Svědkové Jehovovi a Strážná věž
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Proč zůstávat v organizaci SJ ?

+13
Melissa
daniely
Feiri
transylvánec
Vierka
sazeč
Mezek
jája
witness
Bulhar
zbysek
Hipisák
pepakrocan
17 posters

Strana 2 z 7 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next

Goto down

Proč zůstávat v organizaci SJ ? - Stránka 2 Empty Re: Proč zůstávat v organizaci SJ ?

Příspěvek  pepakrocan 18/5/2012, 13:33

witness napsal:
pepakrocan napsal:
Oproti tvé zkušenosti tu stojí zkušenosti jiných, které se diametrálně liší od tvého popisu.
Ale nejsou, napsal sem jen Bulhar svou zkušenost, která zdaleka nesdílí Tvůj idealistický pohled na radostné kázání Jehovova lidu, v prezentovaném optimistickém pohledu SJ jako
těch, co se ochotně a rádi bez nátlaku podílí na kazatelské službě, jsi tu jen Ty sám.
Jsou pak dvě možnosti - buď jsi sloužil v nějakém extra divném sboru nebo své zkušenosti značně přeháníš.
Takže přeháním i tehdy, když píšu, že znám i dost průkopníků, kteří slouží poctivě?
Myslím, že je z kontextu více než zřejmé, že jsem měl na mysli tvou zkušenost ohledně průběhu schůzek před službou kdy se všichni rozprchnou a zůstanou dvě, tři dvojice, které jdou zazvonit na pár zvonků, aby pak zbytek služby mohli jít jen po ulici. Psal jsi, že jsi to vídal často a pravidelně. To jsem popřel zkušenosti mými, stejně se vyjádřil jak Hipsák, tak Bulhar. To, jak je to s vnitřním nadšením, uspokojením a radostí ze služby nebo naopak frustrace z ní s tím sice souvisí, ale to už nelze označit za tvé pozorované zkušenosti, to jsou tvé osobní názory a soudy. K tomu mé zpochybňování ve výše uvedené citaci nepatřilo.

witness napsal:jsou tlačeni do stylu, který jim nevyhovuje ani jim vyhovovat nemůže. Proč? Protože zvonit u cizích lidí dveře ode dveří a něco nabízet je prostě pro člověka nepřirozená aktivita, navíc poměrně nedůstojná, a je jedno, jestli je to pojišťovák, prodejce telefonů nebo SJ.
Je dost možné, že to tak někdo cítí a takoví lidé většinou SJ dříve či pozdě opouštějí nebo se přestanou na kázání podílet úplně. Odmítám ale, že to tak mají všichni až na pár vyjímek, které bys napočítal na prstech jedné ruky.

witness napsal:
pepakrocan napsal:To nesouvisí ani s tím co je v publikacích ani s nějakým nátlakem. To je princip, který velmi dobře funguje a já sám jsem si ho na sobě několikrát ověřil. Pokud člověk jedná správně, má před Bohem čisté svědomí, pravidelně s ním komunikuje a má s ním dobrý vztah, má ke službě úplně jiný postoj. Těší ho účast na ní a skutečně se na ní radostně podílí jak jen může.
To je právě úplný nesmysl a psychologická manipulace.
Takováto přímá úměrnost mezi duchovním stavem a touhou podílet se na služebních aktivitách ve stylu SJ prostě neexistuje.
Mimo SJ jistě ne, tam na ně působí jiný duch a zřejmě i jiný bůh...

witness napsal:Znám dost lidí v řadách SJ, kteří rádi čtou Bibli, modlí se, žijí poctivě a mravně, rádi přirozeně mluví o Bohu s druhými (podotýkám znovu.,,přirozeně), ale na schůzky před službou prostě nechodí a dům od domu také ne (nebo jen minimálně z povinnosti), protože je to prostě nijak neobohacuje.
Taky znám pár takových. A napočítal bych je na prstech jedné ruky.

witness napsal:Znám též spoustu lidí v řadách SJ, kteří mají nekvalitní vlastnosti, jsou sebestřední a jejich chování třeba ve vlastní rodině je despotické, ale vidíš je na každé schůzce a jsou rádi viděni dům od domu.
Jistě, i u SJ jako kdekoli jinde se najdou i takoví jednotlivci, kteří nemají dobré pohnutky a přijímají některé viditelné úlohy ve sboru jen proto, aby byli vidět. Ale ve správně fungujícím sboru jim to nikdy dlouho nevydrží, pravé pohnutky vyjdou dříve či později najevo a dlouhodobě se takový člověk ve své pozici neudrží, protože žádná rada starších by ho v tom neměla podpořit nebo mu snad svěřit nějaké výsady ve sboru. A pokud ano, pak je to chyba starších když takového týpka neprokouknou. Na druhé straně nelze účast na službě nikomu zakázat.

witness napsal:Jednou jsem jako starší řešil případ psychického týrání v rodině, manželka byla uzlíček nervů od ponižování svým manželem, ale měla smůlu.
Víš v čem?
Že nechodí na schůzky, zatímco manžel ano.
Když jsem problém předestřel radě starších (ještě s jedním starším, kterou věc spolu se mnou vyšetřoval), víš jak to dopadlo?
Byla politován spíše manžel, který to přece musí mít těžké, když je služebně aktivní, ale má doma neaktivní ženu, která na schůzky před službou nechodí a dům od domu také ne.
Nakonec se to obrátilo tak, že by mělo být pomoženo manželce, aby se více zapojila do organizované kazatelské služby.
Manžel měl zkrátka koupený ,,odpustek´´, protože důrazně dbal na svou vnější image a ukazoval se na schůzkách i ve službě dům od domu... a přitom je to naprostá nula, která nemá co duchovně předávat, protože když mluví, jsou to samé bláboly.
Navíc má problém s hygienou a páchne, na což si i ta chudák manželka stěžovala, takže jsme na jedné z mnoha návštěv u nich učili onoho "horlivého kazatele", že by bylo dobré se alespoň 1x denně umýt.
To je smutný příběh. Jednak proto, že se vůbec stal, ale spíše proto jak špatně jste jej jako starší vyřešili. Žádné zásluhy, ani hodiny ve službě, ani účast na schůzkách, ani vnější image nemůže stát nad skutečnými křesťanskými vlastnostmi a pohnutkami. Pokud byla pravda co sestra líčila a třeba bylo důvodem, že neměla sílu chodit do služby kvůli tomu, že jí manžel tak trápí, měl být ukázněn on, měli mu být sebrány veškeré výsady ve sboru a sestra měla být ujištěna o láskyplné péči ve sboru a měla jí být projevena podpora. Nebo snad - pokud jsi všechny ty detaily věděl - jsi byl jako starší s tím výsledkem vnitřně spokojen? Pokud ano, nebyl jsi dobrý starší.

witness napsal:To je mnohdy u SJ realita, Pepo,
Někdy zřejmě bohužel ano. Ale není to chyba povzbuzování křesťanů k účasti na KS, ale ztráty účelu a důležitosti křesťanské osobnosti vůči nějakým viditelným věcem ve sboru. Může to být i tak, že to nedokáží ani někteří starší správně rozlišit a v tom je pak kámen úrazu.

witness napsal:Tebou a hlavně VROem prezentovaná teorie o tom, že s dobrým duchovním stavem roste chuť do organizované kazatelské služby, takové smutné realitě jen nahrává.
Já to říkal, protože jsem si to na sobě mnohokrát vyzkoušel a vím to i z vyprávění jiných. Takových příběhů znám spousty a jak jsem řekl, mnozí pak za takovou osobní pastýřkou péči byli vděční a třeba po několika letech to přišli říct.

witness napsal:To si namlouváš, mnozí totiž svou pohodlnost překonají, protože nechtějí mít nálepku těch, co jsou na okraji.
Dalších z tvých soudů, který zřejmě vychází ze zkušenosti několika věčně nespokojených jednotlivců, kteří se združovali kolem tebe Smile

witness napsal:
pepakrocan napsal:Proč máš potřebu řešit takové věci?
Protože Ty to tu prezentuješ tak, jako by každý SJ viditelně zářil radostí, když je ve službě.
Ne, já se pouze ohrazuji proti tvrzení, že to tak mají na výjimky všichni jednotlivý SJ. Já rozhodně nepopírám, že takoví jednotlivci jsou a dost možné téměř v každém sboru, ale stavět na tom celkový obraz toho jak to ve sborech je, není zkrátka objektivní.

witness napsal:To mi úplně stačí, abych si udělal obrázek, jako bych četl ,,Naši službu království´´...
A v tom je problém. Pokud někdo upřímně řekne jak to cítí, máš blok tomu věřit, protože jsi vnitřně přesvědčen, že je takový člověk oklamán propagandou. Zeptal ses tak jsem ti upřímně řekl jak to cítím. To co z toho vyvozuješ je vcelku tvá věc. Já se za svůj postoj nestydím.

Takže witnessi, my se shodneme na tom, že jsou mezi SJ jak ti, kteří mají službu upřímně rádi, nasazují se pro ní a cítí z ní vnitřní uspokojení a taky, že jsou takoví, kterým je služba víceméně na obtíž. Jen se neshodneme v tom poměru kolik takových je. Ty tvrdíš, že až na výjimky káží všichni jen kvůli nátlaku a že kdyby nemuseli a neztratili by tím tvář, do služby by nechodili. Já tvrdím, že naprostá většina těch co se na službě podílejí, jí vykonávají rádi z lásky k Bohu a k lidem a je pro ně radostnou činností, ale v každém sboru se najde taky někdo kdo to cítí jinak a opravdu je styl kázání u SJ obtěžuje. Z celkového pohledu tedy pak nemohu souhlasit s tvými plošnými závěry.

pepakrocan

Male Poeet p?íspivku : 1034
Reputace : 0
Body : 1046
Registration date : 23. 04. 09

Návrat nahoru Goto down

Proč zůstávat v organizaci SJ ? - Stránka 2 Empty Re: Proč zůstávat v organizaci SJ ?

Příspěvek  jája 18/5/2012, 13:48

Ano pepokrocane. Pokud to nebudeme hrotit do extrému a pojmeme to rozumem, vystih jsi to celkem přesně.
Nejlíp se to pozná, až se přestane podávat zpráva a nebudou se rozdávat obvody. Což se stát nemůže, protože v tý chvíli by se stali jedněmi z mnoha. Takhle pořád, ač nedobrovolně, vybočují z řady.

jája

Poeet p?íspivku : 680
vztah k organizaci : odejitý
Reputace : 6
Body : 596
Registration date : 23. 10. 07

Návrat nahoru Goto down

Proč zůstávat v organizaci SJ ? - Stránka 2 Empty Re: Proč zůstávat v organizaci SJ ?

Příspěvek  Hipisák 18/5/2012, 15:18

jája napsal:
Nejlíp se to pozná, až se přestane podávat zpráva a nebudou se rozdávat obvody. Což se stát nemůže, protože v tý chvíli by se stali jedněmi z mnoha. Takhle pořád, ač nedobrovolně, vybočují z řady.

Odpadlíci v jednom kuse argumentujú s tým, že keby sa neodovzdávala správa zo zv. služby dielo by sa rozpadlo. Očividne to vychádza z toho že ONI sami hľadali dôvody prečo neísť a prvý krok k odpadlíctvu bol ten, že sa prestali zúčastňovať kazateľskej činnosti ako takej..jedno či na ulici alebo iná forma.

Keďže väčšina odpadlíkov slúžila Jehovovi kvôli hodinám, a nie z pravej pohnútky - čiže lásky k Jehovovi a svojim blížnym - bolo to prvé od čoho upustili. Stali sa z nich nečinný a nakoniec pre nekresťanské odpadlícke názory boli vylúčený. Je to smutné...ale my nechodíme do služby kvoli hodinám a VRO, ako si to odpadlíci naivne myslia a dokonca sú o tom presvedčený. Odpadlíci zabudli na význam, toho prečo sa tieto hodiny zaznamenávajú, ale predpokladám, že všetci vedia, že neslúžia ako bič od VRO, ale aj pre niečo iné, len sa to boja priznať.

Zoberme si realitu: bratia v koncentračných táboroch boli uväznený a nepodávali žiadnu správu...ale myslíte, že mlčali?...že nezvestovali? Ak by slúžili Jehovovi kvoli hodinám, ktoré počíta VRO a nie z lásky kazateľská služba v koncetráku by bola na mŕtvom bode. Čiže podľa odpadlíkov by služba, keďže sa nepočítali hodiny, by sa postupne zastavila. Ale v skutočnosti to bolo inak...a aj tí, čo neboli JS sa chceli stať JS a keď nastalo oslobodenie, veľa sa ich stalo JS.

Iné skúsenosti z rôznych ,,lazov" kde JS prišli prvý krát a potom rok tam neboli, a niekoho posolstvo oslovilo, začal zvestovať a žiadne hodiny si nepísal. Zvestoval nepretržite a keď tam JS prišli druhý raz našli horlivého zvestovateľa. Naozaj to robil/li len kvôli hodinám?

Ďaľší pekný príklad je z Číny. V Ćíne sú niektoré oblasti, kde JS sú extrémne prenasledovaný a vôbec žiadnu správu nepodávajú, lebo nemôžu. Myslíte, že ich činnosť je motivovaná hodinami a VRo, ktorí stojí nad nimi s bičom?

Poviem zo svojej skúsenosti. Do zvest. služby chodím rád, i keď sa priznám niekedy sa mi nechce. Ale väčšinou keď prekonám svoju lenivosť vediem pekné rozhovory - dokonca sa mi podarilo nedávno zaviesť aj BŠ. Aký som bol rád, že som prekonal svoju lenivosť. Nerobím to kvôli hodinám...pretože na konci mesiaca ani neviem, koľko presne ich mám...vždy po službe poviem žene koľko som bol a ona mi to zapíše. Ale ak by som išiel do zv. služby kvôli hodinám, tak by som to bedlivo sledoval a po 2-3 hodinách by som si povedal, že už mám dosť, nečinný nie som a som v pohode. Lenže toto uvažovanie je choré a nezlúčiteľné so životom kresťana.
Ak ak niekto takto uvažuje, tak mu to dlho nevydrží...

Keď som v priekopníckej službe, tak tieto hodiny sledujem, aby som splnil svoj sľub, ale keď napríklad v mesiaci dosiahnem priekopnícku kvótu napr. 50hodín, nepoviem si, že už dosť bolo...ale dalej chodím a teším sa z toho, že môžem Jehovovi slúžiť vo zvýšenej miere.
Okrem toho, čím viac chodíte do služby Vaša láska k Jehovovi rastia a stávate sa empatickejšími voči ľuďom. Je veľmi radostné, keď môžete viesť viaceré bibl. štúdia a tešiť sa z duchovného pokroku druhých. A potom, keď sa stávajú JS môžete pozorovať ich nadšenie pre kazateľskú službu. Nerobia to kvôli hodinám, ale kvoli tomu, že Jehovu milujú a vedia, že je to Ježišov príkaz - nie doporučenie.

Takže odpadlíci keďže argumentujú, že je to dielo človeka - VRO, ktorý stojí s bičom a počíta hodiny sa veľmi, veľmi mýlia a keď aj hoc 20 rokov boli staršími alebo nejako postavený v zbore vôbec nepochopili a nechápu význam zborov a ani význam zvestovateľskej činnosti. Hoci si myslia, že vedia všetko o JS a o bratochch - v tom sa totiž jednoznačne zračí pýcha. A pýcha predchádza pád.

Preto posudzovať celosvetové spoločenstvo bratov na základe niektorích, ktorí nechodia do služby, lebo sa im nechce, alebo chodia z donútenia , alebo tam nejdú z iných dôvodov je scestné a absurdné. Poznám veľmi veľa zborov a veľmi veľa ľudí, ktorí chodia radi do služby s pocitom zodpovednosti a poznám len pár jednotlivcou, ktorí nechodia...a to je skutočnosť, ktorú môžem pozorovať niekoľko nemálo rokov.

Nevravím, že každý plesá, keď ide do zv. služby, ale chodia tam, lebo milujú Jehovu a aj keď musia prekonávať napríklad strach z ľudí idú do zvest. služby, lebo vedia, že nie VRO to žiada, ale že Ježišovi nasledovníci budú dodržiavať všetky jeho prikázania a JK to od nich očakáva.

Hipisák

Male Poeet p?íspivku : 385
Reputace : 0
Body : 385
Registration date : 10. 08. 10

Návrat nahoru Goto down

Proč zůstávat v organizaci SJ ? - Stránka 2 Empty Re: Proč zůstávat v organizaci SJ ?

Příspěvek  zbysek 18/5/2012, 15:41

Hipisák napsal:Stali sa z nich nečinný a nakoniec pre nekresťanské odpadlícke názory boli vylúčený.
Už si připadám, jako bych hrách na stěnu...

Považuješ za nekřesťanský odpadlický názor to, že váš VRO je falešný prorok a samozvanec? Já byl konkrétně vyloučen za to, že jsem omítl souhlasit s tím, že dřívější zákaz civilní služby byl Boží vůlí, nikoliv lidským výmyslem, za který by se mělo vedení NSSJ postiženým omluvit a také za to, že jsem k tomu ještě přidal, že VRO je falešný prorok.

Pokud to považuješ za nekřesťanský odpadlický názor, pak mi prosím dokaž, že různé předpovědi o konci světa nebyly falešnými proroctvími a že věrný otrok dle Mt 24:45-47 mohl již být Kristem posouzen a mohl být ustanoven nade vším Pánovým majetkem. Prosím, prosím, smutně koukám. Smile

zbysek

Male Poeet p?íspivku : 4242
vztah k organizaci : bývalý - 6 let
Reputace : 6
Body : 3484
Registration date : 16. 02. 08

Návrat nahoru Goto down

Proč zůstávat v organizaci SJ ? - Stránka 2 Empty Re: Proč zůstávat v organizaci SJ ?

Příspěvek  Mezek 18/5/2012, 15:56

Hipisák za 18.05.12 15:18

ale chodia tam, lebo milujú Jehovu a aj keď musia prekonávať napríklad strach z ľudí idú do zvest. služby, lebo vedia, že nie VRO to žiada, ale že Ježišovi nasledovníci budú dodržiavať všetky jeho prikázania a JK to od nich očakáva.

Ale JK také říká,že jeho jho je lehké.Já to jako lehké fakt neviděl.Bylo to prostě na nervy.Ale to ti co s tím nemaj problém, nepochopí.

Mezek
Mezek

Male Poeet p?íspivku : 526
Age : 67
vztah k organizaci : vlastním jménem Zdeněk Nygrýn
Reputace : 0
Body : 507
Registration date : 15. 08. 08

Návrat nahoru Goto down

Proč zůstávat v organizaci SJ ? - Stránka 2 Empty Re: Proč zůstávat v organizaci SJ ?

Příspěvek  Hipisák 18/5/2012, 16:06

Mezek napsal:
Hipisák za 18.05.12 15:18


Ale JK také říká,že jeho jho je lehké.Já to jako lehké fakt neviděl.Bylo to prostě na nervy.Ale to ti co s tím nemaj problém, nepochopí.

Chápem a rešpektujem. Nie každý je taký typ, že ide z domu do domu bez obáv. Ale predsa chodíme po dvoch a aj mne sa jeden zveril, že má strach. Tak sme sa dohodli, že ja budem furt začínať a on, keď to uzná za vhodné a osmelí sa , tak môže pokračovať. A teraz? Po niekoľkých rokoch pravidelnej účasti na službe nemá vôbec problém ísť aj sám do zv. služby. Takže bratia sú aj na to, aby takému jednotlivcovi pomohli a aby to jarmo nebolo pre neho také ťažké...ako hovoríte. Okrem toho som ho stále povzbudzoval, aby sa modlil k Jehovovi o pomoc a aby dokázal prekonať strach... a on to dokázal s Jah pomocou.

Avšak, takýchto ľudí ako ste vy, že sa boja chodiť do služby je mizivé percento...pretože Jehova ich úsilie požehná a po niekoľkých rokoch možno aj mesiacoch pravidelnej služby s tým problém väčšinou nemávajú....

Hipisák

Male Poeet p?íspivku : 385
Reputace : 0
Body : 385
Registration date : 10. 08. 10

Návrat nahoru Goto down

Proč zůstávat v organizaci SJ ? - Stránka 2 Empty Re: Proč zůstávat v organizaci SJ ?

Příspěvek  witness 18/5/2012, 16:23

pepakrocan napsal:
Myslím, že je z kontextu více než zřejmé, že jsem měl na mysli tvou zkušenost ohledně průběhu schůzek před službou kdy se všichni rozprchnou a zůstanou dvě, tři dvojice, které jdou zazvonit na pár zvonků, aby pak zbytek služby mohli jít jen po ulici.
Drtivá většina SJ by šla kamkoliv jinam než dům od domu, nebyl li by žádný tlak, aby dům od domu chodili.
Pokud se někde dům od domu chodí více než jinde, a to i když jdou třeba dům od domu ze schůzky všichni, je to jen kvůli okolnostem, které je k tomu nutí (např. není jiná možnost,
nemám co dát do zprávy, nechci vybočovat z řady, tlak starších apod.), ale jen výjimečně je to u někoho z důvodu, že se na to těší a užívá si to (teď nemluvím o těch SJ, kteří si to užívají, protože je to jediná možnost, jak se seberealizovat a být v pozici toho, kdo poučuje)
To je totiž celkem proti zákonům normální psychologie člověka.

To, jak je to s vnitřním nadšením, uspokojením a radostí ze služby nebo naopak frustrace z ní s tím sice souvisí, ale to už nelze označit za tvé pozorované zkušenosti, to jsou tvé osobní názory a soudy.
Lidská psychika v mnohém pracuje u všech stejně a nemusíš být ani velký psycholog, aby sis udělal závěr, jak mnozí SJ zákonitě musí cítit službu dům od domu, a to i přesto, že se všemi nekážeš a osobní zkušenost máš z malého výseku celého spektra.

witness napsal:jsou tlačeni do stylu, který jim nevyhovuje ani jim vyhovovat nemůže. Proč? Protože zvonit u cizích lidí dveře ode dveří a něco nabízet je prostě pro člověka nepřirozená aktivita, navíc poměrně nedůstojná, a je jedno, jestli je to pojišťovák, prodejce telefonů nebo SJ.
Je dost možné, že to tak někdo cítí a takoví lidé většinou SJ dříve či pozdě opouštějí nebo se přestanou na kázání podílet úplně.
Opět idealizovaný pohled na SJ. Existuje celá řada SJ, kteří to tak cítí už léta, ale stále se s tím perou a ve službě dům od dobu přesto pokračují.
Proč?
Protože byli od VRO vmanipulováni do přesvědčení, že je to tak správně a že se s tím mají prát, i když je jim to nepřirozené, protože to od nás Bůh očekává.

Odmítám ale, že to tak mají všichni až na pár vyjímek, které bys napočítal na prstech jedné ruky.
Takže těch SJ, kteří službu cítí jako povinnost, bys napočítal na prstech jedné ruky, zatímco všichni ostatní to dělají dobrovolně, radostně a do kazatelské služby dům od domu se těší a užívají si ji.
To snad ani nemůžeš myslet vážně, ale brát Ti to nebudu.

Ale ve správně fungujícím sboru jim to nikdy dlouho nevydrží, pravé pohnutky vyjdou dříve či později najevo a dlouhodobě se takový člověk ve své pozici neudrží, protože žádná rada starších by ho v tom neměla podpořit nebo mu snad svěřit nějaké výsady ve sboru.

Máš velmi idealistickou představu o realitě sborové praxe, o schvalování a odvolávání průkopníků, o ochotě starších ukázňovat charakterové vady průkopníků, o apelech krajských dozorců na průkopnickou službu, o nesesaditelnosti nefunkčních starších nebo sebestředných průkopníků (pokud to nevzdají sami nebo něco vážného neprovedou apod...)
Rád bych se Tě zeptal, zda jsi nebo jsi někdy byl starším sboru a pokud ano, jak dlouho?

Nebo snad - pokud jsi všechny ty detaily věděl - jsi byl jako starší s tím výsledkem vnitřně spokojen? Pokud ano, nebyl jsi dobrý starší.
Já jsem s tím výsledkem spokojen nebyl, ale jako jedinec jsem nezmohl nic a dokonce jsem
byl některými spolustaršími obviněn, že bratra neoprávněně soudím.
Jak je vidět, máš opravdu ,,zvláštní´´ pohled na to, jak to funguje v radě starších.

witness napsal:To si namlouváš, mnozí totiž svou pohodlnost překonají, protože nechtějí mít nálepku těch, co jsou na okraji.
Dalších z tvých soudů, který zřejmě vychází ze zkušenosti několika věčně nespokojených jednotlivců, kteří se združovali kolem tebe Smile
Nikdo se kolem mě nesdružoval, a pokud upřímná vyjádření SJ o nechuti sloužit dům od domu
jsou pro Tebe výplodem těch ,,věčně nespokojených jednotlivců´´, pak jen podáváš důkaz o tom, jak se sbory SJ dívají na ty, kteří si dovolí upřímně říci svůj názor.

Ty tvrdíš, že až na výjimky káží všichni jen kvůli nátlaku a že kdyby nemuseli a neztratili by tím tvář, do služby by nechodili.
Jednoznačně.
Já tvrdím, že naprostá většina těch co se na službě podílejí, jí vykonávají rádi z lásky k Bohu a k lidem a je pro ně radostnou činností,
Naprostý nesmysl, ale respektuji Tvůj názor.


witness

Male Poeet p?íspivku : 2392
vztah k organizaci : bývalý dlouholetý starší sboru, dnes nečinný zvěstovatel neboli SJ, který již nepodává zprávu
Reputace : 9
Body : 2241
Registration date : 31. 05. 08

Návrat nahoru Goto down

Proč zůstávat v organizaci SJ ? - Stránka 2 Empty Re: Proč zůstávat v organizaci SJ ?

Příspěvek  zbysek 18/5/2012, 18:16

Tak já nevím, je můj dotaz na totožnost svědkovského VRO tak obtížný? Činní svědkové, buďto máte jasné potvrzení, že váš VRO mluví o své totožnosti pravdu a umíte průkazně biblicky popřít má tvrzení o falešném prorokovi a samozvanci, nebo mi snad dáváte za pravdu? Pokud mi dáváte za pravdu, co tam ještě děláte?

zbysek

Male Poeet p?íspivku : 4242
vztah k organizaci : bývalý - 6 let
Reputace : 6
Body : 3484
Registration date : 16. 02. 08

Návrat nahoru Goto down

Proč zůstávat v organizaci SJ ? - Stránka 2 Empty Re: Proč zůstávat v organizaci SJ ?

Příspěvek  transylvánec 18/5/2012, 18:54

Witnessi, díky ti za tvůj rozbor ohledně symbolů. Opravdu jsem ho prostudoval a dokonce nad ním přemýšlel. Kdyby se tvůj rozbor objevil v SV, tak bych ocenil VRO za jeho moudrost a za nové světlo a na příští Památné bych si také lokl a pojedl symboly ( smích ). Jenže vtip je v tom, že zrovna tak logické a biblické mi připadají argumenty : dvě naděje, rozlišení v přijímání symbolů, nová smlouva, smlouva o Království pro pomazané vládce atd....Je to stejné, jako když logicky zní, že jiné ovce jsou neizraelité, tak ale i logicky zní, že to jsou ti s pozemskou nadějí.
Prostě utkávají se 2 soupeři - witness a VRO. Takže i když si tě witnessi jako soupeře vážím, odpust mi, že u mě vede VRO. Doufám, že jsem ti tím nezkazil víkend.

transylvánec
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování pravidel diskuze
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování  pravidel diskuze

Male Poeet p?íspivku : 465
vztah k organizaci : jediná pravá náboženská organizace na světě
Reputace : 0
Body : 465
Registration date : 17. 03. 12

Návrat nahoru Goto down

Proč zůstávat v organizaci SJ ? - Stránka 2 Empty Re: Proč zůstávat v organizaci SJ ?

Příspěvek  Bulhar 18/5/2012, 22:06

yxoxs napsal:Bráškové a sestřičky.

Ahoj Bulhare.
Zbyšku, říká se, že výjimka potvrzuje pravidlo - takže Bůh udělá výjimku a SJ, co neberou symboly to odpustí. Jednají podle své víry, svého svědomí a svého přesvědčení - to je dost dobrý důvod k prominutí ne ?
Myslíš si, že se tu píše o něčem jiném, než o tom na co jsi se například ptal výše?

Ř 10, 2Vždyť jim mohu dosvědčit, že jsou plni horlivosti pro Boha, jenže bez pravého poznání.
3Nevědí, že spravedlnost je od Boha, a chtějí uplatnit svou vlastní; proto se spravedlnosti Boží nepodřídili.

Tak co Bulhare, myslíš si, že SJ uplatňují svoji vlastní spravedlnost a ne Boží? Já si to myslím, podle toho jak jednají a co vyučují, nebo se pletu? Jestli ano, tak bych byl rád, kdyby můj omyl o SJ někdo vyvrátil, biblicky. :-) Tím, že tvrdí, že na památné slavnosti, jsou dnes převážně jen pozorovatelé a ne ti, kteří mají přijímat symboly, že to je přesně ono, o čem Pavel psal v dopise Římanům

Yxoxsi, jenže ti v 1. století bez pravého poznání neuznávali Krista, což není případ SJ, takže na SJ to je nemožné uplatnit, kromě toho jestli je v dnešní době ve všech křestanských církvích pšenice a plevel, správné a nesprávné nauky, SJ bude nebraní symbolů odpuštěno, jako jiným v jiných církvích budou odpuštěny jiné nesprávné nauky.

Bulhar

Male Poeet p?íspivku : 1253
vztah k organizaci : více pšenice, méně plevele
Reputace : 0
Body : 1254
Registration date : 06. 05. 11

Návrat nahoru Goto down

Proč zůstávat v organizaci SJ ? - Stránka 2 Empty Re: Proč zůstávat v organizaci SJ ?

Příspěvek  witness 19/5/2012, 01:29

transylvánec napsal:
Prostě utkávají se 2 soupeři - witness a VRO. Takže i když si tě witnessi jako soupeře vážím, odpust mi, že u mě vede VRO. Doufám, že jsem ti tím nezkazil víkend.
Nezkazil, naopak, jsem rád, že diskutuješ otevřeně a vždy je zjevné, co si myslíš.
Já zase doufám, že Ti nezkazím víkend, když Ti napíšu, že VRO jako autorita od Boha u mě prohrál na celé čáře a je zcela nemožné, abych se k němu opět jako k ,,Boží vyvolené autoritě´´vrátil.
Mimoto, já ani nechci s nikým soupeřit, jen dávat k úvaze to, o čem jsem přesvědčen, že je pravda a že u SJ nezazní (tím samozřejmě neříkám, že u SJ nikdy pravda nezní).

Víš, jak já jsem někdy postupoval, když jsem znova přezkoumával nauky SJ?
Srovnal jsem různé výklady, třeba od VRO a odjinud a ptal jsem se sám sebe, zda bych se stal SJ, kdybych takové informace k porovnání měl před svým křtem u SJ.
Myslím si, že nestal.
Nebo jsem si řekl:VRO v tom vidí tento smysl, adventista tento, ex-SJ tento, a co v tom vidím já sám za sebe, když je mou vlastní odpovědností Bibli zkoumat?
To, že něco říká witness nebo VRO nebo kdokoliv jiný jsou vždy jen názory někoho jiného, které každý sám za sebe musí s Biblí v ruce vyhodnotit a říci si, zda je tomu opravdu tak.

Nebo to vezmi obráceně, dejme tomu, že bys měl k dispozici názor na Památnou slavnost a symboly jaký jsem uvedl já, a to ještě předtím, než bys poznal názor VRO.
Kdyby se takto obrátilo pořadí, jak by se Ti jevil názor VRO, kdybys už byl v situaci, že o problému něco víš a teprve v tomto stavu Tě VRO začal informovat?
Atd atd.
Však Ty už si najdeš cestu, jak se se vším popereš, o to nemám strach Very Happy


witness

Male Poeet p?íspivku : 2392
vztah k organizaci : bývalý dlouholetý starší sboru, dnes nečinný zvěstovatel neboli SJ, který již nepodává zprávu
Reputace : 9
Body : 2241
Registration date : 31. 05. 08

Návrat nahoru Goto down

Proč zůstávat v organizaci SJ ? - Stránka 2 Empty Re: Proč zůstávat v organizaci SJ ?

Příspěvek  witness 19/5/2012, 01:47

PS to transylvánec:

Pokud VRO není VRO (o čemž jsem já absolutně přesvědčen a Ty to prosím teď na chvilku připusť aspoň jako hypotetickou možnost), co se stane v budoucnu?
Bude Bohem odhalen buď ještě před armagedonem nebo nejpozději při něm. Představ si, jaké ohromné rozčarování to bude znamenat pro všechny přesvědčené SJ, jaký zmatek vypukne,
a co teprve, až se budou události odvíjet v závěru jinak než jak jsou SJ učeni.

Umíš si představit těch mnoho upřímných SJ, kteří najednou budou jako ovce bez pastýře, a přitom budou mít stále duchovní potřeby, lásku k Bohu a touhu Mu sloužit?
A kdo jim pomůže nejlépe (samozřejmě kromě Boha) než ti, kteří si něčím podobným už prošli
a přece neztratili vztah k Bohu a Bibli, ale svůj křesťanský zrak si upevnili bibličtěji a vyrovnaněji.

Myslím, že až se impérium SJ zhroutí viditelně a v plné síle, kdy už nebude pochyb
o samozvanosti VRO u žádného SJ, tak se už nikdo nebude ptát, kdo je nebo není odpadlík, a možná celá armáda odpadlíků, ale stále křesťanů, bude Bohem použita jako ,,obvaz´´ na šokované srdce upřímných SJ, kteří dříve či později nutně všichni zjistí, že žili v mylné iluzi o jediné Bohem schválené organizaci.

Ale je na každém z nás, aby si sám za sebe udělal ve věcech jasno, protože čím více jasna máme sami v sobě, tím více můžeme pomáhat druhým, kteří své jasno nemají nebo ho ztratili.

witness

Male Poeet p?íspivku : 2392
vztah k organizaci : bývalý dlouholetý starší sboru, dnes nečinný zvěstovatel neboli SJ, který již nepodává zprávu
Reputace : 9
Body : 2241
Registration date : 31. 05. 08

Návrat nahoru Goto down

Proč zůstávat v organizaci SJ ? - Stránka 2 Empty Re: Proč zůstávat v organizaci SJ ?

Příspěvek  jája 19/5/2012, 09:56

Hipisáku, nevím, jestli jsem to špatně napsal, nebo ty špatně pochopil.
Vůbec netvrdím, že SJ bez odevzdávání zprávy nebudou kázat, jen jsem napsal, že nebudou tolik vyčnívat, ale budou jedněmi z mnoha.
Máš odvahu tvrdit, že jediný SJ v koncentračních táborech mluvili o Bohu?
Myslíš, že dneska o Bohu a Bibli nemluví s druhýma lidi jiných vyznání? Já si to jako SJ myslel, protože jsem žil v izolaci, nesměl jsem navštěvovat lidi jiných vyznání.
K nám si občas přišel poslechnout VP adventistickej kazate. Milej, skromnej pán s Biblí v ruce. Jak tiše přišel, tak po konci v tichosti odešel. Můžeš ty si občas zajít sednout k Adventistům? Nikoli.
Už slyším argument, že nemáš tu potřebu, že ti všechno dává organizace. Ale to není pravda. Tebe zajímají i opačný názory. Kdyby to tak nebylo, jako poslušnej SJ už tu dávno nejsi, ani by ses do týhle diskuse nikdy nezapojil.
Jinak hezkou sobotu.

jája

Poeet p?íspivku : 680
vztah k organizaci : odejitý
Reputace : 6
Body : 596
Registration date : 23. 10. 07

Návrat nahoru Goto down

Proč zůstávat v organizaci SJ ? - Stránka 2 Empty Re: Proč zůstávat v organizaci SJ ?

Příspěvek  transylvánec 19/5/2012, 10:21

Witnessi, oba tvé příspěvky mi víkend také nezkazily. Jsi rozumový dobře argumentující typ člověka - já si však přesto myslím, že SJ se nezhroutí a naopak v závěru bude zjevné, že VRO je VRO, takže v šoku budou odpadlíci, což je mi ( obvzlášt u tebe ) líto.
Ještě aby dnes vyhrálo Slovensko nad Českem semifinále na MS v hokeji a víkend bude úplně suprový. Slovákům to moc přeju. Slovensko do toho.

Jájo, nevím proč by Hipísák chodil k adventistům, když oni věří v takovou blbost, že v tisíciletí bude na zemi pouze Satan a démoni - a nohy si hipísák meje určitě doma, tak si je nemusí nechat umývat nějakým adventistickým uchylem. Na SJ nadáváš ( i jiní ), ale pseudocírkve, jejich pseudonauky a pseudopastory berete jako rozumné. Dopadnout jako ty ( a jiní ) bych teda nechtěl. To je zvrácené uvažování.

transylvánec
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování pravidel diskuze
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování  pravidel diskuze

Male Poeet p?íspivku : 465
vztah k organizaci : jediná pravá náboženská organizace na světě
Reputace : 0
Body : 465
Registration date : 17. 03. 12

Návrat nahoru Goto down

Proč zůstávat v organizaci SJ ? - Stránka 2 Empty Re: Proč zůstávat v organizaci SJ ?

Příspěvek  jája 19/5/2012, 10:48

transylvánče, určitě jsi SJ? Máš zajímavej slovník.
Navíc si nemyslím, že by tě učil posmívat se lidem z jinýho náboženství.
A nakonec jsi dopad hůř, neš my. My jsme "odpadlíci", jako ty, protože jsi odpad od učení VRO tím,že jsi tady. Jenže ty jsi navíc pokrytec, protože zejtra budeš zpívat na SH a půjdeš do služby a budeš se tvářit, jak si pravej SJ.
Nevím, co je větší hřích, jestli se rozvést a odejít k milence nebo se tvářit, jak jsem oddanej manžel a manželku podvádět s milenkou. Přeber si to, jak umíš.

jája

Poeet p?íspivku : 680
vztah k organizaci : odejitý
Reputace : 6
Body : 596
Registration date : 23. 10. 07

Návrat nahoru Goto down

Proč zůstávat v organizaci SJ ? - Stránka 2 Empty Re: Proč zůstávat v organizaci SJ ?

Příspěvek  transylvánec 19/5/2012, 11:04

Jájo, jájo, chováte se jak slečinky,všechno se vás dotkne. A už jsem psal jinde, že nesnáším církve z dob, kdy jsem ještě nebyl SJ. A navíc stačí si kliknout na internetu na různé církve a jejich nauky a i ateistovi to musí přijít k popukání - viz. Satan a démoni tisíc let na zemi - adventisté, křtění mrtvých - mormoni, očistec - katolíci. Takže naopak díky tomu, že jsem SJ dokážu ovládnout to, abych církevní dobytky nenakopal do řiti.
Samozřejmě že zítra budu zpívat na shromáždění SJ a půjdu do služby,
jelikož jsem pevně přesvědčenej, že SJ=pravé náboženství. A jinak nepiju, nekouřím, nesmilním, nehmotařím, tak doufám že hřích být na foru mi snad projde, a když ne, mám hold smůlu. Mě to tady na foru baví, a zatím mě to spíš ještě více přimklo k SJ, protože ta hrůza, co tu předvádíte ( kromě witnesse a několika málo jedinců ) je spíš varováním před odpadnutím, já bych to dal do sborů jako povinnou a zároveň zábavnou četbu a jako hlavní programy sjezdů.

transylvánec
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování pravidel diskuze
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování  pravidel diskuze

Male Poeet p?íspivku : 465
vztah k organizaci : jediná pravá náboženská organizace na světě
Reputace : 0
Body : 465
Registration date : 17. 03. 12

Návrat nahoru Goto down

Proč zůstávat v organizaci SJ ? - Stránka 2 Empty Re: Proč zůstávat v organizaci SJ ?

Příspěvek  jája 19/5/2012, 11:15

Zkus to navrhnout starším ve svým sboru. Normálně na rovinu jim řekni, že jsi pravidelným diskutérem na odpadlickém fóru strážnávěž.cz.
A pak písni, jak ti ten "hřích" prošel. Jako polehčující okolnost můžeš připojit, že nepiješ, nekouříš a nesmilníš Very Happy .
Děláš si ze sebe legraci, nezkoušej si jí dělat i z nás Smile .

jája

Poeet p?íspivku : 680
vztah k organizaci : odejitý
Reputace : 6
Body : 596
Registration date : 23. 10. 07

Návrat nahoru Goto down

Proč zůstávat v organizaci SJ ? - Stránka 2 Empty Re: Proč zůstávat v organizaci SJ ?

Příspěvek  zbysek 19/5/2012, 11:17

transylvánec napsal:tak doufám že hřích být na foru mi snad projde, a když ne, mám hold smůlu.
Uvědomuješ si, že v uvedeném srovnání se vědomým kontaktem s odpadlíky dopouštíš hříchu, který je srovnatelný s cizoložstvím či smilstvem? Není psáno, že cizoložníci a smilníci nezdědí Boží království? Tedy cizoložství dle učení SV, jinak já to dle svého chápání za cizoložství či smilstvo (duchovní) nepovažuju. Smile

zbysek

Male Poeet p?íspivku : 4242
vztah k organizaci : bývalý - 6 let
Reputace : 6
Body : 3484
Registration date : 16. 02. 08

Návrat nahoru Goto down

Proč zůstávat v organizaci SJ ? - Stránka 2 Empty Re: Proč zůstávat v organizaci SJ ?

Příspěvek  jája 19/5/2012, 11:19

Ty to tu máš jako takovou milenku a snažíš se namluvit sobě a okolí, že s ní pravidelně podvádíš manželku, protože tě to pak k manželce víc přimkne :-).
Ty jsi kouzelnej.

jája

Poeet p?íspivku : 680
vztah k organizaci : odejitý
Reputace : 6
Body : 596
Registration date : 23. 10. 07

Návrat nahoru Goto down

Proč zůstávat v organizaci SJ ? - Stránka 2 Empty Re: Proč zůstávat v organizaci SJ ?

Příspěvek  transylvánec 19/5/2012, 11:41

Jájo a Zbyšku, plácáte nesmysly a srovnáváte nesrovnatelné.

transylvánec
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování pravidel diskuze
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování  pravidel diskuze

Male Poeet p?íspivku : 465
vztah k organizaci : jediná pravá náboženská organizace na světě
Reputace : 0
Body : 465
Registration date : 17. 03. 12

Návrat nahoru Goto down

Proč zůstávat v organizaci SJ ? - Stránka 2 Empty Re: Proč zůstávat v organizaci SJ ?

Příspěvek  zbysek 19/5/2012, 11:58

transylvánec napsal:Jájo a Zbyšku, plácáte nesmysly a srovnáváte nesrovnatelné.
Opravdu? Takže už neplatí zákaz vědomého styku s odpadlíky, kteří jasně odmítají pokání a návrat do NSSJ?

zbysek

Male Poeet p?íspivku : 4242
vztah k organizaci : bývalý - 6 let
Reputace : 6
Body : 3484
Registration date : 16. 02. 08

Návrat nahoru Goto down

Proč zůstávat v organizaci SJ ? - Stránka 2 Empty Re: Proč zůstávat v organizaci SJ ?

Příspěvek  witness 19/5/2012, 12:00

transylvánec napsal: já si však přesto myslím, že SJ se nezhroutí a naopak v závěru bude zjevné, že VRO je VRO, takže v šoku budou odpadlíci, což je mi ( obvzlášt u tebe ) líto.
Neboj, jsem si jist, že nebudeš mít důvod mě takto litovat Very Happy

witness

Male Poeet p?íspivku : 2392
vztah k organizaci : bývalý dlouholetý starší sboru, dnes nečinný zvěstovatel neboli SJ, který již nepodává zprávu
Reputace : 9
Body : 2241
Registration date : 31. 05. 08

Návrat nahoru Goto down

Proč zůstávat v organizaci SJ ? - Stránka 2 Empty Re: Proč zůstávat v organizaci SJ ?

Příspěvek  transylvánec 19/5/2012, 12:37

Zbyšku zákaz platí, ale co já vím, třeba se kaješ a vrátíš se k SJ.

transylvánec
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování pravidel diskuze
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování  pravidel diskuze

Male Poeet p?íspivku : 465
vztah k organizaci : jediná pravá náboženská organizace na světě
Reputace : 0
Body : 465
Registration date : 17. 03. 12

Návrat nahoru Goto down

Proč zůstávat v organizaci SJ ? - Stránka 2 Empty Re: Proč zůstávat v organizaci SJ ?

Příspěvek  zbysek 19/5/2012, 12:44

transylvánec napsal:Zbyšku zákaz platí, ale co já vím, třeba se kaješ a vrátíš se k SJ.
Ujišťuju tě, přísáhám zde při Bohu a Kristu, že nic takového se rozhodně nechystám udělat. A ani to udělat nemůžu, protože návratem k falešnému proroku bych popřel Krista. Takže teď víš. Pokud vím, tak máš zakázáno i číst něco od takovýchto odpadlíků. Jak se zachováš?

zbysek

Male Poeet p?íspivku : 4242
vztah k organizaci : bývalý - 6 let
Reputace : 6
Body : 3484
Registration date : 16. 02. 08

Návrat nahoru Goto down

Proč zůstávat v organizaci SJ ? - Stránka 2 Empty Re: Proč zůstávat v organizaci SJ ?

Příspěvek  transylvánec 19/5/2012, 13:02

Můžu tě tak maximálně politovat a popřát ti příjemnou gehennu.

transylvánec
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování pravidel diskuze
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování  pravidel diskuze

Male Poeet p?íspivku : 465
vztah k organizaci : jediná pravá náboženská organizace na světě
Reputace : 0
Body : 465
Registration date : 17. 03. 12

Návrat nahoru Goto down

Proč zůstávat v organizaci SJ ? - Stránka 2 Empty Re: Proč zůstávat v organizaci SJ ?

Příspěvek  Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Strana 2 z 7 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru