Svědkové Jehovovi a Strážná věž
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Plná moc a pokyny pro léčebnou péči - ŽÁDNOU KREV

+13
Alea
Styvi
Ing.Peter
sazeč
noname
pepakrocan
jája
PETRONELLA87
witness
Mezek
drobeček
daniely
frodobagin
17 posters

Strana 1 z 4 1, 2, 3, 4  Next

Goto down

Plná moc a pokyny pro léčebnou péči - ŽÁDNOU KREV Empty Plná moc a pokyny pro léčebnou péči - ŽÁDNOU KREV

Příspěvek  frodobagin 8/11/2012, 21:30

Přeji pěkný den.
Pokud by někdo chtěl pošpinit jméno JHVH a Ježíše Krista, může si vyplnit tuto kartičku a nechat si úředně ověřit podpis, aby byl připraven na eventualitu krevní ztráty a následné sebeoběti pro JHVH.
Když to po sobě čtu a nechám ta slova zaznít, tak je to k pláči. Síla mysli křesťana.
Nejvíce mne dostal bod č.6. Zřejmě se stávalo, že zmocněnec rozhodl jinak, než je boží přání prezentované VRO, tedy obětování svého života, a proto musel být vsazen tento text uvedený v bodě č.6.
Prosím o Vaše názory. Děkuji.
[You must be registered and logged in to see this image.]


Naposledy upravil frodobagin dne 9/11/2012, 17:14, celkově upraveno 1 krát
frodobagin
frodobagin

Male Poeet p?íspivku : 421
vztah k organizaci : SJ - pevně a neotřesitelně
Reputace : 0
Body : 434
Registration date : 21. 02. 11

http://www.osel.cz

Návrat nahoru Goto down

Plná moc a pokyny pro léčebnou péči - ŽÁDNOU KREV Empty Re: Plná moc a pokyny pro léčebnou péči - ŽÁDNOU KREV

Příspěvek  daniely 9/11/2012, 09:12

Ahoj Frodobagine,
s dvěma SJ jsem mluvila ještě o devátém bodu, kde prý má být razítko obvodního lékaře, který je seznámil s riziky rozhodnutí nepřijmout krev. Oba se shodli, že nebudou lékaře zbytečně dráždit a tenhle bod nebudou mít vyplněný. Musím říct, že je chápu. Už vidím obvoďáka, jak studuje moji kartu, seznamuje mě s riziky a ještě mi dá potvrzení, že mě seznámil...., čímž na sebe bere odpovědnost za to, že mě dostatečně informoval Question Exclamation
Nevíš, jaká je praxe?

daniely

Female Poeet p?íspivku : 378
Reputace : 0
Body : 381
Registration date : 03. 02. 11

Návrat nahoru Goto down

Plná moc a pokyny pro léčebnou péči - ŽÁDNOU KREV Empty Re: Plná moc a pokyny pro léčebnou péči - ŽÁDNOU KREV

Příspěvek  frodobagin 9/11/2012, 17:31

daniely napsal:Ahoj Frodobagine,
s dvěma SJ jsem mluvila ještě o devátém bodu, kde prý má být razítko obvodního lékaře, který je seznámil s riziky rozhodnutí nepřijmout krev. Oba se shodli, že nebudou lékaře zbytečně dráždit a tenhle bod nebudou mít vyplněný. Musím říct, že je chápu. Už vidím obvoďáka, jak studuje moji kartu, seznamuje mě s riziky a ještě mi dá potvrzení, že mě seznámil...., čímž na sebe bere odpovědnost za to, že mě dostatečně informoval Question Exclamation
Nevíš, jaká je praxe?

Ahoj daniely.
Praxi ve vyplňování tohoto formuláře nemám protože jej nevyplňuji a to na základě přesvědčení o neexistenci takového požadavku, který měl údajně vznést bůh JHVH. Že lidé z VRO (VS) produkují takto svůj názor na tuto záležitost je jedna věc. Uplatnění v praxi je věc druhá a hlavně je pouze na odpovědnosti každého Svědka Jehovova. Každý nese svoji odpovědnost i navzdory tomu, že jej bratr požádal nebo mu nařídil takto jednat. Nese si svoji odpovědnost i v situaci, kdy mu hrozí nějaká perzekuce, újma na právech nebo vyloučení od těch, kterým věřil.
Smutné. Logickým krokem je zamyslet se, zda věřit každému výroku z úst VRO a VS, nebo zkoumat pravost těchto výroků.


frodobagin
frodobagin

Male Poeet p?íspivku : 421
vztah k organizaci : SJ - pevně a neotřesitelně
Reputace : 0
Body : 434
Registration date : 21. 02. 11

http://www.osel.cz

Návrat nahoru Goto down

Plná moc a pokyny pro léčebnou péči - ŽÁDNOU KREV Empty Re: Plná moc a pokyny pro léčebnou péči - ŽÁDNOU KREV

Příspěvek  drobeček 9/11/2012, 18:16

frodobagin napsal:
daniely napsal:Ahoj Frodobagine,
s dvěma SJ jsem mluvila ještě o devátém bodu, kde prý má být razítko obvodního lékaře, který je seznámil s riziky rozhodnutí nepřijmout krev. Oba se shodli, že nebudou lékaře zbytečně dráždit a tenhle bod nebudou mít vyplněný. Musím říct, že je chápu. Už vidím obvoďáka, jak studuje moji kartu, seznamuje mě s riziky a ještě mi dá potvrzení, že mě seznámil...., čímž na sebe bere odpovědnost za to, že mě dostatečně informoval Question Exclamation
Nevíš, jaká je praxe?

Ahoj daniely.
Praxi ve vyplňování tohoto formuláře nemám protože jej nevyplňuji a to na základě přesvědčení o neexistenci takového požadavku, který měl údajně vznést bůh JHVH. Že lidé z VRO (VS) produkují takto svůj názor na tuto záležitost je jedna věc. Uplatnění v praxi je věc druhá a hlavně je pouze na odpovědnosti každého Svědka Jehovova. Každý nese svoji odpovědnost i navzdory tomu, že jej bratr požádal nebo mu nařídil takto jednat. Nese si svoji odpovědnost i v situaci, kdy mu hrozí nějaká perzekuce, újma na právech nebo vyloučení od těch, kterým věřil.
Smutné. Logickým krokem je zamyslet se, zda věřit každému výroku z úst VRO a VS, nebo zkoumat pravost těchto výroků.



Prosím, co znamená zkratka VS ???
drobeček
drobeček

Poeet p?íspivku : 161
vztah k organizaci : žádný
Reputace : 0
Body : 56
Registration date : 12. 05. 06

Návrat nahoru Goto down

Plná moc a pokyny pro léčebnou péči - ŽÁDNOU KREV Empty Re: Plná moc a pokyny pro léčebnou péči - ŽÁDNOU KREV

Příspěvek  Mezek 9/11/2012, 18:50

vedoucí sbor ...?
Mezek
Mezek

Male Poeet p?íspivku : 526
Age : 67
vztah k organizaci : vlastním jménem Zdeněk Nygrýn
Reputace : 0
Body : 507
Registration date : 15. 08. 08

Návrat nahoru Goto down

Plná moc a pokyny pro léčebnou péči - ŽÁDNOU KREV Empty Re: Plná moc a pokyny pro léčebnou péči - ŽÁDNOU KREV

Příspěvek  witness 9/11/2012, 20:20

daniely napsal:
s dvěma SJ jsem mluvila ještě o devátém bodu, kde prý má být razítko obvodního lékaře, který je seznámil s riziky rozhodnutí nepřijmout krev.
Nejen razítko, ale samozřejmě i podpis.
Je to úplně dementní požadavek a lituju každého SJ, kdo stále vidí transfuze očima VRO
a tuto kartičku poctivě vyplní ve všech bodech.
Už vidím obvoďáka, jak studuje moji kartu, seznamuje mě s riziky a ještě mi dá potvrzení, že mě seznámil...., čímž na sebe bere odpovědnost za to, že mě dostatečně informoval Question Exclamation
Zrovna včera jsem potkal v autobuse jednu známou SJ, pravidelnou průkopnici,
a ta mi řekla, že s tou kartičkou už byla u svého lékaře a požádala ho o razítko a podpis.
Její lékař ji prý seřval, že s ničím takovým nechce nic mít a podepisovat nic nebude.

Ale publikace SJ by tyto aktivity popsaly jistě jako další mocné svědectví Božího lidu,
tentokráte ,,doktor od doktora´´ Very Happy

witness

Male Poeet p?íspivku : 2392
vztah k organizaci : bývalý dlouholetý starší sboru, dnes nečinný zvěstovatel neboli SJ, který již nepodává zprávu
Reputace : 9
Body : 2241
Registration date : 31. 05. 08

Návrat nahoru Goto down

Plná moc a pokyny pro léčebnou péči - ŽÁDNOU KREV Empty Re: Plná moc a pokyny pro léčebnou péči - ŽÁDNOU KREV

Příspěvek  witness 9/11/2012, 20:22

Mezek napsal:vedoucí sbor ...?
Určitě.

witness

Male Poeet p?íspivku : 2392
vztah k organizaci : bývalý dlouholetý starší sboru, dnes nečinný zvěstovatel neboli SJ, který již nepodává zprávu
Reputace : 9
Body : 2241
Registration date : 31. 05. 08

Návrat nahoru Goto down

Plná moc a pokyny pro léčebnou péči - ŽÁDNOU KREV Empty Re: Plná moc a pokyny pro léčebnou péči - ŽÁDNOU KREV

Příspěvek  PETRONELLA87 12/11/2012, 09:31

Je to opravdu divné svěřovat svůj osud do rukou doktríny SJ, zvláště když je v mnoha bodech považována za sektářské učení a tohle jsou hromadné sebevraždy, osobně lituju každého jedince, který je zaslepený vírou v tohle....Nic jiného než krev neexistuje a když mě budou dokola SJ tvrdit, že ji lze nahradit nějakým podivným roztokem, je to blbost - krev je nenahraditelná a argument, že nemůžou znát tvoji krevní skupinu - taky nepadne na úrodnou půdu, protože krevní skupina 0 je univerzální dárce a transfúze krve není jedení krve....Fakt nechápu, jak někdo může raději než lékařům, kteří na to roky studují, věřit něčemu, co je na omylu a že začnou, jak někdo xyz jejich krevní roztoky přežil - blbost nad blbost - tohle by mělo být pokládáno za euthanasii, nebo asistovanou sebevraždu.....

PETRONELLA87

Female Poeet p?íspivku : 97
Reputace : 0
Body : 109
Registration date : 16. 04. 10

Návrat nahoru Goto down

Plná moc a pokyny pro léčebnou péči - ŽÁDNOU KREV Empty Re: Plná moc a pokyny pro léčebnou péči - ŽÁDNOU KREV

Příspěvek  jája 12/11/2012, 09:51

Petronello, už jsi mi chyběla Smile. A musím uznat, že svoje názory zastáváš, ale výrazně jemnějš, takže bod. Hezkej den.

jája

Poeet p?íspivku : 680
vztah k organizaci : odejitý
Reputace : 6
Body : 596
Registration date : 23. 10. 07

Návrat nahoru Goto down

Plná moc a pokyny pro léčebnou péči - ŽÁDNOU KREV Empty Re: Plná moc a pokyny pro léčebnou péči - ŽÁDNOU KREV

Příspěvek  PETRONELLA87 12/11/2012, 10:13

sunny


Naposledy upravil PETRONELLA87 dne 12/11/2012, 11:23, celkově upraveno 1 krát

PETRONELLA87

Female Poeet p?íspivku : 97
Reputace : 0
Body : 109
Registration date : 16. 04. 10

Návrat nahoru Goto down

Plná moc a pokyny pro léčebnou péči - ŽÁDNOU KREV Empty Re: Plná moc a pokyny pro léčebnou péči - ŽÁDNOU KREV

Příspěvek  jája 12/11/2012, 10:43

Takže bod beru zpět Very Happy . Zdá se, že ses pořád nenaučila respektovat odlišný názory druhých.

jája

Poeet p?íspivku : 680
vztah k organizaci : odejitý
Reputace : 6
Body : 596
Registration date : 23. 10. 07

Návrat nahoru Goto down

Plná moc a pokyny pro léčebnou péči - ŽÁDNOU KREV Empty Re: Plná moc a pokyny pro léčebnou péči - ŽÁDNOU KREV

Příspěvek  PETRONELLA87 12/11/2012, 12:07

Ale tady nejde o odlišný názor druhých, ale spíše o tzv. "brainwashing" čili manipulaci s myšlením mnoha lidí....Smile Názor je to, co je učiněno na základě svobodné vůle, bez psychického zastrašování - tady lze o svobodné vůli s těží uvažovat!

PETRONELLA87

Female Poeet p?íspivku : 97
Reputace : 0
Body : 109
Registration date : 16. 04. 10

Návrat nahoru Goto down

Plná moc a pokyny pro léčebnou péči - ŽÁDNOU KREV Empty Re: Plná moc a pokyny pro léčebnou péči - ŽÁDNOU KREV

Příspěvek  jája 13/11/2012, 10:17

Přes všechno, co píšeš, si myslím po letité zkušenosti, že nejde vyloženě o zastrašování. Ten, kdo nechce bejt SJ, jím bejt nemusí a není v tom jedinej problém mimo toho, že se s tebou SJ nestýkají.
Ač je to v různých oblastech různý, zpravidla se s tebou rodina dál stýká. Vždycky je to o lidech. Ti co zůstávají jsou určitým způsobem manipulováni, ale je to jejich volba. Tak proč jim to vyčítat?
I ty jsi manipulována politiky a jimi vytvořenými zákony. Můžeš se podvolit, nebo nadávat nebo emigrovat. Jsi na tom teda líp nebo hůř?

jája

Poeet p?íspivku : 680
vztah k organizaci : odejitý
Reputace : 6
Body : 596
Registration date : 23. 10. 07

Návrat nahoru Goto down

Plná moc a pokyny pro léčebnou péči - ŽÁDNOU KREV Empty Re: Plná moc a pokyny pro léčebnou péči - ŽÁDNOU KREV

Příspěvek  Anonymní 13/11/2012, 11:33

Bráškové a sestřičky.

Jájo, to je demagogie. Když o sobě určitá církev nebo skupina říká, že je svobodná a dobrovolná organizace, tak nemůže mít ve "stanovách" podmiňovací elementy, které členům tu svobodu a dobrovolnost nabourávají. Ježíš bohatému mladíkovi jasně a "hned" na začátku ukázal, co musí učinit když ho chce následovat. Ale u SJ a i jiných skupin, podobného ražení, jsou informace postupně řazeny, jiné když ještě nejseš členem a jiné když už jsi jejich členem. A to je ten problém, ne to, že když nechceš tak se nemusíš stát svědkem.

Anonymní
Anonymní


Návrat nahoru Goto down

Plná moc a pokyny pro léčebnou péči - ŽÁDNOU KREV Empty Re: Plná moc a pokyny pro léčebnou péči - ŽÁDNOU KREV

Příspěvek  jája 13/11/2012, 11:49

yxoxsi, jak dlouho jsi byl SJ?

jája

Poeet p?íspivku : 680
vztah k organizaci : odejitý
Reputace : 6
Body : 596
Registration date : 23. 10. 07

Návrat nahoru Goto down

Plná moc a pokyny pro léčebnou péči - ŽÁDNOU KREV Empty Re: Plná moc a pokyny pro léčebnou péči - ŽÁDNOU KREV

Příspěvek  jája 13/11/2012, 11:54

Jinak si myslím, že si to trochu pleteš. I v politice je řada tzv.demokratických stran a všechny mají svoje stanovy a požadavky na členství. Můžu s nima nesouhlasit, ale pak nemusím být členem a nikdo mě neukamenuje.
Nepleťme si to s anarchií nebo totalitou. Já po 40 letech nejsem 6 let SJ a nikdo mi ani nevyhrožuje ani neubližuje. S rodinou, i SJ, máme dál milej vztah. Všichni.

jája

Poeet p?íspivku : 680
vztah k organizaci : odejitý
Reputace : 6
Body : 596
Registration date : 23. 10. 07

Návrat nahoru Goto down

Plná moc a pokyny pro léčebnou péči - ŽÁDNOU KREV Empty Re: Plná moc a pokyny pro léčebnou péči - ŽÁDNOU KREV

Příspěvek  Anonymní 13/11/2012, 13:18

Bráškové a sestřičky.

Jájo, 20 let, proč? :-)

Anonymní
Anonymní


Návrat nahoru Goto down

Plná moc a pokyny pro léčebnou péči - ŽÁDNOU KREV Empty Re: Plná moc a pokyny pro léčebnou péči - ŽÁDNOU KREV

Příspěvek  jája 13/11/2012, 14:25

Asi máme každej jinou zkušenost nebo jinej sbor. Já dobrovolně a v klidu odešel a nemám žádnej problém. A myslím, že to může udělat kdokoli.

jája

Poeet p?íspivku : 680
vztah k organizaci : odejitý
Reputace : 6
Body : 596
Registration date : 23. 10. 07

Návrat nahoru Goto down

Plná moc a pokyny pro léčebnou péči - ŽÁDNOU KREV Empty Re: Plná moc a pokyny pro léčebnou péči - ŽÁDNOU KREV

Příspěvek  Anonymní 13/11/2012, 14:36

Bráškové a sestřičky.

Jájo, no ono je taky jak jsi odešel. Jestli jsi neprovokoval a stařešinové necítili, že bys odváděl další ovečky, pak souhlasím s tím, že nemáš problém, jak popisuješ. Ale já zase mám pár známých, kteří také odešli, ale protože než odešli tak už neskrývali své rozdílné pohledy, proto pak stávající členové SJ se jich straní, když se potkají odvracejí pohled, přecházejí na druhou stranu cesty, rodina (ti co jsou stále u SJ) se jim taky vyhýbá apod. S těmi stranami (pol.) nemáš úplně pravdu, znám i takové, kdy členové mají rozdílný pohled na politiku některých představitelů i těch veřejně činných, a nemusí odcházet. Ale nemám důvod se s tebou přít, jen zde uvádím své zkušenosti a svých přátel, tedy můj pohled na danou věc. Přijímám a toleruji tvůj pohled, protože pro mě je důležitější pokoj v Kristu, než má maličkost. :-)

Anonymní
Anonymní


Návrat nahoru Goto down

Plná moc a pokyny pro léčebnou péči - ŽÁDNOU KREV Empty Re: Plná moc a pokyny pro léčebnou péči - ŽÁDNOU KREV

Příspěvek  jája 13/11/2012, 14:48

Já jen chtěl říct, že když se stávám členem politický, náboženský nebo jiný organizace, přijímám i její pravidla. A pokud se s nima už neztotožňuju, prostě odejdu. Což lze i u SJ. Zároveň respektuju právo jiných zůstat.

jája

Poeet p?íspivku : 680
vztah k organizaci : odejitý
Reputace : 6
Body : 596
Registration date : 23. 10. 07

Návrat nahoru Goto down

Plná moc a pokyny pro léčebnou péči - ŽÁDNOU KREV Empty Re: Plná moc a pokyny pro léčebnou péči - ŽÁDNOU KREV

Příspěvek  jája 13/11/2012, 14:49

Já jen chtěl říct, že když se stávám členem politický, náboženský nebo jiný organizace, přijímám i její pravidla. A pokud se s nima už neztotožňuju, prostě odejdu. Což lze i u SJ. Zároveň respektuju právo jiných zůstat.

jája

Poeet p?íspivku : 680
vztah k organizaci : odejitý
Reputace : 6
Body : 596
Registration date : 23. 10. 07

Návrat nahoru Goto down

Plná moc a pokyny pro léčebnou péči - ŽÁDNOU KREV Empty Re: Plná moc a pokyny pro léčebnou péči - ŽÁDNOU KREV

Příspěvek  Anonymní 13/11/2012, 14:55

Bráškové a sestřičky.

Jájo, to je OK.

Anonymní
Anonymní


Návrat nahoru Goto down

Plná moc a pokyny pro léčebnou péči - ŽÁDNOU KREV Empty Re: Plná moc a pokyny pro léčebnou péči - ŽÁDNOU KREV

Příspěvek  daniely 13/11/2012, 15:18

Jájo, můj názor je, žes měl nejspíš štěstí na sbor. Z našeho bývalého sboru se s námi téměř nikdo nebaví, s jednou sestrou jsem se dokonce dvakrát potkala v práci, byly jsme od sebe na metr a ani mě nepozdravila. U SJ zůstala naše dcera, která si styk s námi musela vybojovat, zeť s námi mluví jen o nejnutnějších věcech. Ve sboru je občas dotázán, jestli s námi komunikuje, potom odpovídá, že musí kvůli dětem (našim vnoučatům).

daniely

Female Poeet p?íspivku : 378
Reputace : 0
Body : 381
Registration date : 03. 02. 11

Návrat nahoru Goto down

Plná moc a pokyny pro léčebnou péči - ŽÁDNOU KREV Empty Re: Plná moc a pokyny pro léčebnou péči - ŽÁDNOU KREV

Příspěvek  Mezek 13/11/2012, 19:04

Stejná zkušenost jako Daniely
Mezek
Mezek

Male Poeet p?íspivku : 526
Age : 67
vztah k organizaci : vlastním jménem Zdeněk Nygrýn
Reputace : 0
Body : 507
Registration date : 15. 08. 08

Návrat nahoru Goto down

Plná moc a pokyny pro léčebnou péči - ŽÁDNOU KREV Empty Re: Plná moc a pokyny pro léčebnou péči - ŽÁDNOU KREV

Příspěvek  PETRONELLA87 13/11/2012, 22:19

A takové tragédie kvůli "volovinám" - vždyť je jasné, že je to uměle vytvořená organizace, kterou založili lidé, kteří na tom chtěli něco vydělat....Není tudíž od Ježíše či Boha nebo Krista - je to společnost založená lidmi, kteří se sami léčili pro duševní choroby....Tak jak tomuhle někdo může uvěřit a ještě si tím nechat rozbít rodinu??? Fakt mi rozum zůstává stát.....A nejvíc mě mrzí ti lidé, kteří mají svědka doma a nezmůžou s ním nic a ani s tím nic nedělají a nečinně přihlížejí, jak se řítí do maléru....Je to životní tragédie, divím se, že ještě vůbec existují, že se najdou jedinci, kteří tomuhle nereálnému blábolu uvěří a třeba kvůli pár drápancům v nesmyslně upravené knize, kterou nazývají Bible, ale s biblí nemá nic společného nechají třeba umřít své vlastní dítě .... Tohle je asi nejhorší možný okamžik, který v životě může nastat....A myslím si, že tady by měl stát omezit práva rodičů v tom smyslu, že dítě by do 18 let mělo vždy dostat krev, ať už mu transfúzi rodiče povolí či ne.....Vůbec by neměl nikdo krom lékařů rozhodovat o léčbě dětí, protože nauka SJ není na takovou věc dostatečně kvalifikovaná....a stát by na to měl z hlediska práva pohlížet jako na zabití z nedbalosti.....

PETRONELLA87

Female Poeet p?íspivku : 97
Reputace : 0
Body : 109
Registration date : 16. 04. 10

Návrat nahoru Goto down

Plná moc a pokyny pro léčebnou péči - ŽÁDNOU KREV Empty Re: Plná moc a pokyny pro léčebnou péči - ŽÁDNOU KREV

Příspěvek  Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Strana 1 z 4 1, 2, 3, 4  Next

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru