Svědkové Jehovovi a Strážná věž
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Nauky SJ, které nejsou založeny na Bibli

+20
Losiris
Tonda Vlas
Bulhar
drobeček
gari
Styvi
daniely
Martin Cibulka
Ing.Peter
kasatymyr forse spain
sazeč
KEROS
jája
frodobagin
Melissa
Mezek
Jesen
zbysek
lorak
Alea
24 posters

Strana 2 z 12 Previous  1, 2, 3, ... 10, 11, 12  Next

Goto down

Nauky SJ, které nejsou založeny na Bibli - Stránka 2 Empty Re: Nauky SJ, které nejsou založeny na Bibli

Příspěvek  zbysek 23/7/2012, 23:32

lorak napsal:Prave proto, ze mam zbyska i jesena moc rad, tak uz s nimi dale odmitam diskutovat o jejich postoji a nazorech, kterymi se sami staveji proti Jehovovi.
Aha, takže mé lpění na otázce, jaké jméno a od koho Ježíš zdědil bylo tou poslední kapkou, která tě utvrdila v tom, že odporuju Jehovovi. No, zajímavé myšlenkové přemety... Very Happy

zbysek

Male Poeet p?íspivku : 4242
vztah k organizaci : bývalý - 6 let
Reputace : 6
Body : 3484
Registration date : 16. 02. 08

Návrat nahoru Goto down

Nauky SJ, které nejsou založeny na Bibli - Stránka 2 Empty jsem mimo...

Příspěvek  Mezek 24/7/2012, 15:48

lorak:
Mezku zamysli se i ty sam nad tim, co jsi napsal.

Prosím Tě co konkrétního máš na mysli?Děkuji.

Mezek
Mezek

Male Poeet p?íspivku : 526
Age : 67
vztah k organizaci : vlastním jménem Zdeněk Nygrýn
Reputace : 0
Body : 507
Registration date : 15. 08. 08

Návrat nahoru Goto down

Nauky SJ, které nejsou založeny na Bibli - Stránka 2 Empty Re: Nauky SJ, které nejsou založeny na Bibli

Příspěvek  lorak 24/7/2012, 16:01

Mezek napsal:lorak:
Mezku zamysli se i ty sam nad tim, co jsi napsal.

Prosím Tě co konkrétního máš na mysli?Děkuji.


Mezku aspon vidim jak ctes kontext :-).

Cti poradne. Citoval jsem te a tvoje slova jsem dal do uvozovek.

lorak
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování pravidel diskuze
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování  pravidel diskuze

Male Poeet p?íspivku : 871
Age : 48
vztah k organizaci : Lepsi by bylo se ptat na osobni vztah k jedinemu pravemu Bohu Jehovovi.
Reputace : -2
Body : 873
Registration date : 02. 07. 11

Návrat nahoru Goto down

Nauky SJ, které nejsou založeny na Bibli - Stránka 2 Empty Re: Nauky SJ, které nejsou založeny na Bibli

Příspěvek  Mezek 24/7/2012, 16:45

Loraku jsem z toho jelen.V tomto dvoustránkovém váknu jsem napsal jen toto:Tak...............a máš to. Co s tím?
Nespletl jsi si mě s někým jiným?
Mezek
Mezek

Male Poeet p?íspivku : 526
Age : 67
vztah k organizaci : vlastním jménem Zdeněk Nygrýn
Reputace : 0
Body : 507
Registration date : 15. 08. 08

Návrat nahoru Goto down

Nauky SJ, které nejsou založeny na Bibli - Stránka 2 Empty Re: Nauky SJ, které nejsou založeny na Bibli

Příspěvek  lorak 24/7/2012, 17:13

Mezek napsal:Loraku jsem z toho jelen.V tomto dvoustránkovém váknu jsem napsal jen toto:Tak...............a máš to. Co s tím?
Nespletl jsi si mě s někým jiným?

Promin Mezku to patrilo Melise. Ty ses do tyhle debaty pripletl a reagoval si misto ni tak proto.

Ale doufam, ze nemas problem uznat to, co sem napsal kdyz uz si reagoval na to co sem napsal Melise.

lorak
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování pravidel diskuze
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování  pravidel diskuze

Male Poeet p?íspivku : 871
Age : 48
vztah k organizaci : Lepsi by bylo se ptat na osobni vztah k jedinemu pravemu Bohu Jehovovi.
Reputace : -2
Body : 873
Registration date : 02. 07. 11

Návrat nahoru Goto down

Nauky SJ, které nejsou založeny na Bibli - Stránka 2 Empty Re: Nauky SJ, které nejsou založeny na Bibli

Příspěvek  Mezek 24/7/2012, 17:30

LORAKU,toto jsi napsal Zbyškovi:Zbyšku dělej pokání atd.....připadlo mi úsměvné kdž jsi napsal a do te doby nez to zacnes delat uz radsi na mne nemluv

Vzpoměl jsem si když jsem byl malý a něco jsem vyvedl,tak moje maminka též takto na mě tlačila:a do té doby než to začneš dělat už radši na mne nemluv
chápeš? Embarassed Proto jsem reagoval tím tak a máš to Zbyšku,neposloucháš co Tě učí LORAK a za trest s tebou nebude mluvit.No,není to úsměvné?
Mezek napsal:

Zbysku delej pokani ze svych mrtvych skutku a uznej Jezisova Otce Jehovu jako jedineho praveho Boha a do te doby nez to zacnes delat uz radsi na mne nemluv.
Tak...............a máš to. Very Happy Co s tím? scratch study
Mezek
Mezek

Male Poeet p?íspivku : 526
Age : 67
vztah k organizaci : vlastním jménem Zdeněk Nygrýn
Reputace : 0
Body : 507
Registration date : 15. 08. 08

Návrat nahoru Goto down

Nauky SJ, které nejsou založeny na Bibli - Stránka 2 Empty Re: Nauky SJ, které nejsou založeny na Bibli

Příspěvek  lorak 24/7/2012, 18:02

Mezek napsal:LORAKU,toto jsi napsal Zbyškovi:Zbyšku dělej pokání atd.....připadlo mi úsměvné kdž jsi napsal a do te doby nez to zacnes delat uz radsi na mne nemluv

Vzpoměl jsem si když jsem byl malý a něco jsem vyvedl,tak moje maminka též takto na mě tlačila:a do té doby než to začneš dělat už radši na mne nemluv
chápeš? Embarassed Proto jsem reagoval tím tak a máš to Zbyšku,neposloucháš co Tě učí LORAK a za trest s tebou nebude mluvit.No,není to úsměvné?
Mezek napsal:

Zbysku delej pokani ze svych mrtvych skutku a uznej Jezisova Otce Jehovu jako jedineho praveho Boha a do te doby nez to zacnes delat uz radsi na mne nemluv.
Tak...............a máš to. Very Happy Co s tím? scratch study

Ani to nema zadny smysl s nim nadale komunikovat. Je jasne, ze vedome odporuje pravde.

lorak
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování pravidel diskuze
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování  pravidel diskuze

Male Poeet p?íspivku : 871
Age : 48
vztah k organizaci : Lepsi by bylo se ptat na osobni vztah k jedinemu pravemu Bohu Jehovovi.
Reputace : -2
Body : 873
Registration date : 02. 07. 11

Návrat nahoru Goto down

Nauky SJ, které nejsou založeny na Bibli - Stránka 2 Empty Re: Nauky SJ, které nejsou založeny na Bibli

Příspěvek  Mezek 24/7/2012, 18:08

Laughing Loraku,že ty se chodíš smát pod kanál. I love you
Mezek
Mezek

Male Poeet p?íspivku : 526
Age : 67
vztah k organizaci : vlastním jménem Zdeněk Nygrýn
Reputace : 0
Body : 507
Registration date : 15. 08. 08

Návrat nahoru Goto down

Nauky SJ, které nejsou založeny na Bibli - Stránka 2 Empty Re: Nauky SJ, které nejsou založeny na Bibli

Příspěvek  lorak 24/7/2012, 18:32

Mezek napsal: Laughing Loraku,že ty se chodíš smát pod kanál. I love you

Ne. I love you

lorak
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování pravidel diskuze
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování  pravidel diskuze

Male Poeet p?íspivku : 871
Age : 48
vztah k organizaci : Lepsi by bylo se ptat na osobni vztah k jedinemu pravemu Bohu Jehovovi.
Reputace : -2
Body : 873
Registration date : 02. 07. 11

Návrat nahoru Goto down

Nauky SJ, které nejsou založeny na Bibli - Stránka 2 Empty Re: Nauky SJ, které nejsou založeny na Bibli

Příspěvek  Mezek 24/7/2012, 19:12

To je dobře...tak to občas dej najevo.Stvořitel i jeho Syn také jsou vselá kopa.Že? Však to také je vidět v jejich stvoření Very Happy
Mezek
Mezek

Male Poeet p?íspivku : 526
Age : 67
vztah k organizaci : vlastním jménem Zdeněk Nygrýn
Reputace : 0
Body : 507
Registration date : 15. 08. 08

Návrat nahoru Goto down

Nauky SJ, které nejsou založeny na Bibli - Stránka 2 Empty Re: Nauky SJ, které nejsou založeny na Bibli

Příspěvek  Anonymní 24/7/2012, 22:48

Bráškové a sestřičky.

Je jasne, ze vedome odporuje pravde.
V čem???

Anonymní
Anonymní


Návrat nahoru Goto down

Nauky SJ, které nejsou založeny na Bibli - Stránka 2 Empty Re: Nauky SJ, které nejsou založeny na Bibli

Příspěvek  lorak 24/7/2012, 23:02

Mezek napsal:To je dobře...tak to občas dej najevo.Stvořitel i jeho Syn také jsou vselá kopa.Že? Však to také je vidět v jejich stvoření Very Happy

Radost je ovocim Boziho ducha. Urcite, ale lidi nevede k spatnosti a skutkum tela.

Gal 5 kap. Jakub 3:13-18 I love you

lorak
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování pravidel diskuze
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování  pravidel diskuze

Male Poeet p?íspivku : 871
Age : 48
vztah k organizaci : Lepsi by bylo se ptat na osobni vztah k jedinemu pravemu Bohu Jehovovi.
Reputace : -2
Body : 873
Registration date : 02. 07. 11

Návrat nahoru Goto down

Nauky SJ, které nejsou založeny na Bibli - Stránka 2 Empty Re: Nauky SJ, které nejsou založeny na Bibli

Příspěvek  frodobagin 2/8/2012, 15:01

Našel jsem na webu [You must be registered and logged in to see this link.] jakýsi soupis prohlášení organizace SV, které se prokázaly v průběhu času jako neplatné. Je to od roku 1877 do roku 2010. Přeji pěkné počteníčko. To by měla být literatura pro nás všechny Svědky Jehovovi, a nikdo by nás k tomu neměl nutit, měly by jsme sami usilovat o znalosti o tom, kdo je tím prorokem, kterého bezvýhradně posloucháme.
[You must be registered and logged in to see this link.].

Přeji krásný den.
frodobagin
frodobagin

Male Poeet p?íspivku : 421
vztah k organizaci : SJ - pevně a neotřesitelně
Reputace : 0
Body : 434
Registration date : 21. 02. 11

http://www.osel.cz

Návrat nahoru Goto down

Nauky SJ, které nejsou založeny na Bibli - Stránka 2 Empty Re: Nauky SJ, které nejsou založeny na Bibli

Příspěvek  lorak 2/8/2012, 16:31

frodobagin napsal:Našel jsem na webu [You must be registered and logged in to see this link.] jakýsi soupis prohlášení organizace SV, které se prokázaly v průběhu času jako neplatné. Je to od roku 1877 do roku 2010. Přeji pěkné počteníčko. To by měla být literatura pro nás všechny Svědky Jehovovi, a nikdo by nás k tomu neměl nutit, měly by jsme sami usilovat o znalosti o tom, kdo je tím prorokem, kterého bezvýhradně posloucháme.
[You must be registered and logged in to see this link.].

Přeji krásný den.

"Ale stezka spravedlivých je jako jasné světlo, které svítí více a více, dokud nebude pevně založen den. Cesta ničemných je jako temnota; nepoznali, oč stále klopýtají." (Prislovi 4:18,19 )

Vis na cem se potkynas ? Proc ti vadi, ze se SJ snazi o obnovu cisteho uctivani na zaklade dukladneho poznani a uceni Boziho slova ?

Co v dane veci delaji jen takzvane krestanske nabozenstvi ?

Zustavaji verne dogmam a falesnemu a sektarskemu uceni co je v rozporu s ucenim Boziho slova ? To povazujes za lepsi cestu, stale se potkynat na tom co je spatne a ani o tom nevedet ?

SJ si i nadale zachovavaji svoji neutalitu a oddelenost od tohoto sveta a svym pevnym postojem zalozenym na krestanskych zasadach dokazuji, ze slouzi jedinemu pravemu Bohu zatimco jiny lide se v kritickych situacich casto chovaji velmi falesne a svym konanim Boha zapiraji.

lorak
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování pravidel diskuze
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování  pravidel diskuze

Male Poeet p?íspivku : 871
Age : 48
vztah k organizaci : Lepsi by bylo se ptat na osobni vztah k jedinemu pravemu Bohu Jehovovi.
Reputace : -2
Body : 873
Registration date : 02. 07. 11

Návrat nahoru Goto down

Nauky SJ, které nejsou založeny na Bibli - Stránka 2 Empty Re: Nauky SJ, které nejsou založeny na Bibli

Příspěvek  frodobagin 2/8/2012, 17:13

lorak napsal:
frodobagin napsal:Našel jsem na webu [You must be registered and logged in to see this link.] jakýsi soupis prohlášení organizace SV, které se prokázaly v průběhu času jako neplatné. Je to od roku 1877 do roku 2010. Přeji pěkné počteníčko. To by měla být literatura pro nás všechny Svědky Jehovovi, a nikdo by nás k tomu neměl nutit, měly by jsme sami usilovat o znalosti o tom, kdo je tím prorokem, kterého bezvýhradně posloucháme.
[You must be registered and logged in to see this link.].

Přeji krásný den.

"Ale stezka spravedlivých je jako jasné světlo, které svítí více a více, dokud nebude pevně založen den. Cesta ničemných je jako temnota; nepoznali, oč stále klopýtají." (Prislovi 4:18,19 )

Vis na cem se potkynas ? Proc ti vadi, ze se SJ snazi o obnovu cisteho uctivani na zaklade dukladneho poznani a uceni Boziho slova ?

Co v dane veci delaji jen takzvane krestanske nabozenstvi ?

Zustavaji verne dogmam a falesnemu a sektarskemu uceni co je v rozporu s ucenim Boziho slova ? To povazujes za lepsi cestu, stale se potkynat na tom co je spatne a ani o tom nevedet ?

SJ si i nadale zachovavaji svoji neutalitu a oddelenost od tohoto sveta a svym pevnym postojem zalozenym na krestanskych zasadach dokazuji, ze slouzi jedinemu pravemu Bohu zatimco jiny lide se v kritickych situacich casto chovaji velmi falesne a svym konanim Boha zapiraji.

Ahoj loraku.
Je dobré, že se nauky i Svědků Jehovových časem mění tak, jak roste porozumění, ale je rozdíl to činit upřímně a bez nároku na neomylnost a nebo to činit s přesvědčením o jedinečnosti pravého boží informačního kanálu. Co myslíš, jak se asi cíti JHVH, když jeho jediný vyvolený informační kanál neustále mění své nauky (to by nebylo ještě tak nejhorší) ale vždy, když taková změna proběhne, je nový poupravený výklad opětovně označen jako "od Jehovy". To vypadá, jako když JHVH neví co chce. Ono to tak opravdu jenom vypadá díky zásluze VRO a vedoucího sboru společnosti Strážná věž. Jenže JHVH se rozhodně nemýlí a nemění své názory pravidelně.
Jde zřejmě o to, že VRO a vedoucí sbor nepřistupuje pokorně k otázce sprostředkování biblického vědění dalším SJ a vždy do svého vyučování zahrne svůj lidký potenciál. Jak to dopadá je zřejmé.
Víš co mi SJ tak rádi používáme jako přirovnání : "když je v pohárku vody jenom trochu jedu a ty o tom víš, přeci ten pohárek nevypiješ". Toto přirovnání je používáno s oblibou na "falešná náboženství", jenže každý SJ s trochou sebereflexe by měl okamžitě přestat pít pohárek podávaný VRO a vedoucím sborem, protože obsahuje jed v podobě lidských snah vnesených do výkladu Božího slova. Vedoucí sbor a VRO v tomto případě očekávají pochopení od jednotlivých SJ.
Vedoucí sbor a VRO by měli přistupovat k vlastní důležitosti trochu obezřetněji. Zřejmě se přeceňují, když na sebe vztahují více, než jim Ježíš dovolil.

Přeji všem dostatek dobré vůle.
frodobagin
frodobagin

Male Poeet p?íspivku : 421
vztah k organizaci : SJ - pevně a neotřesitelně
Reputace : 0
Body : 434
Registration date : 21. 02. 11

http://www.osel.cz

Návrat nahoru Goto down

Nauky SJ, které nejsou založeny na Bibli - Stránka 2 Empty Re: Nauky SJ, které nejsou založeny na Bibli

Příspěvek  jája 3/8/2012, 08:03

loraku, u věcí, který nejsou jasně v Bibli, je určitě přirozený, že se náš pohled na ně může měnit.
Není ostuda říct, že dneska, podle zkušeností, něčemu rozumím tak a tak.
Je hrozný to vydávat za jedinou pravdu, kterou musí všichni přijmout a kdo to tak nevidí, je jako odpadlík vyloučenej. A sotva změním názor o 180 stupňů, bez omluvy to zavedu jako jedinou pravdu a vylučuju ty, co nad tím kroutí hlavou.

jája

Poeet p?íspivku : 680
vztah k organizaci : odejitý
Reputace : 6
Body : 596
Registration date : 23. 10. 07

Návrat nahoru Goto down

Nauky SJ, které nejsou založeny na Bibli - Stránka 2 Empty Re: Nauky SJ, které nejsou založeny na Bibli.

Příspěvek  KEROS 6/8/2012, 14:18

Děkuji Josefe Lajoši za Tvé upozornění na historické důkazy(z 2.8.) zkopírované chronologicky z literatury svědků Jehovových za uplynulých více jak 100 let, uvedené pod názvem: „Strážná věž - falešná proroctví”. Většině dnešních SJ jsou tyto info.neznámé a tak snad protože nejsou od odpadlíků si je alespoň přečtou. Z obsahu zmíněných dokumetů jehož autoři byli nejspíše dominantní jednotlivci SJ v 19 stol. později redakční oddělení vedoucího sboru společnosti v Brooklynu, nade vší pochybnost vyplývá tragikomická role organizace, která stále vyniká potřebou opravovat své dřívější neomylné omyly. Proč mnohé vydané knihy SJ se dnes již nepoužívají a Písmo nebylo potřeba nikdy měnit? Nachce se ani věřit, že uvedené prorocké manipulace byly vedeny nějakým upřímným zájmem vést milované ovce k milujícímu Jehovovi do Nového světa. Podobně jako zavedení policejních postupů jako je dohled, sledování, udávání, svědectví a vyloučení proti těm, kteří neudělali nic, jen měli jiný názor nebo pohled na výklad Písma než byl oficiální právě platný ale jinak proměnlivý názor organizace. Mohl by se stádem takto jednat milující pastýř?

KEROS

Male Poeet p?íspivku : 50
Age : 73
vztah k organizaci : celá rodina po 25 letech od SJ
Reputace : 0
Body : 44
Registration date : 29. 07. 08

Návrat nahoru Goto down

Nauky SJ, které nejsou založeny na Bibli - Stránka 2 Empty Re: Nauky SJ, které nejsou založeny na Bibli

Příspěvek  Mezek 6/8/2012, 18:31

Proč mnohé vydané knihy SJ se dnes již nepoužívají

Např:Jakub existuje studijní kniha,/staršího vydání/ale je KO.Holt se na ni podílel br.Raymond Franz [You must be registered and logged in to see this link.]
Mezek
Mezek

Male Poeet p?íspivku : 526
Age : 67
vztah k organizaci : vlastním jménem Zdeněk Nygrýn
Reputace : 0
Body : 507
Registration date : 15. 08. 08

Návrat nahoru Goto down

Nauky SJ, které nejsou založeny na Bibli - Stránka 2 Empty Re: Nauky SJ, které nejsou založeny na Bibli

Příspěvek  lorak 6/8/2012, 23:45

Zbytecne tu polemizujete o vecech, co jsou v PISMU jasne dany. Uctivani Boha je zakladem pro viru kazdeho vericiho cloveka a kazdy by mel mit teda jasno v tom koho a jak ma uctivat.

Otec - Buh Jehova je nepochybne jediny pravy BUH hodny byt uctivan a kdo se snazi zavadet lidi k uctivani nekoho jineho, tak svadi lidi od cisteho uctivani a vylucne oddanosti, ktera patri jednemu Bohu !

Sam Jezis sveho Otce Boha Jehovu uznal a uctival jako jedineho praveho Boha. (Mar 12:28-34; Jan 17:3; Jan 20:17)

Jakekoliv uctivani, ktere neni adresovano nasemu nebeskemu Otci Bohu Jehovovi smeruje k demonum, kteri jsou schopni na sebe vzit jakoukoli podobu - treba i podobu andelu svetla a jsou schopni svest i uprimne verici pod zaminkou uctivani dobrych bytosti jakou nepochybne byl a je i sam Jezis Kristus. Svedou je ke spusobu uctivani, ktery BUH Jehova ani sam Jezis Kristus neschvaluje a proto takovy lide, co neprijali lasku k PRAVDE - uceni Boziho slova budou za toto konani velmi zle posouzeni ! Buh Jehova na take lidi, co neprijali lasku k PRAVDE a uceni Boziho slova nechava pusobit omyl a demonske uceni .(2 Tes 2:9-12)

Matous 4:10 porovnej s 5 Moj 5:6,9; Jan 4:23,24; Matous 7:21-23; Jan 17:3,6-8,17; 1 Kor 8:4-7; Zjeveni 19:10.

Jezis byl i zustal pouze prostrednikem medzi Bohem a lidmi a nestal se pro krestany novym Bohem hodnym byt uctivan. Nema rovnake postaveni sveho Otce BOHA JEHOVU, ktery pri uctivani sve osoby vyzaduje vylucnou oddanost vsech lidi.

Ucta projevena Kristovi neni uctivanim Krista jako Boha a stejne to plati i u Marie Jezisovej pozemskej matke a tych, co jsou nazvani v Bibli jako svaty. Uctivani Patri vyhradne Bohu - Jezisovemu Otci - Jezis je poslem a sluzebnikem jedineho praveho Boha (Fil 2:5-11;Rim 15:5-13). Dostal autoritu od sveho Otce jako PAN a KRAL a Otec - BUH Jehova se skrze Jezise Krista rozhodl se sebou smirit vsecny veci v nebi i na zemi, aby se nakonec sam stal kazdemu vsim (1 Kor 15:24-28 )

lorak
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování pravidel diskuze
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování  pravidel diskuze

Male Poeet p?íspivku : 871
Age : 48
vztah k organizaci : Lepsi by bylo se ptat na osobni vztah k jedinemu pravemu Bohu Jehovovi.
Reputace : -2
Body : 873
Registration date : 02. 07. 11

Návrat nahoru Goto down

Nauky SJ, které nejsou založeny na Bibli - Stránka 2 Empty Re: Nauky SJ, které nejsou založeny na Bibli

Příspěvek  jája 7/8/2012, 08:56

loraku, naprosto stejně chápu zásadní věci z Bible i já. Takže souhlas.
Nicméně co ty další, "méně zásadní", za který se vylučuje jako za "odpadlictví"?

jája

Poeet p?íspivku : 680
vztah k organizaci : odejitý
Reputace : 6
Body : 596
Registration date : 23. 10. 07

Návrat nahoru Goto down

Nauky SJ, které nejsou založeny na Bibli - Stránka 2 Empty Re: Nauky SJ, které nejsou založeny na Bibli

Příspěvek  lorak 7/8/2012, 22:15

jája napsal:loraku, naprosto stejně chápu zásadní věci z Bible i já. Takže souhlas.
Nicméně co ty další, "méně zásadní", za který se vylučuje jako za "odpadlictví"?

Jajo jsem rad, ze se aspon s tebou na zakladnich vecech tykajicich se uctivani Boha mohu shodnout. Je mi jasne, ze vecsina vyloucenych a odejitych SJ se, ale ani v teto veci o ktere pisu vyse nikdy s mojim nazorem a virou neshodne, lebo uz nejsou verne oddany Jedinemu pravemu Bohu Jehovovi.

Skus vyjmenovat to, co je mene zasadni a ma za to byt nekdo vyloucen z krestanskeho sboru.

lorak
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování pravidel diskuze
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování  pravidel diskuze

Male Poeet p?íspivku : 871
Age : 48
vztah k organizaci : Lepsi by bylo se ptat na osobni vztah k jedinemu pravemu Bohu Jehovovi.
Reputace : -2
Body : 873
Registration date : 02. 07. 11

Návrat nahoru Goto down

Nauky SJ, které nejsou založeny na Bibli - Stránka 2 Empty Re: Nauky SJ, které nejsou založeny na Bibli

Příspěvek  sazeč 8/8/2012, 10:06

Loraku, nějaký vzkříšený anděl by nemohl říct Marií, že ,,vystupuje ke svému Otci a našemu Otci a ke svému Bohu a našemu Bohu", ale řekl by jen ,,k našemu Otci a k našemu Bohu", už proto, že kdejaký anděl je tvor jako lidé také, nepříslušící zvláštní vzývání (viz ve Zjevení). Před Ježíšem můžeme klidně na kolena pokleknout (proskyneo) a ne jen prokazovat úctu.

Vzkříšený Ježíš vdechl učedníkům a řekl jim, aby přijali Ducha svatého. Pán posílá jako zdroj nového stvoření (1.M.1:2; 2:7). Anděl by to nařídil?

Tomáš vzýval Ježíše: ,,Můj Pán a můj Bůh!" Anděla by troufl vzývat? Ježíš je náš Bůh, akorát Prostředek mezi Bohem a lidmi, kdežto Otec je náš Bůh, ke kterému můžeme vstoupit jen skrze našeho Pána. Bůh je Pán. Je jeden Bůh a jeden Pán. JHVH je Bůh a Pán, Bůh Abrahámův, Izákův a Jákobův, tak i Ježíš, náš Pán, skrze něhož je Otec, náš Bůh. Tedy bez Ježíše by Otec nebyl náš Bůh, ale Bůh Abrahámův, Izákův a Jákobův zkrátka pod jménem JHVH. Díky Ježíši je Otec náš Bůh. Už není mnoho Pánů a mnoho Bohů, ale jeden Pán a jeden Bůh. Co Pán to Bůh. Nebo ne?

Vzpamatuj se, člověčče Loraku!

Ostatní se Ti otevřou oči, že Ježíš je menší než Otec proto, že to tak má být jako v rodině: otec větší matce a dětem atd. Jinak jsou si všichni rovni.


Naposledy upravil sazeč dne 8/8/2012, 12:58, celkově upraveno 1 krát

sazeč

Male Poeet p?íspivku : 1699
Reputace : 2
Body : 1696
Registration date : 27. 04. 09

Návrat nahoru Goto down

Nauky SJ, které nejsou založeny na Bibli - Stránka 2 Empty Re: Nauky SJ, které nejsou založeny na Bibli

Příspěvek  lorak 8/8/2012, 12:57

sazeč napsal:Loraku, nějaký vzkříšený anděl by nemohl říct Marií, že ,,vystupuje ke svému Otci a našemu Otci a ke svému Bohu a našemu Bohu", ale řekl by jen ,,k našemu Otci a k našemu Bohu", už proto, že kdejaký anděl je tvor jako lidé také, nepříslušící zvláštní vzývání (viz ve Zjevení). Před Ježíšem můžeme klidně na kolena pokleknout (proskyneo) a ne jen prokazovat úctu.

Vzkříšený Ježíš vdechl učedníkům a řekl jim, aby přijali Ducha svatého. Pán posílá jako zdroj nového stvoření (1.M.1:2; 2:7). Anděl by to nařídil?

Tomáš vzýval: ,,Můj Pán a můj Bůh!" Andělovi by troufl říct?

Vzpamatuj se, člověčče Loraku!

Ostatní se Ti otevřou oči, že Ježíš je menší než Otec proto, že to tak má být jako v rodině: otec větší matce a dětem atd. Jinak jsou si všichni rovni.

Nekajicny odpadliku od cisteho uctivani jedineho praveho Boha Jehovu uvedom si, ze sam Jezis by bez sveho Otce vubec neexistolval a narozdil od tebe a tobe podobnych vzdy ucil to co je v souladu s Bozi vuli. Nauc se teda konecne prijimat Jezise Krista jako BOZIHO SYNA, kterym skutecne je a nemluv dal o nem jako o BOHU, ktery ma byt uctivan stejne jako jediny pravy BUH JEHOVA jeho i nas nebesky OTEC !

Poklon se pred Kristen a uznej ho jako sveho PANA a KRALE, lebo tuhle autoritu od sveho OTCE VSEMOHOUCIHO a VECNEHO BOHA JEHOVU skutecne dostal. Delej to ale pro oslavu jedineho praveho Boha Jehovu, lebo jinak Jezis tve klaneni v rozporu s Bozi vuli posoudi jako prestupek vuci Bozimu zakonu a budes nim odsouzen jako pachatel nezakonnosti. (Fil 2:11; Mat 7:21-23 )

Tomas Jezise jako Boha urcite nevzyval. I Tomasove slova zaznamenane v evengeliu Jana byly v danem textu zapsane proto, aby sme "věřili, že Ježíš je KRISTUS, Boží Syn, a abyste prostřednictvím jeho jména měli život" (Jan 20:31 )

Proto se te jasne ptam. Mas viru v Jezise Krista jako v jedineho PROSTREDNIKA mezi BOHEM a LIDMI ? Az takovou viru nemas a ucis neco jineho tak ucis BLUDY a odporujes jasne zapsane PRAVDE BOZIHO SLOVA !

Jezis je Panem a ma i postaveni mocneho Boha, ale neni vsemohoucim a vecnym Bohem ktery ma byt uctivan. Tim nadale i pro samotneho Jezise zustava jeho OTEC BUH JEHOVA !

Jezis se posadil po pravici BOHA - nestal se BOHEM samotnym, ale vykonava jeho vuli, ktere se podrizuje. Jehova ho poveril sjednotit vsechny veci v nebi i na zemi tak aby kazde stvoreni vcetne samotneho Jezise Krista prinaselo cest a chvalu jedinemu pravemu Bohu Jehovovi. Toto je uceni PISMA a kdo uci neco jine ten uci bludy a zavadi jine lidi k uctivani co zneuctuje Jehovu Jezisoveho Otce jako jedineho praveho Boha hodneho byt uctivan i jeho syna Jezise Krista skrze ktereho mame ted pristupovat k jeho Otci do doby nez zase zjednoti a uvede do souladu s Bozi vuli vsechny veci v nebi i na zemi. Pak se i sam syn plne podridi svemu Otci a Bohu, kteremu odevzda vsechnu autoritu a moc kterou od sveho Otce dostal, aby se jeho OTEC a BUH JEHOVA, taky i nas OTEC a BUH stal kazdemu vsim. (1 Kor 15:24-28 )


Naposledy upravil lorak dne 8/8/2012, 13:48, celkově upraveno 5 krát

lorak
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování pravidel diskuze
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování  pravidel diskuze

Male Poeet p?íspivku : 871
Age : 48
vztah k organizaci : Lepsi by bylo se ptat na osobni vztah k jedinemu pravemu Bohu Jehovovi.
Reputace : -2
Body : 873
Registration date : 02. 07. 11

Návrat nahoru Goto down

Nauky SJ, které nejsou založeny na Bibli - Stránka 2 Empty Re: Nauky SJ, které nejsou založeny na Bibli

Příspěvek  sazeč 8/8/2012, 13:00

lorak napsal:
sazeč napsal:Loraku, nějaký vzkříšený anděl by nemohl říct Marií, že ,,vystupuje ke svému Otci a našemu Otci a ke svému Bohu a našemu Bohu", ale řekl by jen ,,k našemu Otci a k našemu Bohu", už proto, že kdejaký anděl je tvor jako lidé také, nepříslušící zvláštní vzývání (viz ve Zjevení). Před Ježíšem můžeme klidně na kolena pokleknout (proskyneo) a ne jen prokazovat úctu.

Vzkříšený Ježíš vdechl učedníkům a řekl jim, aby přijali Ducha svatého. Pán posílá jako zdroj nového stvoření (1.M.1:2; 2:7). Anděl by to nařídil?

Tomáš vzýval: ,,Můj Pán a můj Bůh!" Andělovi by troufl říct?

Vzpamatuj se, člověčče Loraku!

Ostatní se Ti otevřou oči, že Ježíš je menší než Otec proto, že to tak má být jako v rodině: otec větší matce a dětem atd. Jinak jsou si všichni rovni.

Nekajicny odpadliku od cisteho uctivani jedineho praveho Boha Jehovu uvedom si, ze sam Jezis by bez sveho Otce vubec neexistolval a narozdil od tebe a tobe podobnych vzdy ucil to co je v souladu s Bozi vuli. Nauc se teda konecne prijimat Jezise Krista jako BOZIHO SYNA, kterym skutecne je a nemluv dal o nem jako o BOHU kterym je pouze jeho i nas nebesky OTEC !

Tomas Jezise jako Boha urcite nevzyval. I Tomasove slova zaznamenane v evengeliu Jana byly v danem textu zapsane proto, aby sme "věřili, že Ježíš je KRISTUS, Boží Syn, a abyste prostřednictvím jeho jména měli život" (Jan 20:31 )

Proto se te jasne ptam. Mas viru v Jezise Krista jako v jedineho PROSTREDNIKA mezi BOHEM a LIDMI ? Az takovou viru nemas a ucis neco jineho tak ucis BLUDY a odporujes jasne zapsane PRAVDE BOZIHO SLOVA !

Dopsal jsem ve svém příspěvku vysvětlení ohledně postavení Pána Ježíše. Kopíruji:

Tomáš vzýval Ježíše: ,,Můj Pán a můj Bůh!" Anděla by troufl vzývat? Ježíš je náš Bůh, akorát Prostředek mezi Bohem a lidmi, kdežto Otec je náš Bůh, ke kterému můžeme vstoupit jen skrze našeho Pána. Bůh je Pán. Je jeden Bůh a jeden Pán. JHVH je Bůh a Pán, Bůh Abrahámův, Izákův a Jákobův, tak i Ježíš, náš Pán, skrze něhož je Otec, náš Bůh. Tedy bez ukřížovaného Ježíše by Otec nebyl náš Bůh, ale Bůh Abrahámův, Izákův a Jákobův zkrátka pod jménem JHVH. Díky Ježíši je Otec náš Bůh. Už není mnoho Pánů a mnoho Bohů, ale jeden Pán a jeden Bůh. Co Pán to Bůh. Nebo ne?

sazeč

Male Poeet p?íspivku : 1699
Reputace : 2
Body : 1696
Registration date : 27. 04. 09

Návrat nahoru Goto down

Nauky SJ, které nejsou založeny na Bibli - Stránka 2 Empty Re: Nauky SJ, které nejsou založeny na Bibli

Příspěvek  lorak 8/8/2012, 13:58

sazeč napsal:
lorak napsal:
sazeč napsal:Loraku, nějaký vzkříšený anděl by nemohl říct Marií, že ,,vystupuje ke svému Otci a našemu Otci a ke svému Bohu a našemu Bohu", ale řekl by jen ,,k našemu Otci a k našemu Bohu", už proto, že kdejaký anděl je tvor jako lidé také, nepříslušící zvláštní vzývání (viz ve Zjevení). Před Ježíšem můžeme klidně na kolena pokleknout (proskyneo) a ne jen prokazovat úctu.

Vzkříšený Ježíš vdechl učedníkům a řekl jim, aby přijali Ducha svatého. Pán posílá jako zdroj nového stvoření (1.M.1:2; 2:7). Anděl by to nařídil?

Tomáš vzýval: ,,Můj Pán a můj Bůh!" Andělovi by troufl říct?

Vzpamatuj se, člověčče Loraku!

Ostatní se Ti otevřou oči, že Ježíš je menší než Otec proto, že to tak má být jako v rodině: otec větší matce a dětem atd. Jinak jsou si všichni rovni.

Nekajicny odpadliku od cisteho uctivani jedineho praveho Boha Jehovu uvedom si, ze sam Jezis by bez sveho Otce vubec neexistolval a narozdil od tebe a tobe podobnych vzdy ucil to co je v souladu s Bozi vuli. Nauc se teda konecne prijimat Jezise Krista jako BOZIHO SYNA, kterym skutecne je a nemluv dal o nem jako o BOHU kterym je pouze jeho i nas nebesky OTEC !

Tomas Jezise jako Boha urcite nevzyval. I Tomasove slova zaznamenane v evengeliu Jana byly v danem textu zapsane proto, aby sme "věřili, že Ježíš je KRISTUS, Boží Syn, a abyste prostřednictvím jeho jména měli život" (Jan 20:31 )

Proto se te jasne ptam. Mas viru v Jezise Krista jako v jedineho PROSTREDNIKA mezi BOHEM a LIDMI ? Az takovou viru nemas a ucis neco jineho tak ucis BLUDY a odporujes jasne zapsane PRAVDE BOZIHO SLOVA !

Dopsal jsem ve svém příspěvku vysvětlení ohledně postavení Pána Ježíše. Kopíruji:

Tomáš vzýval Ježíše: ,,Můj Pán a můj Bůh!" Anděla by troufl vzývat? Ježíš je náš Bůh, akorát Prostředek mezi Bohem a lidmi, kdežto Otec je náš Bůh, ke kterému můžeme vstoupit jen skrze našeho Pána. Bůh je Pán. Je jeden Bůh a jeden Pán. JHVH je Bůh a Pán, Bůh Abrahámův, Izákův a Jákobův, tak i Ježíš, náš Pán, skrze něhož je Otec, náš Bůh. Tedy bez ukřížovaného Ježíše by Otec nebyl náš Bůh, ale Bůh Abrahámův, Izákův a Jákobův zkrátka pod jménem JHVH. Díky Ježíši je Otec náš Bůh. Už není mnoho Pánů a mnoho Bohů, ale jeden Pán a jeden Bůh. Co Pán to Bůh. Nebo ne?

"Jestliže však někdo miluje Boha, takového on zná...není žádný Bůh kromě jednoho. Ačkoli jsou totiž ti, kdo jsou nazýváni „bohy“, ať v nebi, nebo na zemi, právě jako je mnoho „bohů“ a mnoho „pánů“, pro nás je skutečně jeden Bůh, Otec, z něhož je všechno, a my pro něho; a je jeden Pán, Ježíš Kristus, skrze něhož je všechno, a my skrze něho. Ne všichni ovšem mají toto poznání..." (1 Korintanum 8 3-7)

Neurazej jedineho PRAVEHO BOHA JEHOVU (JHVH) (Jan 17:3) a nedelej z Jezise Krista a jeho postaveni PANA a KRALE MODLU. Jezis ti to rekl jasne koho mas milovat celym srdcem a koho mas uctivat. Tak delej, co ti rekl a nezavadej neco jine, co je v rozporu s Bozi vuli a je to zaroven aj v rozporu s ucenim naseho PANA JEZISE KRISTA ! (Mat 4:10; Mar 12:28-34)

Mimo jineho je urazkou a zneuctenim jedineho praveho Boha i to, ze nekteri lide pouzivaji a uctivaji kriz jako symbol Jezise Krista i kdyz takovato vec do cisteho uctivani duchem a pravdou nepatri a nema ani s Jezisem Kristem a uctivanim jeho Otce nic spolecne (Jan 4:23,24; 1 Jana 5:21 ) . Je to zneucteni Boha i Krista !

Sazeci zamotavas se a byl si chycen do pasce filozofie jinymi bloudicimi lidmi (2 Tim 3:13 ) a vsichni spolecne se ocitate v prestupku, lebo venujete pozornost falesnemu uceni, ktereho puvodcem je ten zly, co se promenuje na andela svetla a svadi celou obyvanou zem. Lidi vedeny Satanem nemluvi jasnou PRAVDU a uceni Boziho SLOVA, ale LZOU i o tak dulezite veci, co se tyce viry a uctivani jedineho praveho BOHA JEHOVU a zaroven i o postaveni Jezise Krista ! (Kol 2:8 )

Krista a jeho uceni muzes pochopit jen kdyz se budes presne drzet toho, co je o nem zapsane v PISMU ! Je napsane, ze je BOZI SYN a ze jeho postaveni boha je nizzsi od postaveni jeho OTCE tak o cem teda dale diskutujes a cemu stale nerozumis ?

Neplet si postaveni Jezise Krista jako PANA s postavenim PANA, ktere ma jeho Otec vecny a vsemohouci BUH JEHOVA. Znas tento text ?

"Zatímco byli farizeové shromážděni, Ježíš se jich zeptal: „Co si myslíte o KRISTU? Čí je syn?“ Řekli mu: „Davidův.“  Řekl jim: „Jak to, že ho potom David pod inspirací nazývá ‚Pánem‘, když říká: ‚Jehova řekl mému Pánu: „Posaď se po mé pravici, dokud nedám tvé nepřátele pod tvé nohy“‘? (Zalm 110:1 srovnej s 1. Korinťanům 15:25 ) Jestliže ho tedy David nazývá ‚Pánem‘, jak je jeho synem?“ A nikdo nebyl schopen mu slovem odpovědět a nikdo se od toho dne neodvážil dále se ho vyptávat." (Matous 22:41-46 )

Znas uz teda spravnou odpoved na Jezisovou otazku na kterou nevedel nikdo z farizeju, ktery nebyli vedeni Bozim duchem jako treba Petr (Mat 16:16) odpovedet ? Vis jake je postaveni Jezise jako Pana a Boha ?

Pozorne si precti, co sam Jezis rekl o svem postaveni Boha (Jan 10:33-36). Je to odpoved pro kazdeho spekulanta co jde srovnavat postaveni Jezise jako boha s jeho Otcem JEHOVEM vsemohoucim Bohem.

Vis komu Jezis pripodobnil sve bozstvi, ktere lide vedeny Satanem nepochopili a nekonec ho i nespravedlive odsoudili i kdyz byl vuci jedinemu PRAVEMU BOHU JEHOVOVI vzdy verne oddany a poslusny vsem jeho zakonum a to i v zakonech tykajicich se samotneho uctivani BOHA JEHOVU jako jedineho praveho Boha ?!

(Žalm 82:6) „Sám jsem řekl: ‚Jste bohové a všichni jste synové Nejvyššího.

Vis uz teda jake je postaveni Jezise jako BOHA ? Vis jakou DOSTAL PRAVOMOC OD SVEHO OTCE JEDINEHO PRAVEHO BOHA HODNEHO PRIJMOUT UCTIVANI VSECH TVORU V NEBI I NA ZEMI (Zjeveni 4:10,11;19:10;5 Moj 5:6,9; Mat 4:10 )?

"Řekl jim: „Ale co říkáte vy, kdo jsem?“ Šimon Petr odpověděl a řekl: „Ty jsi KRISTUS, Syn živého Boha.“ Ježíš mu odpověděl a řekl: „Jsi šťastný, Šimone, synu Jonášův, protože ti [to] nezjevilo tělo a krev, ale můj Otec, který je v nebesích. Říkám ti také: Ty jsi Petr, a na tomto skalním masivu vystavím svůj sbor a brány hádu jej nepřemohou. " (Mat 16:15-18 )

Toto vyznani viry v Jezise Krista je zakladem viry vsech vernych nasledovniku Jezise Krista. Kazdy krestan by mel vyznavat Jezise jako sveho KRISTA (Bohem poslaneho mesiase a spasitele ) a jako BOZIHO SYNA poslaneho jedinym pravym BOHEM JEHOVEM jeho OTCEM na smireni nasich hrichu.

Jezis je skutecne PANEM k oslave jedineho PRAVEHO BOHA JEHOVU - naseho i jeho nebeskeho OTCE. (Fil 2:11)


Naposledy upravil lorak dne 8/8/2012, 15:54, celkově upraveno 5 krát

lorak
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování pravidel diskuze
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování  pravidel diskuze

Male Poeet p?íspivku : 871
Age : 48
vztah k organizaci : Lepsi by bylo se ptat na osobni vztah k jedinemu pravemu Bohu Jehovovi.
Reputace : -2
Body : 873
Registration date : 02. 07. 11

Návrat nahoru Goto down

Nauky SJ, které nejsou založeny na Bibli - Stránka 2 Empty Re: Nauky SJ, které nejsou založeny na Bibli

Příspěvek  Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Strana 2 z 12 Previous  1, 2, 3, ... 10, 11, 12  Next

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru