Svědkové Jehovovi a Strážná věž
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Plná moc a pokyny pro léčebnou péči - ŽÁDNOU KREV

+13
Alea
Styvi
Ing.Peter
sazeč
noname
pepakrocan
jája
PETRONELLA87
witness
Mezek
drobeček
daniely
frodobagin
17 posters

Strana 2 z 4 Previous  1, 2, 3, 4  Next

Goto down

Plná moc a pokyny pro léčebnou péči - ŽÁDNOU KREV - Stránka 2 Empty Re: Plná moc a pokyny pro léčebnou péči - ŽÁDNOU KREV

Příspěvek  pepakrocan 13/11/2012, 22:40

Petronellko, dítě nešťastný... jde na mě úzkost z toho tvého zakomplexovaného plácání a z toho jak se zapáleně vyjadřuješ o věcech, o kterých zjevně víš tak málo a necháváš se vláčet názory jiných lidí. Ale je to dobrá zkušenost vědět, že i takoví jsou. Snad dokážeš být i přes to v životě šťastná. Opatruj se

pepakrocan

Male Poeet p?íspivku : 1034
Reputace : 0
Body : 1046
Registration date : 23. 04. 09

Návrat nahoru Goto down

Plná moc a pokyny pro léčebnou péči - ŽÁDNOU KREV - Stránka 2 Empty Re: Plná moc a pokyny pro léčebnou péči - ŽÁDNOU KREV

Příspěvek  witness 13/11/2012, 23:23

pepakrocan napsal:.... jak se zapáleně vyjadřuješ o věcech, o kterých zjevně víš tak málo
Jen málokdo se řídí zásadou, že chceš li svého nepřítele porazit,
musíš ho nejdříve dobře poznat.
Very Happy

Petronella to snad ani nemyslí špatně, jen si neuvědomuje, že napíše li o SJ např:
- je to společnost založená lidmi, kteří se sami léčili pro duševní choroby -, tak
její další slova budou na každého, kdo zná dobře organizaci SJ (bez ohledu, zda je člen nebo ex-člen), působit jako slova toho, kdo vyjadřuje nelibost vůči něčemu, co ale dobře nezná.

Pro Petronellu:
Petronello, věřím, že Ti asi jde o dobrou věc, ale svými osobními zážitky a zkušenostmi
jsi příliš zahlcená, a to natolik, že o otázce SJ nejsi schopna uvažovat objektivně.

Co by sis myslela o někom, kdo by např. tvrdil, že je odborník na Španělsko a přitom by o něm mluvil jako o ostrově v Tichomoří, věřila bys mu jeho ostatní vyprávění o Španělsku?
Jistě bys jeho slova brala min. s rezervou, a to i tam, kde by jeho vyprávění bylo pravdivé.

Určitě máš co říci, vypadá to, že jsi poměrně přemýšlivá, ale necháš li se unést ,,příliš subjektivně´´a budeš psát to, v čem každý znalec SJ (a je jich tu poměrně dost) pozná jen produkt Tvé nelibosti vůči SJ a zjevnou neobjektivitu v popisu SJ, pak ani Tvá další slova nebude brát s patřičnou váhou, i kdyby byla sebepravdivější.
A byla by to škoda, určitě by se s Tebou dalo povídat kvalitně a i Ty tu můžeš získat informace, které Ti mohou být v pohledu na SJ velmi užitečné.

Také nezapomeň, že i mezi SJ je spousta jednotlivců, jejichž chování a jednání neodpovídá tomu, k čemu jsou SJ vedeni, a tak může jejich chování být pro druhé falešným měřítkem toho, kdo jsou SJ.

Např. v Praze působila jedna duševně nemocná SJ, která třeba nastoupila do tramvaje, začala rozdávat cestujícím literaturu SJ a přitom nahlas křičela:,, Jehova je se mnou´´.

Pro ty cestující, kteří neznali SJ, to jistě muselo působit tak, že společnost SJ je společností
dementů a imbecilů, a přitom takové jednání je zcela neslučitelné s tím, k čemu jsou SJ vedeni
a pražští SJ, kteří byli svědky takových zážitků, se studem propadali, jakou ostudu jim ona sestra dělá...sestra prý dostávala spoustu rad a napomenutí na nevhodné chování, ale prý jí nebylo pomoci, byla prostě na hlavu.

I když u SJ je jistě mnoho věcí, které zaslouží oprávněnou kritiku, snažme se být vždy objektivní a kritizujme a popisujme jen ty negativní věci, které opravdu negativní jsou.

To platí samozřejmě ať se vyjadřujeme k jakémukoliv náboženskému hnutí.



witness

Male Poeet p?íspivku : 2392
vztah k organizaci : bývalý dlouholetý starší sboru, dnes nečinný zvěstovatel neboli SJ, který již nepodává zprávu
Reputace : 9
Body : 2241
Registration date : 31. 05. 08

Návrat nahoru Goto down

Plná moc a pokyny pro léčebnou péči - ŽÁDNOU KREV - Stránka 2 Empty Re: Plná moc a pokyny pro léčebnou péči - ŽÁDNOU KREV

Příspěvek  Anonymní 13/11/2012, 23:46

Bráškové a sestřičky.

Vím že to je náročné, a každý s tím více či méně bojujeme, ale co napsal witness, není zanedbatelná věc, proč si to myslím, ať promluví BS:

1. J 4, 20 Řekne-li někdo: „Já miluji Boha,“ a přitom nenávidí svého bratra, je lhář. Kdo nemiluje svého bratra, kterého vidí, nemůže milovat Boha, kterého nevidí.
21 A tak máme od něho toto přikázání: Kdo miluje Boha, ať miluje i svého bratra.

Uvědomme si, že špatný je systém, ne jednotlivci, i když oni mohou být zaslepeni protože následují slepé, kteří právě nepochopili, že systém nejsou lidé tedy jednotlivci. Proto, když neuvidíme a je jedno kde kdo je, v těch, co věří v Krista, jako své bratry, pak máme problém, jak je patrno z textu výše. Ano, není to jednoduché si to uvědomovat a milovat svého bližního či bratra, ale o tom to je, když to dokážeme, tak asi pak už si najednou všimneme, že jsme s Pánem, kéž by to bylo tak jednoduché, ale myslím si, že to nedělá ještě každý, tak proto taky jsme tam kde jsme. Myslím si, že i zde na fóru jsme na dobré cestě, abychom se učili milovat své bratry a sestry i když mají jiný pohled na věc, protože to je přirozené, jde o to, aby ty různé pohledy na věc nenarušovaly nebo naopak tvořili pokoj v Kristu.

To nám všem moc přeji ať se nám to daří.

Mám Vás rád. flower

Anonymní
Anonymní


Návrat nahoru Goto down

Plná moc a pokyny pro léčebnou péči - ŽÁDNOU KREV - Stránka 2 Empty Re: Plná moc a pokyny pro léčebnou péči - ŽÁDNOU KREV

Příspěvek  pepakrocan 14/11/2012, 00:01

yxoxs napsal:Proto, když neuvidíme a je jedno kde kdo je, v těch, co věří v Krista, jako své bratry, pak máme problém, jak je patrno z textu výše.
Ano tak to je a mělo by to platit na všechny strany. Např. SJ by neměli tvrdit každému jednotlivci, který je členem KC, že dělá chybu a měl by jí napravit tím, že z KC vystoupí a jiní by zase např. neměli SJ vysvětlovat, že jsou omezení, zmanipulovaní jedinci s vymytým mozkem a na všechny jejich obranné argumenty reagovat útokem, že jako SJ je v přímém odporu proti Bohu.

pepakrocan

Male Poeet p?íspivku : 1034
Reputace : 0
Body : 1046
Registration date : 23. 04. 09

Návrat nahoru Goto down

Plná moc a pokyny pro léčebnou péči - ŽÁDNOU KREV - Stránka 2 Empty Re: Plná moc a pokyny pro léčebnou péči - ŽÁDNOU KREV

Příspěvek  frodobagin 14/11/2012, 07:45

PETRONELLA87 napsal:A takové tragédie kvůli "volovinám" - vždyť je jasné, že je to uměle vytvořená organizace, kterou založili lidé, kteří na tom chtěli něco vydělat....Není tudíž od Ježíše či Boha nebo Krista - je to společnost založená lidmi, kteří se sami léčili pro duševní choroby....Tak jak tomuhle někdo může uvěřit a ještě si tím nechat rozbít rodinu??? Fakt mi rozum zůstává stát.....A nejvíc mě mrzí ti lidé, kteří mají svědka doma a nezmůžou s ním nic a ani s tím nic nedělají a nečinně přihlížejí, jak se řítí do maléru....Je to životní tragédie, divím se, že ještě vůbec existují, že se najdou jedinci, kteří tomuhle nereálnému blábolu uvěří a třeba kvůli pár drápancům v nesmyslně upravené knize, kterou nazývají Bible, ale s biblí nemá nic společného nechají třeba umřít své vlastní dítě .... Tohle je asi nejhorší možný okamžik, který v životě může nastat....A myslím si, že tady by měl stát omezit práva rodičů v tom smyslu, že dítě by do 18 let mělo vždy dostat krev, ať už mu transfúzi rodiče povolí či ne.....Vůbec by neměl nikdo krom lékařů rozhodovat o léčbě dětí, protože nauka SJ není na takovou věc dostatečně kvalifikovaná....a stát by na to měl z hlediska práva pohlížet jako na zabití z nedbalosti.....

Ahoj PETRONELLO87.
Zajímavý názor. Zřejmě máš nějakou svoji osobní zkušenost. Matně si z jiných diskuzních vláken zde na tomto fóru pamatuji tvůj zápal pro věc. Člověku by neměla chybět dobrá vůle pro činění jakýchkoliv věcí.
Je dobré tu svoji dobrou vůli směřovat i k lidem a k jejich existenci. Když diskutuješ a pronášíš svůj názor na věc a vlastně předpokládáš že se někdo bude tvými názory minimálně zabývat a chtěla by jsi, aby změnil na základě tvých názorů a doporučení svůj názor a pohled na záležitosti kolem sebe, je potřeba přistupovat k této věci láskyplně a odpovědně. Když si uvědomíš, že máš za svůj názor odpovědnost, pak tě nutně musí, pokud o věcech přemýšlíš, tato situace tlačit k projevování lásky k lidem, ke kterým promlouváš své názory. A následně tě láska k lidem, ke kterým promlouváš, tlačí k tomu si o věcech, o kterých se zmiňuješ ve svých názorech, zjistit pokud možno co nejvíce informací, aby tvůj názor, který sděluješ a o kterém doufáš, že má lidem pomoci, byl těm konkrétním lidem jedním z dobrých zdrojů k osobnímu rozhodnutí. Uvědom si, že za člověka nemůžeš rozhodnout ty sama a kdyby jsi to dělala, asi by to bylo k ničemu.
Každý člověk má svou svobodnou vůli, ale i tato svobodná vůle není nekonečná. Má své hranice. Minimálně takové hranice, kde se setkává svobodná vůle jedince se svobodnou vůlí dalších lidí.
Často je těžké projevovat lásku k lidem, o kterých víš, že s nimi diskutuješ, a přesto tito lidé ve svých názorech neprojevují žádný pokrok ve smyslu rozšiřování svých vědomostí. Je to smutné a vysilující, ale jinak to asi nejde. To je také můj častý problém. Často mám potřebu ignorovat lidi, o kterých si myslím, že jsem jim sdělil dostatek informací k tomu, aby si konečně uvědomili svoji odpovědnost za své jednání a názory, a oni to přesto neudělají. Buď jsou líní, nezajímá je to, nechtějí si připustit svoji odpovědnost za projevy svojí existence. Ale stejně mi je to prd platné, když takové lidi ignoruji, protože mým ignorováním se situace tím tuplem nezmění, když se nezměnila na základě předkládání mých názorů. Je to boj kde na jedné straně stojí Ježíšova mysl a srdce, které jsem poznal z Bible a jehož projevy v praxi si ověřuji každý den a na druhé straně vnitřní přístup k věcem okolo sebe. Proto si myslím, že by člověk měl projevovat dobrou vůli ke všem záležitostem kolem sebe a ne jenom tyto záležitosti míjet svými rychlými a ve výsledku nelaskavými názory, kterým chybí osobní pochopení skutečností. Myslím si, že pro člověka a jeho snahu o dospívání k dokonalosti je dobré, když v tomto vnitřním boji zvítězí Ježíšova mysl a Ježíšovo srdce.
Vsjo jásno? Very Happy
frodobagin
frodobagin

Male Poeet p?íspivku : 421
vztah k organizaci : SJ - pevně a neotřesitelně
Reputace : 0
Body : 434
Registration date : 21. 02. 11

http://www.osel.cz

Návrat nahoru Goto down

Plná moc a pokyny pro léčebnou péči - ŽÁDNOU KREV - Stránka 2 Empty Re: Plná moc a pokyny pro léčebnou péči - ŽÁDNOU KREV

Příspěvek  noname 14/11/2012, 08:33

Petronella87 napsala:
A takové tragédie kvůli "volovinám" - vždyť je jasné, že je to uměle vytvořená organizace, kterou založili lidé, kteří na tom chtěli něco vydělat....Není tudíž od Ježíše či Boha nebo Krista - je to společnost založená lidmi, kteří se sami léčili pro duševní choroby....Tak jak tomuhle někdo může uvěřit a ještě si tím nechat rozbít rodinu??? Fakt mi rozum zůstává stát.....A nejvíc mě mrzí ti lidé, kteří mají svědka doma a nezmůžou s ním nic a ani s tím nic nedělají a nečinně přihlížejí, jak se řítí do maléru....Je to životní tragédie, divím se, že ještě vůbec existují, že se najdou jedinci, kteří tomuhle nereálnému blábolu uvěří a třeba kvůli pár drápancům v nesmyslně upravené knize, kterou nazývají Bible

Petronello, musím zde souhlasit s tím, co ti napsali ostatní. Z tvých názorů je sice jasně patrný tvůj postoj, nicméně je z nich také jasné, že píšeš bez ohledu na svou vlastní osobnější zkušenost, působíš spíše jako člověk s předsudky. Nevím, kolik osobně znáš SJ nebo jak moc ses seznámila s touto organizací - vypadá to spíše že téměř vůbec ne, že hodnotíš něco příliš "zvnějšku". Máš sice určitě pravdu v tom, že otázka krve je jednou z nejvýraznějších a možná nejdůležitějších otázek učení SJ (a také s ním nesouhlasím), ale nelze zevšeobecňovat. Znám SJ, kteří jsou inteligentní, samostatně uvažující osobnosti a kteří mají na otázku transfuze vlastní, rozumný názor. Ale mají také své upřímné osobní důvody, proč jsou stále SJ a rozhodně je proto nelze házet do jednoho pytle s někým, kdo nemá vlastní názory a kdo působí jako duševně vyšinutý jedinec, který potřebuje nějakou berličku do života. Samozřejmě jsou i tací - a je jich také dost, se kterými není rozumná řeč a kteří působí oprávněně fanaticky. A i přesto si dovolím říci, že problém je spíše ve vedení SJ než v jednotlivcích, protože to zneužívá často jejich upřímnou víru a důvěru.
Svým postojem v této diskuzi tak vlastně sama znemožňuješ to, aby se nad tvými argumenty někdo zamyslel - působíš zaujatě a přitom nezasvěceně - a to je přitom v této otázce velká škoda.

noname

Female Poeet p?íspivku : 128
vztah k organizaci : SJ, který si přeje sloužit Bohu se svou silou rozumu
Reputace : 1
Body : 132
Registration date : 29. 10. 12

Návrat nahoru Goto down

Plná moc a pokyny pro léčebnou péči - ŽÁDNOU KREV - Stránka 2 Empty Re: Plná moc a pokyny pro léčebnou péči - ŽÁDNOU KREV

Příspěvek  PETRONELLA87 14/11/2012, 08:55

O Svědcích vím toho dost, dost na to, abych je mohla objektivně posoudit. Nemusíte se strachovat o mou neobjektivitu. Znám jejich zásady - nikomu nikdy nepopřát, neslavit vůbec nic, co člověk normálně slaví, vánoce nic, pak taky kdo od nich vystoupí, dříve obrovský kamarád a přítel na život na smrt, po vystoupení z náboženského sektovního spolku, už pro ně přestane existovat i když tahle situace dokáže roztrhnout rodinné svazky třeba napořád, pak otázka krve a víc, abych dokázala čistým rozumem posoudit, jestli jsou dobří nebo špatní, jestli jsou sekta nebo ne, ani vědět a znát nějak nepotřebuji. Stačí mi o nich vědět tohle a už vím, kolik uhodilo.
Nenechala bych si nikdy nic víc namluvit, protože SJ sektou jsou, když se registrovali v ČR, tak neuvedli na pravou míru - nechci psát úmyslně lhali - několik důležitých otázek - krev, vojna, aby jenom dostali registraci za náboženskou společnost - můžou být náboženskou společností nakrásně na papíru tisíckrát, ale pro mě a všechny lidí, jak vy říkáte ze světa - jsou sektou. Taky vím, že nejsou založeni nějakým kristem, bohem, nebo čím já vím, ale obyčejnými smrtelníky, kterým jde v USA především o zisk - nemovitosti odkázané mrtvými, kteří nemají žádné pozůstalé, atd.....
Víra jako taková je pro mě osobně vůbec nic neřeší, podle mě jde jenom o nástroj jak ve větší míře zotročovat lidi, kteří díky svojí víře v něco - nevidí to, co vidí lidé zvenčí. Jak s nimi manipulují, jak nechávají své dítě zemřít, místo toho, aby mu poskytli krev. To je pro mě jeden z nejhorších a nikdy neodčinitelných životních tragédií, když někdo nechá své dítě v zájmu jakési prolhané sekty zemřít. Jako na tohle se divím, kdo vůbec v 21. století dokáže přistoupit - tak by měl být zbaven státem svéprávnosti - jo, život máme jenom jeden, žádný další nepřijde, ať si SJ melou, co si melou, pravda v jejich podání se nedá nazývat pravdou, ale jakousi divnou tezí, kterou si přejí jenom oni. Ale pravdě jsou nahony a míle vzdáleni. A ta jejich situace nikdy nenastane a když už vidí, jak strašně se mýlí, tak stačí organizace říct něco v tom smyslu, to není náš problém, že jste něco tak a tak pochopili, my jsme to mysleli zcela jinak a pak otočí rázem o 180° úplně na to, co dřív by pokládali, že bez toho nemůžou žít, že je to pro ně enormně zásadní. Nebo to opraví pod názvem "nové světlo" - takže vím o nich dosti na to, abych je dokázala zdravým rozumem posoudit - tudíž nepotřebuji vědět více. Jestli si tu někdo ještě myslí, že je neznám, nevím, ale já velice dobře vím, to neví ten dotyčný, protože žije v nějaké bublině, která je prostě nereálná a nepravdivá.

Vím a znám o nich dost na to, abych dokázala o tom říct, jestli je to dobré nebo špatné i když tu do mě budete bušit a psát mi, že o tom nic nevím, tak těch několik bodů stačí normálně smýšlejícímu jedinci na to, aby dokázal snad říct, jestli je to, co dělají špatné nebo dobré - vidím to jako víceméně špatnou věc, sekta je totiž vždycky špatná - trhá to rodinné vazby, zabíjí děti v nemocnicích, a že jich zrovna není málo, taky ubližuje dětem v tom smyslu, že každé dítě rádo slaví vánoce a jenom SJ protože to mají napsáno kdesi v jakémsi časopísku, tak prostě vánoce neslaví a to je jako dobré??? Nepopřát svým bližním, když mají narozeniny je taky fajn, že???
Tak se zamyslete napřed sami nad sebou a pak něco pište. Vím o tom dost na to, abych dokázala posoudit. Taky z člověka dospělého postupně dělají otroka v tom smyslu, že není schopen logicky sám uvažovat - tzv. brainwashing a mohla bych pokračovat, takže s tím, že nevím o čem píšu, bych propříště pomlčela, ano?

PETRONELLA87

Female Poeet p?íspivku : 97
Reputace : 0
Body : 109
Registration date : 16. 04. 10

Návrat nahoru Goto down

Plná moc a pokyny pro léčebnou péči - ŽÁDNOU KREV - Stránka 2 Empty Re: Plná moc a pokyny pro léčebnou péči - ŽÁDNOU KREV

Příspěvek  noname 14/11/2012, 09:38

i když tu do mě budete bušit a psát mi, že o tom nic nevím, tak těch několik bodů stačí normálně smýšlejícímu jedinci na to, aby dokázal snad říct, jestli je to, co dělají špatné nebo dobré

Myslím, že do tebe nikdo bušit nemá v úmyslu Smile , máš právo psát své názory a mnohá tvá kritika je oprávněná, jen to působí, jak jsme napsali...Pokud máš OSOBNÍ zkušenosti se SJ, pak je to ok - škoda jen, že jsi asi poznala ty, kteří působí nesvéprávně, pak chápu, že máš tak nekompromisní postoj (čímž neobhajuji SJ jako celek!)

Taky z člověka dospělého postupně dělají otroka v tom smyslu, že není schopen logicky sám uvažovat - tzv. brainwashing

S tímhle absolutně nemohu souhlasit, opět zevšeobecňuješ. Myslíš, že kdyby to tak bylo, že by bylo několik stále členů SJ na tomhle fóru, kde by diskutovali o tom, co je jim proti srsti - ačkoli by to jejich církev označila jako odpadlictví - je to ukázka vymytých mozků? Myslíš, že všichni členové SJ jsou slabochy, kteří nemají vlastní vůli - sami se na základě poznání a svědomí nerozhodují v otázce vzdělání, společnosti, slavení určitých svátků apod.? Opět říkám - poznala jsem mnohé, kteří vlastní rozum používají a moc si jich vážím a stále si jich vážit budu. Není to spíše tak, že tak působí organizace jako celek, nikoli jednotlivci, je to prostě tak, že mezi SJ stejně jako i v jiných organizacích jsou přemýšliví a hlubocí lidé a žel i ty vymyté mozky, o kterých píšeš. Možná by nebylo od věci tohle odlišovat.

noname

Female Poeet p?íspivku : 128
vztah k organizaci : SJ, který si přeje sloužit Bohu se svou silou rozumu
Reputace : 1
Body : 132
Registration date : 29. 10. 12

Návrat nahoru Goto down

Plná moc a pokyny pro léčebnou péči - ŽÁDNOU KREV - Stránka 2 Empty Re: Plná moc a pokyny pro léčebnou péči - ŽÁDNOU KREV

Příspěvek  daniely 14/11/2012, 09:40

PETRONELLA87 napsal:O Svědcích vím toho dost, dost na to, abych je mohla objektivně posoudit. Nemusíte se strachovat o mou neobjektivitu.

Ahoj Petronello87, netvrdím, že na Tvých vyjádřeních není nic pravdivého, ale objektivní nejsi v žádném případě. Navíc se tady vždycky objevíš, napíšeš totéž, co před pár měsíci, abys nakonec své objektivní příspěvky smazala a odmlčíš se. Zvláštní přístup, nemyslíš?

daniely

Female Poeet p?íspivku : 378
Reputace : 0
Body : 381
Registration date : 03. 02. 11

Návrat nahoru Goto down

Plná moc a pokyny pro léčebnou péči - ŽÁDNOU KREV - Stránka 2 Empty Re: Plná moc a pokyny pro léčebnou péči - ŽÁDNOU KREV

Příspěvek  PETRONELLA87 14/11/2012, 10:26

Ahojte,
smazala jsem je proto, aby je náhodou z rodiny někdo na netu nenašel. A jsem ráda, že nejsou všichni SJ stejní, ale většina jich taková, jak jsem popsala výše. Sem jich chodí tak dejme tomu nepatrný zlomek z toho, kteří se k jejich věrouce otevřeně hlásí. Byla bych upřímně šťastná, kdyby takovéhle organizace přestaly existovat - rozpadly se nějak samy, protože my ze světa vidíme, že to dál nikam prostě nevede, že je tu slepá ulička, která nemá co dál lidem nabídnout.
Vždyť každý to musí uznat, že není v jejich víře nic nového, jenom furt dokola - neslavte nic, nezachraňujte svoje děti atd....Nic nového zatím nevymysleli, žijeme v posledních dnech a já nevím co ještě napsat, ale v podstatě je to jedno a totéž furt dokola jak o červené pančošce.
A to, že tohle fórum někdo nazve odpadlickým pro mě znamená, že ještě jejich nauce věří. Jinak by to tak nenazval. Nemám proto absolutně jediné možné logické vysvětlení.
Nechápu ale jedno, jak vůbec někdo může považovat Strážnou věž za Boží slovo, když jasně je známé, že organizaci založil v USA Charles Taze Russell, čili osoba, persona a ne žádný bůh - to je jakobych napsala knihu - hele, já jsem bůh a založila si nějakou organizaci, která by byla jakoby boží a přitom se oháněla křesťanstvím a někdo mi vůbec věřil a choval se přesně jak chci a vyžaduji já a nic jiného na světě pro něj neexistovalo, nepletu-li se. Je to jedno a totéž, stejným nesmyslům věří většina SJ a stojí si zatím a když jim to řeknete, tak vás nevyslyší a myslí si, že jste ve spolčení se satanem, nebo co. Je to jakoby někdo věřil, že existuje Harry Potter, čili fantasy literatura.

Sem do tohoto fóra si myslím, že jich chodí tak pár jedinců z celkového počtu - vy mi píšete, jakoby sem chodil každý ze SJ, o čemž fakt pochybuju. Vím, že jich je pár, kteří chtějí odejít, tak proč prostě neodejdou. Proč jsou v nějaké organizaci, která je dotyčným zcela proti jejich smýšlení - já osobně kdybych byla v situaci, že jsem členem nějaké organizace, která je proti mé mysli, mé vůli, hlásá něco s čím nesouhlasím, tak bych tam ani nikdy nevstoupila a to ani kvůli rodině.
Třeba hele mám u SJ tchýni, tak tam taky musím být, ne - nesouhlasím s její organizací, tak proto, abych jí dokázala říct svůj názor nepotřebuji tam být. Od ní z rodiny tam není vůbec nikdo, ani manžel - ale neúspěšně vodila do té sekty svého syna, i když o tom, že by tam byl kdy vůbec vstoupil mám jisté pochybnosti, protože už odmala poslouchal Kabát apod. a tahle skupina není svědkům dosti po chuti.
Ale spíše mám obavu o jeho sestru, které je teď třináct, tak mám strach, protože otec v té otázce neudělá vůbec nic. Vždycky když tchýně prohlásí, že ta holka půjde s ní na "schromáždění", nebo na "knihu" či do "služby", tak mnou projede mráz a celá se otřesu a s jejím tátou to neudělá vůbec nic, ten se ani nehne. Já kdyby to bylo moje dítě, tak bych jej tam vodit nikdy nenechala.
Naštěstí se díkybohu nejedná o mou pokrevní příbuznou, ale chci docílit toho, že až ta holka bude mít za pět let osmnáct, že neudělá životní chybu pod vlivem svojí mámy.
Já vím, můžete mi říct, že je mi po tom kulový, ale nemůžu jenom nečinně přihlížet a dívat se, jak zaslepená matka ničí život svojí dcery a otec neudělá vůbec nic, i když jsem od nich na druhém konci republiky, tato myšlenka mě nenechává chladnou, protože chci, aby ta holka měla pokud možno normální sektou nezkažený život.

PETRONELLA87

Female Poeet p?íspivku : 97
Reputace : 0
Body : 109
Registration date : 16. 04. 10

Návrat nahoru Goto down

Plná moc a pokyny pro léčebnou péči - ŽÁDNOU KREV - Stránka 2 Empty Re: Plná moc a pokyny pro léčebnou péči - ŽÁDNOU KREV

Příspěvek  noname 14/11/2012, 10:52

A to, že tohle fórum někdo nazve odpadlickým pro mě znamená, že ještě jejich nauce věří. Jinak by to tak nenazval. Nemám proto absolutně jediné možné logické vysvětlení.

Napsala jsem: ačkoli by to jejich církev označila jako odpadlictví, kdybych tomuhle názoru věřila, určitě bych sem nešla Smile


Nechápu ale jedno, jak vůbec někdo může považovat Strážnou věž za Boží slovo, když jasně je známé, že organizaci založil v USA Charles Taze Russell, čili osoba, persona a ne žádný bůh

S tímhle souhlas, B.slovo to není, nebylo a nebude - kdo to tvrdí, patří právě k té části SJ, o kterých píšeš.

Sem do tohoto fóra si myslím, že jich chodí tak pár jedinců z celkového počtu - vy mi píšete, jakoby sem chodil každý ze SJ, o čemž fakt pochybuju

Určitě ano, jsou to jednotlivci, uvedla jsem to jako příklad toho, že nelze zevšeobecňovat, příklad, který je zjevný tobě i ostatním zde, protože ty ostatní osobní zkušenosti máme každý jiné.



Vím, že jich je pár, kteří chtějí odejít, tak proč prostě neodejdou. Proč jsou v nějaké organizaci, která je dotyčným zcela proti jejich smýšlení

Většina důvodů je osobních a možná je to také tak, že u SJ také vidí něco pozitivního, vše u SJ není "zcela proti jejich smýšlení". Do jaké míry je to pak pro ně dále přijatelné, ukáže čas a mnozí se nakonec rozhodnou skutečně odejít.

nemůžu jenom nečinně přihlížet a dívat se, jak zaslepená matka ničí život svojí dcery a otec neudělá vůbec nic, i když jsem od nich na druhém konci republiky, tato myšlenka mě nenechává chladnou, protože chci, aby ta holka měla pokud možno normální sektou nezkažený život.

Tvou obavu chápu, ale asi nezbyde nic jiného než počkat, až si holka bude schopná rozhodnout o svém životě sama, můžeš ji akorát ukazovat jiný pohled na věci, aby si později mohla z čeho vybírat...

noname

Female Poeet p?íspivku : 128
vztah k organizaci : SJ, který si přeje sloužit Bohu se svou silou rozumu
Reputace : 1
Body : 132
Registration date : 29. 10. 12

Návrat nahoru Goto down

Plná moc a pokyny pro léčebnou péči - ŽÁDNOU KREV - Stránka 2 Empty Re: Plná moc a pokyny pro léčebnou péči - ŽÁDNOU KREV

Příspěvek  PETRONELLA87 14/11/2012, 11:07

Zdravím,
jenomže jak může být vůbec něco pozitivního na organizaci, která vede ruku v ruce se svou věroukou k rozpadu rodin, zabití svého dítěte neposkytnutím krevní transfúze - chápu, že rodič nemusí být jediný dárce, ale raději brát krev od cizího než od vlastního rodiče - ta myšlenka je fakt otřesná, hrozná, strašlivá...ale k tomu, aby vůbec nějaká transfúze proběhla musí přeci dát rodič souhlas, nemýlím-li se....
Taky je otřesné, že nepopřát k narozeninám - neříkám, aby se scházeli všichni až do desátého kolene, ale jaksi v tom nejužšším rodinném kruhu - jako ti, co spolu žijí by to měla být jakási slušnost....Je to o tom, že si daného člověka vážím, přeju mu v životě štěstí, tím, že mu popřeju jako dobré, neznamená přece, že znesvěcuju jakéhosi vymyšleného jejich jehovu, nebo jaký důvod to vlastně má - nevím, ale tchýně je vzdálená osoba, takže mě ani to, že mi k narozeninám nikdy nepopřeje vlastně nemrzí, ale mrzet to jednou bude její vnuky, vnučky, kterým jistě přát nebude, protože nepřeje ani vlastním dětem.

Nejhorší je, že ani na dušičky nesmějí na hrobech svým zemřelým rožnout svíčku - je to k těm zemřelým neúcta, opovržení a třeba jim ti zemřelí dali život - oni to prostě nesmí dělat a to jsou nejzákladnější pravidla lidské etiky a morálky. Prostě tady ty zásady, které mají jsou zcela vymyšlené a tady vidíte zcela krásně, jak je ta jejich společnost ovládá pomocí brainwashingu, bez vlivu té sekty by to s těží udělali. Osobně si myslím, že kdyby tchýně nebyla členkou a vyznavačkou tohoto smýšlení, těžko by se tak chovala.

A na tomto nejde nic pozitivního najít, nezlobte se. Nejde najít nic pozitivního na takové organizaci nic pozitivního ani pro člověka ze světa není. Jenom samé příkazy, to nesmíš - tamto nedělej atd. A pro člověka ze světa jsou to příkazy, které jsou pro něj důležitější než nějaká předělaná bible podle nějakého chorého jedince.
Tady jde o to, že je důležité, co má dotyčný jedinec vštěpené od základu - jako že mě může nakrásně někdo vykládat, jak vánoce nebo narozeniny nemám slavit, a kdesi cosi. Ale já mám svůj názor a vím, že vánoce a narozeniny budu slavit pořád.
Takže i kdyby mě SJ stotisíckrát říkal "svou pravdu", tak já si narozeniny a vánoce udělám po svém a budu ráda za to, že k nim mám krásný vztah a nikdy bych si jej nenechala touhle vírou znechutit. Tak se tomu divím, kdo si to znechutit vůbec může nechat - jako nechápu fakt jedno, třeba když dítě je celý život v tom vychovávané a nevidí nikde jiný svět než tenhle, tak to pak má těžší v životě, ale takový jedinec, který je už dospělý a třeba vánoce jako dítě slavil, těšil se na ně, co mu rodiče přichystají (ježíšek neexistuje, ale je to nádherná tradice), a pak to nepředat sobecky svým dětem pod vlivem sekty si nechat vzít vánoce, které slaví celý svět??? Nevím nevím....Jaksi vůbec někdo v dospělosti může nechat nakecat takové bláboly, nevím nevím....



Naposledy upravil PETRONELLA87 dne 14/11/2012, 11:15, celkově upraveno 1 krát

PETRONELLA87

Female Poeet p?íspivku : 97
Reputace : 0
Body : 109
Registration date : 16. 04. 10

Návrat nahoru Goto down

Plná moc a pokyny pro léčebnou péči - ŽÁDNOU KREV - Stránka 2 Empty Re: Plná moc a pokyny pro léčebnou péči - ŽÁDNOU KREV

Příspěvek  frodobagin 14/11/2012, 11:12

PETRONELLA87 napsal:Ahojte,
smazala jsem je proto, aby je náhodou z rodiny někdo na netu nenašel. A jsem ráda, že nejsou všichni SJ stejní, ale většina jich taková, jak jsem popsala výše. Sem jich chodí tak dejme tomu nepatrný zlomek z toho, kteří se k jejich věrouce otevřeně hlásí. Byla bych upřímně šťastná, kdyby takovéhle organizace přestaly existovat - rozpadly se nějak samy, protože my ze světa vidíme, že to dál nikam prostě nevede, že je tu slepá ulička, která nemá co dál lidem nabídnout.
Vždyť každý to musí uznat, že není v jejich víře nic nového, jenom furt dokola - neslavte nic, nezachraňujte svoje děti atd....Nic nového zatím nevymysleli, žijeme v posledních dnech a já nevím co ještě napsat, ale v podstatě je to jedno a totéž furt dokola jak o červené pančošce.
A to, že tohle fórum někdo nazve odpadlickým pro mě znamená, že ještě jejich nauce věří. Jinak by to tak nenazval. Nemám proto absolutně jediné možné logické vysvětlení.
Nechápu ale jedno, jak vůbec někdo může považovat Strážnou věž za Boží slovo, když jasně je známé, že organizaci založil v USA Charles Taze Russell, čili osoba, persona a ne žádný bůh - to je jakobych napsala knihu - hele, já jsem bůh a založila si nějakou organizaci, která by byla jakoby boží a přitom se oháněla křesťanstvím a někdo mi vůbec věřil a choval se přesně jak chci a vyžaduji já a nic jiného na světě pro něj neexistovalo, nepletu-li se. Je to jedno a totéž, stejným nesmyslům věří většina SJ a stojí si zatím a když jim to řeknete, tak vás nevyslyší a myslí si, že jste ve spolčení se satanem, nebo co. Je to jakoby někdo věřil, že existuje Harry Potter, čili fantasy literatura.

Sem do tohoto fóra si myslím, že jich chodí tak pár jedinců z celkového počtu - vy mi píšete, jakoby sem chodil každý ze SJ, o čemž fakt pochybuju. Vím, že jich je pár, kteří chtějí odejít, tak proč prostě neodejdou. Proč jsou v nějaké organizaci, která je dotyčným zcela proti jejich smýšlení - já osobně kdybych byla v situaci, že jsem členem nějaké organizace, která je proti mé mysli, mé vůli, hlásá něco s čím nesouhlasím, tak bych tam ani nikdy nevstoupila a to ani kvůli rodině.
Třeba hele mám u SJ tchýni, tak tam taky musím být, ne - nesouhlasím s její organizací, tak proto, abych jí dokázala říct svůj názor nepotřebuji tam být. Od ní z rodiny tam není vůbec nikdo, ani manžel - ale neúspěšně vodila do té sekty svého syna, i když o tom, že by tam byl kdy vůbec vstoupil mám jisté pochybnosti, protože už odmala poslouchal Kabát apod. a tahle skupina není svědkům dosti po chuti.
Ale spíše mám obavu o jeho sestru, které je teď třináct, tak mám strach, protože otec v té otázce neudělá vůbec nic. Vždycky když tchýně prohlásí, že ta holka půjde s ní na "schromáždění", nebo na "knihu" či do "služby", tak mnou projede mráz a celá se otřesu a s jejím tátou to neudělá vůbec nic, ten se ani nehne. Já kdyby to bylo moje dítě, tak bych jej tam vodit nikdy nenechala.
Naštěstí se díkybohu nejedná o mou pokrevní příbuznou, ale chci docílit toho, že až ta holka bude mít za pět let osmnáct, že neudělá životní chybu pod vlivem svojí mámy.
Já vím, můžete mi říct, že je mi po tom kulový, ale nemůžu jenom nečinně přihlížet a dívat se, jak zaslepená matka ničí život svojí dcery a otec neudělá vůbec nic, i když jsem od nich na druhém konci republiky, tato myšlenka mě nenechává chladnou, protože chci, aby ta holka měla pokud možno normální sektou nezkažený život.

Ahoj Petronello87.
Přemýšlel jsem zda mám vůbec odpovídat na tvůj příspěvek. Nakonec jsem s rozhodl že ano i když je pro mne docela velkou směsicí různých postojů, názorů a vědomostí.
Nejsem psycholog ale mohu popsat, co bych v této tebou popsané situaci nejspíš udělal.
Rozhodně bych zapřemýšlel, zda řeším tuto situaci proto, abych ulevil svému svědomí nebo proto, abych pomohl milovaným lidem.
Když toto poctivě k sobě samotnému rozlousknu, mohu činit další kroky.
V tuto chvíly bych zapřemýšlel, zda mám tyto lidi, (chápej lidi o kterých píšeš) rád a co k nim cítím ke každému zvlášť.
Když si poctivě na tuto otázku odpovím, mohu pokračovat dále.
Zjistil bych si co nejvíce informací o problému, který chci řešit a osobně bych se s tím člověkem setkal. Rozhodně je potřeba přistupovat k tomuto setkání jako k rozhovor dvou rovných stran, nikoliv jako k diktátu jedné strany.
Poslechni si pozorně všechny odpovědi a názory na tvé otázky, které zde kladeš a na které si odpovídáš pouze sama a uvidíš, jaké pohnutky vedou tebou zmíněnou matku k činům, které zde popisuješ jako činy zaslepeného člověka.
Přeji mnoho úspěchů na cestě k vzájemnému porozumění si.

Zeptám se tě. Myslíš, že existuje stvořitel lidí (bůh) nebo ne? Ptám se proto, že z tvých komentářů mi vyplývá, že Bůh je pro tebe pouze nějaké metafyzično, které v rukou jedinců jako nástroj svazuje mysl lidí a nedovoluje jim žít plným životem. Nebo se mýlím?
Děkuji za odpověď.

frodobagin
frodobagin

Male Poeet p?íspivku : 421
vztah k organizaci : SJ - pevně a neotřesitelně
Reputace : 0
Body : 434
Registration date : 21. 02. 11

http://www.osel.cz

Návrat nahoru Goto down

Plná moc a pokyny pro léčebnou péči - ŽÁDNOU KREV - Stránka 2 Empty Re: Plná moc a pokyny pro léčebnou péči - ŽÁDNOU KREV

Příspěvek  PETRONELLA87 14/11/2012, 11:19

Máš pravdu, pro mě bůh neexistuje, je to jenom prostě figurka, pomocí které ovládala hamižná církev své lidi, ve jménu tohoto nepovedeného paskvilu bylo už spácháno toliko vražd, válek - že si myslím, že je na čase aby třeba dejme tomu Vatikán přiznal pravdu, jak to s jejich postavičkou je.
Uznávám tezi že jsme se vyvinuli a ne že někdo za nás v klidu během šesti dní stvořil celý svět, nebo jak je to v té bibli. To je prostě utopie, která se dá přirovnat k Harry Potterovi, nebo střeba Star Wars, či jiným sci-fi. Ale to jsou sci-fi, tady těm nikdo ve skutečnosti nevěří, nikdo podle nich nežije, jenom jsou proto, aby lidi dostatečně odreagovali svou mysl od jejich mnohdy nepovedeného života.

PETRONELLA87

Female Poeet p?íspivku : 97
Reputace : 0
Body : 109
Registration date : 16. 04. 10

Návrat nahoru Goto down

Plná moc a pokyny pro léčebnou péči - ŽÁDNOU KREV - Stránka 2 Empty Re: Plná moc a pokyny pro léčebnou péči - ŽÁDNOU KREV

Příspěvek  noname 14/11/2012, 11:37

Nezlobím se, vyjadřuješ svůj názor a v bodech, o kterých píšeš (krev, narozeniny - až na toho "vymyšleného boha Jehovu"....) s tebou v zásadě souhlasím.
Co se týká toho dobrého, co možná některé z nás ještě u SJ drží, myslím např. že nelze upřít SJ to, že se snaží žít podle určitých bibl.zásad, že se snaží pracovat na tom, aby byli mravnými, čestnými lidmi (zase opět jsou žel výjimky Sad ), že se snaží mluvit s druhými o Bibli (jedni rozumně, jiní nerozumně - opět), že některé nauky SJ, dle mého názoru, při bibl.konfrontaci obstojí - ačkoli nevím, zda tyto argumenty pro člověka nevěřícího v Boha budou mít nějakou váhu...Lze také namítnout, že i jiné církve a organizace a i lidé bez nějaké příslušnosti k církvi dělají totéž, a na to říkám - ano, je to tak, i tam jsou jednotlivci, kteří mají své velké hodnoty, nevypichuji zde jedinečnost SJ, ani tuto organizaci neobhajuji, člověk pak po zvážení všech faktů musí sám rozhodnout, co s tím - zda zůstat, odejít jinam nebo zůstat bez "příslušnosti"...To je pak ale osobní věcí každého z nás a ať se rozhodne jakkoli, má na to právo.
Tím vším jsem chtěla říct jen jediné - jsou jedinci v rámci SJ (stejně jako v rámci kterékoli jiné organizace), kteří jsou fajn a jsou hodni úcty, stejně jako jsou tam blázni, kteří nemají vlastní hlavu a na které ta snaha o vymývání mozků zabírá...

noname

Female Poeet p?íspivku : 128
vztah k organizaci : SJ, který si přeje sloužit Bohu se svou silou rozumu
Reputace : 1
Body : 132
Registration date : 29. 10. 12

Návrat nahoru Goto down

Plná moc a pokyny pro léčebnou péči - ŽÁDNOU KREV - Stránka 2 Empty Re: Plná moc a pokyny pro léčebnou péči - ŽÁDNOU KREV

Příspěvek  PETRONELLA87 14/11/2012, 12:08

Jenomže Jehova je vymyšlený - nikdy neexistoval, neexistuje a ani existovat nebude - je to celé vymyšlené a když je vymyšlená původní bible, tak rázem musí být vymyšlené i tohle, no ne?

Jako nevím, co za krásné věci se dá na tomhle najít - pro mě nic...Absolutně nic, protože organizace, která hlásá na jedné straně zabij svoje dítě, když bude potřebovat krev - jedinou pomoc na světě, v ohrožení života, tak jak může být pěkné to ostatní??? Není a nikdy nebude . I kdyby nakrásně žili podle morálních pravidel, tak žijí jenom tak napůl - morální je přeci dítěti pomoct a ne jej nesvolením k transfúzi zabít - tak jak někdo s takovým názorem "vraždy" může říkat, co je morální a co ne. Takový jedinec nemá o morálce ani ponětí. To je v přeneseném významu slova, jako kdybych obhajovala třeba nevím případ methanolové kauzy - však oni neměli zlý nápad, nalít tam methanol místo ethanolu - chtěli jenom vydělat pro svou rodinu, ale blbci lidi, kteří to pili, že??

PETRONELLA87

Female Poeet p?íspivku : 97
Reputace : 0
Body : 109
Registration date : 16. 04. 10

Návrat nahoru Goto down

Plná moc a pokyny pro léčebnou péči - ŽÁDNOU KREV - Stránka 2 Empty Re: Plná moc a pokyny pro léčebnou péči - ŽÁDNOU KREV

Příspěvek  noname 14/11/2012, 12:35

Jenomže Jehova je vymyšlený - nikdy neexistoval, neexistuje a ani existovat nebude - je to celé vymyšlené a když je vymyšlená původní bible, tak rázem musí být vymyšlené i tohle, no ne?

Je jasné, že v tomto bodě se názorově zcela rozcházíme a vyplývají z toho i další tvé i mé postoje. Diskutovat o tom a rozvíjet tuto otázku nemá asi cenu, určitě jsi důvody pro existenci Boha slyšela x-krát, stejně jako já důvody pro evoluci a závěry jsme si obě už udělaly.


Jako nevím, co za krásné věci se dá na tomhle najít - pro mě nic...
To je v pořádku, psala jsem o druhém pohledu na věc, o osobním pohledu některých ze SJ, kteří - ač s mnohým oprávněně nesouhlasí - z nějakých osobních důvodů zůstávají (byť možná jen prozatím)



To je v přeneseném významu slova, jako kdybych obhajovala třeba nevím případ methanolové kauzy - však oni neměli zlý nápad, nalít tam methanol místo ethanolu - chtěli jenom vydělat pro svou rodinu, ale blbci lidi, kteří to pili, že??

Teď jsi přesně vystihla, o čem se naše diskuze točí stále dokola Smile
Nikoli blbci lidi, kteří to pili, ale šmejdi ti, co to tam dali, tzn. nikoli jednotlivci SJ (přičemž jsou i mezi SJ tací, kteří díky Bohu vědí, že zákaz transfuze je NESMYSL), ale vedení SJ, které staví svůj výklad nad lidské životy a hlásá to jako slovo boží...

noname

Female Poeet p?íspivku : 128
vztah k organizaci : SJ, který si přeje sloužit Bohu se svou silou rozumu
Reputace : 1
Body : 132
Registration date : 29. 10. 12

Návrat nahoru Goto down

Plná moc a pokyny pro léčebnou péči - ŽÁDNOU KREV - Stránka 2 Empty Re: Plná moc a pokyny pro léčebnou péči - ŽÁDNOU KREV

Příspěvek  PETRONELLA87 14/11/2012, 12:43

Tady jsem to myslela, ale úplně jinak - tak, že něco si Strážná věž vymyslí, to je jako když něco nějaká likérka někde pokoutně vyrobí, tak jsou hloupí ti, kdo tomu bez výhrad uvěří, tak jako ti, kteří koupí raději pokoutně a kdovíjak vyrobený alkohol než ověřenou kvalitu. Kdyby se na planetě Zemi nenašel jediný jedinec, který bude jejich časopisy a knihy furt kupovat, tak by zkrachovali a neštěkl by po nich ale ani pes. Je to tak vina obou, protože i v té methanolové kauze - je to špatné, že se to tam vůbec objevilo, ale když to lidi kupovali, jejich mínus. Tak jako mínus těch, kdo uvěří nesmyslům. Oni se dobrovolně okrádají o krásný život na zemi.
Tak je to se vším, ale že nechápu, že jim krevní otázka neotevře dostatečně oči. Mě to, co vím, stačí na to, abych dokázala říct, že je to pro mě bohužel špatná organizace. A to, že lákají na dobré zásady, o tom se dá zcela pochybovat. A nejsou to předsudky, ale holá fakta, kterými se SJ řídí, jenom když se jim to hodí do krámu. Když ne, tak fakta v potaz neberou a žijou si svým životem.

PETRONELLA87

Female Poeet p?íspivku : 97
Reputace : 0
Body : 109
Registration date : 16. 04. 10

Návrat nahoru Goto down

Plná moc a pokyny pro léčebnou péči - ŽÁDNOU KREV - Stránka 2 Empty Re: Plná moc a pokyny pro léčebnou péči - ŽÁDNOU KREV

Příspěvek  noname 14/11/2012, 12:52

OK, problém ale bývá tehdy, když někdo věří tomu, že alkoholu, který kupuje může věřit. Pak nezbývá než takové lidi přesvědčit o škodlivosti kupovaného, záleží pak na formě, jak to uděláš.
A v tom se tedy o otázce krve shodneme...

noname

Female Poeet p?íspivku : 128
vztah k organizaci : SJ, který si přeje sloužit Bohu se svou silou rozumu
Reputace : 1
Body : 132
Registration date : 29. 10. 12

Návrat nahoru Goto down

Plná moc a pokyny pro léčebnou péči - ŽÁDNOU KREV - Stránka 2 Empty Re: Plná moc a pokyny pro léčebnou péči - ŽÁDNOU KREV

Příspěvek  sazeč 14/11/2012, 13:30

Very Happy

sazeč

Male Poeet p?íspivku : 1699
Reputace : 2
Body : 1696
Registration date : 27. 04. 09

Návrat nahoru Goto down

Plná moc a pokyny pro léčebnou péči - ŽÁDNOU KREV - Stránka 2 Empty Re: Plná moc a pokyny pro léčebnou péči - ŽÁDNOU KREV

Příspěvek  PETRONELLA87 14/11/2012, 14:53

Ale to není jenom otázka krve, to je veskrze všechno, co kdy Strážná věž napsala...

PETRONELLA87

Female Poeet p?íspivku : 97
Reputace : 0
Body : 109
Registration date : 16. 04. 10

Návrat nahoru Goto down

Plná moc a pokyny pro léčebnou péči - ŽÁDNOU KREV - Stránka 2 Empty Re: Plná moc a pokyny pro léčebnou péči - ŽÁDNOU KREV

Příspěvek  jája 14/11/2012, 15:23

Petronello, a napadá tě nějakej rozumnej důvod, proč sem chodíš a přispíváš? Myslím rozumnej, emoce stranou.

jája

Poeet p?íspivku : 680
vztah k organizaci : odejitý
Reputace : 6
Body : 596
Registration date : 23. 10. 07

Návrat nahoru Goto down

Plná moc a pokyny pro léčebnou péči - ŽÁDNOU KREV - Stránka 2 Empty Re: Plná moc a pokyny pro léčebnou péči - ŽÁDNOU KREV

Příspěvek  PETRONELLA87 14/11/2012, 16:51

Tak chodím sem proto, abych zjistila jak tchýni ukázat, že se šeredně plete.....a že to, co cca 20 let považuje je nezlomnou pravdu, že je veskrze něčí výmysl a blud....A taky nechci, aby moje třináctiletá švagrová kvůli nějakému poblouznění svojí mámy udělala životní chybu, která by se asi těžko brala zpět....a vstoupila do světa, ze kterého je těžké najít cestu zpět....

PETRONELLA87

Female Poeet p?íspivku : 97
Reputace : 0
Body : 109
Registration date : 16. 04. 10

Návrat nahoru Goto down

Plná moc a pokyny pro léčebnou péči - ŽÁDNOU KREV - Stránka 2 Empty Re: Plná moc a pokyny pro léčebnou péči - ŽÁDNOU KREV

Příspěvek  Mezek 14/11/2012, 17:03

Tak chodím sem proto, abych zjistila jak tchýni ukázat, že se šeredně plete....
Od 16. 04. 10 jsi zde přilášená.Co jsi za tu dobu zjistila? study
Podle mého pouze to,že vím že nic nevím
Neber to jako urážku.Ber to jako fakt,že když nebude dotyčná osoba/které chceš pomoci/ SAMA chtít,Ty nic nezmůžeš. ahoj
Mezek
Mezek

Male Poeet p?íspivku : 526
Age : 67
vztah k organizaci : vlastním jménem Zdeněk Nygrýn
Reputace : 0
Body : 507
Registration date : 15. 08. 08

Návrat nahoru Goto down

Plná moc a pokyny pro léčebnou péči - ŽÁDNOU KREV - Stránka 2 Empty Re: Plná moc a pokyny pro léčebnou péči - ŽÁDNOU KREV

Příspěvek  PETRONELLA87 14/11/2012, 17:26

Zjistila jsem to, co jsem věděla už dávno a jenom jsem se ujistila v některých otázkách.

O jehovistech si myslím svoje a nikdo na světě to nezmění a týká se to nejenom jehovistů, ale i ostatních klaněčů k mamonářským církvím a všem náboženským organizacím a spolkům - všem jde veskrze o jedno, o poslušné odevzdávání nějakých příspěvků a pak také o to, v církevních restitucích vytlouct na státu majetek, který církvím nikdy nepatřil.......

Církev je podle mě něco na čem stát prodělává a vinou církevních restitucí nebo jakéhosi čehosi ještě na spousty generací dopředu prodělá.

Církev by v 21. století už mohla být na ústupu, když žijeme ve vědeckém světě. Ne ve světě středověku - hele blesk, to se na nás ježíš zlobí.....Už si díky vědcům umíme mnohá fakta vysvětlit, tak proč proboha se furt držet zpátky????

PETRONELLA87

Female Poeet p?íspivku : 97
Reputace : 0
Body : 109
Registration date : 16. 04. 10

Návrat nahoru Goto down

Plná moc a pokyny pro léčebnou péči - ŽÁDNOU KREV - Stránka 2 Empty Re: Plná moc a pokyny pro léčebnou péči - ŽÁDNOU KREV

Příspěvek  Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Strana 2 z 4 Previous  1, 2, 3, 4  Next

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru