Svědkové Jehovovi a Strážná věž
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

SV z 15.7.2013.

+10
Losiris
witness
JAREKzRybenu
sazeč
TULIPAN
pepakrocan
zbysek
gari
Jiří Brei
Ing.Peter
14 posters

Strana 1 z 4 1, 2, 3, 4  Next

Goto down

SV z 15.7.2013. Empty SV z 15.7.2013.

Příspěvek  Ing.Peter 12/5/2013, 09:56

Môžte sem písať názory na tú SV, rôzne otázky k tej téme,aké protichodné myšlienky tam sú atď. A po zhromaždení sa pustím do diskusie , čo na to JS v zbore kam chodím. Diky Smile [You must be registered and logged in to see this link.]

Ing.Peter

Male Poeet p?íspivku : 511
Reputace : 1
Body : 516
Registration date : 25. 11. 11

Návrat nahoru Goto down

SV z 15.7.2013. Empty Re: SV z 15.7.2013.

Příspěvek  Jiří Brei 12/5/2013, 12:15

Ahoj Peter,

i když si myslím, že bude muset nutně přijít další upřesnění názorů Svědků Jehovových, chtěl bych z tohoto vydání Strážné věže vyzdvihnout to, co je, podle mne, pozitivní. Tím pozitivním je fakt, že Svědkové jsou stále ještě schopni sebereflexe a že jsou ochotní změnit své názory ( i když možná neradi a donuceni okolnostmi). Jako křesťané se všichni učíme i ze svých chyb. Někdo rychleji, někdo pomaleji. Měníme své názory, což mi připadá přirozené. Dopřejme to tedy i Svědkům Jehovovým. Na rozdíl od lidí kolem nás, kteří Krista odmítají, v něj Svědkové věří. Proto jsou, i přes jejich některé svéráznosti, na rozdíl od nevěřícich, mými bratry a sestrami a jejich snahy o revizi jejich názorů vítám.

Přeji hezký víkend
Jirka
Jiří Brei
Jiří Brei

Male Poeet p?íspivku : 582
Reputace : 1
Body : 488
Registration date : 09. 08. 07

Návrat nahoru Goto down

SV z 15.7.2013. Empty Re: SV z 15.7.2013.

Příspěvek  Ing.Peter 12/5/2013, 12:28

Áno súhlasím s tým. Nemyslel som to nejak v zlom, že by som ich chcel podpichovať alebo sa nejak naťahovať. Len rád diskutujem a uvažujem o veciach no nepoznám nejak podrobne danú tému/ako napr. JS prišli na také vysvetleniu atď/ tak chcem vedieť názor aj jednej aj druhej strany na danú vec a na základe toho potom viem prísť k nejakému záveru. Podobne prajem pekný víkend. P

Ing.Peter

Male Poeet p?íspivku : 511
Reputace : 1
Body : 516
Registration date : 25. 11. 11

Návrat nahoru Goto down

SV z 15.7.2013. Empty Re: SV z 15.7.2013.

Příspěvek  gari 12/5/2013, 14:45

Jiří Brei napsal:
i když si myslím, že bude muset nutně přijít další upřesnění názorů Svědků Jehovových, chtěl bych z tohoto vydání Strážné věže vyzdvihnout to, co je, podle mne, pozitivní. Tím pozitivním je fakt, že Svědkové jsou stále ještě schopni sebereflexe a že jsou ochotní změnit své názory ..........

Ahoj Jirko,
na mě tohle vydání SW působí zcela opačně než jak popisuješ ty. Úplně postrádám jakýkoliv náznak sebereflexe lidí, kteří si říkají VRO a kteří ve svých bludných názorech o vyvolenosti sebe samých se nejen dále utvrzují, ale jdou do stále obludnějších detailů. Vůbec nevím, kam až tohle může zajít.

Mám tím konkrétně na mysli článek:

----------------------------------------------------------------------------------------
STRÁŽNÁ VĚŽ (STUDIJNÍ VYDÁNÍ) ČERVENEC 2013
„Pohleďte, já jsem s vámi po všechny dny“

Tady dokonce tvrdí, že pšenicí z Ježíšova podobenství jsou pouze pomazaní
odstavec 6:
Náboženských skupin, které se označovaly za Kristovy následovníky, ale byla celá řada. Vyvstala tedy důležitá otázka: Členové které z těchto skupin jsou obraznou pšenicí? Odpověď poskytl Ježíš. V roce 1914 totiž přišel prozkoumat duchovní chrám. Tomuto zkoumání a přečišťování se věnoval po určitou dobu – od roku 1914 do začátku roku 1919.*

odstavec 7
Co Ježíš na začátku své prohlídky zjistil? Našel malou skupinu horlivých badatelů Bible, kteří už víc než 30 let vynakládali své síly i prostředky na to, aby kázali dobrou zprávu.* Umíš si představit, jakou měl Ježíš se svými anděly radost, když našel tato relativně nepočetná, ale silná obilná stébla, která Satanův plevel nedokázal zadusit? Přesto bylo nezbytné „syny Leviho“ neboli pomazané křesťany očistit.

-------------------------------------------------------------------------------------

To je jen krátký úryvek, ale z celého článku jasně vyplývá, že pšenicí z Ježíšova podobenství jsou pouze pomazaní křesťané (tím se myslí pomazaní z řad Svědků Jehovových). Ostatní křesťané jsou označeni za plevel, který má být spálen.
Jiří, uvědomuješ si, že tebe a miliony jiných následovníků Ježíše Krista v tomto článku VRO nepokrytě upaluje jako nepotřebný ba dokonce škodlivý plevel ? .... Tomu říkáš sebereflexe a ochota změnit názor?

Navíc v tomto článku není ani zmínka o dalších milionech lidí - obyčejných členů SJ.
Kam tito lidé vlastně patří? Pšenicí nejsou, tou VRO označuje pouze své pomazané. Zbývá tedy plevel. Co na takové zařazení řadoví SJ řeknou? Nebo z nich VRO časem udělá také pomazané křesťany? To už tady ale bylo. Je možné, že je VRO zase všechny zpětně "pomaže". Určitě na to má právo. Vždyť je tím jediným a pravým zástupcem Boha na zemi.

Jiří, uvědom si, že vydáním této SW dává vedoucí sbor SJ jasně najevo, že oni s následovníky Ježíše Krista nechtějí mít nic společného. Tito bratři a sestry jsou pro ně obyčejným plevelem.
Další články totiž ukazují, že pouze těch několik jedinců ve vedoucím sboru SJ jsou Bohem určeni k vedení stáda. Ne Ježíš Kristus, ale oni sami. A kdo se jim nepodřizuje a nenásleduje je, bude spálen jako plevel. Takhle nekřesťanské názory jsem snad ještě nikdy naslyšel. Dřív alespoň uznávali, že i mimo jejich sbory se může nacházet pšenice. Teď už to možné není.

Nevím, co těch pár jedinců ve vedoucím sboru SJ k takové radikalizaci vede. Jejich dlouhodobé panování nad osudy milionů lidí a manipulace s jejich životy jim zřejmě zaslepila mysl. Za ta léta si pevně vytvořili organizační aparát, který jejich ovečky udržuje v naprosté poslušnosti a přijímání jakéhokoli nesmyslu, který vypadne z jejich úst. Připadá mi, jako by byli opilí svou vlastní mocí a již nejsou schopni rozlišovat, co je správné a co ne.

gari

Male Poeet p?íspivku : 589
vztah k organizaci : mnoho let aktivní SJ, pak velké zklamání a odchod
Reputace : 1
Body : 589
Registration date : 15. 08. 11

Návrat nahoru Goto down

SV z 15.7.2013. Empty Re: SV z 15.7.2013.

Příspěvek  zbysek 12/5/2013, 15:49

Jiří Brei napsal:Tím pozitivním je fakt, že Svědkové jsou stále ještě schopni sebereflexe a že jsou ochotní změnit své názory ( i když možná neradi a donuceni okolnostmi).
Já tam vidím něco zcela jiného. Učení o roku 1914 je už neudržitelné, na druhé straně potřebují zachovat alespoň v očích svých oveček legitimitu vedoucího sboru. A protože se tato legitimita odvíjí dle dřívějšího učení od roku 1914, je třeba opatrně a hlavně nepozorovaně osekávat vše kolem tohoto roku, až se jednou podaří rok 1914 opustit zcela, a zároveň zachovat podřízenost členů vedoucímu sboru (už ani nechci psát VRO, oba dobře víme, co se učilo dříve).

Takže já tam vidím zcela jasnou nabubřelost a nekajícnost těch, kteří jsou ve vedení a určují nauky.

zbysek

Male Poeet p?íspivku : 4242
vztah k organizaci : bývalý - 6 let
Reputace : 6
Body : 3484
Registration date : 16. 02. 08

Návrat nahoru Goto down

SV z 15.7.2013. Empty Re: SV z 15.7.2013.

Příspěvek  pepakrocan 13/5/2013, 12:33

Zatím jsem z této sv přečetl první studijní článek na str. 3 - 8. Co je opravdu do nebe volající, je toto "přiznání":

18. odstavec:
"Je tedy logické dojít k závěru, že příchod, při němž měl podle Matouše 24:46, 47 Ježíš ustanovit věrného otroka nad veškerým svým majetkem, se týká také budoucnosti, tedy jeho příchodu během velkého soužení".

Z formulací "ustanovit otroka nad veškerým svým majetkem" vnímám snahu SV manipulativně oddělit vlastní rozpoznání otroka a jeho ustanovení nad veškerým majetkem. Pokud by totiž SV otevřeně napsala, že otrok má být zjeven až v budoucnosti, je jasné, že by padlo všechno co do teď otrok SJ uvedl, protože nebyl oním biblickým otrokem. Tato formulace se má snažit vyvolat dojem, že "náš = svědkovský" věrný a rozvážný otrok je samozřejmě ten pravý a je nutné ho poslouchat, ale zároveň k jeho ustanovení nad veškerým majetkem dojde až v budoucnu.

Doufám ale, že průměrně inteligentnímu čtenáři dojde, že Písmo neooděluje žádné ustanovení otroka nad majetkem a určení jeho totožnost. Prostě má být zjeven otrok a tomu má být svěřen majetek, bez časové prodlevy. Nebo se pletu???

pepakrocan

Male Poeet p?íspivku : 1034
Reputace : 0
Body : 1046
Registration date : 23. 04. 09

Návrat nahoru Goto down

SV z 15.7.2013. Empty Re: SV z 15.7.2013.

Příspěvek  zbysek 13/5/2013, 13:32

pepakrocan napsal:Doufám ale, že průměrně inteligentnímu čtenáři dojde, že Písmo neooděluje žádné ustanovení otroka nad majetkem a určení jeho totožnost. Prostě má být zjeven otrok a tomu má být svěřen majetek, bez časové prodlevy. Nebo se pletu???
Poněkud se pleteš. Správce (otrok, jeho totožnost) je znám od začátku, protože ho ustanovil Pán při svém odchodu. Minimálně se jedná o vedoucí církví či apoštoly. Při příchodu však dojde k posouzení, zda ten správce byl věrný, nebo naopak zlý. A pak bude odměněn nebo potrestán. Z textu je však zřejmé, že k posouzení dojde až při druhém (viditelném!!!) příchodu JK. Tedy vedení SJ nemůže o sobě říkat, že už bylo posouzeno jako věrný otrok, protože text Písma jasně říká, že k tomuto teprve dojde. Tohle jsem zkoušel vysvětlovat svědkům, ale narážel jsem do neproniknutelné zdi.

zbysek

Male Poeet p?íspivku : 4242
vztah k organizaci : bývalý - 6 let
Reputace : 6
Body : 3484
Registration date : 16. 02. 08

Návrat nahoru Goto down

SV z 15.7.2013. Empty Re: SV z 15.7.2013.

Příspěvek  Ing.Peter 13/5/2013, 13:32

45.verš: ..ustanovil nad svojou čeľaďou... 46. ak to tak robí .. 47. ustanoví ho potom nad celým majetkom..
-teoreticky sú tam uvedene dve časové pohľady .
No Lukaš už nepíše ,že "ustanovil" ale v budúcom čase "ustanoví"/Luk 12,42/ takže to už môžme brať ako jeden časovi údaj..ako písal Pepo.

Zatiaľ som nedostal odpoveď od JS ,prečo sa toto podobenstvo berie ako proroctvo. V tej SV je uvedené ,že toto podobensvo súčasťou proroctva o posledných dňoch...ale aj tak je to "len"podobenstvo /poučenie,nejaký poučný záver vyvodený z podobenstva/.

Ďalej by ma zaujímalo, na základe čo ho vedia ,že v r.1914 až tuším 1919 prišiel JHVH a JK na prehliadku a vybral si ich.

Ing.Peter

Male Poeet p?íspivku : 511
Reputace : 1
Body : 516
Registration date : 25. 11. 11

Návrat nahoru Goto down

SV z 15.7.2013. Empty Re: SV z 15.7.2013.

Příspěvek  TULIPAN 13/5/2013, 13:36

pepakrocan napsal:Zatím jsem z této sv přečetl první studijní článek na str. 3 - 8. Co je opravdu do nebe volající, je toto "přiznání":

18. odstavec:
"Je tedy logické dojít k závěru, že příchod, při němž měl podle Matouše 24:46, 47 Ježíš ustanovit věrného otroka nad veškerým svým majetkem, se týká také budoucnosti, tedy jeho příchodu během velkého soužení".

Z formulací "ustanovit otroka nad veškerým svým majetkem" vnímám snahu SV manipulativně oddělit vlastní rozpoznání otroka a jeho ustanovení nad veškerým majetkem. Pokud by totiž SV otevřeně napsala, že otrok má být zjeven až v budoucnosti, je jasné, že by padlo všechno co do teď otrok SJ uvedl, protože nebyl oním biblickým otrokem. Tato formulace se má snažit vyvolat dojem, že "náš = svědkovský" věrný a rozvážný otrok je samozřejmě ten pravý a je nutné ho poslouchat, ale zároveň k jeho ustanovení nad veškerým majetkem dojde až v budoucnu.

Doufám ale, že průměrně inteligentnímu čtenáři dojde, že Písmo neooděluje žádné ustanovení otroka nad majetkem a určení jeho totožnost. Prostě má být zjeven otrok a tomu má být svěřen majetek, bez časové prodlevy. Nebo se pletu???


Tohle mě taky dostalo! Nejdřív jsem naivně očekávala, právě to, že uznají, že nejsou VRO a už jsem viděla ty následky, ale pak se to všechno osvětlilo Idea Bratři ve VS mají neuvěřitelné sebevědomí...
Už chápu námět krajského sjezdu, z něhož jsem si pilně pořizovala poznámky: Střež svou mysl. Byl plný pokynů, abychom si udrželi jednotu mysli, když něčemu nerozumíme je to zkouška naší víry. Nejvíce perlil řečník, který se v jediném proslovu vyjádřil o tom, že organizace je naše matka, že máme držet krok s informacemi VRO a v žádném případě nečíst např. na internetu informace, které by podkopali naši jednotu. Rolling Eyes
Už trošku mimo toto téma je perlička z proslovu ke křtu, že křest je začátek výjmečné teokratické kariéry a na první místo ze tří bodů, jak můžeš střežit svou mysl dal - zůstaň v těsném spojení s Jehovovou organizací, až potom přišlo - pečuj o své obrazné srdce a nakonec - ve zkouškách se spoléhej na to, že ti Jehova vždy pomůže. Také jsme se dozvěděli, že vést nežádoucí tzv. normální život (v poslední době dost častý termín ve SV) znamená např. zajistit si dobré zaměstnání nebo jít na vysokou školu místo do průkopnické služby a také, že úprava zevnějšku a oblékání ale opravdu jen "vypadá" jako osobní věc. Very Happy Nějak jsem se rozepsala, raději už půjdu... Nedá mi to, ještě něco - citace ze sjezdu: Jsme tu tento víkend, protože chceme získat věčný život.

TULIPAN

Female Poeet p?íspivku : 27
Reputace : 0
Body : 29
Registration date : 28. 02. 13

Návrat nahoru Goto down

SV z 15.7.2013. Empty Re: SV z 15.7.2013.

Příspěvek  Ing.Peter 13/5/2013, 13:42

Správce (otrok, jeho totožnost) je znám od začátku, protože ho ustanovil Pán při svém odchodu. Minimálně se jedná o vedoucí církví či apoštoly. Při příchodu však dojde k posouzení, zda ten správce byl věrný, nebo naopak zlý. A pak bude odměněn nebo potrestán. Z textu je však zřejmé, že k posouzení dojde až při druhém (viditelném!!!) příchodu JK. Tedy vedení SJ nemůže o sobě říkat, že už bylo posouzeno jako věrný otrok, protože text Písma jasně říká, že k tomuto teprve dojde.


Nooo konečne Smile , takto tomu rozumiem aj ja. To je to poučenie z podobenstva: "správca" sa ukáže ako verný v dobe pred príchodom JK a potom ho za to Pán odmení.

Ing.Peter

Male Poeet p?íspivku : 511
Reputace : 1
Body : 516
Registration date : 25. 11. 11

Návrat nahoru Goto down

SV z 15.7.2013. Empty Re: SV z 15.7.2013.

Příspěvek  zbysek 13/5/2013, 14:03

Ing.Peter napsal:Nooo konečne Smile , takto tomu rozumiem aj ja. To je to poučenie z podobenstva: "správca" sa ukáže ako verný v dobe pred príchodom JK a potom ho za to Pán odmení.
Jenže to je v rozporu s tím, co se píše v dané SV dál. Tam se tvrdí, že správce byl ustanoven (opakovaně) v roce 1919 (str. 21-23). Jenže to se právě stát nemohlo, je to patrné z Písma - správce byl ustanoven při Pánově odchodu a jeho loajalita bude posouzena v době jeho příchodu. Nic mezi tím.

zbysek

Male Poeet p?íspivku : 4242
vztah k organizaci : bývalý - 6 let
Reputace : 6
Body : 3484
Registration date : 16. 02. 08

Návrat nahoru Goto down

SV z 15.7.2013. Empty Re: SV z 15.7.2013.

Příspěvek  Ing.Peter 13/5/2013, 14:07

v 1919 ustanovený nad čeľadou a pri príchode JK bude už nad celým majetkom.. tak to vysvetluje SV

Ing.Peter

Male Poeet p?íspivku : 511
Reputace : 1
Body : 516
Registration date : 25. 11. 11

Návrat nahoru Goto down

SV z 15.7.2013. Empty Re: SV z 15.7.2013.

Příspěvek  pepakrocan 13/5/2013, 14:32

zbysek napsal:
pepakrocan napsal:Doufám ale, že průměrně inteligentnímu čtenáři dojde, že Písmo neooděluje žádné ustanovení otroka nad majetkem a určení jeho totožnost. Prostě má být zjeven otrok a tomu má být svěřen majetek, bez časové prodlevy. Nebo se pletu???
Poněkud se pleteš. Správce (otrok, jeho totožnost) je znám od začátku, protože ho ustanovil Pán při svém odchodu. Minimálně se jedná o vedoucí církví či apoštoly. Při příchodu však dojde k posouzení, zda ten správce byl věrný, nebo naopak zlý. A pak bude odměněn nebo potrestán. Z textu je však zřejmé, že k posouzení dojde až při druhém (viditelném!!!) příchodu JK. Tedy vedení SJ nemůže o sobě říkat, že už bylo posouzeno jako věrný otrok, protože text Písma jasně říká, že k tomuto teprve dojde. Tohle jsem zkoušel vysvětlovat svědkům, ale narážel jsem do neproniknutelné zdi.
Jasně Zbyšku, souhlasím s tebou, nenapsal jsem to právě šťastně. Samozřejmě jsem bodem "ustanovení otroka" myslel jeho označení jako "toho věrného". K tomu pak směřovala má další úvaha, že není možné, aby otroku, který o sobě prohlašuje, že byl přečištěn a označen jako věrný (v minulosti) dostal svěřen majetek (v budoucnosti). To je jako kdyby účastník talentové soutěže někdy v polovině pořadu říkal, že výherce obdrží 100 000 EUR a smlouvu s nahrávací společností (mj. jako doklad své výhry), ale zároveň by už tvrdil, že připravuje CD a postupně utrácel těch 100 000 přesto, že je v soutěži ještě mnoho jiných kandidátů. Prostě nesmysl. Každý by řekl, že je to troufalec, nabubřenec atd... VRO to ale hrdě hlásí a ještě má drzost v jedné "větě" napsat, že tím jediným VRO, kterého mají všichni poslouchat jestli chtějí přežít a zároveň, že VRO bude de facto označen za pravého až v budoucnu...

pepakrocan

Male Poeet p?íspivku : 1034
Reputace : 0
Body : 1046
Registration date : 23. 04. 09

Návrat nahoru Goto down

SV z 15.7.2013. Empty Re: SV z 15.7.2013.

Příspěvek  pepakrocan 13/5/2013, 14:33

Ing.Peter napsal:Nooo konečne Smile , takto tomu rozumiem aj ja. To je to poučenie z podobenstva: "správca" sa ukáže ako verný v dobe pred príchodom JK a potom ho za to Pán odmení.
Peter, pokud se má správce ukázat jako věrný v budoucnosti, nemůže teď o sobě prohlašovat, že jím již je.

pepakrocan

Male Poeet p?íspivku : 1034
Reputace : 0
Body : 1046
Registration date : 23. 04. 09

Návrat nahoru Goto down

SV z 15.7.2013. Empty Re: SV z 15.7.2013.

Příspěvek  zbysek 13/5/2013, 14:39

Ing.Peter napsal:v 1919 ustanovený nad čeľadou a pri príchode JK bude už nad celým majetkom.. tak to vysvetluje SV
A znamená to, že to tak je? Ještě před chvílí ustanovil JK VRO nade vším svým majetkem už v roce 1919. K do s tím nesouhlasil, letěl. Teď se to změnilo. Z čeho je zřejmé, že JK ustanovil správce nad svou čeledí v roce 1919, když z Bible je patrné, že k tomu došlo už v 1. století? SJ si zase vymýšlejí něco nového, a to, že znovu byl ustanoven v roce 1919. V Bibli nic takového nikde není. Je to čirý výmysl, který má udržet panování vedoucích nad ostatními věřícími, tedy nad plátci příspěvků, jejich živiteli.

zbysek

Male Poeet p?íspivku : 4242
vztah k organizaci : bývalý - 6 let
Reputace : 6
Body : 3484
Registration date : 16. 02. 08

Návrat nahoru Goto down

SV z 15.7.2013. Empty Re: SV z 15.7.2013.

Příspěvek  pepakrocan 13/5/2013, 14:43

Str. 19, odst. 16:
"Vzniká tedy zajímavá otázka: Byli badatelé Bible v letech před rokem 1914 tím sdělovacím prostředkem, skrze který Kristus sytil své ovečky? Ne. Stále totiž probíhalo období růstu a sdělovací prostředek se teprve formoval."

Napadá mě k tomu několik věcí. Říká se tím, že všechny informace, které byly uveřejněny před rokem 1914 nejsou závazné a neplatí. Je to logický důsledek toho, že před rokem 1914 byly v publikacích hlásány věci, které se nesplnili. Takhle se elegantně "vymazávají". A dále není nikde určeno, že poté už bylo vše OK. Je tedy dost dobře možné, že až se nahromadí další nesplněné omyly, můžeme se za pár let dočkat zcela totožné věty, jen s tím rozdílem, že v textu bude třeba rok 2013...

A dále, 17. odst.:
"Od roku 1914 do začátku roku 1919 Ježíš společně se svým Otcem zkoumal duchovní chrám a prováděl nezbytné přečišťování. V roce 1919 pak začalo shromažďování pšenice. Byla to snad ta správná chvíle, aby Kristus ustanovil jeden organizovaný sdělovací prostředek, skrze který bude rozdělovat duchovní pokrm? Rozhodně ano."

Takže na jedné straně SV jasně říká, že k označení otroka za toho věrného rozvážného (a díky tomu mu bude svěřen majetek), dojde až v budoucnosti. Na druhé straně říká, že právě a pouze oni byli pověřeni k tomu, aby rozdělovali pokrm v pravý čas. A nyní to údajně platí od roku 1919.

pepakrocan

Male Poeet p?íspivku : 1034
Reputace : 0
Body : 1046
Registration date : 23. 04. 09

Návrat nahoru Goto down

SV z 15.7.2013. Empty Re: SV z 15.7.2013.

Příspěvek  Ing.Peter 13/5/2013, 14:49

pepakrocan napsal:
Ing.Peter napsal:Nooo konečne Smile , takto tomu rozumiem aj ja. To je to poučenie z podobenstva: "správca" sa ukáže ako verný v dobe pred príchodom JK a potom ho za to Pán odmení.
Peter, pokud se má správce ukázat jako věrný v budoucnosti, nemůže teď o sobě prohlašovat, že jím již je.


Ak sa ukáže verný bude odmený,ak nie bude potrestaný. To áno, nemôže teraz tvrdiť ze sú verný,keď to JK posúdi v budúcnosti. V nedávnej SV bolo dokonca uvedené, že správcom je prakticky každý,alebo starší..nepametám presne.

Zbysek napisal: že JK ustanovil správce nad svou čeledí v roce 1919, když z Bible je patrné, že k tomu došlo už v 1. století?

Môžeš mi poslať texty ,kde je to uvedené? Diky

Ing.Peter

Male Poeet p?íspivku : 511
Reputace : 1
Body : 516
Registration date : 25. 11. 11

Návrat nahoru Goto down

SV z 15.7.2013. Empty Re: SV z 15.7.2013.

Příspěvek  zbysek 13/5/2013, 15:15

Ing.Peter napsal:Môžeš mi poslať texty ,kde je to uvedené? Diky
Matouš 16:18  A já ti pravím, že ty jsi Petr, a na té skále vybuduji svou církev a brány podsvětí ji nepřemohou.
19  A tobě dám klíče království Nebes, a cokoli svážeš na zemi, bude již svázáno v nebesích, a cokoli rozvážeš na zemi, bude již rozvázáno v nebesích.“

Dal by klíče někomu jinému, než vybranému správci?

zbysek

Male Poeet p?íspivku : 4242
vztah k organizaci : bývalý - 6 let
Reputace : 6
Body : 3484
Registration date : 16. 02. 08

Návrat nahoru Goto down

SV z 15.7.2013. Empty Re: SV z 15.7.2013.

Příspěvek  Ing.Peter 13/5/2013, 15:28

bt 56 : Zmienkou o „kľúčoch“ naznačil, že Peter sprístupní rôznym skupinám ľudí poznanie a možnosť vojsť do mesiášskeho Kráľovstva

To potvrdzuje aj literatúra JS ,že Peter mal odovzdávať poznanie ...čiže "pokrm" ako otrok ..

Ing.Peter

Male Poeet p?íspivku : 511
Reputace : 1
Body : 516
Registration date : 25. 11. 11

Návrat nahoru Goto down

SV z 15.7.2013. Empty Re: SV z 15.7.2013.

Příspěvek  zbysek 13/5/2013, 15:42

Ing.Peter napsal:To potvrdzuje aj literatúra JS ,že Peter mal odovzdávať poznanie ...čiže "pokrm" ako otrok ..
No vidíš. Takže je zřejmé, že správce byl ustanoven již v 1. století. K čemu tedy druhé ustanovení v roce 1919? Prokázal se snad původní správce jako nevěrný? To se přece dozvíme při druhém příchodu. Vytratil se snad správce? Pak by to odporovalo Ježíšovu výroku v Mt 16:18. Tedy druhé ustanovení správce v roce 1919 je normální podvod.

zbysek

Male Poeet p?íspivku : 4242
vztah k organizaci : bývalý - 6 let
Reputace : 6
Body : 3484
Registration date : 16. 02. 08

Návrat nahoru Goto down

SV z 15.7.2013. Empty Re: SV z 15.7.2013.

Příspěvek  pepakrocan 17/5/2013, 13:41

Pokračuji ve volných chvílích ve "studiu" této sv a dnes jsem se prokousal až k poslednímu studijnímu článku. Hned první odstavec mě dostal natolik, že se o něj nemohu nepodělit:

"Bratři, nedokážu ani spočítat, kolikrát jste připravili články, ve kterých bylo přesně to, co jsem v tu chvíli nejvíc potřebovala." To jsou slova z dopisu, jímž jedna sestra vyjádřila vděčnost bratrům v našem světovém ústředí. Mnozí z nás to cítí podobě - a není to nic překvapivého.

Mám z toho hned několik dojmů:
1) sdělení jasně říká: ó jak my ve světovém ústředí jsme dobří, píšeme přesně to co naše ovečky potřebují a je to pro ně tak silný zážitek, že nám to sami od sebe píší. Něco tu smrdí...

2) pochybuji, že je to citát z nějakého existujícího dopisu, ale i kdyby, pak to opravdu není nic překvapivého; aby se taky člověk nerozplýval nad něčím, když je dlouhá léta veden k tomu, aby se rozplýval vpodstatě nad čímkoli co od VS vzejde, bez ohledu na to co je to za pitomost. Překvapivé a trestuhodné by spíše bylo pokud by to někdo takto necítil, to je pak nedostatek vděčnosti pro dokonalé opatření

3) "vy jste připravili"..."bratrům ve světovém ústředí". Sakra, neměly by to být Boží myšlenky a neměla by ta sestra být vděčná Bohu? Napadá mě paralela když učedníci a další lidé vyzdvihovali Ježíše za jeho slova a skutky a on od sebe ve většině případů takovou chválu odháněl s tím, že činí jen vůli svého Otce a jemu patří chvála. A to by si jí býval JK zasloužil 100x víc než nějací panáci ve VS (to že je hned za studijním článkem chvalozpět na nového člena VS ani nekomentuju)

pepakrocan

Male Poeet p?íspivku : 1034
Reputace : 0
Body : 1046
Registration date : 23. 04. 09

Návrat nahoru Goto down

SV z 15.7.2013. Empty Re: SV z 15.7.2013.

Příspěvek  pepakrocan 17/5/2013, 13:55

Omlouvám se, možná objevuji Ameriku a všem je to už známé, ale já se nějak nemůžu udržet, abych nekomentoval další část článku.

Máme tu zcela nové světlo:
Totožnost Věrného a rozvážného otroka - dřívější věrouka SJ pravila: jsou to všichni pomazaní křesťané, kteří v jakékoli době žijí na zemi. Nyní zásadní změna (9. a 10. odst.):

"Tvoří věrného otroka všichni pomazaní křesťané, kteří jsou na zemi? Ne. Na rozdělování duchovního pokrmu bratrům a sestrám po celém světě se nepodílejí všichni pomazaní."
...
"...tímto otrokem je malá skupina pomazaných bratrů, kteří se přímo podílejí na přípravě a rozdělování duchovního pokrmu v době Kristovy přítomnosti. Pomazaní bratři, kteří tvoří věrného otroka, slouží v průběhu posledních dnů společně v ústředí."


A je to tady. Takže: jen my, omezená vyvolená skupinka pomazaných ve VS máme patent na pravdu, jen my zprostředkováváme pokrm v pravý čas, jen my máme pravdu, jen nás je nutné poslouchat. Tímto zavíráme ústa všem ostatním chytrákům ve vašich sborech, i těm pomazaným - ty neposlouchejte a pokud budou mít jiný názor než my, je třeba je vyloučit pro narušení jednoty a podkopávání důvěry v Boží sdělovací prostředek.

Ne, že by se tak nechovali už dávno, ale teď si to dali drze černé na bílém jako oficiální nauku. Tedy dámy a pánové, mě z toho běhá mráz po zádech...

pepakrocan

Male Poeet p?íspivku : 1034
Reputace : 0
Body : 1046
Registration date : 23. 04. 09

Návrat nahoru Goto down

SV z 15.7.2013. Empty Re: SV z 15.7.2013.

Příspěvek  Ing.Peter 17/5/2013, 13:57

Podobnú zaujímavu vec som našiel v sv90 1/12 st 19 :

Máme príležitosť prejaviť lásku bratom, ktorí sa ujímajú vedenia v zbore, a v spojení s Jehovovou organizáciou i celosvetovo. K tomu patrí byť verne oddaný „vernému a rozvážnemu otrokovi“. (Matúš 24:45–47) Priznajme si, že i keby sme akokoľvek čítali Bibliu, nikdy by sme sami neboli spoznali pravdu.

Ing.Peter

Male Poeet p?íspivku : 511
Reputace : 1
Body : 516
Registration date : 25. 11. 11

Návrat nahoru Goto down

SV z 15.7.2013. Empty Re: SV z 15.7.2013.

Příspěvek  pepakrocan 17/5/2013, 14:20

Tohle je taky pecka (14. odst.):
"Podobně i věrný a rozvážný otrok" (rozuměj malá skupinka vyvolených ve VS) "má za úkol starat se o domácnost tvořenou Božími ctiteli. K tomu patří dohled nad hmotným majetkem, kazatelskou činností, programy sjezdů a nad vydáváním biblických publikací, které jsou určeny ke službě a k osobnímu a sborovému studiu. Členové čeledi" (rozuměj všichni ostatní) "jsou na všech těchto duchovních opatřeních, která věrný otrok připravuje, plně závislí"

Takže, pokud jste to doposud nevěděli, Váš život je plně závislí na tom, zda se budete podřizovat těm pár jednotlivcům z Brooklynu, kteří si říkají Věrný a rozvážný otrok. Jinou šanci nemáte. A nevyužívání jejich opatření, znamená jistou smrt.

pepakrocan

Male Poeet p?íspivku : 1034
Reputace : 0
Body : 1046
Registration date : 23. 04. 09

Návrat nahoru Goto down

SV z 15.7.2013. Empty Re: SV z 15.7.2013.

Příspěvek  pepakrocan 17/5/2013, 14:28

A ještě sladká tečka na závěr z celého studijního článku - poslední věta:

"Buďme rozhodnuti dávat svou vděčnost najevo tím, že tyto pomazané bratry, kteří tvoří věrného a rozvážného otroka, oddaně podporujeme"

Asi by bylo dobré napsat do VS dopis tohoto znění:

Milí bratři,
uvědomuji si svou plnou závislost na Vašem vedení včetně mé odpovědnosti využívat veškeré opatření, které poskytujete čeledi. Jsem si vědom, že pokud bych toto opatření nevyužíval, přerušil bych kontakt s Bohem. Dále jsem velmi vděčný za to, že jste si uvědomili svou zcela výjimečnou ojedinělost v tom, že pouze s Vámi Bůh pracuje a pouze Vám sděluje své myšlenky, porozumění a nové světlo. Jsem naplněn vděčností z toho, že právě skrze Vás Bůh sděluje své záměry, že si postupně uvědomujete, že je nutné měnit výklady biblických pasáží včetně zásadních nauk, na kterých stojí celá víra SJ. Jsem vděčný za to, že SJ jsou natolik pružnou organizací, která je schopná okamžitě reagovat na změny učení o 180° a jsem nadšen z toho, že Bůh tímto postupem stále utváří naše osobnosti a utvrzuje naši bdělost.

Děkujeme Vám za Vaší věrnou péči. Mnoho požehnání přeje vděčný a na Vás plně závislý bratr :-)

pepakrocan

Male Poeet p?íspivku : 1034
Reputace : 0
Body : 1046
Registration date : 23. 04. 09

Návrat nahoru Goto down

SV z 15.7.2013. Empty Re: SV z 15.7.2013.

Příspěvek  Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Strana 1 z 4 1, 2, 3, 4  Next

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru