku : 1699
Reputace : 2
Body : 1696
Registration date : 27. 04. 09

Návrat nahoru Goto down

SJ a vzdělání - Stránka 3 Empty Re: SJ a vzdělání

Příspěvek  Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Strana 3 z 3 Previous  1, 2, 3

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru