Svědkové Jehovovi a Strážná věž
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Oblastní sjezdy 2013 "Boží slovo je pravda"

4 posters

Goto down

Oblastní sjezdy 2013 "Boží slovo je pravda" Empty Oblastní sjezdy 2013 "Boží slovo je pravda"

Příspěvek  pepakrocan 23/5/2013, 13:51

Úryvek z tiskové zprávy ústředí SJ k letošním oblastním sjezdům:

Námět letošního sjezdu má hluboký význam, protože vyzdvihuje, co je pro rodiny svědků Jehovových tou nejdůležitější hodnotou,“ říká mluvčí svědků J. R. Brown. „Rodiny svědků považují Bibli za nejdůvěryhodnější zdroj rad v dnešní těžké době. A věříme, že kromě nás bude mít z pestrého a praktického programu užitek mnoho dalších lidí.“

Pan Brown podotýká, že osobní studium Bible je pro svědky Jehovovy prioritou. Každý týden si rodiny vyhradí na studium Bible jeden večer. Říkají tomu rodinné uctívání. „Pro své rodinné a osobní studium dostanou rodiny i jednotlivci letos něco nového,“ dodává pan Brown. „Nějakou novou publikaci očekávají svědkové na oblastních sjezdech každý rok.“


K tomu vyjádření mě napadá hned pár věcí. Tím co je jednotlivým SJ vštěpováno jako nejdůležitější hodnota není Bible, ale publikace SJ. Ty jsou jim předkládány jako nejdůvěryhodnější zdroj rad. Je to dobře vidět z druhého odstavce kdy tiskový mluvčí uvádí, že k tomuto studiu dostanou SJ novou publikaci. Nejde tedy o studium Bible, ale o studium podle další publikace. Samozřejmě bude v rámci sjezdu a na dalších bodech shromáždění prováděna další masírka jak tuto publikaci využíat a správně podle ní studovat a jistě k tomu bude mnoho vybídek a připomínek. Úplně vidím otázku v článku v NSK: "Jak se vám daří využívat novou publikaci k osobnímu studiu a rodinnému uctívání a co vám to přináší?" apod.

Dále je "hezké" jak se tiskový mluvčí vyjadřuje k tomu, že rodiny SJ si vyhrazují každý týden jeden večer na studium Bible, kterému říkají rodinné uctívání. Víme, že je to trochu jinak. K tomu, aby si takový večer vyhradili jsou dost nápadně tlačeni a rodinné uctívání tomu neříkají sami od sebe, ale protože takový název zavedl VS. Všichni jmenovaní bratři MUSÍ jít v dodržování tohoto pokynu příkladem a pokud nejdou, resp. se na přímé otázky doznají, že rodinné uctívání nemají pravidelně, je to vážný problém a může na základě toho dojít i k odvolání z úřadu.

Takže VS sbor něco zavede, dá tomu pravidla a název a svým členům to předá jako požadavek podle Jehovovi vůle s tím, že pokud to nebudou dodržovat, zklamou Jehovu. A pak se řekne, že pro SJ je osobní a rodinné studium prioritou a dávají to najevo tak, že si (sami od sebe) vyhrazují každý týden jeden večer. Pokud by to bylo opravdu na každém jednotlivci, měl by každý svůj režim a dost těžko by pak takovou větu mohl nějaký tiskový mluvčí vypustit...

pepakrocan

Male Poeet p?íspivku : 1034
Reputace : 0
Body : 1046
Registration date : 23. 04. 09

Návrat nahoru Goto down

Oblastní sjezdy 2013 "Boží slovo je pravda" Empty Re: Oblastní sjezdy 2013 "Boží slovo je pravda"

Příspěvek  pepakrocan 27/5/2013, 15:27

Koukám na program letošního OS a docela by mě zajímalo jaké perly zazní například v tomto bodu programu:

"Věř inspirované pravdě, ne inspirovanému omylu" - očekávám něco ve smyslu, že jen to co leze z publikací SJ je neomylnou pravdou, všechno ostatní odmítejme

Další pecku očekávám v programu "Dávej si pozor na odpadlíky!" - pozor na ně, ignorovat, vyhýbat se jim, nenaslouchat, nečíst ničemu, jsou zlí, škodí a chtějí vás zahubit

A závěrečný proslov "Buďme dál upevnění v pravdě" bude jistě vybídkou pro naprostou a slepou poslušnost a oddanost VS

To bude zase radosti...

pepakrocan

Male Poeet p?íspivku : 1034
Reputace : 0
Body : 1046
Registration date : 23. 04. 09

Návrat nahoru Goto down

Oblastní sjezdy 2013 "Boží slovo je pravda" Empty Re: Oblastní sjezdy 2013 "Boží slovo je pravda"

Příspěvek  Michal 28/5/2013, 00:16

Nejvyšší návštěvnost měl web Straznavez.cz po Oblastním sjezdu v Praze v červenci 2007 díky proslovu Martina Kovaříka "Nenásledujme ... falešné učitele", kde se mimo jiné konkrétně zmínil v souvislosti s internetem o strankach tzv. bratru disidentů, kteři "jako chtějí napravit některé špatné věci v organizaci" ... Tehdy se mi chtělo poslat na odbočku (i Kovařikovi) děkovný dopis za skvělou propagaci disidentskych stránek ...
clown

M.



Michal
Michal

Male Poeet p?íspivku : 222
vztah k organizaci : Můj vzor je "Ježíš Kristus disident". Dvacetiletá zkušenost, nyní již pár let ex ...
Reputace : 0
Body : 45
Registration date : 30. 01. 06

http://www.straznavez.cz

Návrat nahoru Goto down

Oblastní sjezdy 2013 "Boží slovo je pravda" Empty Re: Oblastní sjezdy 2013 "Boží slovo je pravda"

Příspěvek  pepakrocan 28/5/2013, 09:44

Michal napsal:Nejvyšší návštěvnost měl web Straznavez.cz po Oblastním sjezdu v Praze v červenci 2007 díky proslovu Martina Kovaříka "Nenásledujme ... falešné učitele", kde se mimo jiné konkrétně zmínil v souvislosti s internetem o strankach tzv. bratru disidentů, kteři "jako chtějí napravit některé špatné věci v organizaci" ... Tehdy se mi chtělo poslat na odbočku (i Kovařikovi) děkovný dopis za skvělou propagaci disidentskych stránek ...
clown

M.
To je dobré PR Smile Co za to Kovařík dostal? Smile

pepakrocan

Male Poeet p?íspivku : 1034
Reputace : 0
Body : 1046
Registration date : 23. 04. 09

Návrat nahoru Goto down

Oblastní sjezdy 2013 "Boží slovo je pravda" Empty Re: Oblastní sjezdy 2013 "Boží slovo je pravda"

Příspěvek  TULIPAN 28/5/2013, 12:14

pepakrocan napsal:Koukám na program letošního OS a docela by mě zajímalo jaké perly zazní například v tomto bodu programu:

"Věř inspirované pravdě, ne inspirovanému omylu" - očekávám něco ve smyslu, že jen to co leze z publikací SJ je neomylnou pravdou, všechno ostatní odmítejme

Další pecku očekávám v programu "Dávej si pozor na odpadlíky!" - pozor na ně, ignorovat, vyhýbat se jim, nenaslouchat, nečíst ničemu, jsou zlí, škodí a chtějí vás zahubit

A závěrečný proslov "Buďme dál upevnění v pravdě" bude jistě vybídkou pro naprostou a slepou poslušnost a oddanost VS

To bude zase radosti...

Letos jsem neměla moc chuti navštívit oblastní sjezd, ale tyto perličky si nemohu nechat ujít. Smile Takže odpadlické stránky nejsou zase tak škodlivé, když pobídnou člověka k návštěvě duchovní hostiny Laughing

TULIPAN

Female Poeet p?íspivku : 27
Reputace : 0
Body : 29
Registration date : 28. 02. 13

Návrat nahoru Goto down

Oblastní sjezdy 2013 "Boží slovo je pravda" Empty Re: Oblastní sjezdy 2013 "Boží slovo je pravda"

Příspěvek  Michal 29/5/2013, 12:30

pepakrocan napsal: To je dobré PR Smile Co za to Kovařík dostal? Smile

Zmínil jsem se o něm s díky na nejvyšších místech ... Very Happy
Michal
Michal

Male Poeet p?íspivku : 222
vztah k organizaci : Můj vzor je "Ježíš Kristus disident". Dvacetiletá zkušenost, nyní již pár let ex ...
Reputace : 0
Body : 45
Registration date : 30. 01. 06

http://www.straznavez.cz

Návrat nahoru Goto down

Oblastní sjezdy 2013 "Boží slovo je pravda" Empty Re: Oblastní sjezdy 2013 "Boží slovo je pravda"

Příspěvek  pepakrocan 29/5/2013, 13:00

Michal napsal:
pepakrocan napsal: To je dobré PR Smile Co za to Kovařík dostal? Smile
Zmínil jsem se o něm s díky na nejvyšších místech ... Very Happy
Výborně, to je asi to nejlepší co jsi pro něj mohl udělat Very Happy

Hele lidi, to je taková úleva co teď prožívám, jupíííí Smile

pepakrocan

Male Poeet p?íspivku : 1034
Reputace : 0
Body : 1046
Registration date : 23. 04. 09

Návrat nahoru Goto down

Oblastní sjezdy 2013 "Boží slovo je pravda" Empty Re: Oblastní sjezdy 2013 "Boží slovo je pravda"

Příspěvek  pepakrocan 29/5/2013, 13:01

[quote="TULIPANLetos jsem neměla moc chuti navštívit oblastní sjezd, ale tyto perličky si nemohu nechat ujít. Smile Takže odpadlické stránky nejsou zase tak škodlivé, když pobídnou člověka k návštěvě duchovní hostiny Laughing [/quote]
To jsem rád, že jsem tě mohl takovým způsobem povzbudit k návštěvě jedinečné duchovní hostiny plné pokrmu připravovaný v pravý čas otrokem, který je již nyní věrný a rozvážený i když k jeho schválení dojde teprve v budoucnu Very Happy

pepakrocan

Male Poeet p?íspivku : 1034
Reputace : 0
Body : 1046
Registration date : 23. 04. 09

Návrat nahoru Goto down

Oblastní sjezdy 2013 "Boží slovo je pravda" Empty Re: Oblastní sjezdy 2013 "Boží slovo je pravda"

Příspěvek  jája 30/5/2013, 07:21

pepokrocane, v úterý jsem jel do sousedního města jako delegát OHK na Městský úřad otevírat obálky jednoho VŘ. Během cesty jsem si uvědomil, že jsem tam naposledy jezdil jako PD budovat víru svých bratrů. Před sedmi lety. Nejsem nikde zapojenej, vážím si biblických zásad, věřím, že je nad náma Jehova se svým synem Ježíšem, uznávám, že další zde diskutující pociťují vliv sv.ducha, ale potěšilo mě tvoje jupííí. Věnuju se dětem, práci, přátelům, rodičům i bráchovi s rodinou, kteří jsou SJ, ale nemají se mnou problém, a cejtím to jupííí. Dřív jsem dělal věci,jak jsem byl vychovávanej, dneska je dělám, jak je cejtím. A nemám pocit, že jsem odpadlík. Od koho? Jen mi to trvalo bezmála 40 let života rodičů a dalších pár let života svýho. Vážím si rodičů, že mi řeknou, že už svůj život měnit nebudou, ale můj respektujou a dál si rozumíme.

jája

Poeet p?íspivku : 680
vztah k organizaci : odejitý
Reputace : 6
Body : 596
Registration date : 23. 10. 07

Návrat nahoru Goto down

Oblastní sjezdy 2013 "Boží slovo je pravda" Empty Re: Oblastní sjezdy 2013 "Boží slovo je pravda"

Příspěvek  pepakrocan 30/5/2013, 09:42

jája napsal:Vážím si rodičů, že mi řeknou, že už svůj život měnit nebudou, ale můj respektujou a dál si rozumíme.
jájo, strašně rád bych se dočkal podobného postoje od mých rodičů. Zatím tomu ale nic nenasvědčuje :-(

pepakrocan

Male Poeet p?íspivku : 1034
Reputace : 0
Body : 1046
Registration date : 23. 04. 09

Návrat nahoru Goto down

Oblastní sjezdy 2013 "Boží slovo je pravda" Empty Re: Oblastní sjezdy 2013 "Boží slovo je pravda"

Příspěvek  Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru