Svědkové Jehovovi a Strážná věž
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Plná moc a pokyny pro léčebnou péči - ŽÁDNOU KREV

+13
Alea
Styvi
Ing.Peter
sazeč
noname
pepakrocan
jája
PETRONELLA87
witness
Mezek
drobeček
daniely
frodobagin
17 posters

Strana 4 z 4 Previous  1, 2, 3, 4

Goto down

Plná moc a pokyny pro léčebnou péči - ŽÁDNOU KREV - Stránka 4 Empty Re: Plná moc a pokyny pro léčebnou péči - ŽÁDNOU KREV

Příspěvek  Borinka 16/11/2012, 08:51

Ahoj, přihlásila jsem se čerstvě, přečetla si stávající komentáře a teď se snažím udělat si objektivní názor. Myslela jsem si, že se tady všichni společně budou zabývat otázkami, které nejsou zcela jasné, nebo jdou vysvětlit na základě Písma tak, jak to Bůh po lidi vymyslel a aby to bylo pro jejich dobro. Proto mě překvapuje, že v některých komentářích zaznívají názory na osobní zkušenosti při setkání se schizofreniky, blázny a despoty. Ale tihle lidé jsou všude kolem nás, tak proč tak rozsáhlá debata, že je to převážně u SJ? Jsem věřící člověk a "pravda může být jen jedna".Té bych se chtěla dopátrat a pohovořit si o tom s rozumnými lidmi bez emocí a nečíst tady bulvár. Při hledání pravdy chci prostudovat věci ze všech stran, ale slušně, do hloubky a nestranně.Vyslechnout názory věřících i nevěřících o Bohu a neplést do toho špatné zkušnosti s lidma. Hledejme dobro.Toho zlého je kolem nás skutečně moc.

Borinka

Female Poeet p?íspivku : 31
Reputace : 0
Body : 31
Registration date : 15. 11. 12

Návrat nahoru Goto down

Plná moc a pokyny pro léčebnou péči - ŽÁDNOU KREV - Stránka 4 Empty Re: Plná moc a pokyny pro léčebnou péči - ŽÁDNOU KREV

Příspěvek  gari 16/11/2012, 12:00

Ahoj Borinko, vítám tě na těchto stránkách a přeji ti při hledání pravdy mnoho krásných prožitků s Bohem a Jeho požehnání.

Některé příspěvky zde přítomných chtějí poukázat na to, že organizace SJ není zdaleka taková, jak se navenek prezentuje - jediná pravá, čistá, bezúhonná atd.
Tato organizace není ničím výjimečná a v některých případech dokonce způsob jejího vyučování vede k osobním tragediím. Nikdo tu ale neříká, že se to děje převážně u SJ, nebo že se to týká velké většiny SJ. To určitě ne. Myslím si, že je ale férové, když se podobné situace, jaké prožila např. Alea, dostanou ven. Uvnitř organizace SJ se o těchto věcech totiž nemluví a systematicky se zatajují (jako např pedofilie), aby organizace zůstala v očích členů tou nejčistší.
I tyto příspěvky tedy mají svůj význam při hledání pravdy. A pomáhají těm, kteří něco podobného prožívají, se v tom zorientovat a získat nějaké zkušenosti či informace. Ano, mnohdy se v našich příspěvcích odrážejí emoce, ale rozhodně se nejedná o bulvár, ale o přímé osobní zkušenosti. A to, že je má každý jiné je přece normální.

Tvůj názor, že "pravda je jen jedna" považuji z lidského pohledu za velmi nebezpečný a konfliktní. Ze samotné Bible víme, jak se pravda ukázala na místech a v situacích, kde bychom ji vůbec nehledali. Ano, pravda je jen jedna, a tou je Kristus. Ale je pouze na něm, komu a jak tuto pravdu zjeví, v jaké podobě vzhledem k jeho situaci a míře poznání. A tak se mohou naše názory lišit, ale měli bychom se umět tolerovat a zachovávat jednotu v Kristu. Vše má svůj čas.

gari

Male Poeet p?íspivku : 589
vztah k organizaci : mnoho let aktivní SJ, pak velké zklamání a odchod
Reputace : 1
Body : 589
Registration date : 15. 08. 11

Návrat nahoru Goto down

Plná moc a pokyny pro léčebnou péči - ŽÁDNOU KREV - Stránka 4 Empty Re: Plná moc a pokyny pro léčebnou péči - ŽÁDNOU KREV

Příspěvek  Borinka 16/11/2012, 12:41

Gari, děkuji ti za odpověď, s tou pravdou jsi v podstatě vystihl, jak jsem to myslela. Můj názor je, že v každé skupině věřících jsou lidé upřímného srdce a ty si určitě Bůh přes Krista vyhledá.
Osobní zkušenosti si ráda vyslechnu, každý jsme si prošli určitě jak hezkými, tak těžkými etapami, ale to neznamená, že když se setkám třeba s pedofilním katolíkem, že budu všechny katolíky házet do jednoho pytle, zrovna tak u SJ je určitě dost zvrácených lidí, ale to neznamená, že všichni takoví jsou. Nehájím ani jednu stranu, ale zrovna tak žádnou neodsuzuji.
Je mi líto, že se musíme setkávat se zlými lidmi, třeba i na cestě hledání Boha. Ale to určitě není účelem této diskuze.

Borinka

Female Poeet p?íspivku : 31
Reputace : 0
Body : 31
Registration date : 15. 11. 12

Návrat nahoru Goto down

Plná moc a pokyny pro léčebnou péči - ŽÁDNOU KREV - Stránka 4 Empty Re: Plná moc a pokyny pro léčebnou péči - ŽÁDNOU KREV

Příspěvek  gari 16/11/2012, 13:27

Borinka napsal:
Osobní zkušenosti si ráda vyslechnu, každý jsme si prošli určitě jak hezkými, tak těžkými etapami, ale to neznamená, že když se setkám třeba s pedofilním katolíkem, že budu všechny katolíky házet do jednoho pytle, zrovna tak u SJ je určitě dost zvrácených lidí, ale to neznamená, že všichni takoví jsou.
Mám stejný názor.

Borinka napsal:Je mi líto, že se musíme setkávat se zlými lidmi, třeba i na cestě hledání Boha. Ale to určitě není účelem této diskuze.
Je i není. K životu tato setkání patří a ovlivňují náš pohled na Boha, církev. Je ale dobré to umět správně vyhodnotit, jak popisuješ výše, a je dobré si o tom popovídat i s přáteli.

gari

Male Poeet p?íspivku : 589
vztah k organizaci : mnoho let aktivní SJ, pak velké zklamání a odchod
Reputace : 1
Body : 589
Registration date : 15. 08. 11

Návrat nahoru Goto down

Plná moc a pokyny pro léčebnou péči - ŽÁDNOU KREV - Stránka 4 Empty Re: Plná moc a pokyny pro léčebnou péči - ŽÁDNOU KREV

Příspěvek  daniely 16/11/2012, 13:42

Ahoj Borinko, je fajn, že posílíš řady diskutujících. flower Máš pravdu, kolem nás je hodně zlého a všichni toužíme po tom lepším.

Nicméně, při hledání pravdy a dobra nemůžeme ignorovat negativa, se kterými se setkáváme. Zkušenosti, o kterých jsi zde četla nejsou cizí, ale zažili jsme je na vlastní kůži. Nepopisujeme senzaci, spíš upozorňujeme na stinnou stránku některých náboženství. Věř mi, že málokomu dělá radost, odhalovat veřejně své nitro, zvlášť, když tím zároveň přiznává, že se nechal napálit a zmanipulovat. Alea je tady přihlášená už třetí rok a teprve teď zveřejnila svůj příběh. Myslím, že i z toho je jasné, že bulvár je to poslední, co bychom tady chtěli mít.

Zkusím ti popsat na své zkušenosti, proč jsou i negativní příběhy důležité. Když jsem začala pochybovat o náboženství SJ, nejdřív jsem pochybovala sama o sobě a to až tak moc, že jsem se v jednu chvíli dostala do stádia, kdy jsem měla pocit, že mě od sebe odvrhl sám Bůh. Rady, které jsem v té době dostávala byly, abych chodila víc do služby, podávala komentáře na shromáždění a dala si pozor, abych nespadla do léčky Satanovi. Hlavně ať neopouštím Jehovův lid, protože není žádná jiná cesta k Bohu. Od Boha jsem v žádném případě odejít nechtěla, ale kromě SJ jsem nic jiného neznala. A v tuhle chvíli mi pomohly zkušenosti jiných svědků, tehdy ne tady na fóru, ale několika známých. Bylo pro mě moc důležité, že pociťovali a řešili totéž co já a hlavně, že našli východisko. A o tom to je. Když sem někdo napíše svoji byť negativní zkušenost, nejenom, že pomůže někomu dalšímu pojmenovat problém, ale zároveň ukazuje, že se dá odejít i z takového náboženství, jakým jsou SJ a přitom se přiblížit k Bohu.

Přála bych si, abychom o takových zkušenostech nemuseli psát, ne proto, že jsou negativní, ale proto, že je nebudeme zažívat. Snad jednou církve pochopí svoji skutečnou úlohu a nebudou panovat nad vírou svých oveček.

daniely

Female Poeet p?íspivku : 378
Reputace : 0
Body : 381
Registration date : 03. 02. 11

Návrat nahoru Goto down

Plná moc a pokyny pro léčebnou péči - ŽÁDNOU KREV - Stránka 4 Empty Re: Plná moc a pokyny pro léčebnou péči - ŽÁDNOU KREV

Příspěvek  Borinka 16/11/2012, 18:53

Daniely,napsala jsi to moc krásně. Já to tak nedovedu. Věřím ale, že všichni lidé, kteří Boha upřímně hledají, nemusí být v žádné orgnizaci, aby došli ke konečnému požehnání. Také věřím, že první, koho Bůh bude soudit , budou ti, kteří z ostatními manipulovali ke svému prospěchu a odvedli je od Boží lásky. Věřím i tomu, že boží lid bude sjednocen po celé Zemi na základě postoje svého srdce a ne proto, že si to myslí některé organizace. Na tu dobu se moc těším.

Borinka

Female Poeet p?íspivku : 31
Reputace : 0
Body : 31
Registration date : 15. 11. 12

Návrat nahoru Goto down

Plná moc a pokyny pro léčebnou péči - ŽÁDNOU KREV - Stránka 4 Empty Re: Plná moc a pokyny pro léčebnou péči - ŽÁDNOU KREV

Příspěvek  witness 16/11/2012, 20:04

Borinka napsal:Daniely,napsala jsi to moc krásně. Já to tak nedovedu.
Ale dovedeš, Tvé příspěvky jsou napsané velmi dobře...i já Tě vítám.. Very Happy

witness

Male Poeet p?íspivku : 2392
vztah k organizaci : bývalý dlouholetý starší sboru, dnes nečinný zvěstovatel neboli SJ, který již nepodává zprávu
Reputace : 9
Body : 2241
Registration date : 31. 05. 08

Návrat nahoru Goto down

Plná moc a pokyny pro léčebnou péči - ŽÁDNOU KREV - Stránka 4 Empty Re: Plná moc a pokyny pro léčebnou péči - ŽÁDNOU KREV

Příspěvek  daniely 17/11/2012, 01:15

Borinka napsal:Daniely,napsala jsi to moc krásně. Já to tak nedovedu.
Kdepak, já nejsem žádná spisovatelka... Embarassed A souhlasím s witnessem, tvoje příspěvky určitě fórum obohatí.

daniely

Female Poeet p?íspivku : 378
Reputace : 0
Body : 381
Registration date : 03. 02. 11

Návrat nahoru Goto down

Plná moc a pokyny pro léčebnou péči - ŽÁDNOU KREV - Stránka 4 Empty Re: Plná moc a pokyny pro léčebnou péči - ŽÁDNOU KREV

Příspěvek  Borinka 17/11/2012, 08:07

Děkuji witness za milé přivítání .Ráda se obohatím myšlenkami rozumných lidí.Těším se

Borinka

Female Poeet p?íspivku : 31
Reputace : 0
Body : 31
Registration date : 15. 11. 12

Návrat nahoru Goto down

Plná moc a pokyny pro léčebnou péči - ŽÁDNOU KREV - Stránka 4 Empty Re: Plná moc a pokyny pro léčebnou péči - ŽÁDNOU KREV

Příspěvek  Alea 18/11/2012, 03:43

noname napsal:
A není to problém jen několika málo jedinců, jak se někteří snaží naznačit, je to problém mnoha rodin

To ale ani já netvrdím - prostě pouze mix: cvoci a fanatici plus ti normální

ani teď to nejsou žádné "příšery"

Použila jsem asi zbytečně silné slovo a určitě nebylo míněno přímo na tvé rodiče. Pokud to tak vyznělo, pak se za to omlouvám.

Ti co to nezažili, ani neví, jaké měli štěstí.

Vím to a jsem za to vděčná. Kdybych měla osobně podobné zkušenosti jako ty, mé komentáře by asi vypadaly také trochu jinak.

Milá Noname, rozhodně se neomlouvej, mé komentáře ani nebyly mířeny směrem k Tvé osobě, psala jsem obecně, opravdu jsem neměla nikoho konkrétního na mysli, spíš jsem se snažila poukázat na to, že lidi, kteří se domnívají že v rodinách SJ je vše v naprostém pořádku, nemusí mít pravdu.

Nechtěla jsem, abys to vztahovala na sebe flower
Alea
Alea

Female Poeet p?íspivku : 799
vztah k organizaci : narozená jako SJ, pár let průkopnice, nyní v ranách Kristových a u jeho srdce
Reputace : 1
Body : 865
Registration date : 14. 11. 09

Návrat nahoru Goto down

Plná moc a pokyny pro léčebnou péči - ŽÁDNOU KREV - Stránka 4 Empty Re: Plná moc a pokyny pro léčebnou péči - ŽÁDNOU KREV

Příspěvek  Alea 18/11/2012, 03:52

daniely napsal:Ahoj Borinko, je fajn, že posílíš řady diskutujících. flower Máš pravdu, kolem nás je hodně zlého a všichni toužíme po tom lepším.

Nicméně, při hledání pravdy a dobra nemůžeme ignorovat negativa, se kterými se setkáváme. Zkušenosti, o kterých jsi zde četla nejsou cizí, ale zažili jsme je na vlastní kůži. Nepopisujeme senzaci, spíš upozorňujeme na stinnou stránku některých náboženství. Věř mi, že málokomu dělá radost, odhalovat veřejně své nitro, zvlášť, když tím zároveň přiznává, že se nechal napálit a zmanipulovat. Alea je tady přihlášená už třetí rok a teprve teď zveřejnila svůj příběh. Myslím, že i z toho je jasné, že bulvár je to poslední, co bychom tady chtěli mít.

Zkusím ti popsat na své zkušenosti, proč jsou i negativní příběhy důležité. Když jsem začala pochybovat o náboženství SJ, nejdřív jsem pochybovala sama o sobě a to až tak moc, že jsem se v jednu chvíli dostala do stádia, kdy jsem měla pocit, že mě od sebe odvrhl sám Bůh. Rady, které jsem v té době dostávala byly, abych chodila víc do služby, podávala komentáře na shromáždění a dala si pozor, abych nespadla do léčky Satanovi. Hlavně ať neopouštím Jehovův lid, protože není žádná jiná cesta k Bohu. Od Boha jsem v žádném případě odejít nechtěla, ale kromě SJ jsem nic jiného neznala. A v tuhle chvíli mi pomohly zkušenosti jiných svědků, tehdy ne tady na fóru, ale několika známých. Bylo pro mě moc důležité, že pociťovali a řešili totéž co já a hlavně, že našli východisko. A o tom to je. Když sem někdo napíše svoji byť negativní zkušenost, nejenom, že pomůže někomu dalšímu pojmenovat problém, ale zároveň ukazuje, že se dá odejít i z takového náboženství, jakým jsou SJ a přitom se přiblížit k Bohu.

Přála bych si, abychom o takových zkušenostech nemuseli psát, ne proto, že jsou negativní, ale proto, že je nebudeme zažívat. Snad jednou církve pochopí svoji skutečnou úlohu a nebudou panovat nad vírou svých oveček.

Daniely, jsi neskutečně moudrá žena a já si Tě moc vážím. A psát opravdu umíš. Smile
Děkuji za zastání i za Tvou zkušenost, protože Tvá zkušenost vystihuje to, co zažívá člověk před odchodem a po odchodu od SJ a je velmi přínosné si to uvědomit a přemýšlet o tom. Toto by si měli číst stávající SJ. Negativní zkušenosti (které se mezi SJ nepřipouští a skrývají) opravdu mohou pomoci zapáleným a zmanipulovaným jedincům osvobodit se a jít ke Kristu. A to byl i důvod, proč jsem tu psala o některých svých negativních zkušenostech já, ne proto, abych zde šířila negaci. Někteří SJ mají názor Strážné věže, že po odchodu mají odpadlíci "potřebu špinit druhé". Ale o tom to není. Za odkrytím zla stojí touha po pravdě a potřeba pomoci druhým, kteří tam to zlo ještě nevidí nebo se s ním nesetkali.

Nicméně máš pravdu, že to není něco, v čem bychom chtěli setrvávat, naopak, když čím dál více kráčíme ke Kristu, přichází láska a radost a negativní zážitky jdou v pozadí. Nicméně jsem moc ráda, že jsi plně vystihla i to, proč jsem se i o negativních zážitcích rozhodla promluvit. Děkuji! I love you
Alea
Alea

Female Poeet p?íspivku : 799
vztah k organizaci : narozená jako SJ, pár let průkopnice, nyní v ranách Kristových a u jeho srdce
Reputace : 1
Body : 865
Registration date : 14. 11. 09

Návrat nahoru Goto down

Plná moc a pokyny pro léčebnou péči - ŽÁDNOU KREV - Stránka 4 Empty Re: Plná moc a pokyny pro léčebnou péči - ŽÁDNOU KREV

Příspěvek  noname 18/11/2012, 08:37

Milá Noname, rozhodně se neomlouvej, mé komentáře ani nebyly mířeny směrem k Tvé osobě, psala jsem obecně, opravdu jsem neměla nikoho konkrétního na mysli, spíš jsem se snažila poukázat na to, že lidi, kteří se domnívají že v rodinách SJ je vše v naprostém pořádku, nemusí mít pravdu.

Nechtěla jsem, abys to vztahovala na sebe flower

Milá Aleo, jsem ráda, že jsem tě nevědomky nijak neurazila ani nezranila, to bych nerada - proto ta omluva flower

Jinak je samozřejmě naprosto správné, když tu zaznívají i ty negativní zkušenosti, neboť v úplném pořádku to ve všech rodinách opravdu není a ani SJ nejsou tou jedinou, čistou a neposkrvněnou organizací, jak se snaží navenek prezentovat - jak to vystihl i Gari.

noname

Female Poeet p?íspivku : 128
vztah k organizaci : SJ, který si přeje sloužit Bohu se svou silou rozumu
Reputace : 1
Body : 132
Registration date : 29. 10. 12

Návrat nahoru Goto down

Plná moc a pokyny pro léčebnou péči - ŽÁDNOU KREV - Stránka 4 Empty Re: Plná moc a pokyny pro léčebnou péči - ŽÁDNOU KREV

Příspěvek  Borinka 18/11/2012, 11:40

Moc se mi líbí, že jsou tady lidé, kteří jsou slušní a dokáží se i omluvit, pokud si myslí, že by to moho někomu ublížit. Je to projevem křesťanské lásky, přiznat chybu a odpustit a o to tady jde. Myslím si, že to tak nějak bude vypadat v novém světě. Mám sice o novém světě málo informací, ale moc po něm, asi jako všichni, toužím. Pokud by měl chuť mě někdo zasvětit na základě Písma a ne nauk organizací, byla bych moc ráda. Děkuji

Borinka

Female Poeet p?íspivku : 31
Reputace : 0
Body : 31
Registration date : 15. 11. 12

Návrat nahoru Goto down

Plná moc a pokyny pro léčebnou péči - ŽÁDNOU KREV - Stránka 4 Empty Re: Plná moc a pokyny pro léčebnou péči - ŽÁDNOU KREV

Příspěvek  gari 18/11/2012, 21:25

Víš, asi je to zatím tak, jak řekl Ježíš:
Jan 3:12
Jestliže nevěříte, když jsem vám mluvil o pozemských věcech, jak uvěříte, budu-li mluvit o nebeských? sunny

gari

Male Poeet p?íspivku : 589
vztah k organizaci : mnoho let aktivní SJ, pak velké zklamání a odchod
Reputace : 1
Body : 589
Registration date : 15. 08. 11

Návrat nahoru Goto down

Plná moc a pokyny pro léčebnou péči - ŽÁDNOU KREV - Stránka 4 Empty Re: Plná moc a pokyny pro léčebnou péči - ŽÁDNOU KREV

Příspěvek  popepapez 25/12/2012, 11:18

jája napsal:Asi máme každej jinou zkušenost nebo jinej sbor. Já dobrovolně a v klidu odešel a nemám žádnej problém. A myslím, že to může udělat kdokoli.

Asi proto že každý je jiný - originál Smile a skoro každý chodil do jiného sboru... i proto je ten život tak pestrobarevný a zajímavý Laughing

popepapez

Male Poeet p?íspivku : 14
Reputace : 0
Body : 20
Registration date : 24. 12. 12

Návrat nahoru Goto down

Plná moc a pokyny pro léčebnou péči - ŽÁDNOU KREV - Stránka 4 Empty Re: Plná moc a pokyny pro léčebnou péči - ŽÁDNOU KREV

Příspěvek  Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Strana 4 z 4 Previous  1, 2, 3, 4

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru