Svědkové Jehovovi a Strážná věž
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Perly z publikací SJ

+16
janys
Losiris
frodobagin
hloubavy
Vierka
jája
JAREKzRybenu
daniely
witness
rals
gari
Michal
TULIPAN
zbysek
Mezek
pepakrocan
20 posters

Strana 3 z 3 Previous  1, 2, 3

Goto down

Perly z publikací SJ - Stránka 3 Empty Re: Perly z publikací SJ

Příspěvek  petr stanislav 6/8/2014, 17:18

Pro dajtiho: pro Tvou informaci, dajti, již pět let nenosím plnovous, zkrátka a jednoduše proto, že má dnes již manželka, poté co jsme se seznámili, vyjádřila přání, abych vousy sundal. Rád jsem ji vyhověl, možná i proto, že jsem na vousech nebazíroval.

Částečně máš pravdu v tom, že jsem ten typ člověka vzpurňáka. V tom prvním sboru, pokud by předseda zvolil jinou formu nátlaku, možná bych povolil již tehdy. Ale mám prostě ve zvyku vzdorovat primitivnímu nátlaku.

Před mnoha lety jsem po infarktu musel opustit svou velmi dobře placenou i když tvrdou práci a začal jsem dělat na postu, řeklo by se něco jako informační pracovník. Nastoupil jsem tam jako vousáč a za dobu cca 15 let, tedy do té doby, než jsem vousy shodil, na mě nebyla jediná stížnost na moji vizáž ze strany klientů ani nadřízených.

Ale přesto si, dajti, děláš zbytečné starosti - o postu mluvčího Al-Kaidy opravdu neusiluji. Ale nemohu se zbavit dojmu, že z Tvých reakcí je velmi patrný sklon k černobílému vidění světa. Nevím, jaký je Tvůj vztah k SJ v současnosti, ale pokud jsi "mimo", tak bych řekl, že si dál neseš stigma svědka. Vím, o čem mluvím, černobílého vidění jsem se zbavoval ještě dlouhá léta. Ale kariéra SJ je za mnou již dvacet let a nyní již vím, že neexistuje jen černá a bílá. A i když již plnovous nenosím, jsem přesvědčen o tom, že hodnota člověka nespočívá v tom, zda má či nemá vizáž odpovídající lidem Tvého ražení. A už vůbec bych byl opatrný se snahami dehonestovat každého, kdo nevypadá podle Tvých představ.

A ještě jedna věc pro Tvou informaci: V jedné pražské pobočce České spořitelny pracují za přepážkou hned dva vousáči! Adrësu té pobočky ti raději nesdělím. Nechci riskovat, že bys coby inkvizitor přišel na audit...

petr stanislav

Male Poeet p?íspivku : 28
Reputace : 0
Body : 36
Registration date : 21. 09. 13

Návrat nahoru Goto down

Perly z publikací SJ - Stránka 3 Empty Re: Perly z publikací SJ

Příspěvek  dajti 6/8/2014, 19:17

noname napsal: kde je napsáno, že bratři s vousy jsou méně příkladní a jsou tudíž nevhodní pro nějaké sborové přednosti?  

Já jsem za svůj život SJ nepoznal jediného příkladného SJ s plnovousem a měj jsem velmi blízké zkušenosti s několika sbory, a to jsem si přitom moc přál nějakého příkladného vousáče poznat.
Nebyl takový žádný - ani jediný.

dajti

Male Poeet p?íspivku : 137
Reputace : 0
Body : 137
Registration date : 11. 12. 12

Návrat nahoru Goto down

Perly z publikací SJ - Stránka 3 Empty Re: Perly z publikací SJ

Příspěvek  dajti 6/8/2014, 19:27

petr stanislav napsal:

z Tvých reakcí je velmi patrný sklon k černobílému vidění světa. Nevím, jaký je Tvůj vztah k SJ v současnosti, ale pokud jsi "mimo", tak bych řekl, že si dál neseš stigma svědka. Vím, o čem mluvím, černobílého vidění jsem se zbavoval ještě dlouhá léta.

To, že píšu, že zákaz vousů mi nepřijde nelogický, mám hned černobílé vidění světa ?
A mít částečné stigma svědka je snad špatné ? Copak tam bylo vše špatné ? Více tam bylo dobrého než špatného. A kvůli tomu méně dobrému jsem odešel, ale to nijak nesnižuje ty, kteří jsou stále věrnými SJ, moc si jich vážím a tím, že jsem odešel, nejsem lepší než ti, co zůstali.
Ty tady napadáš SJ za zákaz vousů, a přitom, když ti to řekne manželka, tak se pokorně podvolíš a uznáš její argumenty. A vedení SJ má možná stejné důvody jako tvá manželka.
Že v pojištovnictví a v podobných firmách jsou vousáči, je pro mě překvapení, bude to sice drtivá menšina a i ta byla třeba na koberečku, ale i tak ti za tuto informaci děkuji.

dajti

Male Poeet p?íspivku : 137
Reputace : 0
Body : 137
Registration date : 11. 12. 12

Návrat nahoru Goto down

Perly z publikací SJ - Stránka 3 Empty Re: Perly z publikací SJ

Příspěvek  petr stanislav 6/8/2014, 20:28

Musím konstatovat, dajti, že v některých věcech se jistě shodneme.

Co se týká stigmatizace, máš jistě pravdu v tom, že v určitých ohledech na ni není nic špatného. I já si vážím stávajících SJ a ani já si nemyslím, že tím, že jsem odešel, že bych byl někým lepším, než ti, co zůstali. Vážím si jich jako lidí, ale ty negativní věci ohledně některých nauk a postojů jsou opravdu natolik závažné, že je potřeba jim pomoci. Trvám na tom, že cesta SJ není cestou k Bohu. Nerad bych toto téma rozváděl v této diskuzi, je to na dlouhé lokte a diskuze by jistě vybočila z rámce "Perly". Ale máš-li chuť, otevři nové téma, rád se připojím...

Nenapadám SJ kvůli vousům, jen se snažím poukázat na to, že potlačování svobodného rozhodnutí ohledně vlastního vzhledu je prvním, někdo by možná mohl říci neškodným, krokem k ovládnutí soukromého života (opravdu trvám na tom, že pokud člověk vystupuje čistě, dbá na osobní hygienu, je upravený a nikoho svým vzhledem či pachy neobtěžuje, je jeho osobním rozhodnutím, zda vousy ano, či ne). Za svého života mezi SJ jsem byl opravdu svědkem toho, že těm poddajnějším členům sboru starší mluvili do těch nejniternějších oblastí soukromého života. A může se začít třeba vousy...

Jinak musím uznat, že máš naprostou pravdu, když mi předhazuješ, že vůči manželce jsem udělal ústupek, který jsem nebyl ochoten učinit vůči jednomu staršímu, byť předsedajícímu sboru.

Jen pro zajímavost (a tím bych snad téma "vousy" uzavřel) - po několika letech hledání cesty k Bohu jsem nakonec zakotvil v jedné klasické církvi, která je strukturálně podobná SJ (na té nižší úrovni). Členové sboru chodí na bohoslužby civilně oblečeni a sbor je spravován čtyřmi staršími. Dva z těch starších jsou vousáči a nikdo z členů sboru s tím nemá žádný problém. Naopak, všichni starší jsou velmi oblíbení a za sebe mohu říci, že jsem Bohu vděčný za takové duchovní pastýře. Co se týká profesí oněch čtyř starších, tak všichni jsou inženýři různých technických oborů a ti vousatí starší taktéž nemají ve svém profesním životě problémy.

Jinak, dajti, pokud jsi z mých řádků vycítil invektivy vůči Tvé osobě, přijmi mou omluvu.

petr stanislav

Male Poeet p?íspivku : 28
Reputace : 0
Body : 36
Registration date : 21. 09. 13

Návrat nahoru Goto down

Perly z publikací SJ - Stránka 3 Empty Re: Perly z publikací SJ

Příspěvek  dajti 6/8/2014, 21:55

Petře stanislave - máš dobré vyjadřování i argumenty, rád jsem s tebou debatoval, to že jsem ti , předhodil ´manželku nebylo myšleno jako výtka, jen srovnání. Nechci vítězit v debatách a už vůbec si nemyslím o tobě nic špatného, naopak vážím si tě, zůstal jsi u Boha, zatímco já se plácám. Já ti nemám co odpouštět, ty odpust mě, pokud jsem se tě nějak dotkl. Závěrem chci říct, že opravdu , zákaz ´vousů mi tak špatný nepřijde, ale respektuji, pokud tobě ano.
Možná jsem se zbytečně rozepisoval.......At je Kristus i nadále s tebou bratře.

dajti

Male Poeet p?íspivku : 137
Reputace : 0
Body : 137
Registration date : 11. 12. 12

Návrat nahoru Goto down

Perly z publikací SJ - Stránka 3 Empty Re: Perly z publikací SJ

Příspěvek  Mezek 6/8/2014, 22:03

Tak to má být I love you 
Mezek
Mezek

Male Poeet p?íspivku : 526
Age : 67
vztah k organizaci : vlastním jménem Zdeněk Nygrýn
Reputace : 0
Body : 507
Registration date : 15. 08. 08

Návrat nahoru Goto down

Perly z publikací SJ - Stránka 3 Empty Re: Perly z publikací SJ

Příspěvek  dajti 7/8/2014, 11:44

Petře stanislave, díky za soukromou zprávu, také jsem ti soukromě odepsal, snad ti to došlo.

Mezku, i tobě díky.

dajti

Male Poeet p?íspivku : 137
Reputace : 0
Body : 137
Registration date : 11. 12. 12

Návrat nahoru Goto down

Perly z publikací SJ - Stránka 3 Empty Re: Perly z publikací SJ

Příspěvek  petr stanislav 13/8/2014, 11:09

Před chvílí jsem si znovu přečetl skvělé vlákno frodobagina "Svědkovská hantýrka". A znovu jsem se skvěle pobavil. Kdo to nečetl, vřele doporučuji. Chtěl jsem odpovědět, ale to je vyhrazeno jen adminovi, proto se omlouvám, že reaguji zde. To, co "sebral" frodobagin, není jen hantýrka, ale skvělá snůška nejrůznejších přebreptů. Rád bych proto přispěl se svou "troškou do mlýna". Jen dvě perly, na které jsem si vzpomněl.

Ještě v dobách minulých, kdy jsme se scházeli po bytech, bratr, který vedl naší domácí skupinku (vidíte, na terminus technicus, který přesně vystihoval toto organizační opatření, si ne a ne vzpomenout!) nám jednoho dne oznámil, že nás tehdy a tehdy navštíví krajský dozorce, který bude mít u nás doma přednášku. Všichni jsme se na ni tešili, tehdejší krajský byl všeobecně přijímán jako skvělý a neotřelý řečník.
O dozorci naší skupinky bylo známo, že je profesí ředitelem jisté pražské továrny. Každý si jistě dovede představit, že "vymetal" kdejakou schůzi. Když k nám domů zavítal krajský, náš bratr vedoucí jej chtěl představit i těm z nás, kteří jej ještě neznali, následovně: "Bratři a sestry, dovolte, abych u nás přivítal soudruha XY, který nás přišel povzbudit jistě podnětnými instrukcemi z ministerstva. Soudruhu, máš tedy slovo".

V roce 1992, kdy jsme se již scházeli ve velkém sále, měl jistý bratr přednášku. Téma se mi již dávno vykouřilo z hlavy. Ale slova, která pobavila nejen mě, zněla takto:
"Bratři a sestry, všichni jsme nedokonalí, dokonce i já jsem nedokonalý!"

Petr

petr stanislav

Male Poeet p?íspivku : 28
Reputace : 0
Body : 36
Registration date : 21. 09. 13

Návrat nahoru Goto down

Perly z publikací SJ - Stránka 3 Empty Re: Perly z publikací SJ

Příspěvek  rals 13/8/2014, 12:40

To je vtipné, no tak ono soudruh není vlastně špatné slovo, jen komunisti si ho přivlastnili a od té doby je spojován hlavně s jejich stranou a ideou. A je pravda že u SJ jakmile člověk řekl něco trochu jinak tak každý zbystřil.

rals

Male Poeet p?íspivku : 132
vztah k organizaci : bývalý 11let
Reputace : 3
Body : 133
Registration date : 29. 03. 10

Návrat nahoru Goto down

Perly z publikací SJ - Stránka 3 Empty železo se musí kout dokud je žhavé (a mladé)

Příspěvek  rals 22/8/2014, 20:15

Tak Lucka už je poučená a může radostně vyrazit  Very Happy 
[You must be registered and logged in to see this link.]

rals

Male Poeet p?íspivku : 132
vztah k organizaci : bývalý 11let
Reputace : 3
Body : 133
Registration date : 29. 03. 10

Návrat nahoru Goto down

Perly z publikací SJ - Stránka 3 Empty Re: Perly z publikací SJ

Příspěvek  rals 22/8/2014, 20:17

historka Jdeme do služby

rals

Male Poeet p?íspivku : 132
vztah k organizaci : bývalý 11let
Reputace : 3
Body : 133
Registration date : 29. 03. 10

Návrat nahoru Goto down

Perly z publikací SJ - Stránka 3 Empty Re: Perly z publikací SJ

Příspěvek  witness 22/8/2014, 20:34

rals napsal:Tak Lucka už je poučená a může radostně vyrazit  Very Happy
[You must be registered and logged in to see this link.]
......historka Jdeme do služby
Jo, tahle videa pro děti z dílny SJ, to je skutečně něco....pokud někdo chce zažít
tragikomické chvilky v podání neskutečného SJ kýče, pak vřele doporučuji... Very Happy

witness

Male Poeet p?íspivku : 2392
vztah k organizaci : bývalý dlouholetý starší sboru, dnes nečinný zvěstovatel neboli SJ, který již nepodává zprávu
Reputace : 9
Body : 2241
Registration date : 31. 05. 08

Návrat nahoru Goto down

Perly z publikací SJ - Stránka 3 Empty Re: Perly z publikací SJ

Příspěvek  witness 2/9/2014, 16:45

Ještě ukázka, jak je v publikacích SJ použita klamavá reklama.

V oddílu ,,Videa´´ na jw.org je pro videa, kde je ona Lucka a její rodina,
v nadpise napsáno:

Animovaný seriál, který milují děti po celém světě.

Zjevně dle tohoto vyjádření tu máme nějaký bestseller pro děti srovnatelný
s nějakým celosvětově proslulým dílem od Walt Disney apod.

Umím si živě představit (učil jsem kdysi 3 roky na ZŠ) co by se asi dělo,
kdyby se tyto SJ kýče pustily dětem na základní škole třeba jako doplněk
k mravní výchově.

Jsem si jist, že by se děti smíchy potrhaly a chudáci jejich spolužáci z řad dětí
SJ by pak musely chodit raději kanálama, aby se vyhnuly posměchu.

A ukázat to třeba rodičům jako novou pomůcku v mravním vzdělávání dětí,
tak by nechápali, je-li to vážně nebo legrace.

Doklad, že si onen ,,velkoústý´´ nadpis nevymýšlím - zde je odkaz:
[You must be registered and logged in to see this link.]

witness

Male Poeet p?íspivku : 2392
vztah k organizaci : bývalý dlouholetý starší sboru, dnes nečinný zvěstovatel neboli SJ, který již nepodává zprávu
Reputace : 9
Body : 2241
Registration date : 31. 05. 08

Návrat nahoru Goto down

Perly z publikací SJ - Stránka 3 Empty Re: Perly z publikací SJ

Příspěvek  Anonymní 2/9/2014, 18:14

Jen malý překlep, že těmi dětmi jsou samozřejmě myšleny děti SJ. Smile

Pavel

Anonymní
Anonymní


Návrat nahoru Goto down

Perly z publikací SJ - Stránka 3 Empty Re: Perly z publikací SJ

Příspěvek  witness 2/9/2014, 19:39

yxoxs napsal:Jen malý překlep, že těmi dětmi jsou samozřejmě myšleny děti SJ. Smile
Ještěže se tedy překlepli, protože napsat, že tento seriál milují děti SJ po celém světě,
snížila by se marketingová hodnota nadpisu.. Very Happy

witness

Male Poeet p?íspivku : 2392
vztah k organizaci : bývalý dlouholetý starší sboru, dnes nečinný zvěstovatel neboli SJ, který již nepodává zprávu
Reputace : 9
Body : 2241
Registration date : 31. 05. 08

Návrat nahoru Goto down

Perly z publikací SJ - Stránka 3 Empty Re: Perly z publikací SJ

Příspěvek  Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Strana 3 z 3 Previous  1, 2, 3

Návrat nahoru

- Similar topics
» Volby

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru